• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Національний банк України  | Постанова від 14.06.2021 № 50
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.06.2021
  • Номер: 50
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.06.2021
  • Номер: 50
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
14.06.2021 № 50
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 118 від 13.06.2022 )
Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", Закону України від 19 червня 2020 року № 738-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів" та з метою вдосконалення порядку відкриття та закриття рахунків клієнтів, виборчих фондів, випуску ощадних сертифікатів Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
( Пункт 1 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку № 118 від 13.06.2022 )
2. У пункті 3 постанови Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року № 516 "Про затвердження Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2003 року за № 1256/8577 (зі змінами), слово "(депозитних)" виключити.
3. Затвердити Зміни до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року № 516, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2003 року за № 1256/8577 (зі змінами), що додаються.
4. Розділ I Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 липня 2020 року № 102 (зі змінами), після пункту 7 доповнити новим пунктом 7-1 такого змісту:
"7-1. Кандидат/представник клієнта/розпорядник, який відкриває рахунок виборчого фонду, має право пред'явити уповноваженому працівникові банку е-паспорт/е-паспорт для виїзду за кордон/дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка "Дія".".
5. Банки України мають право до 01 січня 2022 року видавати ощадні сертифікати на бланках іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, виготовлених до 01 липня 2021 року.
Банки України здійснюють погашення ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника та іменних ощадних (депозитних) сертифікатів (виготовлених до 01 липня 2021 року) після пред'явлення власником сертифіката права вимоги на вклад (депозит).
6. Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку (Андрій Поддєрьогін) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Олексія Шабана.
8. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, крім пунктів 2, 3, 5 цієї постанови, підпункту 1 пункту 1, підпунктів 2, 3 пункту 5, підпункту 2 пункту 6, підпункту 2 пункту 7 Змін до Інструкції, які набирають чинності з 01 липня 2021 року.

Голова

К. Шевченко

ПОГОДЖЕНО:

В. о. Голови Державної податкової служби України

Голова Державної служби фінансового моніторингу України

Міністр фінансів України

Заступник Голови Центральної виборчої комісії



Є. Олейніков

І. Черкаський

С. Марченко

В. Плукар
( Зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах втратили чинність на підставі Постанови Національного банку № 118 від 13.06.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
14.06.2021 № 50
ЗМІНИ
до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій
1. В абзаці першому преамбули слова "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" замінити відповідно словами "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків".
2. В абзаці третьому пункту 1.1 глави 1 слова "або здійснення платежів за розпорядженням власника рахунку" виключити.
3. У главі 4:
1) пункти 4.1-4.5 викласти в такій редакції:
"4.1. Банки України видають ощадні сертифікати на певний строк (під відсотки, передбачені умовами його видачі).
Ощадні сертифікати банків можуть бути виключно ордерними, у паперовій формі та номіновані в національній валюті, іноземній валюті або банківських металах.
4.2. Строк обігу ощадних сертифікатів установлюється від дати видачі сертифіката безпосередньо вкладнику (власнику сертифіката) до дати, з якої власник сертифіката отримав право вимоги вкладу (депозиту).
4.3. Ощадні сертифікати мають містити обов'язкові реквізити, визначені Законом України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
4.4. Банк України заповнює бланк ощадного сертифіката відповідно до вимог, визначених внутрішніми документами банку. Виправлення під час заповнення ощадного сертифіката не допускаються. Якщо під час заповнення бланка ощадного сертифіката допущено помилки, то він уважається зіпсованим і підлягає знищенню.
4.5. Ощадні сертифікати можуть мати корінці (додаток). Банк України заповнює всі реквізити корінця ощадного сертифіката, який підписується вкладником або уповноваженою ним особою.
Банк України, якщо на бланку ощадного сертифіката немає корінця, має вести реєстраційний журнал випущених ощадних сертифікатів, до якого включаються реквізити, передбачені для корінця.
Заповнення, ведення та зберігання корінця і реєстраційного журналу здійснюються банком відповідно до вимог, установлених внутрішніми документами. ";
2) пункти 4.6-4.12 виключити.
4. У главі 5:
1) у пункті 5.2:
у першому реченні слова "на це" замінити словом "ним";
у другому реченні слова "інша уповноважена на це" замінити словами "уповноважена нею";
2) у пункті 5.3:
пункт після абзацу першого доповнити новим абзацом другим такого змісту:
"Особа, зазначена в ощадному сертифікаті банку, має право передати право власності на такий сертифікат іншій особі лише шляхом вчинення повного (іменного) індосаменту.".
У зв'язку з цим абзаци другий - четвертий уважати відповідно абзацами третім - п'ятим;
абзаци четвертий, п'ятий після слова "вкладника" доповнити словами "(власника сертифіката)";
3) пункт 5.4 викласти в такій редакції:
"5.4. Банк України перевіряє справжність ощадного сертифіката і його відповідність записам на корінці або в реєстраційному журналі.";
4) у пункті 5.8 слово "строковим" виключити;
5) пункт 5.9 виключити.
5. У главі 6:
1) пункти 6.1-6.3 викласти в такій редакції:
"6.1. Облік бланків ощадних сертифікатів/операцій з випуску, погашення та сплати процентів за ощадними сертифікатами здійснюються відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України з питань бухгалтерського обліку.
6.2. Банк України зберігає бланки ощадних сертифікатів у порядку, визначеному внутрішніми документами.
6.3. Банк України знищує бланки ощадних сертифікатів у порядку, визначеному внутрішніми документами з питань діловодства, з урахуванням вимог законодавства України, але не раніше ніж через п'ять років після їх погашення.";
2) пункти 6.5, 6.6 виключити.
6. У тексті Положення слова "ощадні (депозитні) сертифікати" у всіх відмінках замінити словами "ощадні сертифікати" у відповідних відмінках.