ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про затвердження Положення про визначення пов’язаних із кредитною спілкою осіб
Відповідно до
статей 7,
15,
55-1,
56 Закону України "Про Національний банк України",
статті 21 Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії",
статей 37,
41 Закону України "Про кредитні спілки", з метою регулювання діяльності кредитних спілок Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Положення про визначення пов’язаних із кредитною спілкою осіб (далі - Положення), що додається.
2. Кредитним спілкам до 01 липня 2024 року привести свою діяльність у відповідність до вимог Положення та подати до Національного банку України перелік пов’язаних із кредитною спілкою осіб станом на дату подання цієї інформації за формою, що додається.
3. Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ (Сергій Савчук) довести до відома кредитних спілок інформацію про прийняття цієї постанови.
4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
11 січня 2024 року № 5
Положення
про визначення пов’язаних із кредитною спілкою осіб
I. Загальні положення
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
2. Це Положення визначає:
1) порядок регулювання діяльності кредитних спілок у частині визначення пов’язаних із кредитною спілкою осіб;
2) ознаки пов’язаності, які кредитна спілка використовує з метою забезпечення виконання частини четвертої
статті 41 Закону про кредитні спілки, а Національний банк України (далі - Національний банк) використовує з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки.
( Пункт 3 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
II. Визначення кредитною спілкою пов’язаних із нею осіб
4. Кредитна спілка визначає пов’язаних із нею осіб відповідно до
Закону про кредитні спілки. Кредитна спілка визначає особу, через яку проводиться операція в інтересах осіб, зазначених у підпунктах 1-4 пункту 12 розділу III цього Положення, пов’язаною з нею з урахуванням однієї або кількох ознак пов’язаності, зазначених у розділі III цього Положення.
5. Особа вважається пов’язаною з кредитною спілкою з моменту виникнення підстав для визначення такої особи пов’язаною з кредитною спілкою відповідно до вимог
Закону про кредитні спілки та цього Положення.
6. Внутрішні нормативні документи кредитної спілки мають містити положення стосовно системи контролю щодо операцій із пов’язаними особами з метою забезпечення цілісності та повноти процесу ідентифікації пов’язаних осіб і контролю за операціями з ними.
7. Кредитна спілка зобов’язана з’ясовувати пов’язаність особи до встановлення договірних відносин з такою особою та/або до проведення з такою особою операції, що може змінити обсяг активних операцій кредитної спілки з пов’язаними особами та/або може бути здійснена не на поточних ринкових умовах.
8. Кредитна спілка відповідно до внутрішніх положень системи контролю щодо операцій із пов’язаними особами не пізніше наступного робочого дня після визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою в письмовій формі повідомляє про це таку особу.
9. Кредитна спілка забезпечує актуальність інформації про пов’язаних із нею осіб шляхом оновлення інформації щодо осіб, визначених пов’язаними з кредитною спілкою, визначення нових осіб пов’язаними з кредитною спілкою особами, припинення визнання осіб пов’язаними з кредитною спілкою особами та доводить до відома Національного банку інформацію про зміну переліку пов’язаних із нею осіб у письмовій формі (у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законодавства України) не пізніше наступного робочого дня після такої зміни.
( Пункт 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
10. Кредитна спілка зобов’язана вживати заходів для відповідності операцій з пов’язаними особами вимогам
Закону про кредитні спілки з наступного робочого дня з дня виявлення ознак пов’язаності особи з кредитною спілкою або з наступного робочого дня з дня отримання інформації від Національного банку про визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою відповідно до розділу IV цього Положення.
11. Кредитна спілка має право відмовитися від здійснення операцій з особами, щодо яких складно та/або неможливо визначити наявність чи відсутність пов’язаності.
III. Ознаки визначення осіб такими, що є пов’язаними з кредитною спілкою
12. Пов’язаними з кредитною спілкою особами є:
1) керівники кредитної спілки, головний внутрішній аудитор, головний ризик-менеджер, головний комплаєнс-менеджер, керівники та члени комітетів наглядової ради (далі - рада) та правління кредитної спілки;
2) асоційовані особи керівника кредитної спілки, головного внутрішнього аудитора, головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, керівників та членів комітетів ради та правління кредитної спілки;
3) юридичні особи, в яких керівники кредитної спілки, головний внутрішній аудитор, головний ризик-менеджер, головний комплаєнс-менеджер, керівники та члени комітетів ради та правління кредитної спілки, асоційовані особи керівників кредитної спілки, головного внутрішнього аудитора, головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, керівників і членів комітетів ради та правління кредитної спілки є керівниками та/або власниками істотної участі;
4) особи, які не зазначені в підпунктах 1-3 пункту 12 розділу III цього Положення, але можуть впливати на управління або діяльність кредитної спілки:
керівник юридичної особи (підприємства, установи, організації), місце роботи в якій є ознакою членства в кредитній спілці;
керівник закладу освіти, місце навчання та/або роботи в якому є ознакою членства в кредитній спілці;
керівник професійної спілки або релігійної організації, належність до якої є ознакою членства в кредитній спілці;
5) будь-яка особа, через яку проводиться операція в інтересах осіб, зазначених у підпунктах 1-4 пункту 12 розділу III цього Положення.
13. Кредитна спілка з метою забезпечення виконання частини четвертої
статті 41 Закону про кредитні спілки, а Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовують ознаку економічної залежності:
1) основним джерелом надходжень особи для погашення заборгованості або виконання зобов’язань у кредитній спілці є кошти кредитної спілки;
2) особа діє переважним чином як представник інтересів кредитної спілки.
14. Кредитна спілка з метою забезпечення виконання частини четвертої
статті 41 Закону про кредитні спілки, а Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовують ознаку наявності ознаки спільної інфраструктури, якщо:
1) особа має ідентичні адреси (фізичні або віртуальні), фактичного місця проживання або місцезнаходження (для юридичних осіб), нефізичного розміщення (інтернет-сайт), спільні засоби комунікації з кредитною спілкою та/або пов’язаними з нею особами;
2) особа має спільні операційні структурні елементи, IT-системи, бухгалтерський облік здійснюється тією самою особою, що і в кредитної спілки (включаючи аутсорсинг), крім використання послуг об’єднаної кредитної спілки, членом якої є кредитна спілка.
15. Кредитна спілка з метою забезпечення виконання частини четвертої
статті 41 Закону про кредитні спілки, а Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовують ознаку, за якої особа не співпрацює з кредитною спілкою з питань з’ясування інформації Національним банком щодо її відносин з кредитною спілкою та/або пов’язаними з нею особами, або є відкрита та документально не спростована інформація про пов’язаність особи з кредитною спілкою.
16. Кредитна спілка з метою забезпечення виконання частини четвертої
статті 41 Закону про кредитні спілки, а Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовують ознаку за характером операцій, якщо:
1) кредитні кошти або значна частина кредитних коштів використовується особою в інтересах кредитної спілки прямо чи опосередковано (включаючи, але не обмежуючись, купівлю активів та оплату послуг);
2) потрібної документації щодо трансакції немає або документація не відповідає встановленим кредитною спілкою вимогам (недостатньо документів), або документація не відображає реальних характеристик, економічної суті трансакції.
17. Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовує ознаки недотримання операційних стандартів, встановлених кредитною спілкою:
1) особа має договірні відносини, що передбачають право на відмову від узятих на себе зобов’язань перед кредитною спілкою (виконання визначених умов) (крім права на відмову від договору про споживчий кредит) та/або передавання боргів чи заміни боржника на пов’язану з кредитною спілкою особу;
2) для боржника встановлено індивідуальні умови сплати боргу, відмінні від умов, які кредитна спілка застосовує для інших позичальників.
18. Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовує ознаки неврахування кредитною спілкою заборгованості та кредитоспроможності особи:
1) кредитоспроможність особи до моменту встановлення договірних відносин з такою особою не свідчить про можливість своєчасного повернення кредиту;
2) є продовження строку користування кредитом на строк більше одного року без наявності фактів сплати відсотків за кредитом.
19. Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовує ознаки недостатнього дотримання кредитною спілкою внутрішнього контролю:
1) внутрішній контроль за операцією з особою недостатній порівняно з тим, що застосовується в аналогічних операціях, включаючи, але не обмежуючись ситуаціями, коли операція була здійснена:
за процедурою, відмінною від процедури, визначеної для аналогічних боржників;
у розмірі, що перевищує встановлений кредитною спілкою ліміт щодо розміру кредиту одному члену кредитної спілки без належного економічного обґрунтування;
2) активи/послуги, продані/надані кредитній спілці особою, не можуть бути ідентифіковані або немає доказів їх імовірного існування на момент здійснення трансакції.
20. Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовує як ознаку факт встановлення кредитною спілкою під час здійснення операцій з особами:
1) відсоткових ставок, комісій, нижчих за звичайні (крім депозитів);
2) нарахування та виплати більших за звичайні відсотків за вкладами (депозитами);
3) цін, за якими відбулася купівля/передача майна та/або отримання послуг кредитною спілкою від особи, що суттєво відрізняються від ринкових.
21. Національний банк з метою забезпечення виконання частини шостої
статті 41 Закону про кредитні спілки застосовує ознаки, за яких:
1) в особи є договори з кредитною спілкою та/або пов’язаною з кредитною спілкою особою щодо забезпечення виконання зобов’язань один за одного;
2) кредитною спілкою прийнято від боржника забезпечення виконання зобов’язань у меншому розмірі або забезпечення нижчої якості, ніж приймається від інших членів.
22. Не можуть бути визначеними пов’язаними з кредитною спілкою особами:
1) держава Україна (в особі відповідного органу державної влади або управління та/або суб’єктів, що діють на основі лише державної власності);
2) територіальна громада (в особі відповідного органу місцевого самоврядування);
3) міжнародна фінансова установа, з якою Уряд України уклав договір про співробітництво та для якої згідно із законами України встановлені привілеї та імунітети;
4) об’єднана кредитна спілка;
5) асоціація кредитних спілок.
IV. Визначення Національним банком пов’язаних із кредитною спілкою осіб
23. Національний банк під час здійснення нагляду має право визначити особу пов’язаною з кредитною спілкою, якщо така особа не була визначена пов’язаною самою кредитною спілкою.
24. Національний банк може визначити особу пов’язаною з кредитною спілкою відповідно до
статті 41 Закону про кредитні спілки з урахуванням однієї або кількох ознак пов’язаності, зазначених у розділі III цього Положення, з урахуванням характеру взаємовідносин, операцій та наявності інших зв’язків із кредитною спілкою.
25. Національний банк перед розглядом питання щодо визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою надсилає до кредитної спілки письмовий запит з метою отримання інформації та пояснень про причини невизначення такої особи пов’язаною з кредитною спілкою (далі - письмовий запит).
25-1. Днем початку адміністративного провадження за ініціативою Національного банку є день складення документа, в якому зафіксовані ознаки пов’язаності особи з кредитною спілкою (далі - Довідка). Довідка підписується керівником підрозділу моніторингу пов’язаних осіб Національного банку або особою, яка виконує його обов’язки.
Повідомлення про початок адміністративного провадження оформляється як лист Національного банку за підписом уповноваженої особи Національного банку [заступника Голови Національного банку, який згідно з розподілом функціональних обов’язків здійснює загальне керівництво та контролює діяльність підрозділу моніторингу пов’язаних осіб, або керівника підрозділу моніторингу пов’язаних осіб Національного банку / особи, яка виконує обов’язки керівника підрозділу моніторингу пов’язаних осіб Національного банку) (далі - уповноважена особа)], яка ініціювала адміністративне провадження, та надсилається кредитній спілці в письмовій формі (у паперовій або електронній формі) із дотриманням вимог, зазначених у
статті 32 Закону про адміністративну процедуру, з урахуванням особливостей, визначених
Законом України "Про Національний банк України",
Законом про фінансові послуги,
Законом про кредитні спілки.
Уповноважена особа приймає процедурні рішення, вчиняє процедурні дії під час адміністративного провадження щодо прийняття рішень, визначених у цьому Положенні, до початку розгляду питання про вирішення адміністративної справи безпосередньо Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг (далі - Комітет з питань нагляду).
Комітет з питань нагляду приймає процедурні рішення, вчиняє процедурні дії після початку розгляду питання про вирішення адміністративної справи безпосередньо Комітетом з питань нагляду.
Національний банк невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, а за обґрунтованих причин - не пізніше третього робочого дня після початку адміністративного провадження, надсилає кредитній спілці повідомлення про початок адміністративного провадження разом із Довідкою.
Повідомлення та Довідка вважаються такими, що доведені до відома кредитної спілки, у разі їх неотримання кредитною спілкою із незалежних від Національного банку причин протягом трьох днів із дня надсилання.
У повідомленні про початок адміністративного провадження зазначаються:
1) правові підстави початку адміністративного провадження;
2) права та обов’язки кредитної спілки, включаючи право подати пояснення / заперечення щодо наявності в особи ознак пов’язаності, спосіб і строк їх подання;
3) порядок ознайомлення з матеріалами адміністративної справи.
Національний банк відмовляє в ознайомленні з тією частиною матеріалів у матеріалах адміністративної справи, які містять інформацію з обмеженим доступом та володільцем якої не є кредитна спілка.
Національний банк надає доступ до тієї частини матеріалів або тих відомостей у матеріалах, які містять інформацію з обмеженим доступом, в обсязі, що є об’єктивно необхідним для розгляду адміністративної справи або захисту прав її учасників, після підписання представником кредитної спілки зобов’язання про нерозголошення інформації з обмеженим доступом.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 25-1 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
25-2. Національний банк у разі розгляду питання про визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою запрошує представника кредитної спілки на засідання Комітету з питань нагляду.
Національний банк надсилає кредитній спілці запрошення за підписом особи, яка ініціювала адміністративне провадження, в письмовій формі (у паперовій або електронній формі) не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення засідання Комітету з питань нагляду.
У запрошенні зазначаються такі відомості:
1) питання, яке розглядатиметься на засіданні Комітету з питань нагляду, та мета, з якою запрошується представник кредитної спілки (для надання пояснень, заперечень);
2) дата, час і місце, куди запрошується представник кредитної спілки, чи інформація про проведення засідання Комітету з питань нагляду в режимі відеоконференції;
3) відомості про контактну особу Національного банку: прізвище, власне ім’я, номер телефону, електронна адреса;
4) повідомлення про те, що неявка запрошеної особи на засідання Комітету з питань нагляду не є підставою для перенесення розгляду питання про визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою і не є перешкодою для прийняття відповідного рішення;
5) інші відомості (за потреби).
Кредитна спілка не пізніше наступного робочого дня з дня отримання запрошення письмово повідомляє Національний банк про:
підтвердження участі (з наданням переліку представників для участі та зазначенням документів, які підтверджують їх повноваження) або відмову від участі;
потребу в участі в режимі відеоконференції з обґрунтуванням такої потреби (якщо засідання проводиться за місцезнаходженням Національного банку);
причини відмови від участі чи неможливості прибути на запрошення Національного банку.
Факт отримання кредитною спілкою запрошення фіксується в матеріалах адміністративної справи.
Неявка запрошеного належним чином представника кредитної спілки на засідання Комітету з питань нагляду не є підставою для перенесення розгляду питання про визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою і не є перешкодою для прийняття такого рішення.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 25-2 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
26. Кредитна спілка надає запитувану Національним банком інформацію та пояснення щодо невизначення такої особи пов’язаною з кредитною спілкою самою кредитною спілкою у строк та у спосіб, зазначені в письмовому запиті.
27. Національний банк приймає рішення про визначення особи пов’язаною з кредитною спілкою (далі - рішення Національного банку) за наявності підстав для цього.
28. Рішення Національного банку, визначені в пунктах 27 та 37 розділу IV цього Положення, приймає Комітет з питань нагляду.
29. Рішення Національного банку набирає чинності з дня, наступного за днем його прийняття.
30. Національний банк у день прийняття рішення Національного банку доводить до відома кредитної спілки рішення Національного банку в письмовій формі (у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законодавства України) (далі - повідомлення про прийняте рішення).
Факт доведення рішення Національного банку до відома кредитної спілки фіксується в матеріалах адміністративної справи.
31. Кредитна спілка після отримання повідомлення про прийняте рішення має право подати до Національного банку заяву про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою з обґрунтуванням і підтвердними документами до такого обґрунтування.
31-1. Національний банк:
1) повідомляє кредитну спілку про початок адміністративного провадження після отримання заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою та підтвердних документів. Початком адміністративного провадження є день отримання заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою;
2) не пізніше 30 календарних днів (якщо протягом граничного строку вирішити адміністративну справу за заявою про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою неможливо, строк може бути одноразово продовжений на не більше ніж 15 календарних днів, якщо інше не передбачено законом, з повідомленням про причини продовження строку кредитній спілці не пізніше ніж за три робочих дні до завершення строку) із дня отримання заяви розглядає її щодо обґрунтованості на підставі наданих кредитною спілкою підтвердних документів;
3) має право запропонувати кредитній спілці подати у визначений ним строк додаткову інформацію, документи, необхідні для прийняття рішень, визначених цим Положенням, та в межах визначеного строку для прийняття таких рішень;
4) надсилає кредитній спілці повідомлення про залишення заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою без руху, якщо її подано з порушенням вимог цього Положення. Повідомлення надсилається з листом за підписом уповноваженої особи протягом трьох робочих днів із дня отримання такої заяви із зазначенням виявлених недоліків та з посиланням на порушені вимоги, спосіб і строк усунення недоліків, а також способів, порядку та строків оскарження рішення про залишення заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою без руху.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 31-1 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
32. Національний банк не пізніше ніж протягом 30 календарних днів (не пізніше строку, на який за рішенням Національного банку одноразово продовжено строк вирішення адміністративної справи, але не більше ніж 45 календарних днів, у випадку, встановленому в підпункті 2 пункту 31-1 розділу IV цього Положення) із дня отримання заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою розглядає її щодо обґрунтованості на підставі наданих кредитною спілкою підтвердних документів. Водночас особа на період розгляду Національним банком заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою вважається пов’язаною із кредитною спілкою особою.
33. Національний банк під час розгляду заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою має право запитати додаткові підтвердні документи, що містять інформацію, потрібну для встановлення наявності або відсутності ознак пов’язаності особи з кредитною спілкою, з установленням строку їх подання.
( Пункт 33 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
34. Національний банк має право одноразово продовжити строк розгляду заяви про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою за заявою кредитної спілки, якщо протягом граничного строку вирішити адміністративну справу за заявою про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою неможливо (рішення приймає Комітет з питань нагляду), але не більше ніж на 15 календарних днів, якщо інше не передбачено законом.
35. Уповноважена особа має право прийняти рішення про продовження строку усунення виявлених недоліків, установленого згідно з підпунктом 4 пункту 31-1 розділу IV цього Положення, за обґрунтованим клопотанням кредитної спілки.
Заява вважається поданою у день первинного подання у разі усунення кредитною спілкою виявлених недоліків у строк, визначений Національним банком. Строк розгляду документів Національним банком продовжується на строк залишення заяви без руху.
35-1. Національний банк має право під час адміністративного провадження повідомити кредитну спілку шляхом надсилання листа за підписом уповноваженої особи про потребу в доопрацюванні поданого пакета документів, якщо документи не відповідають вимогам законодавства України, та/або про надання нею додаткових документів / інформації, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, у визначений в листі строк.
Кредитна спілка в разі неможливості надати доопрацьовані та/або додаткові документи / інформацію у визначений Національним банком строк має право подати заяву про зупинення адміністративного провадження на строк, який є необхідним для подання таких документів / інформації.
Національний банк у разі неподання кредитною спілкою у визначений строк доопрацьованих та/або додаткових документів / інформації або заяви про зупинення адміністративного провадження приймає рішення за результатом розгляду наявних у Національного банку документів / інформації.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 35-1 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
35-2. Національний банк має право під час адміністративного провадження зупинити адміністративне провадження, у тому числі за заявою особи, з підстав, визначених у частині другій
статті 64 Закону про адміністративну процедуру, включно з метою перевірки достовірності поданих кредитною спілкою документів / інформації, якщо відсутність такої перевірки та/або таких документів / інформації перешкоджає об’єктивному вирішенню справи.
Національний банк повідомляє кредитну спілку про зупинення адміністративного провадження шляхом надсилання листа з наведенням обґрунтування зупинення за підписом уповноваженої особи.
Зупинення адміністративного провадження в адміністративній справі зупиняє перебіг усіх строків у цій справі.
Перебіг строку адміністративного провадження відновлюється з дня припинення обставини, що спричинила зупинення адміністративного провадження, а в разі неподання запитуваних документів / інформації - з дня, наступного за днем закінчення визначеного строку для їх подання.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 35-2 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
36. Національний банк зупиняє адміністративне провадження, включаючи на письмову вимогу особи в довільній формі, з підстав, визначених у частині першій
статті 64 Закону про адміністративну процедуру.
36-1. Національний банк відновлює адміністративне провадження за заявою особи після припинення обставини, що спричинила зупинення адміністративного провадження.
Із дня, коли обставина, що спричинила зупинення адміністративного провадження, перестала існувати, перебіг строку провадження продовжується з дня, що передував такому зупиненню.
( Розділ IV доповнено новим пунктом 36-1 згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
37. Заяву про визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою розглядає Комітет з питань нагляду, який може прийняти рішення про зміну/скасування/припинення визнання особи пов’язаною або залишити попереднє рішення Національного банку без змін.
( Абзац перший пункту 37 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 41 від 01.04.2025 )
Рішення про зміну/скасування/припинення визнання особи пов’язаною приймається за наявності обставин, що сталися або стали відомими після прийняття попереднього рішення Національного банку.
38. Рішення Національного банку щодо зміни/скасування/припинення визнання особи пов’язаною/залишення попереднього рішення Національного банку без змін набирає чинності з дня, наступного за днем його прийняття. Національний банк у день прийняття такого рішення доводить до відома кредитної спілки інформацію про прийняте рішення в письмовій формі (у паперовій або електронній формі з дотриманням вимог законодавства).
39. Кредитна спілка зобов’язана враховувати в своїй діяльності рішення Національного банку з наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення про прийняте рішення.
40. Кредитна спілка має право визначити особу не пов’язаною з кредитною спілкою, яка була визначена Національним банком пов’язаною з кредитною спілкою, у таких випадках:
1) відповідно до повідомлення Національного банку про рішення щодо припинення визнання особи пов’язаною або скасування/зміну рішення Національного банку;
2) у зв’язку з припиненням цивільної правоздатності особи.
41. Кредитна спілка у випадку, зазначеному в підпункті 2 пункту 40 розділу IV цього Положення, не пізніше наступного робочого дня після визначення особи не пов’язаною з кредитною спілкою письмово повідомляє про це Національний банк із наданням підтвердних документів.
42. Кредитна спілка не пізніше наступного робочого дня після отримання рішення Національного банку повідомляє про це особу, стосовно якої прийнято таке рішення, у письмовій формі.
Додаток
до постанови Правління
Національного банку України
11 січня 2024 року № 5
Перелік
пов’язаних із кредитною спілкою осіб