• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оплати праці суддів

Державна судова адміністрація України  | Лист, Витяг від 25.03.2011 № К-283/11
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 25.03.2011
  • Номер: К-283/11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 25.03.2011
  • Номер: К-283/11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
25.03.2011 N К-283/11
(Витяг)
<...>
1. На даний час нормативним актом Кабінету Міністрів України, відповідно до якого врегульовані питання оплати праці суддів, у тому числі і надання матеріальної допомоги, є постанова Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 року N 865 "Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів", пунктом 2-1 якої встановлено, що у разі надання відпустки суддям надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.
Як відомо, до абзацу п'ятого пункту першого розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" внесено зміни (Закон України від 23.12.2010 р. "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України") , відповідно до яких статті 129 та 130 цього Закону щодо суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення вводяться в дію з 1 січня 2012 року. Отже, до зазначеної дати питання матеріального забезпечення суддів регулюються частинами першою - четвертою статті 44 Закону України "Про статус суддів".
Виплату додаткового посадового окладу у разі надання відпустки суддям не передбачено у зв'язку із втратою чинності пункту 5 статті 44 Закону України "Про статус суддів".
2. Пунктом 11 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом. Відповідно до частини четвертої статті 43 Закону України "Про статус суддів" (втратила чинність 01.01.2011 р.). до стажу роботи, що дає право на одержання надбавки до посадового окладу за вислугу років, крім часу роботи на посадах суддів (за умови роботи на посаді судді 10 років), зараховується час роботи на посадах слідчих, прокурорських працівників, а також інших працівників, яким законом передбачені такі ж пільги. Під визначення "інших працівників, яким законом передбачені такі ж пільги", на нашу думку, слід розуміти роботу на посадах державних службовців та службовців, що працюють в державних органах. Також і частиною п'ятою статті 33 Закону України "Про державну службу", і постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 року N 865 "Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів" (втрачає чинність 01.01.2012 р.) передбачено тотожність пільг при виплаті надбавки за вислугу років. До стажу державної служби зараховується час роботи на посадах, визначених Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року N 283.
Для визначення стажу роботи на посаді судді (який отримав статус судді до 30.07.2010 р.) для отримання права на відставку та для отримання довічного грошового утримання слід керуватися пунктом 11 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачено, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом, статтями 43 Закону України "Про статус суддів" (Закон втратив чинність 30.07.2010 р.; стаття 43 Закону України "Про статус суддів" втратила чинність 01.01.2011 р.) та постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2005 року N 865 "Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів".
3. Рада суддів України рішенням від 22 червня 2007 року N 84 рекомендує Державній судовій адміністрації України, головам відповідних судів при нарахування вихідної допомоги та розміру щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці виходити із заробітної плати за останньою посадою, в тому числі адміністративних, що займав суддя до виходу в відставку на час подання заяви про відставку (досягнення суддею 65 років) або на час прийняття рішення про відставку судді органом, що його обрав або призначив, за вибором судді.
Заступник Голови В.Півторак