• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про визнання неправомірними дій ДПІ, щодо опису майна для продажу

Апеляційні адміністративні суди України | Ухвала суду від 17.12.2007 № 22-a-1203/2007
Реквізити
  • Видавник: Апеляційні адміністративні суди України
  • Тип: Ухвала суду
  • Дата: 17.12.2007
  • Номер: 22-a-1203/2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Апеляційні адміністративні суди України
  • Тип: Ухвала суду
  • Дата: 17.12.2007
  • Номер: 22-a-1203/2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 7 грудня 2007 року№ 22-а- 1203 /07
Головуючий 1 інстанції:
суддя Мінаєва О.М.
Категорія: 14 Доповідач 2 інстанції:
суддя Григоров А.М.
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді - Сіренко О.І.
Суддів - Григоров А.М., Подобайло З.Г.
при секретарі: Спесивцева О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на постанову Господарського суду Харківської області від 01 червня 2007року по справі № АС-13/499-06
за позовом Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної Академії Наук України
до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова,
ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів"
3-ті особи: ТОВ "Центр розвитку малого бізнесу "Харківські технології",
ТОВ "СУАП "Амкріс – Дейч Лімітед",
ТОВ "Криос Лтд",
ТОВ "Укрпластик",
ТОВ "Підприємство зв’язку "Квазар-Мікро Радіо"
про визнання неправомірними дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної Академії Наук України, звернувся до суду з позовом до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова, ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", 3-ті особи: ТОВ "Центр розвитку малого бізнесу "Харківські технології", ТОВ "СУАП "Амкріс – Дейч Лімітед", ТОВ "Криос Лтд", ТОВ "Укрпластик", ТОВ "Підприємство зв’язку "Квазар-Мікро Радіо" про визнання неправомірними дії.
Постановою господарського суду Харківської області від 01.06.2007р. по справі за №АС-13/499-06 за позовом Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної Академії наук України до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" про визнання неправомірними дій ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова щодо опису майна для продажу, згідно "Акту опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу" від 11.08.2006р. (складеного по формі встановленого зразка, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 15.04.2002р. за №538), що придбане за рахунок коштів учасників угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню та розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000р., позовні вимоги позивача були задоволені у повному обсязі.
ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова не погоджується з вказаною постановою, подала апеляційну скаргу, вважає, що суд при винесенні цієї постанови порушив норми матеріального та процесуального права
Враховуючи вищевикладене, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова просить суд апеляційної інстанції постанову господарського суду Харківської області від 01.06.2007р. по справі № АС-13/499-06 скасувати, та закрити провадження у справі.
Заслухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеля ційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції було встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції наступне.
Позивач, Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України, звернувся до суду з позовом, після уточнення позовних вимог від 01.06.07 р., які прийняті судом, просить визнати неправомірними дії ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова щодо опису майна для продажу, згідно "Акту опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу" від 11.08.2006 р. (складеного по формі встановленого зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2002 № 538), що придбане за рахунок коштів учасників угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню та розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000р.
Відповідач, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова, позовні вимоги не визнає, посилаючись на обставини, викладені у відзиві на позов.
В якості 2 відповідача до участі у справі було залучено ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", уточнення позову, яке прийнято судом, не містить вимог до 2 відповідача.
Встановлено, що у зв'язку з податковим боргом ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", який виник на підставі податкового повідомлення-рішення ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова №4252301/0 від 16.12.2004 (повторне від 23.02.2005 №4252301/1) про сплату 3813039, 44 грн. податку на додану вартість, відповідачем згідно "Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2002. №538 та Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", 03.08.2006 р. було прийнято рішення № 80 "Про стягнення коштів та продаж активів ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" в рахунок погашення його податкового боргу. 11.08.2006 р. був складений акт опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу. Відповідно до цього акту було описано майно учасників угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню та розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000 р., укладеної згідно Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків". Листом від 24.10.2006 р. ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" повідомив про це позивача та інших учасників зазначеної вище угоди.
Згідно ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова як податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів та шляхом продажу інших активів такого платника податків.
З наданих позивачем та третіми особами документів вбачається, що вони та ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", як самостійні юридичні особи згідно Угоди про спільну діяльність створенню, функціонуванню і розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000р., є одними з учасників Технологічного парку "Інститут монокристалів", створеного на підставі ст. 1 Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної і інноваційної діяльності технологічних парків", і п. п. 1, 2, 7, 10, 11 Положення "Про порядок створення і функціонування технопарків і інноваційних структур інших типів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.1996 №549. Таким чином Технологічний парк "Інститут монокристалів" є групою юридичних осіб, що діють на підставі Угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню і розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000 р. Відповідно до Угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню та розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000 учасники цієї угоди мають спільне майно. Згідно п 3.1 угоди на ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" були покладені тільки функції організації та управління діяльністю технопарку, тобто він є керівним органом технологічного парку "Інститут монокристалів".
Угода про спільну діяльність по створенню, функціонуванню і розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000р. з урахуванням положень Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної і інноваційної діяльності технологічних парків" не передбачає виникнення зобов'язань по сплаті податків і зборів за наслідками спільної діяльності всіх учасників. Вказаний Закон передбачає особливий порядок оподаткування Технологічного парку і його учасників: сумі податків (податку на прибуток та податку на додану вартість), нараховані при виконанні інноваційного і/або інвестиційного проекту по пріоритетним напрямкам розвитку технологічних парків, не перераховують у бюджет, а зараховують на спеціальні рахунки. Відповідно до п. 3 Порядку зарахування сум податків на спеціальні рахунки і їх використання технологічним парком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2000 №1018, діючого на момент перевірки, юридичні особи - учасники технологічних парків, дочірні і спільні підприємства перераховують на власні спеціальні рахунки лише 50% сум податків, які нараховані при виконанні інвестиційних і/або інноваційних проектів. Решта 50% сум податків, що залишилися, перераховують на спеціальний рахунок технологічного парку, до складу якого вони входять. Враховуючи те, що Технологічний парк "Інститут монокристалів", створений як неюридична особа, спеціальний рахунок було відкрито його керівним органом - ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів.
Як свідчать надані документи, та не заперечується ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", майно, включене 11.08.2006 р. до акту опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу, є спільним майном всіх учасників зазначеної вище угоди, в тому числі позивача та третіх осіб, оскільки воно було придбано за рахунок коштів, які учасники технологічного парку перераховували на спеціальні рахунки керівного органу - ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів". Згідно п.1 ст. 4 Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків", Порядку №1018 кошти, зараховані на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, керівного органу, не можуть бути використані на погашення податкового боргу ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів", а використовуються виключно на наукову та науково-технічну діяльність, розвиток власних науково - технологічних і дослідно - експериментальних баз. Використання грошей, зарахованих на спеціальні рахунки, здійснюється згідно з кошторисами затверджених інвестиційних і/або інноваційних проектів. Напрями використання грошових коштів, зарахованих на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, дочірніх і спільних підприємств, визначаються планом використання цих грошей, складеним Науково-технічною радою (НТР) технологічного парку, і затверджуються його керівництвом на початку кожного року.
Згідно пп. "б" п. 7.3.1 Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків за його самостійним рішенням або за рішенням органу стягнення "активи, які належать на правах власності іншим особам та перебувають у тимчасовому розпорядженні або користуванні платника податків".
Крім того, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова надав суду Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрацію вилучення запису) за № 12063344 від 12.04.2007 про виключення з опису активів виділених ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" для продажу. ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" у судовому засіданні також визнав, що включив до акту опису активі (майно) учасників угоди про спільну діяльність по створенню, функціонуванню та розвитку технологічного парку "Інститут монокристалів" від 25.02.2000 р., укладеної згідно Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків" від 16.07.1999р. №991-XIV.
Таким чином, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова не було враховано спеціальний статус ЗАТ "Технологічний парк "Інститут монокристалів" та майна, яке було включено до акту опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 11.08.2006р., а позовні вимоги є законними, нормативно та документально обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За таких обставин, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що позов підлягає задоволенню.
Крім того, колегія суддів зазначає, що враховуючи постанову Вищого адміністративного суду України по справі № К-17478/06 від 31 січня 2007 року, податкове повідомлення-рішення на підставі якого виникли зобов’язання по яких проводився опис активів, є недійсним. Тобто зобов’язання щодо яких проведений опис визначені не законно.
Враховуючи вищенаведене, доводи апеляційної скарги є помилковими.
Також, колегія суддів зазначає, що в суді першої інстанції пред'явивши адміністративний позов до відповідача, у справу вступили треті особи з самостійними вимогами на предмет спору: ТОВ "Центр розвитку малого бізнесу "Харківські технології", ТОВ "СУАП "Амкріс - Ейч Лімітед", ТОВ "Криос Лтд", ВАТ "Укрпластик", ТОВ "Підприємство зв'язку "Квазар-Мікро Радіо". Суд першої інстанції не прийняв стосовно цих позовів рішення за правилами КАС України. Але в суді апеляційної інстанції наведені особи відмовилися від позову, і ці відмови були прийняті. Тому підстави зміни постанови суду першої інстанції відповідно ст. 201 КАС України відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду Харківської області від 01 червня 2007року по справі № АС-13/499-06 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст виготовлено та підписано 24 грудня 2007 року
Головуючий Сіренко О.І.Судді Григоров А.М.Подобайло З.Г.