КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 червня 2000 р. N 1018 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1643 від 23.11.2006 )
Про відкриття спеціальних рахунків технологічними парками і затвердження Порядку зарахування сум податків на спеціальні рахунки та їх використання технологічним парком
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1960 від 25.12.2002 N 1082 від 25.08.2004 N 1587 від 22.11.2004 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Взяти до відома, що на виконання пункту 1 статті 4 Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків", їх учасниками, дочірніми та спільними підприємствами, визначеними відповідно до статті 1 цього Закону, відкриваються в установах банків спеціальні рахунки, на які зараховуватимуться суми податку на додану вартість, нараховані за операціями з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), пов'язаними з виконанням інвестиційних та інноваційних проектів, і суми податку з прибутку, одержаного від виконання зазначених проектів, за пріоритетними напрямами діяльності цих технологічних парків.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
2. Затвердити Порядок зарахування сум податків на спеціальні рахунки та їх використання технологічним парком (додається).
( Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ N 1082 від 25.08.2004 )
Прем'єр-міністр України | В.ЮЩЕНКО |
Інд. 28 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 червня 2000 р. N 1018
ПОРЯДОК
зарахування сум податків на спеціальні рахунки та їх використання технологічним парком
( У тексті Порядку слова "інвестиційних та інноваційних проектів" в усіх відмінках замінено словами "проект технологічного парку" у відповідному відмінку та числі згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
1. Цей Порядок визначає процедуру зарахування сум податків на спеціальні рахунки та їх використання технологічним парком, його учасниками, дочірніми та спільними підприємствами, визначеними відповідно до статті 1 Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків".
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
2. Технологічний парк, його учасники, дочірні та спільні підприємства відкривають спеціальні рахунки в установах банків для зарахування сум податку на додану вартість, нарахованих відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" за операціями з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), пов'язаними з виконанням проектів технологічного парку за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків (далі - проект технологічного парку), і сум податку з прибутку, одержаного від виконання проекту технологічного парку, нарахованих у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
Зазначені спеціальні рахунки є дохідно-видатковими.
Відкриття таких рахунків в установах банків, в яких відкрито основний або додатковий поточний рахунок, здійснюється на підставі заяви. У разі відкриття спеціального рахунка в інших установах банків подаються документи, передбачені Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 р. N 492.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
3. Учасники технологічних парків, дочірні та спільні підприємства перераховують на відкриті ними в установах банків спеціальні рахунки 75 відсотків сум податку на додану вартість, що нараховані відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" за операціями з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), пов'язаними з виконанням інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків, і сум податку з прибутку, одержаного від виконання зазначених проектів, що нараховані у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств". Решта 25 відсотків зазначених сум учасниками технологічних парків, дочірніми та спільними підприємствами перераховуються на спеціальні рахунки технологічних парків, до складу яких вони входять, одна половина з яких використовується для виконання затверджених інвестиційних та інноваційних проектів, а друга - виключно для провадження наукової та науково-технічної діяльності, розвитку власних науково-технологічних і дослідно-експериментальних баз.
( Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1587 від 22.11.2004 )
Зазначені суми податків перераховуються на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, дочірніх та спільних підприємств у терміни, встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами".
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1082 від 25.08.2004 )
4. Кошти, зараховані на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, дочірніх та спільних підприємств, використовуються ними виключно на наукову і науково-технічну діяльність, розвиток власної науково-технологічної та дослідно-експериментальної бази, а саме:
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1587 від 22.11.2004 )
проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків;
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1587 від 22.11.2004 )
створення, розвиток, модернізацію та реконструкцію науково-технологічних та дослідно-експериментальних дільниць;
підготовку конструкторської та технологічної документації, технічних умов, технічних проектів;
придбання наукового обладнання та устаткування;
організацію, проведення та участь у роботі наукових, науково-технічних конференцій, семінарів та виставок, публікацію результатів наукових досліджень та інноваційної діяльності за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків;
( Абзац шостий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1587 від 22.11.2004 )
патентування розробок, придбання прав на об'єкти інтелектуальної власності (патентів, ліцензій на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау тощо);
технологічну підготовку виробництва;
придбання устаткування, інших засобів виробництва, пов'язаних з впровадженням інновацій.
На витрати, пов'язані з організацією, проведенням та участю у роботі наукових, науково-технічних конференцій, семінарів та виставок, публікацією результатів наукових досліджень та інноваційної діяльності за пріоритетними напрямами діяльності технологічних парків, технологічні парки, їх учасники, дочірні та спільні підприємства можуть витрачати не більше ніж 5 відсотків коштів, зарахованих на спеціальні рахунки.
5. Використання коштів, зарахованих на спеціальні рахунки учасників технологічних парків, дочірніх та спільних підприємств, здійснюється згідно з кошторисами бізнес-планів затверджених інвестиційних та інноваційних проектів.
6. Напрями використання у поточному році коштів, зарахованих на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, дочірніх та спільних підприємств, визначаються планом використання цих коштів, який розробляється науково-технічною радою технологічного парку і затверджується його керівництвом на початку кожного року.
7. Ведення податкового обліку, складання та подання податкової звітності технологічним парком здійснюється в порядку, встановленому законодавством, з урахуванням організаційно-правової форми технологічного парку. При цьому технологічні парки, їх учасники, дочірні та спільні підприємства, яким надаються пільги із сплати податків і зборів, забезпечують ведення окремого бухгалтеського та податкового обліку операцій, пов'язаних з виконанням проектів технологічного парку.
8. Звіти про використання коштів, зарахованих на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників, спільних і дочірніх підприємств, подаються в установленому порядку технологічними парками до МОН не пізніше 15 лютого року, що настає за звітним періодом.
( Порядок доповнено пунктом 8 згідно з Постановою КМ N 1960 від 25.12.2002 )