• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Умов організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Києві

Київська міська рада | Рішення, Форма типового документа, Договір, Умови від 10.07.2003 № 587/747 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Договір, Умови
  • Дата: 10.07.2003
  • Номер: 587/747
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Договір, Умови
  • Дата: 10.07.2003
  • Номер: 587/747
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія XXIV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 587/747 від 10.07.2003
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради N 260/921 ( ra0260023-07 ) від 15.03.2007 )
Про затвердження Умов організації та проведення конкурсу
на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах
загального користування в м. Києві
Відповідно до статті 22 Закону України "Про столицю України -місто-герой Київ" ( 401-14 ), статті 30 Закону України "Промісцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), Закону України"Про транспорт" ( 232/94-ВР ), Закону України "Про автомобільнийтранспорт" ( 2344-14 ), постанови Кабінету Міністрів України від29.01.2003 N 139 ( 139-2003-п ) "Про затвердження Порядкупроведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусномумаршруті загального користування", постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 18.02.97 N 176 ( 176-97-п ) "Про затвердження Правилнадання послуг пасажирського автомобільного транспорту", постановиКабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 143 ( 143-2003-п )"Про затвердження Порядку здійснення державного контролю наавтомобільному транспорті загального користування", з метоювпорядкування перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутахзагального користування в м. Києві, забезпечення необхідного рівнята якості наданих послуг, Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Умови організації та проведення конкурсу наперевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загальногокористування в м. Києві (далі - Умови) і Типовий договір наперевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загальногокористування в м. Києві (далі - Типовий договір) згідно здодатком.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київськійміській державній адміністрації):
2.1. При проведенні конкурсів на право обслуговуванняавтобусних маршрутів загального користування та укладаннідоговорів з перевізниками керуватись Умовами, затвердженими цимрішенням;
2.2. Затвердити за погодженням з постійною комісією Київрадиз питань транспорту та зв'язку персональний склад конкурсногокомітету з проведення конкурсів щодо визначення перевізниківпасажирів на міських автобусних маршрутах загального користуванняв м. Києві відповідно до цього рішення.
2.3. Розробити та затвердити бланки документів для поданняпретендентами на конкурс, форму акта про порушення перевізникомумов укладеного договору на перевезення пасажирів на автобусномумаршруті загального користування, форми інших документів,необхідних для реалізації цього рішення.
3. Дія рішення поширюється на всі установи, підприємства іорганізації, які контролюють виконання законодавства у галузіавтомобільного транспорту та суб'єктів підприємницької діяльності,які надають послуги з перевезення пасажирів на автобуснихмаршрутах загального користування в м. Києві.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київської міської ради з питань транспорту та зв'язку.
Київський міський голова О.Омельченко
До рішення Київради
від 10.07.2003 N 587/747
УМОВИ
організації та проведення конкурсу на перевезення
пасажирів на міських автобусних маршрутах загального
користування в м. Києві
Загальні положення
1. Ці умови розроблені відповідно до Законів України "Протранспорт" ( 232/94-ВР ), "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ), постанов Кабінету Міністрів України від 29.01.2003N 139 ( 139-2003-п ) "Про затвердження Порядку проведення конкурсуна перевезення пасажирів на автобусному маршруті загальногокористування", від 18.02.97 N 176 ( 176-97-п ) "Про внесення зміндо Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту",від 29.01.2003 N 143 ( 143-2003-п ) "Про затвердження Порядкуздійснення державного контролю на автомобільному транспортізагального користування", від 10.10.2001 N 1306 ( 1306-2001-п )"Про Правила дорожнього руху", розпоряджень Київської міськоїдержавної адміністрації від 21.09.2001 N 1971 "Про затвердженняПоложення про Головне управління транспорту Київської міськоїдержавної адміністрації", від 26.02.97 N 213 ( ra0213017-97 ) "Проорганізацію у м. Києві перевезень пасажирів на конкурсній основі",доповнюють та конкретизують, відповідно до умов м. Києва, вимогишодо проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міськихмаршрутах загального користування м. Києва і є обов'язковими длявиконання Головним управлінням транспорту Київської міськоїдержавної адміністрації (далі - Замовник), конкурсним комітетом,Комунальною госпрозрахунковою службою перевезень (далі - Службаперевезень), як робочим органом конкурсного комітету,претендентами на участь у конкурсі, а також перевізниками, з якимивже укладено договори на перевезення пасажирів на автобуснихмаршрутах загального користування у м. Києві.
2. Метою проведення конкурсу є створення безпечних такомфортних умов пасажирських перевезень на основі розвиткуконкуренції, обмеження монополізму на ринку пасажирськихтранспортних послуг та вибір на конкурсних засадах юридичних абофізичних осіб, які будуть забезпечувати виконання необхіднихобсягів та якість перевезень пасажирів на автобусних маршрутахзагального користування у м. Києві.
3. Об'єктом конкурсу є окремий автобусний маршрут (маршрути)загального користування з визначеними режимами руху (звичайний,експресний режими, режим маршрутного таксі).
4. У конкурсі на визначення пасажирського перевізника наавтобусному маршруті загального користування можуть брати участьпретенденти, які на законних підставах використовують у достатнійкількості транспорті засоби відповідного класу та мають власну абовикористовують на законних підставах виробничо-технічну базу, якавідповідає встановленим технічним нормативам і вимогам.
Транспортні засоби, які претендент пропонує залучити доперевезень в м. Києві, повинні відповідати вимогам безпеки,охорони праці та екології, державним стандартам, мати відповіднийсертифікат (як транспортні засоби загального користування),наданий Органом із сертифікації дорожніх транспортних засобів,акредитованим у системі УкрСЕПРО, або протокол випробуваньлабораторії, акредитованої в системі УкрСЕПРО, в галузіакредитації якої є відповідні нормативні документи, про повнувідповідність транспортного засобу державним стандартам (яктранспортного засобу загального користування), бутизареєстрованими та мати державні номерні знаки транспортнихзасобів загального користування відповідно до чинногозаконодавства (на жовтому фоні), перебувати в належному технічномуі санітарному стані, бути укомплектованими відповідно до вимогПравил дорожнього руху ( 1306-2001-п ), застраховані згідно зчинним законодавством та мати вік не більше восьми років.
Водії, які залучаються до перевезень пасажирів, повинні мативідповідно відкриту категорію (категорія "Д", 1-го та 2-го класу),відповідний безперервний стаж роботи не менше 1-го року (згідно зКД 238 УРСР 229-90), бути застраховані згідно з чиннимзаконодавством
5. До участі у конкурсі не допускаються юридичні або фізичніособи, які:
5.1 визнані банкрутами, або щодо яких порушено справу пробанкрутство чи ліквідацію як суб'єкта підприємницької діяльності(скасування державної реєстрації);
5.2 не мають власної (орендованої) виробничо-технічної базиабо не уклали договору про здійснення контролю за технічним станомта проведенням технічного обслуговування рухомого складу завтопідприємствами різних форм власності, які мають усі нормативновизначені умови для цього;
5.3 не можуть забезпечити контроль за станом здоров'я водіївперед виїздом на маршрут;
5.4 не мають умов для зберігання транспортних засобів навідповідно обладнаній стоянці під охороною;
5.5 подали для участі в конкурсі неправильно оформленідокументи або такі, що містять недостовірну інформацію.
6. Перевізники різних форм власності, які працюють на міськіймаршрутній мережі, для забезпечення належної організаціїперевезень пасажирів та високої культури їх обслуговуванняповинні:
6.1 мати власні, орендовані або які використовуються наумовах договорів:
- зупинки, обладнані трафаретами встановленого зразка іззазначенням інтервалу руху у годинах доби або станційного розкладуруху;
- павільйони очікування пасажирів;
- обладнані відстійні майданчики для транспортних засобів;
6.2 утримувати вказані об'єкти в належному санітарному ітехнічному стані або своєчасно сплачувати кошти на їх утримання;
6.3 забезпечити роботу рухомого складу на маршрутах завизначеним розкладом руху з відповідною організацієюдиспетчерського управління з подальшим впровадженням тавикористанням системи автоматизованого диспетчерського управлінняміським наземним пасажирським транспортом;
6.4 екіпірувати транспортні засоби підприємств відповіднимиемблемами підприємств, а водіїв забезпечити форменим одягом.
7. Пільгові перевезення осіб, які відповідно до законодавствата рішень Київради користуються такими правами, здійснюютьсяпасажирськими перевізниками усіх форм власності тапідпорядкування. Пасажирському перевізнику забороняєтьсявідмовляти в пільговому перевезенні, крім випадків, передбаченихзаконом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне засобою відповідальність згідно з законом.
Види та обсяги пільгових перевезень встановлюються державним(комунальним) замовленням, в якому визначається порядоккомпенсації пасажирським перевізникам збитків від цих перевезень.
8. Перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загальногокористування здійснюються з обов'язковою видачею пасажирам квитківвстановленого зразка, з подальшим впровадженням електроннихкомпостерів та системи сплати за проїзд за допомогою електроннихкарток.
9. Перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загальногокористування в режимі маршрутного таксі здійснюється зобов'язковим наданням пасажирам місць для сидіння.
Підготовка конкурсу
10. Конкурс є відкритим для всіх претендентів. Рішення щодопроведення конкурсу приймає Замовник (Головне управліннятранспорту Київської міської державної адміністрації), виходячи зпотреб міста в пасажирських перевезеннях.
11. Для підготовки та проведення конкурсу Замовник утворюєконкурсний комітет, до складу якого включаються представникиЗамовника, органу місцевого самоврядування - Київської міськоїради, робочого органу конкурсного комітету, управління ДАІ ГУ МВСУкраїни в м. Києві, Головного Київського міського управління усправах захисту прав споживачів, Київського міськоготериторіального відділення Антимонопольного комітету України,Представництва Державного комітету України з питань регуляторноїполітики та підприємництва у м. Києві, інших органів виконавчоївлади, а також організацій - споживачів послуг пасажирськогоавтомобільного транспорту загального користування.
До складу конкурсного комітету не можуть входити представникисуб'єктів господарювання - пасажирських перевізників, які єучасниками конкурсу або які діють на ринку перевезень пасажирів іможуть впливати на прийняття рішень комітету.
12. Персональний склад конкурсного комітету затверджуєЗамовник за погодженням з постійною комісією Київради з питаньтранспорту та зв'язку.
13. Робочий орган конкурсного комітету за дорученнямЗамовника не пізніше як за 20 днів до початку конкурсу (зурахуванням 5-ти денного терміну для ознайомлення членівконкурсного комітету з наданими претендентами на участь у конкурсіматеріалами та проведення перевірки достовірності представленихпретендентом документів відповідно до п. 23 даних Умов) розміщує взасобах масової інформації оголошення про конкурс на перевезенняпасажирів на автобусних маршрутах загального користування, в якомуміститься необхідна для перевізників інформація про умовиперевезень, а саме:
13.1 найменування замовника;
13.2 найменування та основні характеристики об'єктівконкурсу;
13.3 основні умови перевезення пасажирів: тарифи, типтранспортних засобів, вимоги щодо регулярності руху і часу роботи,охорони навколишнього середовища, пільгового перевезенняпасажирів, розмір компенсації збитків від пільгового перевезенняпасажирів та регульованих тарифів тощо;
13.4 розмір плати за участь у конкурсі;
13.5 термін подання та адреса, за якою подаються документи наконкурс;
13.6 місце і дата одержання бланків документів;
13.7 місце, дата і час проведення конкурсу;
13.8 телефон для довідок з питань проведення конкурсу.
Подання документів на конкурс
14. Претенденти на перевезення пасажирів можуть брати участьу конкурсі на один або декілька маршрутів.
15. Претенденти ознайомлюються з:
15.1 Законом України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ), Порядком проведення конкурсу на перевезення пасажирівна автобусному маршруті загального користування, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 139( 139-2003-п ), Правилами надання послуг пасажирськогоавтомобільного транспорту, затвердженими постановою КабінетуМіністрів України від 18.02.97 N 176 ( 176-97-п ), Порядкомздійснення державного контролю на автомобільному транспортізагального користування, затвердженим постановою КабінетуМіністрів України від 29.01.2003 N 143 ( 143-2003-п ), Правиламидорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 10.10.2001 N 1306 ( 1306-2001-п );
15.2 цими Умовами;
15.3 типовим Договором на перевезення пасажирів наавтобусному маршруті загального користування (додається), якийукладається за результатами проведеного конкурсу між Замовником іпретендентом, що став переможцем конкурсу;
15.4 умовами контролю за виконанням перевізниками укладенихдоговорів із Замовником;
15.5 тарифами за надання послуг перевізникам різних формвласності з організації роботи пасажирського транспорту намаршрутах м. Києва.
16. Особа, яка потребує роз'яснень щодо надання необхіднихдокументів для участі у конкурсі або умов проведення конкурсу, маєправо (вернутися до робочого органу конкурсного комітету, якийзобов'язаний дати роз'яснення в письмовій формі, але не пізнішеніж за 5 днів до закінчення терміну подання документів (за умовисвоєчасного подання письмового запиту особою, яка потребуєроз'яснень). Умови конкурсу можуть бути роз'яснені також шляхомпроведення конференції, яку організовує Замовник (робочий органконкурсного комітету).
17. Будь-яка інформація щодо умов конкурсу, яку надсилаєЗамовник або робочий орган конкурсного комітету будь-кому зпретендентів, повинна бути одночасно доведена до всіх іншихпретендентів.
18. Для участі у конкурсі претендент подає такі документи:
18.1 заяву претендента із зазначенням автобусного маршрутузагального користування, на якому має намір працювати претендент;
18.2 нотаріально завірену копію ліцензії на право наданняпослуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортомзагального користування:
18.3 конкурсні пропозиції щодо визначення транспортнихзасобів для роботи на автобусному маршруті загального користування(включаючи копії ліцензійних карток на кожний транспортний засіб),їх зберігання, обслуговування, проведення перед- та післярейсовихтехоглядів, залучення до перевезень пасажирів висококваліфікованихводіїв, організації проходження передрейсових медоглядів водіїв,вартості транспортних послуг, здешевлення поїздки для окремихкатегорій громадян, забезпечення перевезень певного обсягупасажирів пільгових категорій за власний рахунок, фінансової таіншої участі в будівництві міської транспортної інфраструктури,страхування пасажирів тощо;
18.4 документ, що підтверджує внесення плати за участь уконкурсі. Розмір плати за участь у конкурсі встановлюєтьсяЗамовником на підставі кошторису витрат і не може перевищувати 100неоподаткованих мінімумів на дату подання заяви на участь заокремим об'єктом конкурсу. Плата за участь у конкурсі вноситься нарозрахунковий рахунок робочого органу конкурсного комітету івикористовується на покриття витрат на підготовку та проведенняконкурсу;
18.5 у випадку, якщо претендент приймав фінансову та іншуучасть у будівництві міської транспортної інфраструктури,підтверджуючі це документи (за бажанням претендента).
19. Усі документи претендент подає в конверті, на якомузазначає свою назву, адресу і найменування об'єкта конкурсу, зпоміткою "Заява на участь у конкурсі", до робочого органуконкурсного комітету відповідальному за їх прийом.
20. Подання документів на конкурс припиняється післязакінчення терміну визначеного в оголошенні про проведенняконкурсу. Документи, які надійшли після встановленого терміну, неприймаються.
21. Після закінчення терміну прийняття документів конверти здокументами на конкурс розкриває конкурсний комітет і секретарконкурсного комітету перевіряє та реєструє їх у спеціальномужурналі. Документи, подані не в повному обсязі, не розглядаються іповертаються претендентам із зазначенням причин. Претендентам,яким відмовлено у розгляді документів, повертається плата заучасть у конкурсі.
22. Претендент, який бере участь у кількох конкурсах, вноситьплату за участь у кожному конкурсі. Претендент, у якого прийнятовсі необхідні документи для участі у конкурсі, може відкликатизаяву на участь у конкурсі до дня проведення конкурсу зповерненням плати. Після цього терміну внесена за участь уконкурсі плата використовується на покриття витрат, пов'язаних зпідготовкою та проведенням конкурсу.
Якщо конкурс не відбувся (п.32 цих Умов) або переможець небув визначеним (п.39 цих Умов), претендентам повертається плата заучасть у конкурсі, а витрати на підготовку конкурсу здійснюютьсяна рахунок Замовника.
23. Робочий орган конкурсного комітету за дорученнямЗамовника організовує комісійну перевірку (із залученнямспівробітників ДАІ) достовірності представлених претендентомдокументів (наявність транспортних засобів, які відповідаютьвимогам п. 4 цих Умов, водіїв відповідної кваліфікації, умовизберігання транспортних засобів претендента, реальна наявністьтехнічної бази для їх ремонту та обслуговування, умов дляпроведення перед- і післярейсових технічних оглядів транспортнихзасобів та медичних оглядів водіїв, наявність резерву транспортнихзасобів, наявність у підприємстві медичних довідок водіїв тощо) зіскладанням акта встановленої форми. У випадку, якщо поданаінформація недостовірна, претендент до участі в конкурсі недопускається.
Хід проведення конкурсу та визначення переможця
24. Після попереднього розгляду та реєстрації конкурснимкомітетом документів, поданих претендентами для участі в конкурсі,на черговому засіданні члени конкурсного комітету оцінюютьпропозиції претендентів, документи яких були зареєстровані, занаступними параметрами:
24.1 більш нові, комфортабельні та безпечні транспортнізасоби підвищеної місткості, особливо нові моделі транспортнихзасобів з низькою підлогою;
24.2 обсяг перевезень пасажирів пільгових категорій, якіпретендент пропонує безкоштовно здійснювати за рахунок власноїгосподарської діяльності, без бюджетної компенсації. Дія даногопідпункту (як одна з переваг претендента) поширюється в першучергу на претендентів, які пропонують забезпечити безкоштовнеперевезення наступного мінімального переліку пільгових категорійпасажирів в обсязі не менше 10% від загальної кількості пасажирів.
1. Ветерани війни:
- учасники бойових дій, в т.ч. особи, які прирівняні до них; - інваліди війни та особи, які прирівняні до них;
- учасники війни, в т.ч. особи, які прирівняні до них;
- особа, яка супроводжує інваліда війни I групи (одна особа); - особи, на яких поширюється чинність Закону України "Простатус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"( 3551-12 );
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
2. Учасники ліквідації та потерпілі від наслідків аварії наЧорнобильській АЕС, I-ї категорії.
3. Інваліди I і II груп.
4. Діти-інваліди з дитинства до 16 років.
5. Діти дошкільного віку (без надання окремого місця длясидіння);
24.3 наявність резерву транспортних засобів відповідногокласу (малої, середньої, великої та надвеликої місткості) длязаміни рухомого складу на автобусних маршрутах загальногокористування у разі їх виходу із ладу;
24.4 досвід роботи з організації пасажирських перевезень;
24.5 умови для забезпечення зберігання транспортних засобів,контроль за станом здоров'я водіїв перед виїздом на лінію та умовидля забезпечення технічного огляду та ремонту рухомого складу;
24.6 організація диспетчерського управління, облік руху тароботи транспортних засобів на лінії, використання в роботіелементів системи автоматизованого диспетчерського управлінняміським наземним пасажирським транспортом;
24.7 рівень запропонованих тарифів;
24.8 забезпечення безпеки дорожнього руху та безаварійноїроботи;
24.9 забезпечення водіїв транспортних засобів та кондукторівформеним одягом, емблемами підприємства;
24.10 дотримання вимог трудового законодавства України,забезпечення належних умов праці;
24.11 дотримання вимог природоохоронного законодавстваУкраїни;
24.12 робота транспортних засобів претендента наальтернативному паливі або оснащення автобусів технічними засобамидля зменшення токсичних викидів в атмосферу (каталізаторами,нейтралізаторами);
24.13 участь претендента (якщо він є діючим перевізником наміській маршрутній мережі) у конкурсах на зразкове обслуговуванняпасажирів на міських автобусних маршрутах загального користуваннята зайняття призових місць на таких конкурсах;
24.14 участь претендента у розбудові міської транспортноїінфраструктури (за бажанням);
24.15 страхування пасажирів;
24.16 конкурсні пропозиції інших претендентів.
25. На засідання конкурсного комітету запрошують усіхпретендентів та у їх присутності оголошують конкурсні пропозиції.Претендентам надається право на їх обгрунтування.
26. Претенденти можуть пропонувати технічні, організаційні чикомерційні умови, що відрізняються від умов, визначених удокументах на конкурс, які можуть бути прийняті конкурснимкомітетом, якщо будуть визнані більш вигідними для Замовника. Ціумови подаються претендентами безпосередньо на засіданніконкурсного комітету.
27. При відсутності на засіданні конкурсного комітетупредставника претендента конкурсний комітет розглядає пропозиції,викладені в поданих претендентом документах.
28. Переможцем конкурсу визнається претендент, який заоцінкою конкурсного комітету зайняв перше місце і відповідаєкваліфікаційним вимогам до пасажирських перевізників, можезабезпечити належну якість перевезень пасажирів.
29. Рішення про результати конкурсу приймає конкурснийкомітет на закритому засіданні відкритим голосуванням при умовіприсутності не менше половини його складу простою більшістюголосів. У випадку рівної кількості голосів голос головиконкурсного комітету є вирішальним.
30. Переможець конкурсу оголошується на відкритому засіданніконкурсного комітету із запрошенням на нього усіх претендентів.
31. Претендентам, які не стали переможцями конкурсу, плата заучасть у конкурсі не повертається і використовується на покриттявитрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням конкурсу.
32. Якщо конкурс не відбувся через відсутність бажаючих узятив ньому участь, Замовник може призначити пасажирського перевізникана термін до одного місяця і провести новий конкурс. Якщо вконкурсі взяв участь тільки один претендент, переможцем конкурсуможе бути визнаний цей претендент.
33. На засіданні конкурсного комітету розглядаються вробочому порядку (без публікації в засобах масової інформації)заяви перевізників про перезакріплення маршрутів міжпідприємствами (підприємцями) у разі зміни форми власності таінших випадках відповідно до чинного законодавства. Питаннячасткової зміни схем руху маршрутів, порядку перевезень пасажирів,режиму роботи маршрутів, зміни типу транспортних засобів та їхкількості на маршруті за поданням перевізника або за ініціативоюЗамовника, в тому числі з причин технічного характеру (закриттяруху транспорту у зв'язку з капітальним ремонтом проїзної частинивулиць, комунікацій, трамвайних колій, будівництвом будинків,підземних переходів тощо) вирішується Замовником, без винесення назасідання конкурсного комітету.
34. Хід проведення конкурсу та рішення конкурсного комітетуоформлюється протоколом, який підписує голова і секретарконкурсного комітету. Копії протоколу в триденний терміннадсилають Замовнику, управлінню ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, врайонні (за місцем реєстрації претендента) державні податковіінспекції та територіальному управлінню Держнаглядохоронпраці пом. Києву і Київській області. Виписки з протоколу в триденнийтермін надсилають переможцям конкурсів та іншим учасникам конкурсу(на вимогу).
Оформлення переможцем конкурсу необхідних документів
35. Переможець конкурсу у десятиденний термін після отриманнярезультатів проведення конкурсу укладає із Замовником Договір наперевезення пасажирів за конкретним міським автобусним маршрутом(далі - Договір), в якому визначаються права, обов'язки тавідповідальність сторін, тарифи на проїзд, питання організаціїроботи на маршрутах, контроль за дотриманням перевізником умовукладеного Договору, технічним станом рухомого складу тавиробничо-технічної бази, організації диспетчерського управління іподальшим використанням системи автоматизованого диспетчерськогоуправління міським наземним пасажирським транспортом, перелікпорушень транспортного законодавства, при допущенні яких діюДоговору з перевізником може бути припинено, запропоновані цимперевізником інші умови, якщо вони були прийняті Замовником якбільш вигідними (зокрема, визначення об'єму перевезень пасажирівпільгових категорій, які здійснюються за рахунок господарськоїдіяльності перевізника, без бюджетної компенсації, страхуванняпасажирів) тощо.
Перевізники не мають права працювати на маршрутах безукладання Договору на перевезення пасажирів і за порушення цьогопункту несуть відповідальність згідно з чинним законодавствомУкраїни.
36. Перевізник протягом 15 календарних днів з дня укладенняДоговору:
36.1 розробляє розклад руху автобусів і схему маршруту;
36.2 складає паспорт маршруту (в трьох екземплярах) іпогоджує його з Управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві тавідповідними міськими службами;
36.3 подає паспорт маршруту Замовнику на затвердження.
37. Замовник присвоює маршруту номер, затверджує паспортмаршруту, повертає один екземпляр паспорта перевізнику. Другийекземпляр паспорта зберігається у Замовника, третій направляєУправлінню ДАІ ГУ МВС України в м. Києві.
38. Підставою для початку здійснення перевезень є наказЗамовника, який видається після виконання перевізником всіх вимогщодо організації перевезень пасажирів на маршрутах м. Києва уп'ятиденний термін. Разом з наказом перевізнику видають дозволи наперевезення пасажирів встановленого зразку відповідно до кількостітранспортних засобів на маршруті.
39. При відмові переможця конкурсу від укладення Договору наперевезення пасажирів у зазначений термін (або його відмові відукладання Договору) такий договір може бути укладений зпретендентом, який зайняв друге місце. У випадку відмовипретендента, який зайняв друге місце, від укладення Договору, абоякщо в конкурсі приймав участь один претендент, який відмовивсявід укладання Договору, конкурс вважається таким, що не відбувся,плата за участь у конкурсі не повертається.
40 Перевізник, з яким укладено Договір, не може передоручитивиконання своїх договірних обов'язків іншій особі.
41. У разі припинення перевізником перевезення пасажирів наавтобусному маршруті загального користування з підстав,передбачених законодавством, Замовник призначає тимчасовогоперевізника на термін до одного місяця і проводить новий конкурс.
42. Якщо перевізник, з яким укладений Договір на перевезенняпасажирів за конкретним міським автобусним маршрутом, запропонуєзміну тарифів на проїзд, то Замовник розглядає їх обгрунтованістьі приймає відповідне рішення.
Розгляд спорів та відповідальність за порушення
чинного законодавства
43. Спори, що виникають за результатами конкурсу,розв'язуються в установленому законом порядку.
44. Підставою для припинення дії укладеного Договору єсистематичне порушення перевізником умов Договору та діючогозаконодавства, яке включає три підтверджених випадки невиконанняабо неналежного виконання договірних зобов'язань протягом одногороку.
До порушень Перевізника, які в першу чергу дають підстави дляприпинення Договору на обслуговування маршруту (маршрутів)належать:
44.1 відхилення від затвердженої схеми руху;
44.2 не виконання затвердженого розкладу руху;
44.3 порушення прийнятих на себе додаткових добровільнихзобов'язань, зокрема щодо безкоштовного перевезення пасажирівпільгових категорій за рахунок власної господарської діяльності,страхування пасажирів:
44.4 відсутність у Перевізника:
- паспорта маршруту, погодженого та затвердженого увстановленому порядку;
- власних чи залучених на законних підставах транспортнихзасобів для перевезення пасажирів;
- власної чи орендованої виробничо-технічної бази;
- диспетчеризації роботи рухомого складу на маршруті;
- власних, орендованих або які використовуються на умовахдоговорів зупинок, павільйонів для очікування, обладнанихвідстійних майданчиків для транспортних засобів або несвоєчаснасплата за користування ними;
44.5 відсутність у водія транспортного засобу необхіднихдокументів, що дають право роботи на маршруті:
- ліцензійної картки;
- дозволу на право обслуговування автобусного маршрутузагального користування в режимі маршрутного таксі;
- схеми маршруту, погодженої та затвердженої у встановленомупорядку;
- розкладу руху, погодженого та затвердженого у встановленомупорядку;
- подорожнього листа або відміток лікаря та механіка в ньому; 44.6 випуск на маршрут транспортного засобу без проведенняпередрейсового техогляду та допуск до роботи на маршруті водія,який не пройшов передрейсовий медогляд;
44.7 залучення до роботи на маршрутах водіїв без відповідноїпідготовки: категорії "Д", нижче 2-го класу та при відповідномубезперервному стажі роботи менше року;
44.8 неодноразові порушення Правил дорожнього руху( 1306-2001-п ) з власної вини (за даними Управління ДАІ ГУ МВСУкраїни в м. Києві), особливо які привели до травмування пасажирівта інших учасників дорожнього руху;
44.9 у випадку невиконання перевізником своїх зобов'язаньщодо забезпечення належного контролю за технічним станомтранспортних засобів, дотриманням водіями Правил дорожнього руху( 1306-2001-п ) та режиму праці і відпочинку, що призвело додорожньо-транспортної пригоди, наслідком якої стала загибельпасажирів та інших учасників дорожнього руху, дія Договору наобслуговування такого маршруту з перевізником припиняється убезспірному порядку;
44.10 відсутність квитково-облікової документації:
44.11 не видача пасажирам квитків або чеків за сплаченийпроїзд;
44.12 використання квитків не встановленого зразка;
44.13 перевезення пасажирів без надання місць для сидіння врежимі маршрутного таксі;
44.14 безпідставна відмова у перевезенні пасажирів пільговихкатегорій;
44.15 зберігання транспортних засобів підприємства (в т. ч.залучених), які здійснюють перевезення пасажирів, за межамивідповідно обладнаної стоянки автопідприємства під охороною(власної, орендованої або за договором відповідальногозберігання);
44.16 самостійна зміна тарифів на проїзд без узгодження ізЗамовником.
45. Виявлені під час перевірок порушення Перевізником умовукладеного з Замовником Договору, цих Умов та законодавства проавтомобільний транспорт оформляються відповідними актамивстановленого зразка в двох примірниках. Один примірник актанадається перевізнику, який здійснив порушення, інший знаходитьсяу Замовника. Не підписаний представником перевізника акт зберігаєюридичну силу.
46. При виявленні порушення Замовник має право не пізнішедесяти робочих днів з дня виявлення цього порушення внести записпро усунення порушення з конкретними термінами виконання.
47. Після закінчення терміну, вказаному в приписі, Замовникорганізовує перевірку усунення виявлених порушень. Якщо порушення(аналогічні попереднім або інші) виявлені повторно, Замовник маєправо направити перевізнику претензію про порушення або неналежневиконання умов укладеного Договору (далі - Претензія).
48. Після закінчення тридцятиденного терміну з дня отриманняперевізником Претензії Замовник організовує перевірку усуненнявиявлених порушень. Якщо порушення (аналогічні попереднім абоінші) виявлені повторно, Замовник припиняє дію Договору проперевезення пасажирів на маршруті з Перевізником, про що надсилаєперевізнику повідомлення.
49. Маршрут, дія Договору на обслуговування якого припинивЗамовник з зазначених причин, пропонують іншим перевізникам наконкурсних засадах. З метою забезпечення перевезень пасажирів натакому міському автобусному маршруті Замовник може тимчасово, допроведення конкурсу, призначити перевізника для йогообслуговування.
50. В окремих спірних випадках Замовник може винести питанняприпинення дії Договору з перевізником на розгляд конкурсногокомітету.
51. У разі грубих порушень законодавства про автомобільнийтранспорт Замовник може ініціювати питання про анулювання ліцензіїперевізника на здійснення перевезень пасажирів на автомобільномутранспорті. При анулюванні ліцензії або не продовженні терміну їїдії Договір на перевезення пасажирів з перевізником втрачає силу.
52. Якщо перевізник протягом терміну дії Договору не мав відЗамовника зауважень щодо обслуговування маршруту, Договір зперевізником може бути продовжено на наступний термін безвинесення на розгляд конкурсного комітету.
53. Контрольні функції за виконанням претендентами іперевізниками всіх форм власності вимог цих Умов та умов укладенихДоговорів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутахзагального користування здійснює Замовник (уповноважена нимособа).
Заступник міського голови -
секретар Київради В.Яловий
Додаток
до Умов організації та
проведення конкурсу на
перевезення пасажирів на
міських автобусних маршрутах
загального користування в
м. Києві
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про перевезення пасажирів на міських автобусних
маршрутах загального користування
м. Київ "___"_______ 200_ р.
Головне управління транспорту Київської міської державноїадміністрації в особі начальника управління __________________, щодіє на підставі Положення про Головне управління транспорту (далі- Замовник) з однієї сторони та автопідприємство "_____" в особікерівника _______, що діє на підставі Статуту підприємства, (далі- Перевізник) з іншої сторони, разом - сторони, які діють напідставі Умов організації та проведення конкурсу на перевезенняпасажирів на міських автобусних маршрутах загального користуванняв м. Києві, законодавства України про автомобільний транспорт,протоколу засідання конкурсного комітету від _________ р. N ____уклали договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
Замовник надає Перевізникові право на перевезення пасажирівна міському автобусному маршруті, а Перевізник забезпечує якісніта безпечні перевезення пасажирів на умовах, передбачених цимдоговором, на автобусному маршруті (маршрутах) загальногокористування в режимі "________" з графіком роботи з ____ до _____годин:------------------------------------------------------------------
|Номер маршруту |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Напрям слідування: |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Довжина маршруту (км) |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Кількість рухомого складу (один.) |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Тип рухомого складу |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Тариф, що діє на маршруті (грн.) |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Пункт диспетчеризації |- |
|------------------------------------+---------------------------|
|Розмір та форма компенсації збитків |- |
|від роботи за регульованими тарифами| |
|та перевезення пасажирів пільгових | |
|категорій | |
|------------------------------------+---------------------------|
|Додаткові умови, запропоновані |- |
|Перевізником та прийняті Замовником | |
|(наприклад, об'єм перевезення | |
|пасажирів пільгових категорій без | |
|бюджетної компенсації, за рахунок | |
|власної господарської діяльності | |
|Перевізника, страхування пасажирів) | |
------------------------------------------------------------------
2. ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА СТОРІН
2.1. Замовник зобов'язаний:
2.1.1. Присвоїти маршруту номер, затвердити паспорт маршруту(3 екземпляри) та повернути один екземпляр паспорта Перевізнику,другий екземпляр зберігати у Замовника, а третій направлятиуправлінню ДАІ ГУ МВС України у м. Києві.
2.1.2. Після виконання Перевізником всіх вимог щодопідготовки організації перевезень пасажирів у п'ятиденний термінвидати наказ (розпорядження) про початок здійснення перевезень намаршруті, який є для Перевізника підставою для початку здійсненняперевезень.
2.1.3. Разом з наказом видати Перевізнику дозволи тамаршрутні листи на перевезення пасажирів встановленого зразкавідповідно до кількості рухомого складу на маршруті.
2.1.4. У разі закриття руху на окремих ділянках маршрутіввносити зміни в розклад руху пасажирського автотранспорту (запогодженням з ДАІ).
2.1.5. Забезпечувати Перевізника інформацією
нормативно-організаційного характеру щодо роботи пасажирського
транспорту міста.
2.1.6. Сприяти Перевізнику у забезпеченні безпеки руху підчас перевезення пасажирів.
2.1.7. При виявленні фактів порушення умов, цього договору,Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту,Законів України "Про автомобільний транспорт" та "Про дорожнійрух", вимог ДНАОП 0.00-1.28-97 "Правила охорони праці наавтомобільному транспорті", Правил дорожнього руху, Інструкціїводія автобуса - скласти акт встановленої форми та вжити необхіднізаходи щодо виправлення становища.
2.2. Права Замовника:
2.2.1. Перевірка дотримання Перевізником умов укладеногодоговору, в т. ч. із залученням відповідних міських служб.
2.2.2. Здійснення контролю за: регулярністю руху,забезпеченням диспетчеризації, виконанням обов'язків Перевізникащодо утримання зупинок, відстійних майданчиків та павільйонів дляочікування громадського транспорту, створення належнихсанітарно-побутових умов для водіїв та лінійних працівників,рівнем якості перевезення пасажирів та належною екіпіровкоюрухомого складу (наявність необхідної кількості трафаретіввстановленого зразка, витягу з Правил надання послуг пасажирськогоавгомобільного транспорту, місць, призначених для пасажирівпохилого віку та пасажирів з дітьми, інформаційних повідомлень пропільгові категорії пасажирів, які мають право на безкоштовнийпроїзд, форменого одягу у водіїв, емблем підприємств на рухомомускладі тощо), забезпеченням зберігання рухомого складу на власнихабо орендованих територіях, проведенням передрейсового(післярейсового) технічного огляду транспортних засобів тапроходженням передрейсового (післярейсового) медичного оглядуводіїв.
2.2.3. Перевірка автобусів на відповідність їхсанітарно-технічним та експлуатаційним вимогам (чистота салону,наявність місць для сидіння, їх розташування та належний стан,освітлення салону, запасних виходів тощо), а також комплектаціюавтомобілів згідно з вимогами ДНАОП 1.28-97 та розділу 31 Правилдорожнього руху.
2.2.4. Отримання від Перевізника до 20 числа місяця,наступного за звітним кварталом, звіт про роботу пасажирськоготранспорту на певному маршруті (кількість машиноднів вгосподарстві та роботі, а також кількість виконаних рейсів,кількість перевезених пасажирів, регулярність руху).
2.2.5. Затвердження графіку руху маршрутного пасажирськогоавтотранспорту, схеми маршрутів, паспорти маршрутів, кінцевіпункти призначення маршрутів.
2.2.6. Вимога щодо забезпечення регулярної роботи автобусівна маршрутах.
2.3. Перевізник зобов'язаний:
2.3.1. Протягом 15-ти календарних днів з дня укладеннядоговору розробити розклад руху автобусів і схему маршруту,скласти паспорт маршруту (в трьох екземплярах), погодити його зУправлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, відповідними міськимислужбами та подати паспорт Замовнику на затвердження.
2.3.2. Забезпечити на міських маршрутах необхідну кількістьрухомого складу згідно з умовами договору регулярністю не менше 90відсотків та нести повну відповідальність за безпеку перевезенняпасажирів.
2.3.3. Забезпечити виконання прийнятих на себе під часпроведення конкурсу добровільних додаткових зобов'язань, зокрема,визначеного обсягу перевезення пасажирів пільгових категорій, щоздійснюються за рахунок господарської діяльності перевізника безбюджетної компенсації, страхування пасажирів.
2.3.4. Забезпечити перевезення пасажирів на автобуснихмаршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі зобов'язковим наданням пасажирам місць для сидіння.
2.3.5. Надавати Замовнику відомості про рухомий склад, щозадіяний на маршрутах, до 20 числа місяця, наступного за звітнимкварталом, звіт про роботу пасажирського транспорту на маршрутах(кількість машиноднів в господарстві, кількість виконаних рейсів,кількість перевезених пасажирів, регулярність руху, кількістьскоєних ДТП, укомплектованість водіями).
2.3.6 Забезпечити проведення передрейсового (післярейсового)технічного огляду транспортних засобів та проходженняпередрейсового (післярейсового) медичного огляду водіїв звідповідними відмітками в подорожніх листах та журналах, згідно зчинним законодавством.
2.3.7. Випускати на маршрут технічно справні, відповіднообладнані, екіпіровані та укомплектовані транспортні засоби, щовідповідають Законам України "Про дорожній рух", "Проавтомобільний транспорт", вимогам ДНАОП 0.00-1.28-97, Правиламдорожнього руху, вимогам екологічних норм та державним стандартамна автомобільному транспорті, мають відповідний сертифікат(протокол випробувань про повну відповідність транспортних засобівдо встановлених норм), ліцензійну картку, та забезпечити виконанняперсоналом Перевізника Правил надання послуг пасажирськогоавтомобільного транспорту.