• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про впорядкування діяльності у сфері поводження з побутовими відходами (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві

Київська міська рада | Рішення від 30.10.2008 № 582/582 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 30.10.2008
  • Номер: 582/582
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 30.10.2008
  • Номер: 582/582
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VI скликання
РІШЕННЯ
30.10.2008 № 582/582
Про впорядкування діяльності у сфері поводження з побутовими відходами (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради № 903/2972 від 24.12.2009 N 14/6230 від 13.09.2011 )
Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтями 1, 20, 21 Закону України "Про відходи", постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 265 "Про затвердження програми поводження з твердими побутовими відходами", з метою реалізації рішення Київської міської ради від 14.03.2002 № 365/1799 "Про затвердження схеми санітарної очистки м. Києва" та удосконалення системи поводження з відходами в м. Києві Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Покласти на виконавчий орган Київради (Київську міську державна адміністрацію) функції щодо організації та сприяння створенню у м. Києві спеціалізованих підприємств усіх форм власності для збирання та вивезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) з прибудинкових територій в установленому порядку.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 903/2972 від 24.12.2009 )
2. Запровадити з 1 січня 2011 року суворе дотримання порядку розміщення (захоронення) на спеціалізованих полігонах виключно залишків побутових відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) після сортування та обробки відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) на сортувально-переробних комплексах.
3. Доручити виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) здійснювати контроль за діяльністю суб'єктів у сфері поводження з відходами у м. Києві.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 14/6230 від 13.09.2011 )( Пункт 4 втратив чинність згідно з Рішенням Київміськради № 903/2972 від 24.12.2009 )( Пункт 5 втратив чинність згідно з Рішенням Київміськради N 14/6230 від 13.09.2011 )
6. Затвердити Правила транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві згідно з додатком 3.
7. Підприємствам, установам, організаціям, незалежно від форм власності, власникам або наймачам, користувачам, у тому числі орендарям житлових будинків, земельних ділянок, укладати угоди на вивезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.
Збирання та перевезення побутових відходів здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
( Абзац перший пункту 7 замінено двома абзацами згідно з Рішенням Київміськради N 14/6230 від 13.09.2011. У зв'язку із змінами абзац 2 вважати абзацом 3 )
Фізичним та юридичним (садові товариства та ін.) особам, які мешкають в приватному секторі м. Києва, забезпечувати належний санітарний стан на територіях, які їм належать, за власний рахунок шляхом укладання договорів із спеціалізованими підприємствами-перевізниками на вивіз відходів (крім токсичних та особливо небезпечних).
8. Головному управлінню контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
8.1. Видачу і продовження ордерів (планових і аварійних) на виконання будь-яких ремонтно-будівельних та інших робіт на території м. Києва, пов'язаних з великою кількістю будівельних відходів, здійснювати тільки за умови попереднього погодження замовником з Головним управлінням комунального господарств виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) обсягів та місць складування будівельних відходів.
8.2. Здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з метою запобігання утворенню несанкціонованих звалищ на території лісопаркових зон та прилеглих до водоймищ у м. Києві і у разі необхідності вживати відповідні заходи до порушників природоохоронного законодавства.
9. Головному управлінню МВС України в м. Києві забезпечити постійну документальну перевірку на дорогах міста Правил перевезень відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у відповідності до вимог даного рішення. З метою запобігання виникненню несанкціонованих звалищ посилити контроль за маршрутами перевезення відходів по території м. Києва і особливо в районах лісопаркових зон та залізничних станцій. За виявленими фактами незаконної діяльності або порушень екологічного та природоохоронного законодавства та правил транспортування відходів здійснювати реагування згідно з чинним законодавством з одночасним інформуванням Головного управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
10. Районним у м. Києві державним адміністраціям разом з Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з залученням органів МВС проводити рейди в районах житлової забудови з метою запобігання створенню несанкціонованих звалищ будівельних відходів та несанкціонованих звалищ побутових відходів у місцях приватної забудови
11. Головному управлінню з питань цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
11.1. Двічі на рік аналізувати відповідність діючих тарифів на збирання, транспортування, захоронення та утилізацію відходів існуючим цінам на пально-мастильні матеріали та рівню мінімальної заробітної плати. При необхідності вносити пропозиції щодо приведення тарифів у відповідність до існуючих в державі економічних і цінових показників.
12. Головному управлінню комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
12.1. Здійснювати постійний контроль за якістю надання послуг з вивозу відходів та вчасним проведенням розрахунків за надані послуги. Щомісячно проводити облік та аналіз кількості відходів, що утворюються, утилізуються та захоронюються, з метою запобігання порушенням встановленого в місті порядку поводження з відходами.
12.2. Спільно з Управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві розробити зразок талона-перепустки для автотранспорту, що перевозить відходи по м. Києву, з наступним затвердженням зразка у встановленому порядку. В подальшому талон-перепустка має кріпитися з правого боку лобового скла спецавтотранспорту.
( Підпункт 12.3 пункту 12 виключено згідно з Рішенням Київміськради N 14/6230 від 13.09.2011 )
13.
( Частина перша пункту 13 втратила чинність згідно з Рішенням Київміськради № 903/2972 від 24.12.2009 )
Підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам - підприємцям, що працюють у сфері поводження з відходами (крім токсичних та особливо небезпечних), незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання, щорічно подавати Головному управлінню комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в повному обсязі звітність за формою № 1-ТПВ, затвердженої наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 19.09.2006 № 308.
14. Районним у м. Києві державним адміністраціям визначати та затверджувати розміри територій (мікрорайонів, житлових кварталів) для обслуговування виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів та подавати їх організатору конкурсів з визначення підприємств-перевізників твердих побутових відходів.
( Пункт 14 в редакції Рішення Київміськради № 903/2972 від 24.12.2009 )
15. Здійснювати постійну роботу по виявленню безхазяйних відходів та несанкціонованих звалищ на території міста та вживати відповідні заходи щодо їх використання, знешкодження, захоронення або ліквідації; зокрема, після формування бази даних по безхазяйних відходах та несанкціонованих звалищах побутових відходів на території міста виконати такі дії:
- зобов'язати власників (користувачів або орендарів) земельних ділянок, на яких розташовані безхазяйні відходи та/або несанкціоновані звалища побутових відходів, утилізувати відходи протягом найкоротшого можливого часу, уклавши відповідні договори з підприємствами-перевізниками відходів, та профінансувати виконання цих договорів за власний кошт;
- для забезпечення виконання цих договорів надати власникам (користувачам або орендаторам) земельних ділянок, на яких розташовані безхазяйні відходи та/або несанкціоновані звалища, дозволи та ліміти на розміщення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних), виходячи з обсягів, визначених під час виявлення таких відходів чи несанкціонованих звалищ побутових відходів;
- у випадку утворення звалища твердих побутових відходів на контейнерному майданчику, що виникло через зрив графіка перевезення побутових відходів, ліквідацію звалища здійснює виконавець послуг з перевезення твердих побутових відходів (після вивантаження твердих побутових відходів з контейнера у сміттєвоз працівник спеціалізованого автотранспортного підприємства, яке проводить ці роботи, зобов'язаний прибрати місце завантаження твердих побутових відходів).
16. Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" забезпечити використання опалого листя, гілок та інших відходів органічного походження для отримання компосту та сумішей, які можуть бути використані як добрива при проведенні агротехнічних робіт у парках, садах, скверах міста та частково реалізовані населенню.
17. Постійній комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київської міської ради та постійній комісії Київради з питань екологічної політики разом з сектором екологічної політики Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста підготувати проект угоди про співпрацю м. Києва та Київської області з питань гармонізації екологічної політики міста та області.
18. Рішення Київської міської ради від 18 березня 2004 року № 90/1300 "Про затвердження порядку збирання та транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві" вважати таким, що втратило чинність.
19. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу і постійну комісію Київради з питань екологічної політики.
Київський міський головаЛ.Черновецький
Додаток 1
до рішення Київської міської ради
від 30.10.2008 № 582/582
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок взаємодії житлово-експлуатаційних організацій з підприємствами-перевізниками та проведення конкурсів з визначення підприємств - перевізників твердих відходів (крім токсичних та особливо небезпечних)
I. Загальні положення
1.1. Тимчасове положення (далі - Положення) регулює відносини, що виникають у сфері поводження з відходами (крім токсичних та особливо небезпечних), зокрема, їх транспортування від прибудинкових територій та знешкодження. Механізм регулювання зазначених відносин базується на проведенні конкурсів на вивезення та знешкодження відходів.
1.2. Конкурс відповідно до цього Положення оголошується і проводиться Головним управлінням комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Організатор конкурсу) згідно затвердженого графіку.
1.3. Проведення конкурсів відповідно до цього Положення здійснюється конкурсною комісією, що створюється Організатором конкурсу.
1.4. У конкурсах, що проводяться відповідно до цього Положення, як учасники можуть брати участь підприємства незалежно від їх форм власності.
1.5. Конкурси на вивезення та знешкодження відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) є відкритими.
II. Підготовка до проведення конкурсу
2.1. Конкурсна комісія повинна складатися із непарного числа членів комісії, але не більше дев'яти.
Очолює конкурсну комісію голова, який є керівником Організатора конкурсу за посадою, або уповноважений Організатором конкурсу представник Головного управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2 Районні у м. Києві державні адміністрації, не пізніше 15 листопада надають Організатору конкурсу узагальнену інформацію, необхідну для проведення конкурсу на наступний рік.
2.3 Для залучення підрядників (постачальників послуг) до участі в проведенні конкурсу конкурсна комісія публікує інформаційне повідомлення про конкурс у міській пресі не пізніше ніж за 20 календарних днів до оголошеної дати проведення конкурсу.
2.4 Інформаційне повідомлення про об'єкт конкурсу має включати такі дані:
- назва організатора конкурсу;
- назва предмета (об'єкта) конкурсу, його коротка характеристика;
- критерії вибору переможця конкурсу та умови укладання договору з ним;
- проект угоди (з включенням пункту про обов'язкове вивезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у вихідні та святкові дні);
- вартість замовлення;
- термін виконання замовлення (початок та закінчення робіт);
- дата закінчення прийому заявок та анкет на участь у конкурсі;
- дата та місце проведення конкурсу;
- порядок фінансування робіт;
- інші умови, пов'язані із специфікою предмета конкурсу;
- телефон та адреса для отримання інформації.
III. Умови участі установ та організацій у конкурсі
3.1. До участі в конкурсі допускаються підприємства та організації, залучені відповідно до п. 1.4 цього Положення, які своєчасно подали заявку на участь у конкурсі (додаток до Положення).
До заяви додаються: завірений витяг із статуту підприємства із зазначенням видів діяльності, копія свідоцтва про реєстрацію підприємства та копія дозволу на здійснення робіт із вивезення та знешкодження відходів (крім токсичних та особливо небезпечних), виданих Головним управлінням комунального господарств виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
3.2. Конкурсна комісія не допускає підприємства та організації до участі в конкурсі в таких випадках:
- надання неповних або недостовірних відомостей;
- надання заявки на участь у конкурсі після терміну, зазначеного в інформаційному повідомленні;
- порушення порядку надання заявки.
3.3. Конкурсна комісія надає за запитом допущеного до конкурсу учасника проект договору на вивезення та знешкодження відходів (крім токсичних та особливо небезпечних).
IV. Порядок проведення конкурсу
4.1. У зазначений в інформаційному повідомленні час проведення конкурсу секретар конкурсної комісії перевіряє наявність кворуму конкурсної комісії, присутність учасників (не менше двох) конкурсу та повноваження представника учасника, що бере участь у конкурсі, на підписання ним протоколу засідання конкурсної комісії. Пред'явлені відомості щодо повноважень представника учасника конкурсу додаються до протоколу засідання конкурсної комісії.
Секретар конкурсної комісії надані відомості вносить до протоколу та повідомляє про них голові конкурсної комісії.
4.2. Конкурсна комісія має право розпочинати роботу за наявності не менше 2/3 членів комісії.
4.3. При виконанні умов, зазначених в підпунктах 4.1, 4.2 цього Положення, голова конкурсної комісії оголошує про початок конкурсу, повідомляє про результати розгляду анкет учасників конкурсу, перевіряє правильність наданих заявок. Після надання відомостей конкурсна комісія приймає рішення про допуск (відмову) його учасників до участі в конкурсі, після чого розкриває конверти із заявками учасників конкурсу.
4.4. Зміст заявок учасників оголошується головою комісії в присутності допущених до конкурсу учасників, після чого конкурсна комісія в присутності учасників конкурсу приступає до обговорення заявок учасників та визначає переможця конкурсу, а також учасника, який посів друге місце (що не є обов'язковим).
За рішенням голови конкурсної комісії обговорення заявок учасників та визначення переможця конкурсу та учасника, який посів наступне за переможцем місце, може відбуватися на закритому засіданні конкурсної комісії, про що робиться відповідний запис у протоколі засідання конкурсної комісії.
4.5. Рішення конкурсної комісії приймаються переважною більшістю голосів членів конкурсної комісії, присутніх на засіданні.
4.6. Прийняте конкурсною комісією рішення оголошується головою комісії або одним із членів комісії.
4.7. При відсутності кворуму конкурсної комісії її засідання переноситься за рішенням голови комісії на інший час за згодою не менше ніж двох учасників конкурсу не пізніше 5-денного терміну від дати засідання конкурсної комісії, яке не відбулося. Якщо згоди учасників конкурсу про дату перенесення засідання конкурсної комісії не досягнуто, конкурс вважається таким, що не відбувся.
4.8. У разі, якщо конкурсна комісія не допустила до участі в конкурсі жодного із учасників або допустила лише одного, конкурс оголошується таким, що не відбувся.
4.9. Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом засідання, підписується всіма членами комісії, переможцем конкурсу та учасником, що посів друге місце.
4.10. У протоколі конкурсної комісії, яким визначено переможця конкурсу представник учасника робить такий запис: "З протоколом ознайомлений, про наслідки не укладення договору із замовником, тобто про умови, передбачені підпунктом 5.3 Положення, мені повідомлено".
Представник учасника, що посів друге місце на конкурсі у протоколі робить такий запис: "З протоколом ознайомлений, про наслідки відмови переможця конкурсу від укладання договору із замовником, тобто про умови, передбачені підпунктом 5.3 Положення, мені повідомлено".
4.11. Учасник конкурсу що не прибув на засідання, або представник учасника, що прибув на засідання, але не надав оформлених належним чином відомостей про свої повноваження як представника організації-учасника, до участі в конкурсі не допускається.
V. Прикінцеві положення
5.1. Після оголошення результатів конкурсу Організатор конкурсу та учасник, визнаний переможцем, в триденний термін укладають із замовником договір на виконання робіт.
5.2. Якщо переможець конкурсу відмовляється від укладання відповідного договору, Організатор конкурсу в триденний термін пропонує організації, що посіла друге місце, укласти такий договір.
Якщо організації, що брали участь у конкурсі відмовляються укладати договір, конкурс вважається таким, що не відбувся.
5.3. Якщо переможець конкурсу відмовляється від укладання договору на вивіз та знешкодження відходів (крім токсичних та особливо небезпечних), він сплачує кошти в розмірі 2 % від вартості оголошеного конкурсу на рахунок відповідної районної у м. Києві державної адміністрації. Аналогічні наслідки виникають для учасника, що посів наступне за переможцем конкурсу місце, якщо він відмовиться від укладання договору.
5.4. Будь-який учасник конкурсу який заявляє, що зазнав або може зазнати збитків в результаті порушення Організатором конкурсу вимог цього Положення, має право на оскарження результатів конкурсу відповідно до чинного законодавства.
Предметом оскарження не можуть бути:
- вибір способу розміщення замовлення на роботи (послуги) для міських потреб із способів, передбачених цим Положенням;
- рішення конкурсної комісії про відхилення всіх заявок на участь у конкурсі або про недопущення учасника до участі в конкурсі за результатами розгляду анкети учасника.
5.5. Скарга учасника конкурсу направляється керівнику Організатора конкурсу до укладання договору з Організатором конкурсу. Організатор конкурсу повинен в 30-денний термін розглянути скаргу учасника. Якщо учасник конкурсу не отримає відповіді щодо задоволення його скарги або відмови, він має право звернутися до господарського суду м. Києва.
Заступник Київського
міського голови - секретар Київради
О.Довгий
Додаток
до Положення про порядок
взаємодії житлово-
експлуатаційних організацій з
підприємствами-перевізниками
та проведення конкурсів з
визначення підприємств -
перевізників відходів (крім
токсичних та особливо
небезпечних)
ЗАЯВКА
на участь у конкурсі
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(назва об'єкта та предмет конкурсу)
1. Вивчивши умови та порядок проведення конкурсу на збирання та вивезення
відходів (крім токсичних та особливо небезпечних),
____________________________________________________________________________
(адреса збирання та доставки ТПВ)
проект договору з переможцем конкурсу _________________________________________,
(девіз організації)
повідомляє про згоду взяти участь у конкурсі на умовах, встановлених у зазначених
вище документах ,та у разі визначення переможцем конкурсу укласти договір на
таких умовах:
1.1. Вартість замовлення ___________________________________________________
(сума записується цифрами та прописом)
1.2. Термін виконання робіт:
Початок робіт ____________________________________________________________
Тривалість виконання робіт _____________________________________________ місяців
Графік виконання робіт ________________________________________________________
1.3. Пропозиції учасника конкурсу щодо інших умов виконання робіт (послуг)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
2. Ми погоджуємось з умовою, що у разі нашої перемоги у конкурсі та не укладенні в установлені терміни договору, ми сплачуємо кошти в розмірі 2 % від вартості замовлення оголошеного конкурсу на рахунок відповідної районної у м. Києві державної адміністрації.
3. Ми погоджуємось з умовою, що при визначенні переможця конкурсу конкурсна комісія не повинна керуватися виключно низькою вартістю робіт (послуг) та тривалістю їх виконання.
Керівник М. П.
( Додаток 2 втратив чинність згідно з Рішенням Київміськради N 14/6230 від 13.09.2011 )
Додаток 3
до рішення Київської міської ради
від 30.10.2008 № 582/582
ПРАВИЛА
транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві
1. Відходи (крім токсичних та особливо небезпечних) для їх сортування та утилізації вивозяться на спеціально облаштовані підприємства.
2. Відходи (крім токсичних та особливо небезпечних) для їх захоронення вивозяться виключно на:
- полігон № 5 (с. Підгірці Обухівського району) - тверді побутові відходи;
- полігон № 6 (м. Київ, вул. Червонопрапорна, 94 - 96) - будівельні і нетоксичні промислові відходи;
- філіал "Завод "Енергія" Київенерго" (м. Київ, вул. Колекторна, 44) - тверді побутові відходи, нетоксичні промислові відходи.
3. У разі наявності у підприємства-перевізника на балансі або в оренді іншого полігона (звалища) допускається часткове вивезення ним відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) на цей полігон (звалище) згідно із лімітами на захоронення відходів, виданими територіальним органом Міністерства екології та природних ресурсів України за умови обов'язкового погодження обсягів вивозимих на захоронення відходів з Головним управлінням комунального господарств виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4. Транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) здійснюється спеціальними транспортними засобами чи транспортними засобами загального призначення, пристосованими для цих потреб. Транспортні засоби при перевезенні сипучих вантажів обов'язково мають бути обладнані тентами (завісами) та мати ущільнені кузови для запобігання забрудненню шляхів і прилеглої території.
5. Техніко-експлуатаційні характеристики і технічний стан транспортних засобів, призначених для перевезення відходів, мають відповідати інструкціям заводів-виготовлювачів, санітарним нормам, правилам дорожнього руху, умовам безпеки транспортування відходів.
6. Перевезення всіх видів відходів здійснюється за наявності подорожніх листів, товарно-транспортних накладних, дозволу на перевезення відходів встановленого зразка. Без цих документів перевезення зазначених вантажів не допускається.
7. До перевезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) допускаються водії, які пройшли спеціальний інструктаж.
8. При перевезенні відходів у тарних засобах останні заносяться у вантажно-транспортні документи, мають відповідне маркування і транспортуються згідно з пунктом 5 цих Правил.
9. У випадках, коли покриття відкритих кузовів, призначених для перевезення відходів, виготовлено з тканини, воно має бути вогнебезпечним, водонепроникним, добре натягнутим і перекривати борти кузова не менше ніж на 200 мм.
10. Транспортні засоби, які здійснюють перевезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) мають бути обладнані пристроями контролю та супроводу перевезення відходів та працює в автоматизованій геоінформаційній системі контролю.
11. Причепи (напівпричепи) мають бути обладнані стояночними гальмами, які забезпечують надійне утримання на схилі до 16 % відчепленого від автомобіля-тягача навантаженого напівпричепа чи причепа.
12. Перевезення всіх видів відходів без наявності дозволу на право вивезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних), виданого Головним управлінням комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та виконання цих Правил не допускається, винні в порушеннях вантажоперевезення несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Заступник Київського
міського голови - секретар Київради
О.Довгий
"Хрещатик" N 41 (3487) від 1 квітня 2009 року