• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Головне управління внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Положення від 19.02.2008 № 191
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Положення
  • Дата: 19.02.2008
  • Номер: 191
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Положення
  • Дата: 19.02.2008
  • Номер: 191
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 191 від 19.02.2008
Про затвердження Положення про Головне
управління внутрішнього фінансового контролю
та аудиту виконавчого органу Київради
(Київської міської державної адміністрації)
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 1312 ( ra1312017-08 ) від 23.09.2008 )
Відповідно до Закону України "Про столицю України -місто-герой Київ" ( 401-14 ), Закону України "Про місцеві державніадміністрації" ( 586-14 ), рішення Київської міської ради від13.07.2006 N 54/54 ( ra_054023-06 ) "Про утворення Головногоуправління внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації)":
1. Затвердити Положення про Головне управління внутрішньогофінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації), що додається.
2. Першому заступнику голови Київської міської державноїадміністрації Бассу Д.Я. прийняти рішення щодо висвітлення взасобах масової інформації змісту цього розпорядження.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступників голови Київської міської державної адміністраціїзгідно з розподілом обов'язків.
Голова Л.Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Київської
міської державної
адміністрації
від 19.02.2008 N 191
ПОЛОЖЕННЯ
про Головне управління внутрішнього фінансового
контролю та аудиту виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
1. Головне управління внутрішнього фінансового контролю тааудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) (далі - Головне управління) єструктурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), підзвітним тапідконтрольним Київському міському голові, Київській міській радіта її виконавчому органу (Київська міська державна адміністрація).Головне управління утворюється Київською міською радою дляздійснення внутрішнього фінансового контролю та аудиту задіяльністю підприємств, установ та організацій комунальної формивласності міста та районів міста Києва, інших суб'єктів в частинівикористання ними відповідної комунальної власності (майна, коштівта інших ресурсів) (далі - об'єкти контролю).
2. Головне управління є юридичною особою, має самостійнийбаланс, бланк, штампи, рахунки в установах банку та органахДержавного казначейства України, печатку із зображенням ДержавногоГерба України і своїм найменуванням.
3. Місцезнаходження (юридична адреса) Головного управління:01044, м. Київ-44, вулиця Хрещатик, 36.
4. Головне управління у своїй діяльності керуєтьсяКонституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, указами ірозпорядженнями Президента України, декретами, постановами ірозпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Київськоїміської ради, розпорядженнями Київського міського голови,розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) та цим Положенням.
5. Основним напрямком діяльності Головного управління євнутрішній фінансовий контроль та аудит.
5.1. Внутрішній фінансовий контроль здійснюється як системазаходів, спрямованих на забезпечення Київського міського голови,Київської міської ради та її виконавчого органу (Київської міськоїдержавної адміністрації), головних управлінь виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), голів районних в м. Києві рад (державнихадміністрацій) достовірною інформацією про використання об'єктамиконтролю комунальних ресурсів, ефективність їх діяльності,виявлення і запобігання в ній відхиленням, що перешкоджаютьзаконному та ефективному використанню комунальної власності(майна, коштів та інших ресурсів).
5.2. Внутрішній аудит, як особлива форма контролю,здійснюється у вигляді незалежної оцінки діяльності керівнихорганів об'єкта контролю з метою надання впевненості Київськомуміському голові, Київській міській раді та її виконавчому органу(Київській міській державній адміністрації), іншим зацікавленимсуб'єктам у тому, що система управління функціонує у максимальноефективний спосіб та мінімізує ризик шахрайства, марнотратства,допущення помилок чи нерентабельності.
Завданням внутрішнього аудиту є оцінка ефективностідіяльності об'єктів контролю взагалі та системи їх внутрішньогоконтролю зокрема, а також надання рекомендацій щодо їхвдосконалення.
6. Головне управління здійснює внутрішній фінансовий контрольта аудит у формі планових та позапланових ревізій, перевірок,оцінок, інспектувань, розслідувань, аналізу (далі - контрольнізаходи).
В залежності від мети контрольні заходи можуть бути:
- превентивні (попереджувальні), які здійснюються на стадіїпроектування програм, планів;
- поточні, які здійснюються у процесі виконання програм,планів;
- результативні, які здійснюються за результатами діяльностіза звітний період;
- тематичні, які здійснюються за конкретними проблемами абонапрямами.
6.1. Попереднє ознайомлення та вивчення діяльностіпідприємств, установ та організацій комунальної форми власностіміста та районів міста Києва, інших суб'єктів в частинівикористання ними відповідної комунальної власності (майна, коштівта інших ресурсів) в процесі виконання службових обов'язківпосадовими особами виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержавної адміністрації) взагалі та Головного управління зокремане вважаються контрольними заходами і здійснюються на загальнихзасадах.
6.2. Народні депутати України та депутати Київської міськоїради приймають участь у здійсненні контрольних заходів,ознайомлюються та вивчають діяльність підприємств, установ таорганізацій комунальної форми власності за їх згодою, відповіднодо Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ), Закону України "Про статус народного депутатаУкраїни" ( 2790-12 ), Закону України "Про статус депутатівмісцевих рад" ( 93-15 ).
7. Головне управління перш за все спрямовує контрольні заходина виконання наступних завдань:
- забезпечення об'єктами контролю законності формування тавикористання комунального майна і фінансових ресурсів;
- дотримання принципів економічності, доцільності таефективності при плануванні і виконанні бюджетних програм;
- аналіз виконання управлінських рішень, виявлення фактівневиконання (неналежного виконання) управлінських рішень, оцінкаїх негативного впливу та можливих наслідків для об'єкта контролюта підготовка відповідних пропозицій щодо вдосконаленняуправлінських рішень;
- подальший контроль та супроводження заходів за результатамивнутрішнього фінансового контролю та аудиту.
8. Головне управління координує та узагальнює діяльністьпідрозділів внутрішнього фінансового контролю головних управлінь іуправлінь виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), районних у м. Києві державнихадміністрацій, затверджує їх плани контрольних заходів, створюєєдину систему реалізації контрольних функцій в управліннікомунальними підприємствами, організаціями та установами, отримуєта узагальнює звітність за результатами цієї роботи, забезпечуєвзаємодію з Контрольно-ревізійним управлінням міста Києва,правоохоронними органами та іншими суб'єктами зовнішньогоконтролю.
9. Головне управління відповідно до покладених на ньогозавдань виконує такі функції:
9.1. Організовує діяльність підрозділів внутрішньогофінансового контролю головних управлінь і управлінь виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), районних у м. Києві державних адміністрацій.
9.2. Залучає до участі у контрольних заходах, у разінеобхідності, працівників підрозділів внутрішнього фінансовогоконтролю та інших фахівців підприємств, установ та організаційкомунальної форми власності та сфери управління Київської міськоїдержавної адміністрації і районних у м. Києві державнихадміністрацій та їх структурних підрозділів, а також, надоговірній (платній) основі, інші підприємства та організації чиокремих фахівців у сфері аудиту, технічних та економічнихекспертиз, контролю кошторисів та фактичних обсягів виконанихробіт.
( Пункт 9.2 пункту 9 в редакції Розпорядження КМДА N 1312( ra1312017-08 ) від 23.09.2008 )
9.3. Забезпечує систематичне підвищення кваліфікаціїпрацівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль тааудит, шляхом організації та проведення семінарів, навчань,круглих столів, загальних нарад тощо.
9.4. Щоквартально узагальнює інформацію та готує звітністьпро стан внутрішнього фінансового контролю та його результати.
10. Права, обов'язки і відповідальність суб'єктів та об'єктівконтролю:
10.1. Посадові особи Головного управління (суб'єктаконтролю), уповноважені здійснювати контрольні заходи, маютьправо:
10.1.1. Отримувати всю інформацію та документацію щодоправових підстав, фінансово-економічних обґрунтувань, підготовки іухвалення нормативно-правових, адміністративних, розпорядчих,інших актів і відомчих документів, що регулюютьорганізаційно-розпорядчу та фінансово-господарську діяльністьоб'єкта контролю.
10.1.2. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролюпервинні бухгалтерські, фінансові документи, необхідні довідки,інформацію, статистичні відомості, бухгалтерсько-фінансові звіти,іншу документацію та письмові пояснення і заяви з питань, щопостають під час проведення контрольного заходу.
10.1.3. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролюнормативно-правові, організаційно-розпорядчі акти і відомчідокументи (постанови, розпорядження, рішення, накази, положення,інструкції, порядки, стандарти, інструктивні листи тощо).
10.1.4. Робити копії або виписки з усіх без виняткудокументів, які стосуються предмета контролю. Вимагати відпосадових осіб об'єкта контролю копії і виписки з документів таінших матеріалів, складати на основі цих документів розрахунки.Достовірність копій, виписок, розрахунків підтверджує своїмпідписом посадова особа об'єкта контролю.
10.1.5. Перевіряти формування та виконання планів ікошторисів, правильність оформлення грошових, фінансових,бухгалтерських та інших документів, правильність ведення тавикористання електронних баз даних і програмного забезпечення,наявність коштів і цінностей. У разі виявлення ознак підробки чиінших зловживань, вживати заходи щодо збереження необхіднихдокументів, електронних баз даних, накопичувачів інформації,програмного забезпечення, чи їх вилучення.
10.1.6. З'ясовувати правильність проведення закупівель задержавні кошти товарів, робіт та послуг, а також придбання,зберігання, використання та списання на витрати сировини, палива,інших матеріальних цінностей, спожитої тепло- та електроенергії,повноту оприбуткування готової продукції та списання відходів.Проводити чи вимагати від керівника об'єкта контролю проведенняконтрольних обмірів обсягів виконаних робіт чи контрольногозапуску сировини у виробництво.
10.1.7. Вимагати від керівника об'єкта контролю проведенняінвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей,перевірки наявних коштів і розрахунків, у разі потреби опечатуватикаси і касові приміщення, склади, комори, сховища, архіви,електронні накопичувачі інформації.
10.1.8. Одержувати у встановленому порядку від третіх осібдовідки, копії документів та пояснення, пов'язані з операціями, щоперевіряються.
10.1.9. Рекомендувати керівникам та іншим посадовим особамоб'єкта контролю невідкладне усунення виявлених порушень, якщообставини потребують негайного реагування, окремо зазначати про цев матеріалах чи за результатами контрольного заходу.
10.1.10. У разі потреби, за рішенням керівництва, залучати доконтрольного заходу на будь-якому етапі незалежних спеціалістів чиекспертів.
10.2. Посадові особи, уповноважені здійснювати контрольнізаходи, зобов'язані:
10.2.1. Дотримуватися принципів законності, об'єктивності,достовірності та доказовості результатів контрольного заходу.
10.2.2. Відповідно до діючого законодавства забезпечуватиконфіденційність інформації, отриманої під час проведенняконтрольного заходу.
10.2.3. Не оприлюднювати та не розголошувати свої висновки дозавершення контрольного заходу та відповідного оформлення йогорезультатів.
10.2.4. Виявлені під час контрольного заходу факти порушень,обставини та причини їх скоєння відображати в матеріалахконтрольного заходу з долученням відповідних документів, поясненьпосадових осіб об'єкта контролю та інших обґрунтувань виявленихфактів.
10.2.5. В усіх випадках виявлення ознак підробки, зловживаньта інших правопорушень отримувати від посадових, матеріальновідповідальних та інших службових осіб об'єкта контролю докладніписьмові пояснення обставин, мотивів, причин і умов учиненняпорушень, долучати їх до матеріалів контрольного заходу.
10.2.6. У разі відмови посадової або матеріальновідповідальної особи об'єкта контролю від надання поясненьфіксувати цей факт в матеріалах контрольного заходу.
10.2.7. На будь-якій стадії контрольного заходу приймати відпосадових, матеріально відповідальних та інших осіб об'єктаконтролю подані з їх ініціативи усні та письмові заяви,зауваження, пояснення щодо предмета контрольного заходу.
10.3. Права, обов'язки і відповідальність посадових осібоб'єкта контролю.
Права, обов'язки і відповідальність посадових осіб об'єктаконтролю ґрунтуються на вимогах цього Положення та інших актівдіючого законодавства.
Посадові особи об'єкта контролю мають право:
10.3.1. Вимагати від осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, пред'явлення службового посвідчення абодоручення (розпорядження, рішення, наказу, протоколу, направленнята інше) на проведення контрольного заходу.
10.3.2. На будь-якому етапі контрольного заходу подаватипосадовим особам, уповноваженим проводити контрольний захід, усніта письмові заяви, зауваження, пояснення з предмета цього заходу.
10.3.3. Вимагати від посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, один примірник акта чи іншого узагальнюючогодокумента матеріалів контрольного заходу для ознайомлення таусунення виявлених порушень.
10.3.4. Подавати письмові зауваження до акта контрольногозаходу у разі незгоди з викладеними фактами і вимагати розгляду їхпосадовими особами, уповноваженими проводити контрольний захід.
10.3.5. Оскаржувати дії посадових осіб, уповноваженихпроводити контрольний захід, перед керівником структурногопідрозділу, відповідального за проведення контрольного заходу, чикерівництвом виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержавної адміністрації), або в суді у встановленомузаконодавством порядку.
10.4. Посадові особи об'єкта контролю зобов'язані:
10.4.1. Допускати посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, до проведення контрольного заходу.
10.4.2. Створювати необхідні умови для роботи посадових осіб,уповноважених проводити контрольний захід, а саме: своєчаснонадавати належну інформацію, матеріали, документи, пояснення;забезпечувати окремими приміщеннями із технічним оснащенням тазасобами зв'язку.
10.4.3. На вимогу посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, надавати, з урахуванням вимог законодавства продержавну таємницю, всю без винятку інформацію, документи таматеріали, у тому числі архівні, які стосуються діяльностіпосадових осіб та колегіальних органів об'єкта перевірки, пропідготовку, розгляд, ухвалення та підписання нормативно-правових,організаційно-розпорядчих актів і відомчих документів (постанов,розпоряджень, рішень, наказів, положень, інструкцій, порядків,стандартів, інструктивних листів тощо), а також матеріали з питаньвиконання цих документів.
10.4.4. На вимогу посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, надавати вільний доступ до електронних базданих, архівів та програмного забезпечення, які мають відношеннядо діяльності об'єкта контролю.
10.4.5. Надавати інші інформаційні матеріали - довідки,інформаційні бюлетені, статистичні відомості,бухгалтерсько-фінансові звіти тощо.
10.4.6. Надавати копії та виписки із документів, іншихматеріалів, завіряти своїм підписом їх достовірність.
10.4.7. Сприяти посадовим особам суб'єкта контролю,уповноваженим проводити контрольний захід, у проведенні обстеженьта огляду документів, матеріалів, приміщень, електронних базданих, архівів та програмного забезпечення, іншого майна об'єктаконтролю, підписувати відповідні документи за результатамипроведення зазначених дій.
10.4.8. На вимогу посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, проводити інвентаризацію основних засобів,товарно-матеріальних цінностей, перевірку наявних коштів ірозрахунків; не перешкоджати опечатуванню кас касових приміщень,складів, комор, архівів, електронних накопичувачів інформації,інших сховищ; сприяти вилученню документів, електронних баз данихчи накопичувачів інформації, що вказують на факти або ознакипідробки чи зловживання; поновлювати бухгалтерський облік тафінансову звітність за період, що контролюється.
10.4.9 Давати усні та письмові пояснення з предметаконтрольного заходу, підтверджувати своїм підписом матеріаликонтрольного заходу. У разі незгоди із викладеними в них фактами ідоказами робити відповідний письмовий запис.
10.4.10. Враховувати рекомендації посадових осіб,уповноважених проводити контрольний захід, усувати виявленіпорушення та інформувати про стан їх усунення.
10.5. Посадові особи об'єкта контролю, у разі невиконання абоненалежного виконання законних вимог посадових осіб, уповноваженихпроводити контрольний захід, порушення вимог цього Положення,інших актів законодавства, притягуються до відповідальності.
11. Головне управління в процесі виконання покладених нанього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділамивиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), представницькими органами, органамимісцевого самоврядування, підприємствами, установами,організаціями, об'єднаннями громадян, правоохоронними органами таорганами юстиції.
12. Начальник Головного управління призначається на посаду тазвільняється з посади Київським міським головою.
Головне управління має першого заступника та заступників, якіза поданням начальника Головного управління призначаються напосаду і звільняються з посади Київським міським головою.
13. Начальник Головного управління:
13.1. Здійснює керівництво роботою Головного управління, несевідповідальність за виконання покладених на Головне управліннязавдань, визначає сферу чи ступінь відповідальності заступниківначальника Головного управління, керівників його структурнихпідрозділів.
13.2. Розробляє структуру і штатний розпис Головногоуправління в межах граничної чисельності та фонду оплати праціпрацівників.
13.3. Видає в межах своєї компетенції накази, організовує їхвиконання.
13.4. Затверджує положення про структурні підрозділи іфункціональні обов'язки працівників Головного управління.
13.5. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторисувитрат на утримання Головного управління.
13.6. Здійснює підбір та розстановку кадрів, якіпризначаються на посади і звільняються з посад наказами начальникаГоловного управління.
13.7. Відповідає за професійну підготовку підпорядкованихйому працівників.
13.8. Забезпечує підготовку у межах своєї компетенціїпроектів розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) та Київського міськогоголови.
13.9. Звертається з поданнями до керівників структурнихпідрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), виконавчих органів районних ум. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) таорганів місцевого самоврядування щодо відповідного реагуваннястосовно посадових осіб, винних у порушенні законодавства України,рішень Київради, розпоряджень виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації).
13.10. Скликає наради з питань, що належать до компетенціїГоловного управління.
13.11. Бере участь у засіданнях колегії виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), нарадах у Київського міського голови, першихзаступників, заступників голови виконавчого органу Київськоїміського ради (Київської міської державної адміністрації),засіданнях урядових і міжвідомчих комісій, рад, засіданняхколегій, нарадах, а також у роботі конференцій, семінарів та вінших заходах правоохоронних органів (за згодою їх керівників),які проводяться з питань, що належать до компетенції Головногоуправління.
14. Накази начальника Головного управління у разі порушенняправ громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств,установ та організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.
15. Для погодженого вирішення питань, що належать докомпетенції Головного управління, в межах Головного управлінняможе утворюватися колегія у складі начальника Головного управління(голова колегії), заступників начальника Головного управління запосадою, а також інших працівників Головного управління.
До складу колегії можуть входити керівники інших підрозділіввиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), депутати Київради, представникиправоохоронних органів, наукових та громадських організацій, іншіособи.
Склад колегії затверджується Київським міським головою заподанням начальника Головного управління.
Рішення колегії реалізуються наказами начальника Головногоуправління.
16. Для вирішення окремих питань при Головному управлінні вмежах його компетенції можуть створюватися ради і комісії. Складцих рад, комісій та положення про них затверджує Київський міськийголова за поданням начальника Головного управління.
Гранична чисельність працівників Головного управліннязатверджується розпорядженням Київського міського голови.
Видатки на утримання Головного управління затверджуються убюджеті міста Києва на відповідний рік.
Структура Головного управління затверджується розпорядженнямвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
Штатний розпис Головного управління в межах граничноїчисельності й фонду оплати праці його працівників затверджуєтьсяКиївським міським головою після проведення експертизи проектуштатного розпису Головним фінансовим управлінням виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації).
17. Майно Головного управління є комунальною власністютериторіальної громади міста Києва і закріплене за ним на правіоперативного управління.
18. Ліквідація чи реорганізація Головного управлінняздійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку,визначеному законодавством України.
( Положення і з змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДАN 1312 ( ra1312017-08 ) від 23.09.2008 )
Заступник голови Київської
міської державної
адміністрації - керівник
апарату Б.Стичинський