• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва

Київська міська рада | Рішення від 22.09.2011 № 34/6250 | Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VIII сесія VI скликання
РІШЕННЯ
22.09.2011 N 34/6250
Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 209/7546 від 15.03.2012 N 394/7731 від 05.04.2012 N 496/7833 від 24.05.2012 N 497/7834 від 24.05.2012 )
Відповідно до статей 142, 143 Конституції України, статей 759 - 764 Цивільного кодексу України, статей 283 - 289, 291 Господарського кодексу України, пункту 31 частини першої статті 26 та частини п'ятої статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 18 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та з метою підвищення ефективності використання об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, що додається (далі - Положення).
2. Уповноважити виступати орендодавцями майна територіальної громади міста Києва:
2.1. Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).
2.2. Районні в місті Києві державні адміністрації (далі райдержадміністрації) - щодо майна, яке передане їм в управління.
2.3. Комунальні підприємства, установи та організації - щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління.
3. Уповноважити Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надавати методичні рекомендації та роз'яснення з питань застосування Положення.
4. Заяви щодо передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, рішення щодо яких не прийняті на момент набрання чинності цим рішенням, підлягають розгляду відповідно до Положення.
5. Рішення про передачу майна територіальної громади міста Києва, прийняті Київською міською радою, але не виконані на момент набрання чинності цим рішенням, підлягають виконанню відповідно до Положення.
6. Визнати такими, що втратили чинність:
6.1. Рішення Київської міської ради від 28.09.2006 N 34/91 "Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва".
6.2. Пункт 12 рішення Київської міської ради від 21.12.2006 N 526/583-1 "Про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду, продовження термінів дії договорів оренди, надання дозволів на встановлення пільгових орендних ставок".
6.3. Рішення Київської міської ради від 22.02.2007 N 170/831 "Про внесення змін до рішення Київради від 28.09.2006 N 34/91 "Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва".
7. Покласти персональну відповідальність за несвоєчасне перерахування частини орендної плати до бюджету міста Києва на керівників підприємств, установ, організацій, які є отримувачами орендної плати відповідно до рішень Київської міської ради про затвердження бюджету міста Києва на відповідний рік.
8. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань власності.
Київський міський головаЛ. Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Київської міської ради
22.09.2011 N 34/6250
Положення
про оренду майна територіальної громади міста Києва
1. Об'єкти оренди
1.1. Об'єктами оренди за цим Положенням є:
- цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурних підрозділів;
- майно, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);
- нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або група інвентарних об'єктів).
2. Орендодавці
2.1. Орендодавцями за цим Положенням є:
- Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);
- районні в місті Києві державні адміністрації (далі - райдержадміністрації) - щодо майна, яке передане їм в управління;
- комунальні підприємства, установи та організації - щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління.
3. Орендарі
3.1. Орендарями майна територіальної громади міста Києва (далі - майна) можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу комунального підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
3.2. Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов'язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.
4. Ініціатива щодо оренди майна
4.1. Ініціатива щодо оренди майна може виходити:
- від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями;
- від Головного управління;
- від райдержадміністрацій;
- від комунальних підприємств, установ, організацій, за якими закріплене майно на праві господарського відання, оперативного управління або відноситься до сфери їх управління (далі - підприємства).
4.2. За наявності ініціативи щодо оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів взаємовідносини з трудовим колективом регулюються положеннями Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
4.3. Головне управління, райдержадміністрації щодо майна, яке відноситься до сфери їх управління, та підприємства формують щороку переліки майна, яке може бути передане в оренду, які оприлюднюються в засобах масової інформації та на офіційному веб-порталі Київської міської влади.
4.4. Підприємства, за якими закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління, яке може бути передане в оренду, подають на відповідного орендодавця документи згідно з переліком, що наведений у додатку 1 до цього Положення, щодо цілісних майнових комплексів та нерухомого майна, загальна площа якого перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство.
4.5. Фізичні та юридичні особи, які можуть бути орендарями та бажають укласти договір оренди, надають документи згідно з переліком, що наведений у додатку 2 до цього Положення, до відповідного орендодавця для розгляду.
4.6. У разі надходження однієї заяви про оренду певного об'єкта (цілісного майнового комплексу, будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої - про оренду частини цього об'єкта, відповідний орендодавець розглядає заяву про передачу в оренду всього об'єкта, про що повідомляє іншого заявника.
4.7. Заяви про оренду певного об'єкта реєструються відповідним орендодавцем.
4.8. У разі передачі нерухомого майна відповідні орендодавці протягом п'яти робочих днів після надходження та реєстрації повного пакету документів направляють запит:
щодо передачі в оренду об'єктів охорони здоров'я до Головного управління охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
щодо передачі в оренду об'єктів освіти, переданих до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій, до відповідних управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій;
( Абзац третій підпункту 4.3 пункту 4 в редакції Рішення Київміськради N 209/7546 від 15.03.2012 )
щодо передачі в оренду об'єктів освіти, що знаходяться у підпорядкуванні Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
( Підпункт 4.3 пункту 4 доповнено абзацом на підставі Рішення Київміськради N 209/7546 від 15.03.2012 )
у разі належності об'єкта оренди до об'єктів культурної спадщини до Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4.9. Вищезазначені управління надають орендодавцям висновки щодо оренди майна протягом п'ятнадцяти днів після надходження запиту.
4.10. Якщо орендодавці у встановлений термін з урахуванням часу поштового обігу не одержали висновків, укладання договору з цими органами вважається погодженим.
4.11. Відповідні орендодавці протягом п'яти робочих днів після закінчення терміну одержання висновків з урахуванням часу поштового обігу, а у випадках, коли розгляд заяви про оренду майна не потребує отримання висновків, протягом п'ятнадцяти робочих днів після дати її реєстрації розміщують в офіційних друкованих засобах масової інформації та офіційному веб-порталі Київської міської влади оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляють в укладенні договору оренди і повідомляють про це заявнику.
Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення відповідний орендодавець приймає заяви про намір взяти в оренду відповідне майно. Заяви про намір взяти в оренду майно подаються в довільній формі.
Після закінчення строку приймання заяв відповідний орендодавець за погодженням постійної комісії Київради з питань власності протягом трьох робочих днів своїм розпорядчим документом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди нежитлових приміщень загальною площею до 100,00 кв. м включно укладається із заявником за погодженням постійної комісії Київради з питань власності, договір оренди нежитлових приміщень загальною площею більшою ніж 100,00 кв. м укладається із заявником за рішенням Київської міської ради. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.
( Абзац третій підпункту 4.11 пункту 4 в редакції Рішення Київміськради N 497/7834 від 24.05.2012 )
Після закінчення строку приймання заяв відповідний орендодавець за погодженням постійної комісії Київради з питань власності протягом трьох робочих днів своїм розпорядчим документом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди нежитлових приміщень загальною площею до 100,00 кв. м включно укладається із заявником за погодженням постійної комісії Київради з питань власності, договір оренди нежитлових приміщень загальною площею більшою ніж 100,00 кв. м укладається із заявником за рішенням Київської міської ради. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.
( Абзац четвертий підпункту 4.11 пункту 4 в редакції Рішення Київміськради N 497/7834 від 24.05.2012 )
4.12. Особливості розгляду звернень та прийняття рішень щодо передачі майна в оренду без проведення конкурсу встановлені п. 8 цього Положення.
4.13. Підприємства протягом 5 робочих днів з дати звернення особи, що має зацікавленість в оренді майна, ознайомлюють її з об'єктом оренди.
4.14. У передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:
було прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку об'єкта оренди;
об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням органів місцевого самоврядування;
відповідний структурний підрозділ виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не дає згоди на виділення структурного підрозділу комунального підприємства;
Головне управління охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головне управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій не дає згоду на передачу в оренду відповідно об'єктів охорони здоров'я, освіти або культурної спадщини;
( Абзац п'ятий підпункту 4.14 пункту 4 в редакції Рішення Київміськради N 209/7546 від 15.03.2012 )
у встановленому порядку було прийняте рішення про укладення договору оренди майна з бюджетною установою;
за результатами рецензування звіт про оцінку майна (акт оцінки майна) не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна;
орендоване майно необхідне для власних потреб територіальної громади міста Києва;
є інші підстави, передбачені законами.
5. Оцінка об'єкта оренди
5.1. Оцінка об'єкта оренди здійснюється відповідно до Методики оцінки об'єктів оренди, затвердженої Кабінетом Міністрів України.
5.2. Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди.
5.3. Порядок проведення оцінки майна регулюється Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
5.4. Датою незалежної оцінки є останнє число місяця, який передує місяцю у якому подається заява про оренду майна.
5.5. Звіт про оцінку майна або акт оцінки майна підлягають рецензуванню протягом 7 робочих днів з дати отримання звіту або акта оцінювачами, які мають не менш ніж дворічний досвід практичної діяльності з оцінки майна та працюють у Головному управлінні.
5.6. Висновок про вартість майна або акт оцінки майна за результатами позитивного рецензування звіту про оцінку майна або акта оцінки майна затверджуються Головним управлінням або райдержадміністрацією щодо майна, яке передане їм в управління, протягом 3 днів та скріплюється печаткою.
5.7. Висновок про вартість майна або акт оцінки майна використовуються для розрахунку розміру орендної плати (стартової орендної плати) та/або зазначення вартості об'єкта оренди у договорі. Висновок про вартість майна або акт оцінки майна чинні протягом шестимісячного строку від дати їх затвердження.
5.8. У випадках передачі в оренду нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна підприємствам, які згідно з Методикою розрахунку орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду (далі - Методика) (додаток 3 до цього Положення), сплачують орендну плату в розмірі 1 грн., для відображення в договорі оренди вартості об'єкта оренди проводиться стандартизована оцінка зазначеного майна.
Стандартизовану оцінку здійснює комісія із проведення стандартизованої оцінки об'єктів оренди, склад якої затверджується розпорядчим документом Головного управління або райдержадміністрацій, щодо майна, яке передане їм в управління. До складу цієї комісії включаються представники підприємства, на балансі якого обліковується об'єкт оренди.
За результатами стандартизованої оцінки, на підставі даних бухгалтерського обліку з урахуванням усіх передбачених законодавством переоцінок і дооцінок та відомостей розрахунку вартості нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що передається в оренду (додатки 4, 5 до цього Положення), складається акт оцінки (додаток 6 до цього Положення), що підписується членами комісії із проведення стандартизованої оцінки, керівником підприємства та скріплюється печаткою.
6. Орендна плата та інші платежі
6.1. Орендна плата встановлюється у грошовій формі. Строки внесення орендної плати та її розмір визначаються у договорі.
Початок нарахування орендної плати та інших платежів, пов'язаних з орендою майна, починається з дати підписання акта приймання-передавання об'єкта оренди, який підписується орендодавцем, орендарем та підприємством.
Нарахування орендної плати припиняється з дати підписання акта приймання-передавання об'єкта оренди від орендаря до орендодавця після припинення договору оренди.
6.2. Розмір орендної плати визначається:
- у разі передачі в оренду майна на конкурсних засадах відповідно до конкурсних пропозицій орендаря - переможця конкурсу;
- в інших випадках згідно з Методикою.
6.3. Підприємства, установи та організації (балансоутримувачі) є отримувачами орендної плати. Пропорції розподілу між бюджетом міста Києва і підприємством та порядок використання орендної плати визначаються бюджетом міста Києва на відповідний рік.
6.4. Орендар за користування об'єктом оренди сплачує орендну плату та інші платежі, зазначені у пп. 6.5 цього Положення, незалежно від результатів господарської діяльності.
6.5. Крім орендної плати орендар сплачує:
податки та збори у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством України;
компенсацію витрат підприємств за користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт оренди, та плату за комунальні послуги відповідно до договору, який укладається між орендарем та зазначеним підприємством або відповідними особами, що надають такі послуги;
послуги страховика.
6.6. Розмір орендної плати може бути змінений:
- за погодженням сторін;
- у разі істотної зміни стану або цільового призначення об'єкта оренди;
- в інших випадках, передбачених законодавством України.
6.7. За клопотанням орендаря відповідним рішенням орендодавця на період виконання капітального ремонту чи переобладнання об'єкта оренди орендарю може бути надана пільгова орендна плата, яка не повинна бути менше витрат підприємства на утримання об'єкта оренди на термін не більше шести місяців.
6.8. Орендодавці контролюють своєчасність надходження орендної плати. Підприємства, у разі виникнення заборгованості з орендної плати або інших платежів, вживають заходи щодо погашення заборгованості, в тому числі проводять відповідну претензійно-позовну роботу.
6.9. Підприємства та райдержадміністрації до 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, звітують Головному управлінню про стан сплати за оренду, інших платежів та про перерахування отриманих за оренду коштів до бюджету міста Києва, а також про вжиті заходи щодо погашення заборгованості по орендній платі.
7. Порядок передачі майна в оренду на конкурсних засадах
7.1. Передача майна здійснюється на конкурсних засадах, крім випадків, передбачених п. 8 цього Положення.
7.2. Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на право оренди майна територіальної громади міста Києва (додаток 7 до цього Положення).
7.3. Мінімальна площа об'єктів, які пропонуються для надання в оренду на конкурсі, становить 1 кв. м.
8. Порядок передачі в оренду майна без проведення конкурсу
8.1. Передача в оренду майна без проведення конкурсу здійснюється у випадках, передбачених частиною четвертою статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
8.2. Мінімальна площа об'єктів, які пропонуються для надання в оренду без проведення конкурсу, становить 1 кв. м.
8.3. Для розгляду питання щодо надання майна в оренду без проведення конкурсу підприємство, установа, організація, яка відповідає вимогам, зазначеним в абзаці четвертому частини четвертої статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", та громадським організаціям, які забезпечують діяльність громадських приймалень депутатів Київської міської ради, надає до відповідного орендодавця документи згідно з додатком 8 до цього Положення.
8.4. Якщо орендодавцями майна є райдержадміністрації або підприємства, вони подають свої пропозиції до Головного управління.
8.5. Головне управління протягом 15 днів опрацьовує отримані документи та готує і надає до постійної комісії Київради з питань власності (далі - Комісія) пропозиції щодо оренди майна.
8.6. Комісія на своєму засіданні розглядає подані пропозиції Головного управління та приймає рішення про погодження надання або відмови у наданні в оренду майна.
8.7. Відповідний орендодавець на підставі рішення Комісії видає розпорядчий документ про надання або відмову у наданні майна в оренду і письмово повідомляє про це заявнику.
8.8. Договір оренди укладається на підставі рішення Київської міської ради про передачу об'єкта в оренду.
9. Порядок укладення договору оренди
9.1. Відповідний орендодавець із залученням, у разі необхідності, підприємства протягом 7 робочих днів з дня прийняття рішення про передачу майна в оренду готує в трьох примірниках проект договору оренди згідно з типовим договором про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду (додаток 11 до цього Положення) та умовами, визначеними у протоколі конкурсної комісії, та надає орендарю.
9.2. Орендар протягом 5 робочих днів з дати отримання від відповідного орендодавця примірників договору оренди підписує їх та повертає орендодавцю.
9.3. Відповідний орендодавець протягом 5 робочих днів підписує договір та надає його орендарю.
9.4. У разі, якщо орендодавцем є Головне управління або райдержадміністрація, один примірник договору направляється підприємству.
9.5. Копія підписаного орендодавцем та орендарем договору оренди та акта приймання-передавання надається райдержадміністрацією або підприємством до Головного управління протягом п'яти робочих днів з дати підписання.
9.6. У випадках, передбачених законодавством, договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Витрати за нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію договору покладаються на орендаря.
9.7. У разі невиконання п. 9.2 цього розділу рішення орендодавця про надання майна в оренду може бути скасоване.
10. Страхування об'єкта оренди
10.1. Орендоване майно на період строку дії договору оренди страхується орендарем на користь підприємства протягом 30 днів після укладання договору оренди.
( Пункт 10.1 Розділу 10 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 394/7731 від 05.04.2012 )
10.2. Копія договору страхування надається підприємству, за яким закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління об'єкта оренди, та відповідному орендодавцю.
10.3. Оплата послуг страховика здійснюється за рахунок орендаря (страхувальника).
11. Передача майна в суборенду
11.1. Дозвіл на передачу майна орендарем в суборенду здійснюється за рішенням відповідного орендодавця.
11.2. Не допускається передача в суборенду цілісних майнових комплексів та об'єктів, які передані орендарям, зазначеним в абзаці четвертому частини четвертої статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", крім бюджетних установ.
11.3. Строк дії договору суборенди не повинен перевищувати строк дії договору оренди.
11.4. З метою укладання договору суборенди потенційний суборендар звертається до відповідного орендодавця з документами згідно з додатком 9 до цього Положення.
11.5. Договір суборенди укладається між орендарем та суборендарем.
11.6. До договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.
11.7. Суборендар сплачує орендарю орендну плату у розмірі, визначеному відповідно до Методики. У разі перевищення орендної плати, яку сплачує суборендар, над орендною платою, встановленою орендарю на частину орендованого майна, що передане в суборенду, орендар перераховує різницю підприємству. Подальший розподіл коштів та контроль за розрахунками здійснює підприємство.
12. Порядок внесення змін до договорів оренди
12.1. Внесення змін до договору оренди здійснюється за згодою орендодавця та орендаря.
12.2. З метою розгляду питання про зміну умов договору оренди орендар подає заяву та три підписані ним примірники змін до договору до орендодавця.
Орендодавець розглядає подані зміни до договору та в установлені законом строки приймає рішення про їх підписання.
Один примірник змін до договору, підписаний орендодавцем, або обгрунтована відмова в підписанні змін направляється орендарю.
Протягом п'яти робочих днів з дати підписання орендодавцем та орендарем змін до договору копія таких змін надається орендодавцем до Головного управління.
12.3. Зміна істотних умов договору оренди здійснюється за згодою орендодавця та орендаря з обов'язковим попереднім погодженням таких змін Головним управлінням.
12.4. Орендарю може бути відмовлено в зміні істотних умов договору оренди у випадку якщо:
орендоване майно необхідне для власних потреб територіальної громади міста Києва;
орендар не виконував або порушував умови договору оренди, в тому числі в частині своєчасної сплати орендної плати, цільового використання об'єкта;
прийнято рішення про реконструкцію об'єкта нерухомості, у зв'язку з чим неможлива подальша експлуатація об'єкта оренди;
об'єкт оренди включений до переліку об'єктів, які зарезервовані для розміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ, організацій;
прийнято рішення про включення об'єкта до переліку об'єктів майна, які не можуть бути об'єктами оренди;
прийнято рішення про приватизацію об'єкта оренди.
12.5. З метою розгляду питання про зміну істотних умов договору оренди орендар подає заяву, три підписані ним примірники змін до договору та, у випадках, визначених законом, звіт про оцінку об'єкта оренди до Головного управління, райдержадміністрації або підприємства, яке є орендодавцем до закінчення строку дії договору.
12.6. Райдержадміністрація або підприємство, яке є орендодавцем, протягом 15 робочих днів опрацьовує подані документи та надає до Головного управління пропозиції щодо зміни істотних умов договору оренди, підписані ними примірники змін до договору та, у разі необхідності, звіт про оцінку об'єкта оренди для проведення рецензування.
12.7. З урахуванням результатів рецензування звіту про оцінку Головне управління протягом 30 календарних днів з дати отримання документів готує і надає до Комісії узагальнені пропозиції щодо зміни істотних умов договору оренди.
12.8. Комісія на своєму засіданні розглядає надані пропозиції та за результатами розгляду погоджує або відмовляє в погодженні питання щодо зміни істотних умов договору оренди.
12.9. Орендодавець, на підставі рішення Комісії, погоджує або відмовляє в погодженні зміни істотних умов договору оренди, про що видає відповідний розпорядчий документ.
12.10. Зміни до договору оренди набирають чинності з дати їх підписання.
13. Поліпшення орендованого майна
13.1. Орендар має право за письмовою згодою орендодавця, отриманою згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавця на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна (додаток 10 до цього Положення), якщо інше не передбачено договором оренди, за рахунок власних коштів здійснювати невід'ємні поліпшення орендованого майна.
14. Контроль за виконанням умов договору оренди
14.1. Орендодавці здійснюють контроль за виконанням умов договору оренди.
14.2. Головне управління має право здійснювати перевірки виконання умов договорів оренди майна територіальної громади міста Києва. В процесі перевірки виконання умов договорів оренди може бути здійснена фото або відеофіксація стану та умов використання об'єкта оренди.
14.3. Порушення умов договору оренди та суборенди є підставою для розірвання договору оренди або суборенди в установленому законодавством порядку.
( Положення із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 209/7546 від 15.03.2012, N 394/7731 від 05.04.2012, N 497/7834 від 24.05.2012 )
Заступник міського голови -
секретар Київради
Г. Герега
Додаток 1
до Положення про оренду майна
територіальної громади міста Києва
Перелік документів,
які надаються підприємствами, що мають намір передати майно в оренду
N з/пНазваОб'єкт оренди
цілісний майновий комплекс підприємства (організації), його структурного підрозділунерухоме майно, інше окреме індивідуально визначене майно
1 234
1Лист про намір передачі майна в оренду із зазначенням платіжних реквізитів підприємства, установи та організації (балансоутримувачів), які є отримувачами орендної плати++
2Інформація про об'єкт оренди:
- адреса;
- назва підприємства, за яким закріплено майно;
- загальна площа, технічна характеристика приміщень (місце розташування, поверх), викопіювання з поповерхового плану з визначенням об'єкта оренди;
- призначення, за яким приміщення використовується на цей час;
- пропозиції щодо найбільш ефективного використання;
- технічний стан приміщень;
- використання приміщення на цей час (вільне/для власних потреб орендодавця/ попередній орендар - назва орендаря)
++
3Звіт про оцінку майна-+
4Розрахунок орендної плати за перший місяць оренди, підписаний
керівником і головним бухгалтером підприємства
-+
5Копія статуту підприємства - об'єкта оренди та його річна
фінансова звітність (форми N 1, 2, 3)
+-
6Розподільчий баланс (у разі оренди цілісного майнового комплексу структурного підрозділу)+-
7Довідка підприємства, за яким закріплене майно на праві
господарського відання чи Оперативного управління, про наявність у нього на балансі майна, що передається в оренду
++
8Документи, які необхідно надати для нотаріального посвідчення
договору оренди згідно з переліком, визначеним законодавством
+1)+1)
9Погодження органу управління у сфері охорони культурної спадщини в разі належності до об'єктів культурної спадщини++
10Звіт про екологічний аудит (у випадках, передбачених
законодавством України)
+-
11Лист-погодження Головного управління охорони здоров'я
виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації) або Головного управління освіти і науки
виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації) на передачу в оренду відповідно об'єктів
охорони здоров'я або об'єктів освіти.
++
____________
- 1) для договорів, укладених на строк не менше ніж три роки.
Заступник міського голови -
секретар Київради
Г. Герега
Додаток 2
до Положення про оренду майна
територіальної громади міста Києва
Перелік документів,
що надають фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди майна
N
з/п
НазваОб'єкт оренди
цілісний майновий і комплекс підприємства (організації), його структурного підрозділунерухоме майно, інше окреме індивідуально визначене майно
1234
1Заява про намір оренди майна із зазначенням платіжних реквізитів підприємства, установи та організації (балансоутримувачів), які є отримувачами орендної плати++
2Інформація про об'єкт оренди:
- адреса;
- загальна інформація про об'єкт оренди (загальна площа приміщень, визначення поверху), викопіювання з поповерхового плану з визначенням об'єкта оренди;
- пропозиції щодо цільового використання
++
3Звіт про оцінку майна-+
4Розрахунок орендної плати за місяць оренди, підписаний
керівником і головним бухгалтером підприємства, за яким закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного
управління
-+
5Копія статуту або положення, річна фінансова звітність (форми N
1, 2, 3), виписка з Єдиного державного реєстру, копія ліцензії на
здійснення юридичною особою окремого виду діяльності, якщо це
передбачено законом (завірена заявником), довідка органу статистики про включення юридичної особи до ЄДРПОУ, виписка з Єдиного державного реєстру для фізичної особи - суб'єкта малого
підприємництва, копія паспорта (стор. 1, 2, 11) та копія
ідентифікаційного коду для фізичної особи (завірені заявником)
++
6Розподільчий баланс (у разі оренди цілісного майнового ї
комплексу структурного підрозділу)
+-
7Довідка підприємства, за яким закріплене майно на праві
господарського відання чи оперативного управління, про наявність у нього на балансі майна, що передається в оренду
++
8Документи, які необхідно надати для нотаріального посвідчення
договору оренди згідно з переліком, визначеним законодавством
+1)+1)
9Звіт про екологічний аудит (у випадках, передбачених
законодавством України)
+-
____________
- 1) для договорів, укладених на строк не менше ніж три роки.
Заступник міського голови -
секретар Київради
Г. Герега
Додаток 3
до Положення про оренду майна
територіальної громади міста Києва
Методика розрахунку
орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду
1. Методика розрахунку орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду (далі - Методика), розроблена з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці) та окремого індивідуально визначеного, в тому числі нерухомого (нежилих будівель, споруд, приміщень) майна підприємств, а також майна, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного в процесі приватизації (корпоратизації) (далі - об'єкт оренди).
2. Методика визначає механізм розрахунку орендної плати за користування об'єктом оренди, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва (далі - майно).
3. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем та орендарем.
У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого конкурсу.
4. До плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов'язуються надавати орендарю комунальне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно.
5. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності:
- визначається розмір річної орендної плати;
- на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, який фіксується у договорі оренди;
- розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
6. У разі, коли термін оренди менший за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі, коли термін оренди менший за одну добу - погодинна орендна плата.
7. Орендар сплачує орендну плату згідно з розрахунком орендної плати, що є невід'ємною частиною договору оренди.
Розрахунок орендної плати здійснюється підприємством та затверджується відповідним орендодавцем.
8. У разі оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна розмір річної орендної плати визначається за формулою, крім об'єктів, за які встановлена орендна плата в розмірі 1 грн. на рік:
Опл = Вп х Сор,
де Опл - річна орендна плата без ПДВ, грн.;
Вп - вартість орендованого майна згідно з висновком про вартість майна, без ПДВ, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 2 п. 22 (для нерухомого майна) та п. 16 (для іншого окремого індивідуально визначеного майна) цієї Методики, %.
9. Розмір річної орендної плати за об'єкт оренди - цілісний майновий комплекс визначається за формулою:
Опл = Во х Сор.ц,
де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;
Во - вартість цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, що передається в оренду, згідно з актом оцінки цілісного майнового комплексу підприємства, грн.;
Сор.ц - орендна ставка за використання об'єкта оренди, визначена згідно з таблицею 1 п. 22 цієї Методики, %.
10. Розмір стартової орендної плати розраховується на основі розміру річної орендної плати (Опл), визначеної в пунктах 8 - 9. Розмір стартової орендної плати за один місяць розраховується за формулою:
Опл.міс1.ст. = Опл/12,
де Опл.міс1.ст. - стартова орендна плата за 1 місяць. Розмір стартової орендної плати за 1 добу визначається за формулою:
Опл.доб1.ст. = Опл.міс 1.ст./30 х 1,25;
де Опл.доб 1 хт. - стартова орендна плата за 1 добу. Розмір стартової орендної плати за 1 годину визначається за формулою:
Опл.год1.ст. = Опл.доб1.ст./24 х 1,2,
де Опл.год1.ст. - стартова орендна плата за 1 годину.
11. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладання договору оренди (крім передачі в оренду на конкурсних засадах) чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
Опл.міс1. = Опл.р/12 х Іп.р. х Ім1.,
де Опл. р. - річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.;
Іп. р - індекс інфляції за період з дати незалежної оцінки майна до дати укладання договору або перегляду розміру орендної плати;
Ім1. - індекс інфляції за перший місяць оренди.
12. Розмір місячної орендної плати за перший місяць при передачі в оренду на конкурсних засадах розраховується за формулою:
Опл.міс1.к = Опл.п. х Ім1.,
де Опл.п. - орендна плата за 1 місяць, запропонована переможцем конкурсу за всією площею об'єкта оренди, грн.;
Ім1. - індекс інфляції за перший місяць оренди.
13. Розмір місячної орендної плати за наступний місяць розраховується шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
Розмір місячної орендної плати за поточний місяць розраховується за формулою:
Опл.міс.п. = Опл.міс.п-1. х 1м.п.,
де Опл.міс.п-1 - місячна орендна плата за попередній місяць;
Ім.п. - індекс інфляції за поточний місяць оренди.
14. Розмір орендної плати за 1 добу розраховується за формулою:
Опл.доб1. = Опл.міс1./Кд. х 1,25,
де Опл.міс1. - місячна орендна плата;
Кд. - кількість днів у відповідному місяці.
Розмір орендної плати за 1 годину розраховується за формулою:
Опл.год1. = Опл.доб1./24 х 1,25,
де Опл.доб. - погодинна орендна плата.
16. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного об'єкта оренди (крім нерухомого) встановлюється за згодою сторін, але не менше як 10 відсотків вартості орендованого майна, визначеної на підставі звіту про оцінку майна, затвердженого у встановленому порядку та чинного на момент укладання договору оренди.
17. Суми зайво перерахованої орендної плати зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові після одержання письмової заяви від орендаря.
18. У разі несвоєчасної сплати орендної плати орендар сплачує пеню. Розмір пені визначається в договорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленого законодавством. Пеня зараховується на рахунок орендодавця.
19. У разі встановлення орендної плати в розмірі 1 грн. на рік орендар окремо сплачує:
- податки та збори у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством України;
- компенсацію витрат підприємства, за яким закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління, за користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт оренди, та експлуатаційні витрати відповідно до договору, який укладається між орендарем та цим підприємством.
20. Розрахунок орендної плати за суборенду здійснюється орендарем та погоджується відповідним орендодавцем. Нарахування орендної плати за суборенду здійснюється орендарями в порядку, визначеному для державного майна.
21. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна становить 1 грн. на рік для:
- бюджетних установ, що утримуються за рахунок місцевого або державного бюджетів;
- комунальних підприємств та установ, які частково утримуються за рахунок місцевого або державного бюджетів;
- Пенсійного фонду України та його органів;
- релігійних організацій для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній;
- творчих спілок, які фінансуються за рахунок місцевого або державного бюджету;
- редакцій державних і комунальних періодичних та книговидань;
- громадських організацій, яким передбачена фінансова підтримка з міського бюджету, якщо орендована площа становить до 100 кв. м та не використовується для провадження підприємницької діяльності;
- громадських організацій інвалідів та ветеранів, якщо орендована площа становить до 100 кв. м та не використовується для провадження підприємницької діяльності;
- організацій, що організовують дозвілля дітей та юнацтва, якщо орендована площа становить до 100 кв. м;
- Товариства Червоного Хреста України та його місцевих організацій;
- Асоціацій органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;
- розміщення творчих та професійних спілок, майстерень художників, скульпторів, народних майстрів, інших членів національних творчих спілок, політичних партій громадських та благодійних організацій, громадських приймалень народних депутатів України та депутатів Київської міської ради на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності, не більше як 50 кв. м.