• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Програму оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки

Кіровоградська обласна рада | Рішення від 26.02.2010 № 868
Реквізити
  • Видавник: Кіровоградська обласна рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.02.2010
  • Номер: 868
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кіровоградська обласна рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.02.2010
  • Номер: 868
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ТРИДЦЯТА СЕСІЯ П'ЯТОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 26 лютого 2010 року № 868
м. Кіровоград
Про Програму оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки
Відповідно до статей 43, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Стратегії економічного та соціального розвитку Кіровоградської області до 2015 року , затвердженої рішенням обласної ради від 24 листопада 2006 року № 95, Програми економічного і соціального розвитку області на 2010 рік , затвердженої рішенням обласної ради від 22 січня 2010 року № 845, рішення обласної ради від 29 вересня 2006 року № 61 "Про управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області", зважаючи на Основні напрями бюджетної політики Кіровоградської області на 2009 рік , затверджені рішенням обласної ради від 24 жовтня 2008 року № 582, з метою забезпечення сталого розвитку підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, підвищення якості надання ними робіт і послуг населенню, ефективному використанню закріпленого за ними майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області
обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки (додається).
2. Кіровоградській обласній державній адміністрації на виконання заходів Програми, зазначеній у пункті 1 даного рішення:
передбачити відповідні видатки у 2010 - 2011 роках, виходячи з реальних можливостей обласного бюджету;
сприяти у виділенню відповідних коштів з державного бюджету, залученню інвестицій для оновлення основних фондів підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань власності та приватизації.
Голова обласної радиМ.Сухомлин
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Кіровоградської
обласної ради
від 26 лютого 2010 року
№ 868
ПРОГРАМА
оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки
м. Кіровоград
2010 рік
ЗМІСТ
Стор.
1.Паспорт Програми3
2.Загальні положення4
2.Стан основних фондів спільної власності
територіальних громад сіл, селищ і міст області,
їх оновлення та будівництво у 2008-2009 роках
4
3.Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма13
4.Мета Програми13
5.Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсяги та
джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми
13
6.Перелік завдань і заходів Програми та результативні
показники
14
6.1.Основні завдання та заходи Програми14
6.2.Результативні показники та фінансове забезпечення Програми14
7.Координація та контроль за ходом виконання Програми16
Додатки:
1. Напрями реалізації та заходи Програми
2. Кількісні та якісні показники Програми
ПАСПОРТ
програми оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки
1.Програма затверджена:
рішенням обласної ради
від___________ 2010 року № ____
2.Ініціатор розроблення програмипостійна комісія обласної ради з питань власності та
приватизації
3.Дата, номер і назва розпорядження голови
облдержадміністрації про розроблення програми
-
4.Розробник програмиуправління з питань власності виконавчого апарату обласної
ради
5.Співрозробники програми-
6.Відповідальний виконавець програмиКіровоградська обласна державна адміністрація
7.Учасники програмиКіровоградська обласна рада, її виконавчий апарат,
Кіровоградська обласна державна адміністрація та її структурні
підрозділи, підприємства, установи та організації спільної
власності області
8.
8.1.
Терміни реалізації програми2010 – 2011 роки
Етапи виконання програми (
для
довгострокових програм
)
-
9.Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні
програми (
для комплексних
програм
)
обласний бюджет
10.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для
реалізації програми, усього,
у тому числі:
229796,35 тис. грн.
кошти державного бюджету49150,0 тис. грн.
кошти обласного бюджету175463,25 тис. грн.
кошти місцевого бюджету-
кошти небюджетних джерел5183,1 тис. грн.
11.Основні джерела фінансування програмибюджетні кошти
Розробник програми
Начальник управління з питаньвласності виконавчого апаратуобласної ради Л.Астаф’єва
1. Загальні положення
Програма оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області на 2010-2011 роки (далі – Програма) розроблена з урахуванням основних засад законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють питання розвитку об’єктів комунальної власності в Україні.
Програма спрямована на забезпечення сталого розвитку підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, підвищення якості надання ними послуг населенню, ефективному використанню закріпленого за ними майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області (далі – спільної власності області) і базується на основних концептуальних засадах Стратегії економічного та соціального розвитку Кіровоградської області до 2015 року , затвердженої рішенням обласної ради від 24 листопада 2006 року № 95, Програми економічного і соціального розвитку області на 2010 рік , затвердженої рішенням обласної ради від 22 січня 2010 року № 845, Основних напрямів бюджетної політики Кіровоградської області на 2009 рік , затверджених рішенням обласної ради від 24 жовтня 2008 року № 582.
2. Стан основних фондів спільної власності
територіальних громад сіл, селищ і міст області,
їх оновлення та будівництво у 2008-2009 роках
Станом на 1 січня 2010 року до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області віднесено 131 суб’єкт, до складу яких входять 29 комунальних підприємства, а також 102 установи та організації у наступних сферах:
охорони здоров'я – 39 (лікарні, диспансери, центри здоров'я тощо);
освіти – 22 (школи-інтернати, педколедж, центри дитячої та учнівської творчості, тощо);
соціального захисту населення – 12 (будинки-інтернати);
культури – 11 (театри, музеї, навчальні заклади культури, тощо);
фізкультури і спорту – 7 (спортивні школи, центри фізичного здоров'я, тощо);
в інших сферах – 11.
Станом на 01.01.2010 року залишкова вартість основних засобів даних підприємств, установ і організацій спільної власності області становить 341,4 млн. грн. (знос основних засобів склав 52,7%), у тому числі залишкова вартість основних засобів комунальних підприємств спільної власності області - 86,5 млн. грн. (знос - 55,2%). До складу основних засобів, крім іншого, входить 291 одиниця нерухомого майна (комплексів будівель та споруд, окремих будівель, частин будівель, що зафіксовано за даними бюро технічної інвентаризації), більшість з яких потребує відповідних капіталовкладень.
Протягом останніх років основні фонди спільної власності області оновлювалися недостатньо. Основна причина цього – фінансування даних робіт по залишковому принципу, а відтак постійний брак коштів для оновлення основних фондів. комунальних підприємств (через їх збитковість, мізерну рентабельність, зменшення обсягів робіт і послуг, тощо), також обмежені можливості бюджетного фінансування. В основному за рахунок коштів бюджетного призначення фінансувалися захищені статті (заробітна плата, нарахування на заробітну плату, енергоносії, придбання ліків, харчування, тощо), в той час, коли проведення ремонтних робіт на об’єктах спільної власності області перебувало на другорядному плані. А якщо і виділялися кошти на ці цілі, то за бюджетним розписом їх виділяли у другій половині бюджетного року, що призводило інколи до збільшення обсягів коштів, необхідних для завершення робіт (через зростання вартості будматеріалів), а також в окремих випадках до низької якості виконання робіт.
При цьому обласна рада постійно вживає заходів щодо збереження майна спільної власності, запобігання його руйнації та проведення ремонтних робіт. На виконання спільного розпорядження голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації від 29 листопада 2007 року № 862-р/286-гр "Про проведення обстеження будівель та споруд" підприємствами, установами та організаціями спільної власності області проведено обстеження стану закріплених за ними будівель і споруд та надано пропозиції щодо його оновлення.
У результаті проведення обстеження встановлено, що переважна частина будівель і споруд спільної власності області перебуває у задовільному стані, придатному для використання. Разом з тим, виявлено незадовільний стан будівель і споруд, що перебувають на балансах Маловисківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів, Новопразької спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку, Новомиргородської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернату І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції, Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.О.Сухомлинського, Олександрійського училища культури, Знам'янського дитячого будинку-інтернату ІІІ-ІV профілю, Кіровоградського обласного комунального медично-виробничого підприємства профілактичної дезінфекції "Раттус", Кіровоградського обласного центру з фізичної культури і спорту "Інваспорт" та інших, що потребує вжиття невідкладних заходів.
Зважаючи на те, що нерухоме майно спільної власності області потребує постійного оновлення, у тому числі проведення поточних та капітальних ремонтів, балансоутримувачами даного майна за результатами його обстеження надано пропозиції щодо виділення коштів для проведення відповідних ремонтних робіт у сумі 156 млн. грн, у тому числі за рахунок обласного бюджету 153,6 млн. грн. У 2008 році на ці цілі за рахунок державного та обласного бюджетів, а також за рахунок власних коштів було передбачено 43 млн. грн.
По комунальним підприємствам спільної власності області капітальні інвестиції в основний капітал за 2008 рік склали 2487,2 тис. грн.
У результаті роботи у 2008 році за рахунок коштів обласного бюджету проведено оновлення та будівництво основних фондів на загальну суму 35,2 млн. грн по об’єктам наступних підприємств, установ і організацій:
у сфері освіти всього на суму 16045,2 тис. грн, у тому числі:
Бобринецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів - 1740 тис. грн;
Заваллівська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів – 214,3 тис. грн;
Піщанобрідська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат I-III ступенів – 210 тис. грн;
Добровеличківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 320 тис. грн;
Шостаківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей з вадами розумового і фізичного розвитку Кіровоградського району – 234,4 тис. грн;
Маловисківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 420 тис. грн;
Новомиргородська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат І-ІІI ступенів – 297,1 тис. грн;
Новомиргородська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції – 320 тис. грн;
Рівненська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 129,7 тис. грн;
Новопразька спеціальна школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку – 2540,7 тис. грн;
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів – 1894,4 тис. грн;
Олександрійська загальноосвітня I-III ступенів школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків – 80 тис. грн;
Світловодська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 1 – 2716,1 тис. грн;
Світловодська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів № 2 – 329,7 тис. грн;
Олександрійська гімназія-інтернат – 180 тис. грн;
Комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" – 314,2 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості – 39 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – 151 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – 463,7 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – 40 тис. грн;
Кіровоградський обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) – 3362 тис. грн;
Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – 48,9 тис. грн;
у сфері охорони здоров’явсього на суму 8956,9 тис. грн, у тому числі:
Кіровоградська дитяча обласна лікарня - 1014 тис. грн;
Кіровоградська обласна лікарня - 2259 тис. грн;
Кіровоградська обласна психіатрична лікарня – 39,9 тис. грн;
Кіровоградський обласний онкологічний диспансер – 3250,5 тис. грн;
Обласна туберкульозна лікарня – 378,9 тис. грн;
Староосотський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій - 343 тис. грн;
Кіровоградський обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни - 109 тис. грн;
Кіровоградський обласний наркологічний диспансер - 28 тис. грн;
Кіровоградський обласний шкірно-венерологічний диспансер – 45,8 тис. грн;
Олександрійський протитуберкульозний диспансер - 150 тис. грн;
Ульяновський міжрайонний протитуберкульозний диспансер - 50 тис. грн;
Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер - 350 тис. грн;
Обласна бальнеологічна лікарня - 80 тис. грн;
Будинок дитини - 105 тис. грн;
База спеціального медичного постачання управління охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації - 50 тис. грн;
Кіровоградський медичний коледж імені Є.Й.Мухіна - 374 тис. грн;
Олександрійське медичне училище I рівня акредитації - 180 тис. грн;
Комунальне підприємство "Кіровоградфармація" Кіровоградської обласної ради (соціальна аптека) – 149,8 тис. грн;
у сфері культури всього на суму 5877,6 тис. грн, у тому числі:
Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського – 615 тис. грн;
Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені О.М.Бойченка – 600 тис. грн;
Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр мені М.Л.Кропивницького – 250 тис. грн;
Кіровоградський обласний театр ляльок – 610 тис. грн;
Кіровоградська обласна філармонія – 1060 тис. грн;
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей – 1766,1 тис. грн, у тому числі заповідник-музей "Хутір Надія" – 877,1 тис. грн;
Кіровоградський обласний художній музей – 50 тис. грн;
Кіровоградський обласний Центр народної творчості – 500 тис. грн;
Кіровоградське музичне училище – 120 тис. грн;
Комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійське училище культури" – 306,5 тис. грн;
у сфері соціального захисту населення всього на суму 1443,6 тис. грн, у тому числі:
Олександрійський геріатричний пансіонат зі спеціальним відділенням – 1056,7 тис. грн;
Димитрівський психоневрологічний інтернат – 90 тис. грн;
Власівський пансіонат для ветеранів війни та праці з геріатричним відділенням – 20 тис. грн;
Єлизаветградківський психоневрологічний інтернат – 90 тис. грн;
Знам'янський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням – 86,9 тис. грн;
Кіровоградський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням – 100 тис. грн;
у сфері фізичної культури та спорту всього на суму 1109,2 тис. грн, у тому числі:
Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву-2 – 204 тис. грн;
Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву "Надія" – 905,2 тис. грн;
в інших сферах всього на суму 1749,4 тис. грн, у тому числі:
Регіональна служба охорони і реставрації пам’яток містобудування та архітектури – 1328,4 тис. грн;
Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград" – 381 тис. грн;
Притулок для неповнолітніх "Надія" служби у справах неповнолітніх Кіровоградської облдержадміністрації – 40 тис. грн;
Разом з тим за рахунок коштів державного бюджету у 2008 році проведено оновлення та будівництво основних фондів на загальну суму 6,32 млн. грн по об’єктам наступних підприємств, установ та організацій:
Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр мені М.Л.Кропивницького – 1200 тис. грн;
Кіровоградський обласний онкологічний диспансер – 3000 тис. грн;
Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград"-1354,4 тис. грн;
Олександрійський протитуберкульозний диспансер - 550 тис. грн;
Обласна бальнеологічна лікарня - 220 тис. грн.
Крім того за рахунок власних коштів у 2008 році проведено оновлення основних фондів на загальну суму 1,45 млн. грн по об’єктам наступних підприємств:
Комунальне підприємство по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради – 628,7 тис. грн;
Регіональна служба охорони і реставрації пам’яток містобудування та архітектури – 581,9 тис. грн;
Обласне комунальне підприємство "Кіровоградське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації" – 216,8 тис. грн;
Ульяновське комунальне міжміське бюро технічної інвентаризації – 22 тис. грн.
З метою поліпшення ситуації обласною радою спільно зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації опрацьовані пропозиції щодо проведення капітального будівництва, реконструкції, реставрації та капітальних ремонтів об'єктів спільної власності області на суму 196 млн. грн. Дані пропозиції були направлені обласній державній адміністрації для врахування при підготовці проекту обласного бюджету на 2009 рік.
У результаті роботи у 2009 році за рахунок коштів обласного бюджету проведено оновлення та будівництво основних фондів на загальну суму 23,12 млн. грн по об’єктам наступних підприємств, установ і організацій:
у сфері освіти всього на суму 10,9 млн. грн, у тому числі:
Бобринецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів - 189 тис. грн;
Добровеличківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 2080,7 тис. грн;
Заваллівська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів – 460 тис. грн;
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів – 94,3 тис. грн;
Маловисківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 323 тис. грн;
Новомиргородська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції – 1108,81 тис. грн;
Новомиргородська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат І-ІІI ступенів – 240 тис. грн;
Світловодська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 1 – 213 тис. грн;
Світловодська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів № 2 – 366 тис. грн;
Олександрійська загальноосвітня I-III ступенів школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків – 201 тис. грн;
Новопразька спеціальна школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку – 655,2 тис. грн;
Рівненська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів – 144 тис. грн;
Шостаківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей з вадами розумового і фізичного розвитку Кіровоградського району – 287,9 тис. грн;
Піщанобрідська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат I-III ступенів – 382,6 тис. грн;
Олександрійська гімназія-інтернат – 45 тис. грн;
Комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" – 368 тис. грн;
Кіровоградський обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) – 3290,8 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості – 164 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – 4 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – 6 тис. грн;
Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – 98 тис. грн;
Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – 133,27 тис. грн;
у сфері охорони здоров’явсього на суму 7,25 млн. грн, у тому числі:
Кіровоградська дитяча обласна лікарня – 383,5 тис. грн;
Кіровоградська обласна лікарня – 2949,9 тис. грн;
Кіровоградський обласний онкологічний диспансер – 300 тис. грн;
Обласна туберкульозна лікарня – 1461 тис. грн;
Кіровоградський обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни – 159,4 тис. грн;
Кіровоградський обласний наркологічний диспансер – 182,6 тис. грн;
Кіровоградський обласний шкірно-венерологічний диспансер – 70 тис. грн;
Кіровоградський міський протитуберкульозний диспансер - 40 тис. грн;
Ульяновський міжрайонний протитуберкульозний диспансер – 161,9 тис. грн;
Староосотський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій - 60 тис. грн;
Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер – 50 тис. грн;
База спеціального медичного постачання управління охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації - 60 тис. грн;
Обласна бальнеологічна лікарня – 1028,7 тис. грн;
Кіровоградська обласна стоматологічна поліклініка – 47,6 тис. грн;
Комунальне підприємство "Кіровоградфармація" Кіровоградської обласної ради (соціальна аптека) – 310 тис. грн;
у сфері культури всього на суму 3,22 млн. грн, у тому числі:
Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр мені М.Л.Кропивницького – 299 тис. грн;
Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені О.М.Бойченка – 989,1 тис. грн;
Обласна бібліотека для дітей імені А.П.Гайдара – 40 тис. грн;
Кіровоградська обласна філармонія – 554,3 тис. грн;
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей – 315 тис. грн, у тому числі заповідник-музей "Хутір Надія" – 105 тис. грн;
Кіровоградський обласний Центр народної творчості – 490 тис. грн;
Кіровоградське музичне училище – 268 тис. грн;
Комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійське училище культури" – 250,4 тис. грн;
Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського – 0,9 тис. грн;
Кіровоградський обласний театр ляльок – 9,4 тис. грн;
Кіровоградський обласний художній музей – 4,5 тис. грн;
у сфері соціального захисту населення всього на суму 831 тис. грн, у тому числі:
Олександрійський геріатричний пансіонат зі спеціальним відділенням – 530 тис. грн;
Кіровоградський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням – 301 тис. грн;
у сфері фізичної культури та спорту всього на суму 581,7 тис. грн, у тому числі:
Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву-2 – 299,5 тис. грн;
Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву "Надія" 282,2 тис. грн;
в інших сферах всього на суму 333 тис. грн, у тому числі:
Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград"-100 тис. грн;
Притулок для неповнолітніх "Надія" служби у справах неповнолітніх Кіровоградської облдержадміністрації – 233 тис. грн;
Разом з тим за рахунок коштів державного бюджету у 2009 році проведено оновлення та будівництво основних фондів на загальну суму 13,25 млн. грн по об’єктам наступних підприємств, установ та організацій:
Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр мені М.Л.Кропивницького – 11000 тис. грн;
Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград"-2255,4 тис. грн.
Крім того за рахунок власних коштів у 2009 році проведено оновлення основних фондів на загальну суму 876 тис. грн по об’єктам наступних підприємств:
Комунальне підприємство по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради – 434 тис. грн;
Регіональна служба охорони і реставрації пам’яток містобудування та архітектури – 200 тис. грн;
Обласне комунальне підприємство "Кіровоградське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації" – 210 тис. грн;
Кіровоградське обласне комунальне медично-виробниче підприємство профілактичної дезінфекції "Раттус" – 32 тис. грн.
Загальні обсяги коштів, спрямованих протягом 2008 – 2009 років на проведення оновлення та будівництво основних фондів по об’єктах спільної власності області наведені у таблиці:
млн. грн.
Джерела фінансування2008 рік2009 рікВсього за
2008-2009 роки
Обласний бюджет35,223,1258,32
Державний бюджет6,3213,2519,57
Власні кошти підприємств та організацій1,450,882,33
Разом:42,9737,2580,22
3. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Аналіз стану основних фондів спільної власності області свідчить про наявність ряду проблем, які потребують розв’язання і відповідної роботи щодо їх подолання у 2010-2011 роках.
Основні з них:
значна зношеність основних фондів підприємств, установ і організацій спільної власності області;
відсутність достатніх фінансових можливостей підприємств, установ і організацій спільної власності області для проведення оновлення та будівництва власних основних фондів;
забезпечення ефективної, у тому числі прибуткової діяльності підприємств, установ, організацій спільної власності області, збереження і раціональне використання закріпленого за ними майна;
недостатні темпи інвестування в основні фонди і перевантаження об’єктів галузей бюджетної сфери і комунального господарства зношеними об’єктами, маса яких продовжує зростати.
4. Мета Програми
Метою Програми є активізація системної роботи з оновлення та будівництва основних фондів спільної власності області, у тому числі відновлення, реставрація та збереження пам’яток культурної спадщини.
5. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми
Активізація системної роботи з оновлення та будівництва основних фондів спільної власності області буде здійснюватись шляхом:
мобілізації фінансових ресурсів в обласному бюджеті на проведення оновлення та будівництва основних фондів спільної власності області;
залучення коштів державного бюджету на реалізацію заходів державних, обласних цільових програм, а також даної Програми;
збільшення обсягів ремонтних робіт за рахунок власних коштів підприємств, установ і організацій;
збільшення власних надходжень бюджетних установ спільної власності області;
залучення іноземних та внутрішніх інвесторів до участі в оновленні та будівництві основних фондів спільної власності області, надання їм максимального адміністративного та нормативно-правового сприяння в діях, необхідних для здійснення інвестицій;
залучення та ефективного використання кредитів і грантів фінансових організацій.
Реалізація Програми оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного, власних коштів підприємств, установ і організацій спільної власності області, інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг асигнувань, спрямованих на реалізацію завдань і заходів Програми, визначається у видатковій частині державного та обласного бюджетів, а також у видатках комунальних підприємств згідно з їх фінансовими планами на відповідний рік.
Фінансування заходів Програми здійснюється на підставі кошторисів та фінансових планів, затверджених у встановленому порядку.
Прогнозований обсяг коштів, що планується залучити для фінансування заходів Програми з різних джерел фінансування, складає 229,8 млн. грн., у тому числі з обласного бюджету –
153,3 млн. грн.
6. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
6.1. Основні завдання та заходи Програми.
Основними завданнями Програми є:
планове проведення оновлення та будівництва основних фондів спільної власності області, у тому числі відновлення, реставрація та збереження пам’яток культурної спадщини;
концентрація наявних фінансових ресурсів на реалізацію роботи з оновлення та будівництва основних фондів спільної власності області.
Виконання основних завдань Програми буде здійснюватись шляхом реалізації заходів, наведених у додатках 1, 2.
6.2. Результативні показники та фінансове забезпечення Програми.
Реалізація заходів Програми дозволить забезпечити безпечну експлуатацію основних фондів, модернізацію виробництва та якості надання послуг населенню підприємствами, установами і організаціями спільної власності області, підвищити ефективність використання закріпленого за ними майна спільної власності області, сприятиме інвестиційній привабливості об’єктів, залучення на територію області іноземних технологій та досвіду, тощо.
Програма передбачає використання фінансових ресурсів обласного бюджету та державного бюджетів, власних коштів підприємств, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяги та джерела фінансування для реалізації Програми оновлення та будівництва у 2010 – 2011 роках наведені у таблиці:
№ з/п 2010 рік2011 рікРазом
прогноз
тис. грн.
струк-тура
%
прогноз
тис. грн.
струк-тура
%
прогноз
тис. грн..
струк-тура
%
1.Всього по області153299,410076496,95100229796,35100
у т.ч.
2.Бюджетні кошти:150361,99874251,3597224613,2597,7
у т.ч.
3.кошти державного бюджету4071026,68440114915021,4
4.кошти обласного бюджету109651,971,565811,3586175463,2576,4
5.Власні кошти підприємств та організацій - всього2937,51,92245,635183,12,2
Згідно з даною Програмою для оновлення та будівництва основних фондів об’єктів спільної власності області протягом 2010–2011 років планується інвестувати в дані об’єкти капіталовкладення (в діючих цінах станом на 01.01.2010 року) на суму 229,8 млн. грн., з яких передбачити кошти: з державного бюджету – 49,1 млн. грн., обласного бюджету – 175,5 млн. грн., власних коштів підприємств та організацій – 5,2 млн. грн.
У ході реалізації Програми планується, крім іншого, розробити 98 одиниць проектно-кошторисної документації.
За підсумками реалізації Програми планується ввести в експлуатацію 8 об’єктів на суму 48,2 млн. грн., провести капітальні ремонти або реконструкції 236 об’єктів на суму: 129,9 млн. грн. і реставрувати 17 об’єктів на суму 51,7 тис. грн.
У цілому планується оновити основні фонди спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області на 67,3 відсотка.
Вищенаведені показники обсягів та джерел фінансування передбачають максимальний рівень фінансового забезпечення Програми і розраховані з урахуванням ліквідації наслідків фінансової кризи та практики надання субвенції обласному бюджету з державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіону.
Кількісні та якісні показники Програми наведені у додатку 3.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Контроль за виконанням Програми здійснюється обласною радою та обласною державною адміністрацією.
Основними формами контролю за реалізацією заходів та досягненням показників Програми будуть:
розпорядження голови обласної державної адміністрації про організацію та контроль за ходом виконання програми;
щоквартальна звітність структурних підрозділів облдержадміністрації та інших виконавців про стан виконання відповідних заходів Програми до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом;
здійснення моніторингу та аналізу ходу виконання Програми щокварталу до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом;
підготовка раз на півріччя на розгляд постійної комісії обласної ради з питань власності та приватизації інформації про хід виконання Програми.
Організаційне супроводження виконання Програми здійснює головне управління економіки обласної державної адміністрації (по підприємствах, установах і організаціях спільної власності області, здійснення галузевої політики яких надано право структурним підрозділам обласної державної адміністрації) та управління з питань власності виконавчого апарату обласної ради (по інших підприємствах, установах і організаціях спільної власності області).
Додаток 1
до програми оновлення та будівництва основних фондів
спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст
Кіровоградської області на 2010-2011 роки,
затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради
від 26 лютого 2010року № 868
Напрями реалізації та заходи програми оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки (розділ І "Будівництво, капітальний ремонт і реконструкція") ( okra868-10 )
Додаток 2
до програми оновлення та будівництва основних фондів
спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст
Кіровоградської області на 2010-2011 роки,
затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради
від 26 лютого 2010рок № 868
Напрями реалізації та заходи програми оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки (ІІ розділ "Реконструкція та реставрація пам'яток історії та культури") ( okrb868-10 )
Додаток 3
до програми оновлення та будівництва основних фондів
спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст
Кіровоградської області на 2010-2011 роки,
затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради
від 26 лютого 2010 року № 868
Показники продукту
програми оновлення та будівництва основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області на 2010-2011 роки
№ з/пНазва показникаОд.
виміру
Вихідні дані на початок дії
програми
2010 рік2011 рікУсього за період дії програми
(або до кінця дії програми)
1234567
І.Показники продукту програми
1Кількість проектів (проектно-кошторисної документації) для
оновлення на та будівництва основних фондів спільної власності
територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області
один.30752398
2Кількість об’єктів, що оновлюються (ремонтується, будуються) за
рахунок усіх джерел фінансування
один.2219193251
3Кількість об’єктів, що оновлюються (ремонтується, будуються) за
рахунок державного бюджету
один.-868
4Кількість об’єктів, що оновлюються (ремонтується, будуються) за
рахунок обласного бюджету
один.-18899236
5Кількість об’єктів, що оновлюються (ремонтується, будуються) за
рахунок власних коштів підприємств, установ і організацій
один.-171519
6Кількість об’єктів, що будуютьсяодин.2848
7Кількість об’єктів, по яких буде проводиться капітальний ремонт
та реконструкція
один.1516784226
8Кількість об’єктів, що реставруютьсяодин.516517
ІІ.Показники ефективності програми
1Сума внесених коштів на проведення оновлення та будівництва
основних фондів спільної власності територіальних громад сіл, селищ
і міст Кіровоградської області в розрахунку на один об’єкт
оновлення
тис. грн.1045,7802,6822,5915,5
2Загальна вартість проектів, реалізованих в рамках виконання
заходів програми
тис. грн.23004,6153299,476496,95229796,35
ІІІ.Показники якості програми
1Коефіцієнт оновлення основних фондів (К=загальна вартість
реалізованих проектів / залишкова вартість основних фондів на
01.01.2010 р. * 100%)
%6,744,922,467,3
Джерело інформації: www.oblrada.kirovograd.ua