• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про створення Ради з культурного співробітництва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ, Положення від 26.05.1995 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Положення
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Положення
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 703 від 12.08.2020 )
Угода
про створення Ради з культурного співробітництва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Статус Угоди див.
( Угоду затверджено Постановою КМ N 1565 від 28.12.96 ) ( Зміни до Угоди див. в Протоколі від 18.10.2011 ) ( Про припинення дії Угоди для України див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-2051 від 22.09.2020 )
Дата підписання: 26.05.1995
Дата набрання чинності: 26.05.1995
Дата набрання чинності для України: 18.02.1997
Уряди держав - учасниць цієї Угоди (далі - Сторони),
прагнучи до подальшого розвитку культурного співробітництва між державами,
усвідомлюючи, що розвиток такого співробітництва відповідає корінним інтересам народів їхніх держав, сприяє досягненню цілей, проголошених Статутом ООН, Гельсінським Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, основоположними документами Співдружності Незалежних Держав,
уважаючи, що розвиток культурного співробітництва між державами немислимий без залучення до їхньої спільної праці міжнародних і національних неурядових організацій, асоціацій та об'єднань, заінтересованих у питаннях культури,
виходячи з положень Угоди про співробітництво в галузі культури, яку підписано 15 травня 1992 року в Ташкенті,
домовилися про таке:
Для цілей проведення Сторонами скоординованої політики в галузі культури, як її визначено в статті 1 Угоди про співробітництво в галузі культури, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті, створюється Рада з культурного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Рада). Затвердити Положення про Раду, яке є невід'ємною складовою частиною цієї Угоди (додається).
Рада затверджує свої Правила процедури та Регламент роботи.
Ніщо в цій Угоді не повинно розумітись як таке, що обмежує права Сторін у галузі культурного співробітництва.
Ця Угода набирає чинності з дня підписання, а для держав, законодавство яких вимагає виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності, - з дня здачі відповідних документів депозитарієві.
Ця Угода втрачає чинність для Сторони, яка надіслала депозитарієві повідомлення про своє бажання вийти з Угоди, через шість місяців після дати отримання депозитарієм відповідного повідомлення.
Депозитарієм цієї Угоди є Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав.
Учинено в місті Мінськ 26 травня 1995 р. в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд Грузії За Уряд Туркменістану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд України
Киргизької Республіки
(підпис) (підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Угодою Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про створення Ради
з культурного
співробітництва
держав-учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
від 26 травня 1995 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з культурного співробітництва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
I. Загальні положення
1.1. Рада з культурного співробітництва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Рада) ставить своїм завданням подальший розвиток культурного співробітництва держав-учасниць Співдружності по лінії державних органів управління культурою, міжнародних, регіональних і національних об'єднань та асоціацій діячів культури й мистецтва.
1.2. У своїй діяльності Рада керується принципами, проголошеними Статутом ООН, Гельсінським Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, основоположними документами держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав та цим Положенням.
1.3. Робочою мовою Ради є російська мова.
II. Функції Ради
2.1. Розгляд питань стану культурного співробітництва, підбиття підсумків взаємодії в рамках Угоди про співробітництво в галузі культури, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті, інших багатосторонніх угод про культурне співробітництво.
Вивчення можливостей подальшого розвитку культурного співробітництва, зокрема взаємодії державних та суспільних структур, які здійснюють культурні зв'язки в рамках Співдружності; вивчення відповідно до заінтересованості держав-учасниць Співдружності процесів і тенденцій у галузі культури в рамках Співдружності.
2.2. Розгляд проектів багатосторонніх програм у галузі культури та внесення їх до статутних органів держав-учасниць Співдружності.
Підготовка та прийняття багатосторонніх програм культурного співробітництва, проведення спільних заходів у межах компетенції Ради.
2.3. Сприяння органам культури, громадським організаціям держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у виробленні погоджених дій у галузі культури.
2.4. Координація спільної діяльності держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі культури.
2.5. Вивчення та узагальнення досвіду держав-учасниць Співдружності із забезпечення соціального захисту творчих працівників, охорони інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав.
III. Порядок формування Ради
3.1. Рада формується з повноважних представників держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав - членів Ради (по одному від кожної держави). Кожна держава має один голос.
До складу Ради як член Ради входить з правом голосу Голова Координаційної ради міжнародних творчих громадських об'єднань діячів культури та мистецтва, що включає міжнародні творчі громадські організації (асоціації, спілки, фонди), які об'єднують національні організації держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
3.2. У роботі Ради за її рішенням з правом дорадчого голосу можуть брати участь керівники міжнародних і національних творчих громадських об'єднань діячів культури та мистецтва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
3.3. Голова Ради, його заступник обираються Радою по черзі із членів Ради - повноважних представників держав-учасниць Співдружності.
IV. Організація роботи
4.1. Засідання Ради проходять у міру необхідності, але не рідше двох разів на рік та визнаються правомочними, якщо в них беруть участь не менше двох третин членів Ради.
Місце проведення чергового засідання визначається за попередньою домовленістю членів Ради.
4.2. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, якщо інше не визначено Радою. Будь-який член Ради може заявити про свою незаінтересованість у тому або тому питанні, що не повинно розглядатись як перешкода для ухвалення рішення. Члени Ради, які не згодні з рішенням, можуть висловити особливу думку, яка вноситься до протоколу засідання.
4.3. Рада може вносити проекти документів на розгляд Ради глав держав та Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав відповідно до правил процедури, прийнятих у Співдружності.
4.4. Для підготовки питань до своїх засідань, аналітичних та інформаційних матеріалів Рада може створювати робочі комісії та експертні групи.
4.5. Засідання Ради оформлюються протоколами, які підписуються Головою Ради та надсилаються до Виконавчого Секретаріату Співдружності Незалежних Держав.
V. Фінансування
5.1. Витрати на проведення засідання Ради здійснює держава-учасниця Співдружності, на території якої проводиться засідання Ради.
Витрати на відряджання членів Ради здійснює держава, що відряджає.
5.2. Організаційно-технічне забезпечення роботи Ради здійснюється відповідними державними органами з управління культурою держав-учасниць Співдружності.
5.3. Фінансування багатосторонніх програм, передбачених розділом II, оформляється додатковими документами.