• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення № 1/2018 Підкомітету Україна - ЄС з питань митного співробітництва від 21/11/2018 року про заміну Протоколу I «Щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони

Рада асоціації між Україною та Європейським Союзом | Рішення, Міжнародний документ від 21.11.2018 № 1/2018
Реквізити
  • Видавник: Рада асоціації між Україною та Європейським Союзом
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 21.11.2018
  • Номер: 1/2018
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада асоціації між Україною та Європейським Союзом
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 21.11.2018
  • Номер: 1/2018
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РІШЕННЯ № 1/2018
Підкомітету Україна - ЄС з питань митного співробітництва від 21/11/2018 року про заміну Протоколу I "Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони
ПІДКОМІТЕТ Україна - ЄC З ПИТАНЬ МИТНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА,
зважаючи на те, що:
(2) Угода набрала чинності 01 вересня 2017 року;
(3) стаття 39 Протоколу I передбачає, що Підкомітет з питань митного співробітництва, заснований відповідно до статті 83 Глави 5 Розділу IV Угоди , може прийняти рішення про внесення змін до положень Протоколу I та заміну правил походження, встановлених цим Протоколом;
(4) Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (далі - Конвенція) має на меті замінити протоколи про правила походження, що діють на цей час у країнах пан-євро-середземноморського регіону, єдиним законодавчим актом;
(5) Європейський Союз підписав Конвенцію 15 червня 2011 року. 16 травня 2017 року Спільний Комітет, заснований відповідно до пункту 1 статті 3 Конвенції, запросив Україну приєднатися до Конвенції;
(6) Європейський Союз та Україна передали свої документи про приєднання до депозитарію Конвенції 26 березня 2012 року та 19 грудня 2017 року відповідно. Отже, відповідно до пунктів 2, 3 статті 10 Конвенції Конвенція набрала чинності для Європейського Союзу 01 травня 2012 року, для України - 01 лютого 2018 року;
(7) Протокол Iвідповідно має бути замінений новим протоколом із посиланням на Конвенцію,
СХВАЛИВ ТАКЕ РІШЕННЯ:
Протокол I"Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, замінюється текстом, викладеним у Додатку до цього Рішення.
Стаття2
Це Рішення публікується в Офіційному журналі Європейського Союзу, Офіційному віснику України.
Це Рішення набирає чинності з дня його схвалення.
Воно застосовується з 1 січня 2019 року.
Вчинено в м. Брюсселі
Від Підкомітету Україна - ЄС
з питань митного співробітництва
ГоловаСекретарі
Ф. ПЕРРЕАУ ДЕ ПІННІНК
__________________________
(підпис)
Д. ВЕНЦЕЛЬ ____________________________
(підпис)
Н. БІЛОУС______________________________
(підпис)
Додаток
"ПРОТОКОЛ I
щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва
Правила походження, що застосовуються
1. З метою імплементації цієї Угоди застосовуються Доповнення I і відповідні положення Доповнення II до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (далі - Конвенція).
2. Усі посилання на "відповідну угоду" в Доповненні I й у відповідних положеннях Доповнення II до Конвенції тлумачаться у значенні цієї Угоди.
Врегулювання суперечок
1. Якщо стосовно процедур перевірки відповідно до Статті 32 Доповнення I до Конвенції виникають суперечки й не можуть бути врегульовані між митними органами, що запитують, і митними органами, що відповідають за проведення такої перевірки, вони передаються до Підкомітету з митного співробітництва. Положення механізму врегулювання суперечок Глави 14 "Вирішення спорів" Розділу IV (Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею) цієї Угоди не застосовуються.
2. В усіх випадках врегулювання суперечок між імпортером і митними органами країни - ввезення відбувається згідно з законодавством цієї країни.
Зміни до Протоколу
Підкомітет з питань митного співробітництва може прийняти рішення про внесення змін та доповнень до положень цього Протоколу.
Вихід з Конвенції
1. У разі надання письмового повідомлення Європейським Союзом або Україною до депозитарію Конвенції щодо їх наміру виходу з Конвенції відповідно до Статті 9 Європейський Союз й Україна невідкладно розпочинають переговори з правил походження з метою імплементації цієї Угоди.
2. До набрання чинності такими новими узгодженими правилами походження правила походження, які містяться в Доповненні I і, де можливо, у відповідних положеннях Доповнення II до Конвенції, і які застосовуються на момент виходу, продовжують застосовуватись до цієї Угоди. Проте, починаючи з моменту виходу, правила походження, які містяться в Доповненні I і, де можливо, у відповідних положеннях Доповнення II до Конвенції, тлумачаться таким чином, який дозволяє виключно двосторонню кумуляцію між Європейським Союзом і Україною.
Прикінцеві положення - кумуляція
Незважаючи на пункт 5 Статті 16 і пункт 3 Статті 21 Доповнення I до Конвенції, де кумуляція включає тільки держави ЄАВТ, Фарерські острови, держави - члени Європейського Союзу, Турецьку Республіку, учасників процесу Стабілізації й Асоціації, Республіку Молдова, Грузію й Україну, доказом походження може бути сертифікат з перевезення товару EUR.1 або декларація походження.".