• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Імплементаційне Рішення Комісії від 11 грудня 2013 року про внесення змін до Рішення 2006/771/ЄС про гармонізацію радіочастотного спектра для використання пристроями короткого радіуса дії та про скасування Рішення 2005/928/ЄС

Європейський Союз | Рішення, Міжнародний документ від 11.12.2013 № 2013/752/ЄС
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 11.12.2013
  • Номер: 2013/752/ЄС
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 11.12.2013
  • Номер: 2013/752/ЄС
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
13.12.2013UAОфіційний вісник Європейського СоюзуL 334/17
(До Розділу V : Економічне та галузеве співробітництво Глава 14 . Інформаційне суспільство)
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНЕ РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 11 грудня 2013 року про внесення змін до Рішення 2006/771/ЄС про гармонізацію радіочастотного спектра для використання пристроями короткого радіуса дії та про скасування Рішення 2005/928/ЄС
(оприлюднено під номером C(2013) 8776)
(Текст стосується ЄЕП)
(2013/752/ЄС)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Рішення Європейського Парламенту і Ради № 676/2002/ЄС від 7 березня 2002 року про регулятивні рамки радіоспектральної політики в Європейському Співтоваристві (Рішення про радіочастотний спектр) (- 1), зокрема його статтю 4(3),
Оскільки:
(1) Рішення Комісії 2006/771/ЄС (- 2) гармонізує технічні умови використання радіочастотного спектра для широкого розмаїття пристроїв короткого радіуса дії, у тому числі сигналізацій, обладнання місцевого зв’язку, пристроїв відкривання дверей, медичних імплантів, інтелектуальних транспортних систем. Пристрої короткого радіуса дії - переважно товари широкого попиту та/або портативні продукти, які можна легко вивозити за кордон і там користуватися ними; проте відмінності умов доступу до спектра перешкоджають їхньому вільному руху, збільшують витрати на їх виробництво й створюють ризики виникнення шкідливих радіозавад між ними та іншими застосуваннями та радіослужбами.
(2) Рішення Європейського Парламенту і Ради № 243/2012/ЄС від 14 березня 2012 року про створення багаторічної програми радіоспектральної політики (- 3) (RSPP) вимагає від держав-членів, у разі необхідності, у співпраці з Комісією, заохочувати колективне використання спектра, а також спільне використання спектра для підвищення рівня ефективності та гнучкості.
(3) У зв’язку зі зростаючим значенням пристроїв короткого радіуса дії для економіки та швидкими змінами у технологіях та потребах суспільства, можуть з’явитись нові застосування для пристроїв короткого радіуса дії. Вони вимагають регулярного оновлення умов гармонізації спектра.
(4) 5 липня 2006 року Комісія видала постійний мандат Європейській конференції адміністрацій пошт та телекомунікацій (CEPT), відповідно до статті 4(2) Рішення № 676/2002/ЄС , на оновлення додатка до Рішення 2006/771/ЄС у відповідь на розвиток технологій та ринку в сфері пристроїв короткого радіуса дії.
(5) Рішення Комісії 2008/432/ЄС (- 4), 2009/381/ЄС (- 5), 2010/368/ЄС (- 6) та Імплементаційне Рішення Комісії 2011/829/ЄС (- 7) вже внесли зміни до гармонізованих технічних умов для пристроїв короткого радіуса дії, встановлених у Рішенні 2006/771/ЄС, шляхом заміни його додатка.
(6) У своєму звіті за березень 2013 року (- 8), поданому на виконання зазначеного вище мандата, CEPT поінформувала Комісію про результати запитуваної перевірки категорій "тип пристрою короткого радіуса дії" та "інші обмеження використання", що містяться в додатку до Рішення 2006/771/ЄС, та порадила Комісії внести зміни до низки технічних аспектів у зазначеному додатку.
(7) Результати, отримані в рамках мандату, демонструють, що пристрої короткого радіуса дії, що функціонують на основі невиключного та спільного використання, потребують, з одного боку, правової визначеності стосовно можливості спільного користування спектром, яка може бути досягнута за допомогою прогнозованих технічних умов спільного користування гармонізованими смугами, що забезпечує надійне та ефективне використання гармонізованих смуг. Ці пристрої короткого радіуса дії також потребують, з іншого боку, достатньої гнучкості, щоб дозволити велике розмаїття застосувань з метою максимального збільшення переваг від бездротових інновацій в Союзі. Таким чином, необхідно гармонізувати визначені технічні умови використання для уникнення шкідливих радіозавад та забезпечення максимально можливої гнучкості, сприяючи надійному та ефективному використанню смуг частот пристроями короткого радіуса дії.
(8) Такої цілі можна досягнути за допомогою витіснення поняття "тип" пристроїв короткого радіуса дії та гармонізації категорій пристроїв короткого радіуса дії. Кожен з двох видів категорій встановить прогнозоване середовище спільного користування для всієї групи пристроїв короткого радіуса дії. Пристрої короткого радіуса дії в цих категоріях групуються або на основі подібних технічних механізмів доступу до спектра, або на основі спільних сценаріїв використання, що визначають очікувану щільність розгортання.
(9) Межі категорій, як визначено в технічному додатку, забезпечують користувачам прогнозованість, що стосується інших пристроїв короткого радіуса дії, яким дозволено використовувати ту саму смугу частот на невиключній та спільній основі. Відповідно до Директиви Європейського Парламенту і Ради 1999/5/ЄС від 9 березня 1999 року про радіообладнання і телекомунікаційне термінальне обладнання, а також взаємне визнання їх відповідності (- 9) (Директива R&TTE), в межах цих категорій виробники повинні забезпечити ефективне уникнення шкідливих радіозавад для інших пристроїв короткого радіуса дії.
(10) У певних смугах частот, на які розповсюджується дія цього Рішення, поєднання гармонізованої категорії пристроїв короткого радіуса дії та технічних умов експлуатації (смуга частот, граничне значення потужності передачі/граничне значення напруженості поля/граничне значення щільності потужності, додаткові параметри та інші обмеження використання) створює гармонізоване середовище спільного користування, яке дає змогу пристроям короткого радіуса дії спільно користуватися спектром на невиключній основі, незалежно від мети такого використання.
(11) Для збереження правової визначеності та прогнозованості таких гармонізованих середовищ спільного використання, використання гармонізованих смуг частот або пристроями короткого радіуса дії, які не належать до гармонізованої категорії, або на підставі менш обмежуваних технічних параметрів, мають бути дозволені лише тією мірою, якою не відбувається порушення відповідного середовища спільного використання.
(12) 6 липня 2011 року Комісія відповідно до статті 4(2) Рішення № 676/2002/ЄС надала CEPT новий мандат на проведення необхідних технічних досліджень на підтримку можливого перегляду Рішення Комісії 2005/928/ЄС від 20 грудня 2005 року про гармонізацію смуги радіочастот 169,4-169,8125 МГц у Співтоваристві (- 10), для забезпечення ефективного використання гармонізованого діапазону радіочастот відповідно до статті 5 зазначеного Рішення.
(13) У своєму звіті за червень 2012 року (- 11), поданого на виконання зазначеного вище другого мандату, CEPT порадила Комісії включити існуючі та додаткові інструменти гармонізації щодо пристроїв низької потужності/короткого радіуса дії, що працюють у смузі 169 МГц, до майбутніх змін до додатка до Рішення 2006/771/ЄС для забезпечення кращої видимості та прозорості гармонізованого діапазону радіочастот (169,4-169,8125 МГц).
(14) Виходячи з результатів роботи CEPT, існує можливість спростити нормативні умови для пристроїв короткого радіуса дії. Гармонізація умов доступу до спектра дозволила би досягнути мети, встановленої RSPP, щодо сприяння колективному використанню спектра на внутрішньому ринку для категорій пристроїв короткого радіуса дії.
(15) Отже, необхідно внести зміни до додатка до Рішення 2006/771/ЄС та, відповідно, скасувати Рішення 2005/928/ЄС.
(16) Обладнання, що функціонує на умовах, встановлених у цьому Рішенні, повинно також відповідати вимогам Директиви R&TTE для того, щоби використовувати спектр ефективно й уникати шкідливих радіозавад, шляхом дотримання гармонізованих стандартів або виконання альтернативних процедур оцінювання відповідності.
(17) Передбачені в цьому Рішенні інструменти відповідають висновку Комітету з питань радіочастотного спектру,
УХВАЛИЛА ЦЕ РІШЕННЯ
До статті 2 Рішення 2006/771/ЄС додати такий пункт:
"3. "категорія пристроїв короткого радіуса дії" означає групу пристроїв короткого радіуса дії, що використовують спектр із подібними технічними механізмами доступу до спектра або мають спільні сценарії використання"
Текст статті 3 Рішення 2006/771/ЄС викласти в такій редакції.
"Стаття 3
1. Держави-члени повинні визначити та надати, без створення радіозавад та без захисту від них, смуги радіочастот для категорій пристроїв короткого радіуса дії відповідно до спеціальних умов та до кінцевого терміну імплементації, як встановлено в додатку до цього Рішення.
2. Незважаючи на параграф 1, держави-члени можуть подати запит відповідно до статті 4(5) Рішення про радіочастотний спектр.
3. Це Рішення не обмежує права держав-членів дозволяти користування смугами радіочастот за менш обмежувальних умов або для пристроїв короткого радіуса дії, не включених до гармонізованої категорії, за умови, що експлуатація пристроїв короткого радіуса дії, включених до такої категорії, залишається повністю можливою, відповідно до набору гармонізованих технічних і експлуатаційних умов, передбачених у додатку до цього Рішення, які дозволяють спільне використання певної частини спектра пристроями короткого радіуса дії тієї самої категорії на невиключній основі та для різних цілей."
Додаток до Рішення 2006/771/ЄС замінити текстом додатка до цього Рішення.
Рішення 2005/928/ЄС скасувати.
Держави-члени подають Комісії звіт про імплементацію цього Рішення не пізніше 1 вересня 2014 року.
Це Рішення адресовано державам-членам.
Вчинено у Брюсселі 11 грудня 2013 року.
За КомісіюNeelie KROES
Віце-президент
________
(-1) OB L 108, 24.04.2002, с. 1.
(-2) OB L 312, 11.11.2006, с. 66.
(-3) OB L 81, 21.03.2012, с. 7.
(-4) OB L 151, 11.06.2008, с. 49.
(-5) OB L 119, 14.05.2009, с. 32.
(-6) OB L 166, 04.07.2010, с. 33.
(-7) OB L 329, 13.12.2011, с. 10.
(-8) Звіт CEPT 44, RSCOM 13-25.
(-9) OB L 91, 07.04.1999, c. 10.
(-10) OB L 344, 27.12.2005, c. 47.
(-11) Звіт CEPT 43, RSCOM 12-25.
ДОДАТОК
"ДОДАТОК
Гармонізовані смуги радіочастот і технічні параметри для пристроїв короткого радіуса дії
Смуга №Смуга радіочастот (i)Категорія пристроїв короткого радіуса дії (ii)Граничне значення потужності передачі/граничне значення напруженості поля/граничне значення щільності потужності (iii)Додаткові параметри (правила виділення каналів та/або доступу до каналів і заповнення каналів) (iv)Інші обмеження щодо використання (v)Кінцевий термін імплементації
19-59,750 кГцІндуктивні пристрої (- 14)72 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
29-315 кГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)30 дБмкА/м на відстані 10 метрівГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Цей комплекс умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують (- 7).1 липня 2014 року
359,750-60,250 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
460,250-74,750 кГцІндуктивні пристрої (- 14)72 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
574,750-75,250 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
675,250-77,250 кГцІндуктивні пристрої (- 14)72 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
777,250-77,750 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
877,750-90 кГцІндуктивні пристрої (- 14)72 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
990-119 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
10119-128,6 кГцІндуктивні пристрої (- 14)66 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
11128,6-129,6 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
12129,6-135 кГцІндуктивні пристрої (- 14)66 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
13135-140 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
14140-148,5 кГцІндуктивні пристрої (- 14)37,7 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
15148,5-5000 кГц (- 17)Індуктивні пристрої (- 14)-15 дБмкА/м на відстані 10 метрів для будь-якої ширини смуги 10 кГц.
Крім того, загальна напруженість поля становить -5 дБмкА/м на відстані 10 метрів для систем, що функціонують у смугах, ширина яких перевищує 10 кГц.
1 липня 2014 року
16315-600 кГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)-5 дБмкА/м на відстані 10 метрівГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Цей комплекс умов використання стосується тільки пристроїв, які імплантують, для тварин (- 2).1 липня 2014 року
17400-600 кГцПристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) (- 12)-8 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
18456,9-457,1 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)7 дБмкА/м на відстані 10 метрів Цей комплекс умов використання стосується лише пристроїв аварійного виявлення похованих жертв та цінних предметів.1 липня 2014 року
19984-7484 кГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)9 дБмкА/м на відстані 10 метрівГраничне значення робочого циклу (vi): 1 %Цей комплекс умов використання стосується лише передачі даних Євробаліз у присутності поїздів та з використанням смуги 27 МГц для передачі інформації.1 липня 2014 року
203155-3400 кГцІндуктивні пристрої (- 14)13,5 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
215000-30000 кГц (ls)Індуктивні пристрої (- 14)-20 дБмкА/м на відстані 10 метрів для будь-якої ширини смуги 10 кГц. Крім того, загальна напруженість поля становить -5 дБмкА/м на відстані 10 метрів для систем, що функціонують у смугах, ширина яких перевищує 10 кГц. 1 липня 2014 року
22a6765-6795 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
22b6765-6795 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
237300-23 000 кГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)-7 дБмкА/м на відстані 10 метрівОбмеження щодо антен застосовують, як визначено в гармонізованих стандартах, ухвалених на підставі Директиви 1999/5/ЄС.Цей комплекс умов використання стосується лише передачі даних Євролуп у присутності поїздів та з використанням смуги 27 МГц для передачі інформації.1 липня 2014 року
247400-8800 кГцІндуктивні пристрої (- 14)9 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
2510 200-11 000 кГцІндуктивні пристрої (- 14)9 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
2612 500-20 000 кГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)-7 дБмкА/м на відстані 10 метрів у смузі пропускання 10 кГцГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Цей комплекс умов використання стосується тільки використання в приміщенні пристроїв, що імплантують, для тварин (- 2).1 липня 2014 року
27a13 553-13 567 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
27b13 553-13 567 кГцПристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) (- 12)60 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
27c13 553-13 567 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
28a26 957-27 283 кГцІндуктивні пристрої (- 14)42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
28b26 957-27 283 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ефективної випромінюваної потужності (ЕПВ), що відповідає 42 дБмкА/м на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
2926 990-27 000 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Пристрої дистанційного керування моделями можуть функціонувати без обмежень робочого циклу (- 11).1 липня 2014 року
3027 040-27 050 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Пристрої дистанційного керування моделями можуть функціонувати без обмежень робочого циклу1 липня 2014 року
3127 090-27 100 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Пристрої дистанційного керування моделями можуть функціонувати без обмежень робочого циклу (- 11).1 липня 2014 року
3227 140-27 150 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Пристрої дистанційного керування моделями можуть функціонувати без обмежень робочого циклу (- 11).1 липня 2014 року
3327 190-27 200 кГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Пристрої дистанційного керування моделями можуть функціонувати без обмежень робочого циклу (- 11).1 липня 2014 року
3430-37,5 МГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)1 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Цей комплекс умов використання стосується тільки медичних мембранних імплантів наднизької потужності для вимірювання кров'яного тиску за означенням активних медичних виробів, які імплантують (- 7), наведеним у Директиві 90/385/ЄЕС.1 липня 2014 року
3540,66-40,7 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВ За винятком передачі відеосигналу.1 липня 2014 року
3687,5-108 МГцПристрої інтенсивного робочого циклу/безперервної передачі сигналів (- 8)50 нВт ЕПВІнтервал між каналами до 200 кГц.Цей комплекс умов використання стосується тільки передавачів з аналоговою частотною модуляцією (FM).1 липня 2014 року
37a169,4-169,475 МГцДопоміжні слухові пристрої (ДСП) (- 4)500 мВт ЕПВІнтервал між каналами: максимум 50 кГц. 1 липня 2014 року
37b169,4-169,475 МГцЛічильники (- 5)500 мВт ЕПВІнтервал між каналами: максимум 50 кГц. Граничне значення робочого циклу (vi): 10,0% 1 липня 2014 року
37c169,4-169,475 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)500 мВт ЕПВІнтервал між каналами: максимум 50 кГц. Граничне значення робочого циклу(vi): 1,0% 1 липня 2014 року
38169,4-169,4875 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничне значення робочого циклу (vi): 0,1% 1 липня 2014 року
39a169,4875-169,5875 МГцДопоміжні слухові пристрої (ДСП) (- 4)500 мВт ЕПВІнтервал між каналами: максимум 50 кГц. 1 липня 2014 року
39b169,4875-169,5875 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничне значення робочого циклу (vi): 0,001 %З 00:00 до 06:00 за місцевим часом можна використовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.1 липня 2014 року
40169,5875-169,8125 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничне значення робочого циклу (vi): 0,1% 1 липня 2014 року
41401-402 МГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)25 мкВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц. Окремі передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення ширини смуги до 100 кГц. Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.Цей комплекс умов використання стосується тільки систем, спеціально призначених для забезпечення неголосового цифрового зв'язку між активними медичними імплантовними пристроями (- 7) та/або натільними пристроями та іншими пристроями ззовні тіла людини, які використовують для передачі індивідуальних фізіологічних даних пацієнта, що не є критичними за часом.1 липня 2014 року
42402-405 МГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)25 мкВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц. Окремі передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення смуги пропускання до 300 кГц. Інші техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, враховуючи ширину смуг більше ніж 300 кГц, можуть бути використані за умови, що вони забезпечують щонайменше ефективність, яка є еквівалентною до технік, описаних у гармонізованих стандартах, ухвалених на підставі Директиви 1999/5/EC та, що вони уможливлюють роботу, сумісну з іншими користувачами та, зокрема з метеорологічними радіозондами.Цей комплекс умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують (- 7).1 липня 2014 року
43405-406 МГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)25 мкВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц Окремі передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення ширини смуги до 100 кГц. Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.Цей комплекс умов використання стосується тільки систем, спеціально призначених для забезпечення неголосового цифрового зв'язку між активними медичними імплантовними пристроями (- 7) та/або натільними пристроями та іншими пристроями ззовні тіла людини, які використовують для передачі індивідуальних фізіологічних даних пацієнта, що не є критичними за часом.1 липня 2014 року
44a433,05-434,04 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)1 мВт ЕПВ та - 13 дБм/10 кГц щільності потужності для модуляції смуги пропускання більше 250 кГцГолосові застосування дозволені з використанням прогресивних технік зменшення завад.За винятком передачі аудіо- й відеосигналу.1 липня 2014 року
44b433,05-434,04 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
45a434,04-434,79 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)1 мВт ЕПВ та - 13 дБм/10 кГц щільності потужності для модуляції смуги пропускання більше 250 кГцГолосові застосування дозволені з використанням прогресивних технік зменшення завад.За винятком передачі аудіо- й відеосигналу.1 липня 2014 року
45b434,04-434,79 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 10%Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
45c434,04-434,79 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт ЕПВГраничне значення робочого циклу (vi): 100 % за умови інтервалу між каналами до 25 кГц. Голосові застосування дозволені з використанням прогресивних технік зменшення завад.За винятком передачі аудіо- й відеосигналу.1 липня 2014 року
46a863-865 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
46b863-865 МГцПристрої інтенсивного робочого циклу/безперервної передачі сигналів (- 8)10 мВт ЕПВ Цей комплекс умов використання стосується лише бездротових аудіопристроїв та мультимедійних пристроїв потокової передачі.1 липня 2014 року
47865-868 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Іншим чином, також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 1%.Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
48868-868,6 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Іншим чином, також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 1%.За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
49868,6-868,7 МГцПристрої низького робочого циклу/високої надійності (- 15)10 мВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц Вся смуга частот може також бути використана як єдиний канал для високошвидкісної передачі даних.

Граничне значення робочого циклу (vi): 1,0 %
Цей комплекс умов використання стосується тільки систем сигналізації.1 липня 2014 року
50868,7-869,2 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
51869,2-869,25 МГцПристрої низького робочого циклу/високої надійності (- 15)10 мВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц. Граничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Цей комлекс умов використання стосується тільки пристроїв соціальної сигналізації (- 6).1 липня 2014 року
52869,25-869,3 МГцПристрої низького робочого циклу/високої надійності (- 15)10 мВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц Граничне значення робочого циклу (vi): 0,1%Цей комплекс умов використання стосується тільки систем сигналізації.1 липня 2014 року
53869,3-869,4 МГцПристрої низького робочого циклу/високої надійності (- 15)10 мВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц Граничне значення робочого циклу (vi): 1,0 %Цей комплекс умов використання стосується тільки систем сигналізації.1 липня 2014 року
54a 869,4-869,65 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВ Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 0,1%.

Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.
Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
54b869,4-869,65 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)500 мВт ЕПВ Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Як альтернативу також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 10 %.За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
55869,65-869,7 МГцПристрої низького робочого циклу/високої надійності (- 15)25 мВт ЕПВІнтервал між каналами: 25 кГц Граничне значення робочого циклу (vi): 10%Цей комплекс умов використання стосується тільки систем сигналізації.1 липня 2014 року
56а869,7-870 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)5 мВт ЕПВГолосові застосування дозволені з використанням прогресивних технік зменшення завад.За винятком передачі аудіо- й відеосигналу.1 липня 2014 року
56b869,7-870 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕПВПовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Іншим чином, також можна застосовувати граничне значення робочого циклу (vi) 1%.Інші аналогові аудіозастосування, окрім голосу, виключені. За винятком передачі аналогового відеосигналу.1 липня 2014 року
57а2 400-2 483,5 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)10 мВт еквівалентної ізотропно-випромінюваної потужності (ЕІВП) 1 липня 2014 року
57b2 400-2 483,5 МГцПристрої радіовизначення (- 9)25 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
57c2 400-2 483,5 МГцПристрої широкосмугової передачі даних (- 10)Застосовують 100 мВт ЕІВП та щільність ЕІВП 100 мВт/100 кГц, якщо використовують модуляцію з стрибкоподібною перебудовою частоти, та щільність ЕІВП 10 мВт/МГц, якщо використовують інші види модуляції.Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. 1 липня 2014 року
582 446-2 454 МГцПристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) (- 12)500 мВт ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. 1 липня 2014 року
592483,5-2500 МГцАктивні медичні вироби, які імплантують (- 1)10 мВт ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Інтервал між каналами: 1 МГц Вся смуга частот може також бути динамічно використана як єдиний канал для високошвидкісної передачі даних. Граничне значення робочого циклу (vi) 10%.Цей комплекс умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують (- 7).

Периферійні основні блоки призначені виключно для використання всередині приміщень.
1 липня 2014 року
604500-7000 МГцПристрої радіовизначення (- 9)24 дБм ЕІВП (- 19)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується лише пристрою радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі (- 10).1 липня 2014 року
615725-5875 МГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)25 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
625795-5805 МГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)2 Вт ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання застосовується лише до засобів зі стягнення плати за користування дорогою.1 липня 2014 року
636000-8500 МГцПристрої радіовизначення (- 9)7 дБм/50 МГц максимальна ЕІВП та -33 дБм/МГц середня ЕІВППовинні бути використані автоматичний контроль потужності та вимоги до антен, а також еквівалентні техніки доступу до спектра і зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних у гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується тільки радара для вимірювання рівня.
Необхідно дотримуватись заборонених зон, встановлених навколо радіоастрономічних об'єктів.
1 липня 2014 року
648 500-10 600 МГцПристрої радіовизначення (- 9)30 дБм ЕІВП (- 19)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується лише пристрою радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі (- 10).1 липня 2014 року
6517,1-17,3 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)26 дБм ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується тільки наземних систем.1 липня 2014 року
6624,05-24,075 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
6724,05-26,5 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)26 дБм/50 МГц максимальна ЕІВП та -14 дБм/МГц середня ЕІВППовинні бути використані автоматичний контроль потужності та вимоги до антен, а також еквівалентні техніки доступу до спектра і зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних у гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується тільки радара для вимірювання рівня.
Необхідно дотримуватись заборонених зон, встановлених навколо радіоастрономічних об'єктів.
1 липня 2014 року
6824,05-27 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)43 дБм ЕІВП (- 19)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується лише пристрою радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі (- 10).1 липня 2014 року
69a24,075-24,15 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)100 мВт ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничні значення часу затримки та діапазон частотної модуляції застосовують відповідно до гармонізованих стандартів.Цей комплекс умов використання стосується тільки наземних радарів транспортних засобів.1 липня 2014 року
69b24,075-24,15 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)0,1 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
70a24,15-24,25 ГГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
70b24,15-24,25 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
7124,25-24,495 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)-11 дБм ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничні значення робочого циклу (vi) та діапазони модуляції частот застосовуються відповідно до гармонізованих стандартів.Цей комплекс умов використання стосується тільки наземних радарів транспортних засобів, що працюють в гармонізованому діапазоні радіочастот 24 ГГц.1 липня 2014 року
7224,25-24,5 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)20 дБм ЕІВП (спрямовані вперед радари) 16 дБм ЕІВП (спрямовані назад радари)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничне значення робочого циклу (vi) та діапазон модуляції частот застосовують відповідно до гармонізованих стандартів.Цей комплекс умов використання стосується тільки наземних радарів транспортних засобів, що працюють в гармонізованому діапазоні радіочастот 24 ГГц.1 липня 2014 року
7324,495-24,5 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)-8 дБм ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC. Граничне значення робочого циклу (vi) та діапазон модуляції частот застосовують відповідно до гармонізованих стандартів.Цей комплекс умов використання стосується тільки наземних радарів транспортних засобів, що працюють в гармонізованому діапазоні радіочастот 24 ГГц.1 липня 2014 року
74a57-64 ГГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії100 мВт ЕІВП, максимальна потужність передачі 10 дБм та максимальна спектральна щільність потужності ЕІВП 13 дБм/МГц 1 липня 2014 року
74b57-64 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)43 дБм ЕІВП (- 19)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується лише пристрою радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі (- 10).1 липня 2014 року
74c57-64 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)35 дБм/50 МГц максимальна ЕІВП та -2 дБм/МГц середня ЕІВППовинні бути використані автоматичний контроль потужності та вимоги до антен, а також еквівалентні техніки доступу до спектра і зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних у гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується тільки радара для вимірювання рівня.1 липня 2014 року
7557-66 ГГцПристрої широкосмугової передачі даних (- 10)40 дБм ЕІВП та щільність 13 дБм/МГц ЕІВППовинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Фіксовані зовнішні установки виключені.1 липня 2014 року
7661-61,5 ГГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
7763-64 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)40 дБм ЕІВП Цей комплекс умов використання стосується тільки систем транспортний засіб-транспортний засіб, транспортний засіб-інфраструктура та інфраструктура-транспортний засіб.1 липня 2014 року
78a75-85 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)34 дБм/50 МГц максимальна ЕІВП та -3 дБм/МГц середня ЕІВППовинні бути використані автоматичний контроль потужності та вимоги до антен, а також еквівалентні техніки доступу до спектра і зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних у гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується тільки радара для вимірювання рівня.
Необхідно дотримуватись заборонених зон, встановлених навколо радіоастрономічних об'єктів.
1 липня 2014 року
78b75-85 ГГцПристрої радіовизначення (- 9)43 дБм ЕІВП (- 19)Повинні бути використані такі техніки доступу до спектра та зменшення радіозавад, які б забезпечували ефективність, яка є щонайменше еквівалентною до ефективності технік, описаних в гармонізованих стандартах, ухвалених відповідно до Директиви 1999/5/EC.Цей комплекс умов використання стосується лише пристрою радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі (- 10).1 липня 2014 року
7976-77 ГГцТелематичні пристрої для транспорту та дорожнього руху (- 13)55 дБм максимальна ЕІВП та 50 дБм середня ЕІВП та 23,5 дБм середня ЕІВП для імпульсних радарів Цей комплекс умов використання стосується тільки систем для наземних транспортних засобів та систем інфраструктури.1 липня 2014 року
80122-123 ГГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
81244-246 ГГцНеспеціальні пристрої короткого радіуса дії (- 3)100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
__________
(i) Держави-члени повинні дозволити використання суміжних смуг частот у цій таблиці як єдиної смуги радіочастот за умови дотримання спеціальних умов до кожної з цих суміжних смуг частот.
(ii) Згідно з означенням, наданим в статті 2(3).
(iii) Держави-члени повинні дозволити використання спектра до рівнів потужності передачі, напруженості поля або щільності потужності, вказаних у цій таблиці. Відповідно до статті 3(3) вони можуть встановити менш обмежувальні умови, тобто дозволити використання спектра з вищим значенням потужності передачі, напруженості поля або щільності потужності, за умови, що це не скоротить або не поставить під загрозу належне співіснування між пристроями короткого радіуса дії у смугах, гармонізованих на підставі цього Рішення.
(iv) Держави-члени можуть встановити лише такі "додаткові параметри (правила виділення каналів та/або доступу до каналу та користування каналом)", та не повинні додавати інші параметри або вимоги щодо доступу до каналу та зменшення завад. Менш обмежувальні умови у розумінні статті 3(3) означають, що держави-члени можуть повністю опустити "додаткові параметри (правила розподілу на канали та/або доступу до каналів і заповнення каналів)" у відповідному стільнику або дозволити використання вищих значень, за умови відсутності загрози для відповідного середовища спільного користування в гармонізованій смузі.
(v) Держави-члени можуть встановити лише такі "інші обмеження використання" та не повинні додавати додаткові обмеження використання. Оскільки менш обмежувальні умови можуть бути введені у розумінні статті 3(3), держави-члени можуть опустити одне або всі такі обмеження, за умови відсутності загрози для належного середовища спільного використання в гармонізованій смузі.
(vi) "Робочий цикл" означає співвідношення часу, протягом однієї години, коли єдиний пристрій активно передає сигнали. Менш обмежувальні умови у розумінні статті 3(3) означають, що держави-члени можуть дозволити вище значення для "робочого циклу".
(-1) Категорія активних медичних виробів, які імплантують, охоплює радіоскладову активних медичних виробів, які імплантують, призначених для повного або часткового введення, хірургічним або медичним способом, в тіло людини або тварини та, якщо застосовно, їхні периферійні пристрої.
(-2) "Пристої, які імплантують, для тварин" - це передавальні пристрої, поміщені в тіло тварини для цілей виконання функцій діагностики та/або забезпечення терапевтичного лікування.
(-3) До категорії неспеціальних пристроїв короткого радіуса дії належать всі види радіопристроїв, незалежно від застосування або призначення, якт відповідають технічним умовам, встановленим для даної смуги частот. Типові види використання включають телеметрію, телеуправління, сигналізації, передачу даних в цшому та інші види застосування.|
(-4) Категорія допоміжних слухових пристроїв (ДСП) охоплює системи радіозв'язку, які дозволяють особам, що страждають від порушення слуху, підвищити їхню здатність чути. Типові системи включають один або декілька радіопередавачів та один або декілька радіоприймачів.
(-5) Категорія вимірювальних приладів охоплює радіоприлади, які є частиною двосторонніх комунікаційних систем, що дозволяють віддалено здійснювати моніторинг, вимірювання й передачу даних у інфраструктурах розумних електросистем, таких як мережі електро-, газо- й водопостачання.
(-6) "Пристрої соціальної сигналізації" - це системи радіозв'язку, які забезпечують надійним зв'язком осіб, що зазнали лиха та перебувають в обмеженому просторі, для здійснення виклику допомоги. Типові види використання "соціальної" сигналізації - допомога особам літнього віку або особам з інвалідністю.
(-7) "Активні медичні вироби, які імплантують" як означено в Директиві Ради 90/385/ЄЕС від 20 червня 1990 року про наближення законодавств держав-членів стосовно активних медичних виробів, які імплантують (ОВ L 189, 20.07.1990, с. 17).
(-8) Категорія пристроїв з високим робочим циклом/безперервною передачею сигналів охоплює радіопристрої з низьким рівнем затримки та інтенсивним робочим циклом передачі сигналів. Типові види використання - для персональних бездротових систем передачі аудіо- й мультимедійних потоків, мобільних телефонів, автомобільних або домашніх розважальних систем, бездротових мікрофонів, бездротових гучномовців, бездротових навушників, радіопристроїв, що їх носять при собі, допоміжних слухових слухання, вушних моніторів, бездротових мікрофонів, що їх використовують на концертах або в інших сценічних постановках, та аналогових РМ-передавачів низької потужності (смуга 36).
(-9) Категорія пристроїв радіовизначення охоплює радіоприлади, що їх використовують для визначення місцезнаходження, швидкості та/або інших характеристик об'єкта або для отримання інформації стосовно цих параметрів. Типові види використання - різноманітні види передавання сигналу для вимірювань.
(-10) "Пристрій радіолокаційного зондування для вимірювання рівня рідини в резервуарі" (TLPR) - це конкретний тип застосунку з радіовизначення, який використовують для вимірювання рівня рідини в резервуарі та який встановлюють в металевих або залізобетонних резервуарах або подібних спорудах, зроблених з матеріалу, який має порівнянні характеристики затухання сигналу. Призначення резервуара - для зберігання речовини.
(-11) "Пристрої управління моделями" - це спеціальний вид радіообладнання для дистанційного управління і телеметрії, яке використовують для дистанційного керуванням рухом моделей (головним чином, мініатюрних моделей транспортних засобів) у повітрі, на землі або над чи під поверхнею води.
(-12) Категорія пристроїв радіочастотної ідентифікації (RFID) охоплює системи радіозв'язку на основі мітки/зчитувача, що складаються з радіопристроїв (міток), які прикріплюють до живих або неживих об'єктів, та з блоків приймача/передавача (зчитувачі), що активують мітки та отримують дані у відповідь. Типові способи використання включають відстеження та ідентифікацію об'єктів, такі як електронний нагляд за об'єктами (EAS) та збір і передачу даних, пов'язаних з об'єктами, до яких прикріплено мітки, які можуть або бути без вбудованого джерела живлення, або виконувати частину функцій за рахунок вбудованої батареї, або мати власне джерело живлення. Відповіді з мітки валідуються її зчитувачем і передаються до її хост-системи.
(-13) Категорія телематичних пристроїв для перевезень та дорожнього руху охоплює радіопристрої, що їх використовують у сферах транспорту (дорожнього, залізничного, водного, повітряного, залежно від відповідних технічних обмежень), управління дорожнім рухом, навігації, управління мобільністю та в інтелектуальних транспортних системах (ITS). Типові застосування використовують для інтерфейсів між різними видами транспорту, зв'язку між транспортними засобами (наприклад, автомобіль-автомобіль), між транспортними засобами та фіксованим місцезнаходженням (наприклад, автомобіль-інфраструктура), а також для зв'язку з користувачами та від них.
(-14) Категорія індуктивних пристроїв охоплює радіопристрої, що використовують магнітні поля з системами індуктивної петлі для бездротового зв' язку ближнього радіусу дії (NFC). Типові види використання включають імобілайзери для автомобілів, пристрої для ідентифікації тварин, системи сигналізації, пристрої для виявлення кабелів, управління відходами, ідентифікації осіб, бездротовий голосовий зв'язок, контроль доступу, датчики наближення, протиугінні системи, включно з радіочастотними індуктивними протиугінними системами, пристроями передачі даних на портативне обладнання, пристроями для автоматичної ідентифікації товарів, системами бездротового контролю й автоматичного стягення плати за користування дорогою.
(-15) Категорія пристроїв з низьким робочим циклом/високою надійністю охоплює радіопристрої із загальним низьким використанням спектра та правилами доступу до спектра з низьким робочим циклом, для забезпечення надійного доступу до спектра та надійної передачі даних у смугах спільного користування. Типові види використання включають системи сигналізації, що використовують радіозв'язок для подавання аварійного сигналу у віддаленому місці, а також системи соціальної сигналізації, які забезпечують надійний зв'язок для особи, що зазнала лиха.
(-16) Категорія пристроїв широкосмугової передачі даних охоплює радіоприлади, що використовують техніки широкосмугової модуляції для доступу до спектра. Типові види використання включають такі системи бездротового доступу як локальні мережі радіозв'язку (WAS/RLAN).
(-17) У смузі 20 вищі значення напруженості поля та додаткові обмеження використання застосовуються до індуктивних застосувань.
(-18) У смугах 22а, 24, 25, 27а та 28 вищі значення напруженості поля та додаткові обмеження використання застосовуються до індуктивних застосувань.
(-19) Граничне значення потужності застосовується всередині закритого резервуара та відповідає щільності спектра -41,3 дБм/МГц ЕІВП зовні 500-літрового резервуара для випробувань."
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )