• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Комісії (ЄС) № 1201/2009 від 30 листопада 2009 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 763/2008 про переписи населення та житлового фонду стосовно технічних специфікацій ознак та їх розподілів

Європейський Союз | Регламент, Міжнародний документ від 30.11.2009 № 1201/2009
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 30.11.2009
  • Номер: 1201/2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 30.11.2009
  • Номер: 1201/2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
15.12.2009
UA
Офіційний вісник Європейського Союзу
L329/29
(До Розділу V: Економічне та галузеве співробітництво
Глава 5. Статистика)
РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 1201/2009
від 30 листопада 2009 року
про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 763/2008 про переписи населення та житлового фонду стосовно технічних специфікацій ознак та їх розподілів
(Текст стосується ЄЕП)
КОМІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПІВТОВАРИСТВ,
Беручи до уваги Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 763/2008 від 9 липня 2008 року про переписи населення та житлового фонду (- 1), зокрема його статтю 5(4),
Оскільки:
(1) Щоб забезпечити порівнянність даних переписів населення та житлового фонду, проведених у державах-членах, і уможливити складання надійних оглядів на рівні Співтовариства, ознаки перепису, як вимагається у Регламенті (ЄС) № 763/2008, повинні бути визначені та розподілені однаково у всіх державах-членах. Відповідно, Регламент (ЄС) № 763/2008 вимагає від Європейської Комісії ухвалити технічні специфікації таких ознак та їх розподіли.
(2) Інструменти, передбачені в цьому Регламенті, відповідають висновку Комітету європейської статистичної системи,
УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Цей Регламент встановлює технічні специфікації для ознак перепису та їх розподіли, необхідні для імплементації Регламенту (ЄС) № 763/2008. Технічні специфікації, які застосовуватимуть до даних, що надсилатимуться Європейській Комісії за 2011 референтний рік, перелічені в додатку до цього Регламенту.
Цей Регламент набуває чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Цей Регламент обов’язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.
Вчинено у Брюсселі, 30 листопада 2009 року.
За Комісію
Член Комісії
__________
(-1) OB L 218, 13.08.2008, с. 14.
ДОДАТОК
Технічні специфікації ознак перепису та їх розподіли
Технічні специфікації представлені таким чином:
- Кожна ознака має заголовок.
- Заголовок ознаки може супроводжуватися технічними специфікаціями, які стосуються такої ознаки в цілому.
- Після цього визначають розподіл (розподіли) для відповідної ознаки. Деякі ознаки мають більше ніж один розподіл, кожен з яких має різний рівень деталізації. У цьому випадку "H" позначає розподіл із найвищим рівнем деталізації, "M" - розподіл із середнім рівнем деталізації, а "L" - розподіл із найнижчим рівнем деталізації.
- Визначаються підсумки, до яких застосовуються розподіли. Кожен розподіл може супроводжуватися додатковими технічними специфікаціями, які стосуються такого розподілу.
Терміни та означення, встановлені у статті 2 Регламенту (ЄС) № 763/2008, також застосовуються до цього Регламенту.
Ознака: Місце звичайного проживання
При застосуванні означення терміну "місце звичайного проживання", наведене у статті 2(d) Регламенту (ЄС) № 763/2008, держави-члени повинні розглядати особливі випадки таким чином:
(a) Якщо особа регулярно мешкає в більше ніж одному місці проживання протягом року, місце проживання, де він/вона проводить більшу частину року, вважається місцем його/її звичайного проживання, незалежно від того, чи воно розташоване в іншому місці в межах країни чи за кордоном. Однак особа, що працює протягом тижня далеко від дому та повертається до сімейного дому на вихідні, повинна вважати сімейний дім своїм місцем звичайного проживання, незалежно від того, чи його/її місце роботи розташоване в іншому місці в межах країни чи за кордоном.
(b) Учні початкових і середніх шкіл, які перебувають далеко від дому протягом шкільного семестру, повинні вважати сімейний дім своїм місцем звичайного проживання (незалежно від того, чи вони отримують освіту в іншому місці в межах країни чи за кордоном).
(c) Студенти закладів вищої освіти, які перебувають далеко від дому під час навчання в коледжі чи університеті, повинні вважати адресу проживання під час семестру місцем свого звичайного проживання, незалежно від того, чи це установа (як-от інтернат) або приватне житло, і незалежно від того, чи вони отримують освіту в іншому місці в межах країни чи за кордоном. У виняткових випадках, якщо місце навчання розташоване в межах країни, місцем звичайного проживання може вважатися сімейний дім.
(d) Установа повинна вважатися місцем звичайного проживання всіх її мешканців, які на момент перепису прожили або, імовірно, проживуть у ній 12 місяців або більше.
(e) Загальне правило стосовно того, де проводиться більша частина щодобового часу відпочинку, застосовують до осіб, які перебувають на військовій службі за призовом, і до військовослужбовців збройних сил, які мешкають у військових казармах чи таборах.
(f) Ділянку перепису вважають місцем звичайного проживання для бездомних і безпритульних осіб, кочівників, бродяг та осіб, до яких не застосовне поняття місця звичайного проживання.
(g) Для дитини, що по черзі проживає у двох місцях проживання (наприклад, якщо його або її батьки розлучені), місце проживання, де він або вона проводить більшість часу, повинне вважатися місцем його або її звичайного проживання. Якщо однакова кількість часу проводиться з обома батьками, місцем звичайного проживання повинне вважатися те місце, де дитина перебувала вночі на момент перепису.
На підставі визначення місця звичайного проживання особи, які зазвичай постійно проживають на ділянці перепису, але відсутні або вважаються відсутніми на момент перепису протягом менше одного року, повинні вважатися тимчасово відсутніми особами та, відповідно, враховуватися у загальній чисельності населення. Натомість особи, які проживали або збираються проживати за межами ділянки перепису протягом року або більше, не повинні вважатися тимчасово відсутніми та, відповідно, виключаються із загальної чисельності населення. Це не залежить від тривалості візитів, які вони можуть час від часу здійснювати до своїх сімей.
Особи, які охоплені переписом, але не відповідають критеріям звичайного проживання на ділянці перепису, тобто не проживають або не вважаються такими, що проживають на ділянці перепису протягом безперервного періоду тривалістю щонайменше 12 місяців, повинні вважатися тимчасово присутніми та, відповідно, не враховуються у загальній чисельності населення, що зазвичай постійно проживає.
Географічний район (- 1) GEO.N. GEO.L. GEO.M. GEO.H.
0. Усього (на території держави-члена) 0. 0. 0. 0.
x. Усі регіони NUTS 1 у державі-члені x. x. x.
x.x. Усі регіони NUTS 2 у державі-члені x.x. x.x. x.x.
x.x.x. Усі регіони NUTS 3 у державі-члені x.x.x. x.x.x.
x.x.x.x. Усі регіони LAU 2 у державі-члені x.x.x.x.
Розподіли для ознаки "Географічний район" призначені для розподілу будь-якого підсумку або проміжного підсумку, що стосується осіб (Місце звичайного проживання). Вони також можуть бути використані для регіонального розподілу будь-якого підсумку, до якого не застосовується ні ознака "Місце звичайного проживання", ні ознака "Розташування місця роботи".
Для розподілів для ознаки "Географічний район" повинні бути використані редакції класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS) і класифікації місцевих адміністративних одиниць (LAU), чинні станом на 1 січня 2011 року.
Ознака: Розташування місця роботи
Розташування місця роботи - це географічний район, у якому наразі зайнята особа виконує свою роботу.
Місце роботи осіб, які переважно працюють вдома, збігається з місцем їх звичайного проживання. Термін "що працює" стосується роботи, виконуваної "зайнятою" особою, як це визначено для ознаки "Поточний статус активності". "Переважно" працювати вдома означає, що особа проводить весь час або більшу його частину, працюючи вдома, і менше часу або взагалі не проводить часу на іншому місці роботи, окрім як вдома.
Розташування місця роботи (- 2) LPW.N. LPW.L.
0. Усього 0. 0.
1. На території держави-члена 1. 1.
1.x. Усі регіони NUTS 1 у державі-члені 1.x.
1.x.x. Усі регіони NUTS 2 у державі-члені 1.x.x.
2. Не на території держави-члена 2. 2.
3. Не застосовно (не працює) 3. 3.
Розподіли для ознаки "Розташування місця роботи" призначені для розподілу будь-якого підсумку або проміжного підсумку, що стосується осіб.
Для розподілів за ознакою "Розташування місця роботи" повинна бути використана редакція класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS), чинна станом на 1 січня 2011 року.
Ознака: населений пункт
Населений пункт визначається як просторово відокремлене поселення, тобто район, що визначається наявністю населення, яке проживає в сусідніх або суміжних будівлях. Такі будівлі можуть:
(a) утворювати район суцільної забудови з чітко вираженою розбивкою на вулиці; або
(b) не будучи частиною такого району суцільної забудови, утворювати групу будівель, які носять унікальну назву, присвоєну їм місцевим населенням; або
(c) не відповідаючи жодному з указаних вище критеріїв, утворювати групу будівель, жодна з яких не віддалена від найближчої сусідньої будівлі більше ніж на 200 метрів.
При застосуванні цього означення деякі категорії землекористування не повинні розглядатися як елементи, що порушують цілісність району суцільної забудови. До таких категорій належать: промислові та торговельні будівлі і споруди, громадські парки, ігрові майданчики та сади, футбольні поля та інші спортивні споруди, ріки з мостами, залізничні колії, канали, парковки та інша транспортна інфраструктура, церковні двори та цвинтарі.
Регіони LAU 2 із загальною чисельністю населення менше ніж 2000 осіб можна вважати одним населеним пунктом.
Жителі населеного пункту визначаються як особи, що мають місце свого звичайного проживання в такому населеному пункті.
Будівля, що стоїть окремо, повинна бути віднесена до категорії, що представляє кількість осіб, які мають своє місце звичайного проживання у такій будівлі.
Розмір населеного пункту LOC.
0. Усього 0.
1. 1 000 000 та більше жителів 1.
2. 500 000 - 999 999 жителів 2.
3. 200 000 - 499 999 жителів 3.
4. 100 000 - 199 999 жителів 4.
5. 50 000 - 99 999 жителів 5.
6. 20 000 - 49 999 жителів 6.
7. 10 000 - 19 999 жителів 7.
8. 5 000 - 9 999 жителів 8.
9. 2 000 - 4 999 жителів 9.
10. 1 000 - 1 999 жителів 10.
11. 500 - 999 жителів 11.
12. 200 - 499 жителів 12.
13. менш ніж 200 жителів 13.
Розподіл для ознаки "Розмір населеного пункту" призначений для розподілу підсумків або проміжних підсумків одиниць, які можуть бути розташовані в "населених пунктах", включно з усіма підсумками або проміжними підсумками, що стосуються людей.
Ознака: стать
Стать SEX.
0. Усього 0.
1. Чоловіча 1.
2. Жіноча 2.
Розподіл для ознаки "Стать" призначений для розподілу всіх підсумків і проміжних підсумків, які стосуються людей.
Ознака: вік
Необхідно повідомляти вік, досягнутий на референтну дату (вік у повних роках).
Вік AGE.L. AGE.M. AGE.H.
0. Усього 0. 0. 0.
1. до 15 років 1. 1. 1.
1.1. до 5 років 1.1. 1.1.
1.1.1 до 1 року 1.1.1
1.1.2 1 рік 1.1.2
1.1.3 2 роки 1.1.3
1.1.4 3 роки 1.1.4
1.1.5 4 роки 1.1.5
1.2. від 5 до 9 років 1.2. 1.2.
1.2.1. 5 років 1.2.1.
1.2.2. 6 років 1.2.2.
1.2.3. 7 років 1.2.3.
1.2.4. 8 років 1.2.4.
1.2.5. 9 років 1.2.5.
1.3. від 10 до 14 років 1.3. 1.3.
1.3.1. 10 років 1.3.1.
1.3.2. 11 років 1.3.2.
1.3.3. 12 років 1.3.3.
1.3.4. 13 років 1.3.4.
1.3.5. 14 років 1.3.5.
2. від 15 до 29 років 2. 2. 2.
2.1. від 15 до 19 років 2.1. 2.1.
2.1.1. 15 років 2.1.1.
2.1.2. 16 років 2.1.2.
2.1.3. 17 років 2.1.3.
2.1.4. 18 років 2.1.4.
2.1.5. 19 років 2.1.5.
2.2. від 20 до 24 років 2.2. 2.2.
2.2.1. 20 років 2.2.1.
2.2.2. 21 рік 2.2.2.
2.2.3. 22 роки 2.2.3.
2.2.4. 23 роки 2.2.4.
2.2.5. 24 роки 2.2.5.
2.3. від 25 до 29 років 2.3. 2.3.
2.3.1. 25 років 2.3.1.
2.3.2. 26 років 2.3.2.
2.3.3. 27 років 2.3.3.
2.3.4. 28 років 2.3.4.
2.3.5. 29 років 2.3.5.
3. від 30 до 49 років 3. 3. 3.
3.1. від 30 до 34 років 3.1. 3.1.
3.1.1. 30 років 3.1.1.
3.1.2. 31 рік 3.1.2.
3.1.3. 32 роки 3.1.3.
3.1.4. 33 роки 3.1.4.
3.1.5. 34 роки 3.1.5.
3.2. від 35 до 39 років 3.2. 3.2.
3.2.1. 35 років 3.2.1.
3.2.2. 36 років 3.2.2.
3.2.3. 37 років 3.2.3.
3.2.4. 38 років 3.2.4.
3.2.5. 39 років 3.2.5.
3.3. від 40 до 44 років 3.3. 3.3.
3.3.1. 40 років 3.3.1.
3.3.2. 41 рік 3.3.2.
3.3.3. 42 роки 3.3.3.
3.3.4. 43 роки 3.3.4.
3.3.5. 44 роки 3.3.5.
3.4. від 45 до 49 років 3.4. 3.4.
3.4.1. 45 років 3.4.1.
3.4.2. 46 років 3.4.2.
3.4.3. 47 років 3.4.3.
3.4.4. 48 років 3.4.4.
3.4.5. 49 років 3.4.5.
4. від 50 до 64 років 4. 4. 4.
4.1. від 50 до 54 років 4.1. 4.1.
4.1.1. 50 років 4.1.1.
4.1.2. 51 рік 4.1.2.
4.1.3. 52 роки 4.1.3.
4.1.4. 53 роки 4.1.4.
4.1.5. 54 роки 4.1.5.
4.2. від 55 до 59 років 4.2. 4.2.
4.2.1. 55 років 4.2.1.
4.2.2. 56 років 4.2.2.
4.2.3. 57 років 4.2.3.
4.2.4. 58 років 4.2.4.
4.2.5. 59 років 4.2.5.
4.3. від 60 до 64 років 4.3. 4.3.
4.3.1. 60 років 4.3.1.
4.3.2. 61 рік 4.3.2.
4.3.3. 62 роки 4.3.3.
4.3.4. 63 роки 4.3.4.
4.3.5. 64 роки 4.3.5.
5. від 65 до 84 років 5. 5. 5.
5.1. від 65 до 69 років 5.1. 5.1.
5.1.1. 65 років 5.1.1.
5.1.2. 66 років 5.1.2.
5.1.3. 67 років 5.1.3.
5.1.4. 68 років 5.1.4.
5.1.5. 69 років 5.1.5.
5.2. від 70 до 74 років 5.2. 5.2.
5.2.1. 70 років 5.2.1.
5.2.2. 71 рік 5.2.2.
5.2.3. 72 роки 5.2.3.
5.2.4. 73 роки 5.2.4.
5.2.5. 74 роки 5.2.5.
5.3. від 75 до 79 років 5.3. 5.3.
5.3.1. 75 років 5.3.1.
5.3.2. 76 років 5.3.2.
5.3.3. 77 років 5.3.3.
5.3.4. 78 років 5.3.4.
5.3.5. 79 років 5.3.5.
5.4. від 80 до 84 років 5.4. 5.4.
5.4.1. 80 років 5.4.1.
5.4.2. 81 рік 5.4.2.
5.4.3. 82 роки 5.4.3.
5.4.4. 83 роки 5.4.4.
5.4.5. 84 роки 5.4.5.
6. 85 років і старше 6. 6. 6.
6.1. від 85 до 89 років 6.1. 6.1.
6.1.1. 85 років 6.1.1.
6.1.2. 86 років 6.1.2.
6.1.3. 87 років 6.1.3.
6.1.4. 88 років 6.1.4.
6.1.5. 89 років 6.1.5.
6.2. від 90 до 94 років 6.2. 6.2.
6.2.1. 90 років 6.2.1.
6.2.2. 91 рік 6.2.2.
6.2.3. 92 роки 6.2.3.
6.2.4. 93 роки 6.2.4.
6.2.5. 94 роки 6.2.5.
6.3. від 95 до 99 років 6.3. 6.3.
6.3.1. 95 років 6.3.1.
6.3.2. 96 років 6.3.2.
6.3.3. 97 років 6.3.3.
6.3.4 98 років 6.3.4.
6.3.5. 99 років 6.3.5.
6.4. 100 років і старше 6.4 6.4
Розподіли для ознаки "Вік" призначені для розподілу будь-якого підсумку або проміжного підсумку, що стосується осіб.
Ознака: Юридичний шлюбний стан
Шлюбний стан визначається як (юридичний) сімейний стан особи по відношенню до шлюбного законодавства (або звичаїв) країни (тобто стан де-юре).
Особа повинна класифікуватися за своїм останнім набутим юридичним шлюбним станом на референтну дату.
Держави-члени повинні надавати дані про зареєстровані партнерства, якщо вони мають правову рамку, що регулює партнерства, які:
(a) призводять до створення юридичних шлюбних зобов’язань між двома особами, та
(b) не є шлюбами, та
(c) не дозволяють особі, яка перебуває у шлюбі або має юридичні зобов’язання, які випливають з такого поточного партнерства, водночас бути пов’язаною будь-яким юридичним зобов’язанням, яке випливає з нового шлюбу або іншого такого партнерства з іншою особою.
Юридичний шлюбний стан LMS.
0. Усього 0.
1. Ніколи не були одружені та не перебували в зареєстрованому партнерстві 1.
2. Одружений/одружена 2.
2.1. Шлюб з особою протилежної статі (необов’язково) 2.1.
2.2. Шлюб з особою однієї статі (необов’язково) 2.2.
3. Вдівці/вдови (не вступили в новий шлюб або зареєстроване партнерство) 3.
4. Розлучені (не вступили в новий шлюб або зареєстроване партнерство) 4.
5. У зареєстрованому партнерстві 5.
5.1. У зареєстрованому партнерстві з особою протилежної статі (необов’язково) 5.1.
5.2. У зареєстрованому партнерстві з особою однієї статі (необов’язково) 5.2.
6. Зареєстроване партнерство припинилося у зв’язку зі смертю партнера (не вступили в новий шлюб або зареєстроване партнерство) 6.
7. Зареєстроване партнерство офіційно розірване (не вступили в новий шлюб або зареєстроване партнерство) 7.
8. Не вказано 8.
Розподіл для ознаки "Юридичний шлюбний стан" призначений для розподілу всіх підсумків і проміжних підсумків, які стосуються людей.
У державах-членах, у яких законодавство містить положення про "окреме проживання на підставі судового рішення" для одружених партнерів, особи, які "проживають окремо на підставі судового рішення", повинні бути віднесені до категорії "Одружені" (LMS.2.).
Ознака: Поточний статус активності
"Поточний статус активності" - це поточне відношення особи до економічної діяльності з розрахунку тривалості референтного періоду в один тиждень, який може бути визначеним, минулим, фіксованим, календарним тижнем, останнім повним календарним тижнем або останніми сімома днями перед переписом.
Термін "економічно активне населення на поточний момент" охоплює всіх осіб, які відповідають вимогам для включення їх до числа зайнятих осіб або безробітних.
Термін "зайняті" особи, охоплює всіх осіб віком 15 років або старше, які протягом референтного тижня:
(a) працювали за плату або прибуток у грошовій або натуральній формі принаймні протягом однієї години, або
(b) були тимчасово відсутні на роботі, на якій вони вже працювали та з якою вони зберігають офіційний зв’язок, або були тимчасово відсутні на роботі, яку вони виконують на умовах самозайнятості.
Працівники, які тимчасово відсутні на роботі, повинні розглядатися як такі, що мають оплачувану роботу за умови, що вони зберігають офіційний зв’язок з місцем роботи. Можливі причини такої тимчасової відсутності:
(a) хвороба чи травма; або
(b) свято чи відпустка; або
(c) страйк чи локаут; або
(d) академічна чи навчальна відпустка; або
(e) декретна відпустка чи відпустка з догляду за дитиною; або
(f) спад економічної активності; або
(g) тимчасова дезорганізація чи призупинення роботи через такі причини, як погана погода, механічні або електричні поломки чи дефіцит сировини або палива; або
(h) Інша тимчасова відсутність з наданням відпустки або без неї.
Офіційний зв’язок з місцем роботи повинен визначатися на основі одного або більше таких критеріїв:
(a) подальше отримання заробітної плати або окладу; або
(b) гарантія повернення на роботу після завершення надзвичайних обставин або наявність домовленості щодо дати повернення; або
(c) завершення періоду відсутності на роботі, що, у відповідних випадках, може бути періодом, протягом якого працівники можуть отримувати компенсаційні виплати без зобов’язань приймати іншу роботу.
Самозайняті особи (за винятком сімейних працівників) повинні вважатися "зайнятими", якщо вони працювали в такій ролі протягом референтного тижня або якщо вони тимчасово відсутні на роботі, а їхнє підприємство тим часом продовжує існувати.
Сімейні працівники повинні вважатися "зайнятими", якщо вони працювали в такій ролі протягом референтного тижня.
Термін "безробітні" охоплює всіх осіб віком 15 років або старше, які були:
(a) "без роботи", тобто не мали оплачуваної роботи чи самозайнятості протягом референтного тижня; та
(b) "наразі доступні для роботи", тобто були вільні для оплачуваної роботи чи самозайнятості протягом референтного тижня та ще двох тижнів після цього; та
(c) "в пошуку роботи", тобто вживали конкретних заходів для пошуку оплачуваної роботи або самозайнятості протягом чотирьох тижнів, які закінчуються референтним тижнем.
Категорія "Економічно неактивні на поточний момент" включає осіб, які не досягли загальнонаціонального мінімального віку для економічної активності
Приписуючи один статус активності кожній особі, пріоритет повинен надаватися статусу "зайнята особа" порівняно зі статусом "безробітний" і статусу "безробітний" порівняно зі статусом "економічно неактивний".
Поточний статус активності CAS.L. CAS.H.
0. Усього 0. 0.
1. Економічно активні на поточний момент 1. 1.
1.1. Зайняті особи 1.1. 1.1.
1.2. Безробітні 1.2. 1.2.
1.2.1. Безробітні, що раніше були зайнятими 1.2.1.
1.2.2. Безробітні, що раніше ніколи не працювали 1.2.2.
2. Економічно неактивні на поточний момент 2. 2.
2.1. Особи, які не досягли загальнонаціонального мінімального віку для економічної активності 2.1.
2.2. Отримувачі пенсій або доходів від капіталу 2.2.
2.3. Учні та студенти (економічно неактивні) 2.3.
2.4. Домашні працівники та інші 2.4.
2.4.1. Домашні працівники (необов’язково) 2.4.1.
2.4.2. Інші (необов’язково) 2.4.2.
3. Не вказано 3. 3.