КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 червня 2007 р. N 833 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 650 від 09.06.2011 )
Про запровадження комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити комплексну оцінку соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
2. Затвердити Порядок проведення комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, що додається.
3. Надати Міністерству економіки право вносити разом з Міністерством регіонального розвитку та будівництва і Державним комітетом статистики у разі потреби зміни до складу показників, за якими проводиться комплексна оцінка соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
4. Головному управлінню державної служби і Міністерству регіонального розвитку та будівництва розробити за участю інших заінтересованих органів виконавчої влади протягом трьох місяців проект Методики оцінки ефективності управлінської діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та подати його Кабінетові Міністрів України.
5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити щоквартальне проведення комплексної оцінки соціально-економічного розвитку районів і районів у мм. Києві та Севастополі з використанням показників, що визначаються на відповідному рівні.
6. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2005 р. N 263 "Про запровадження моніторингу результатів діяльності Кабінету Міністрів України та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 14, ст. 719);
постанову Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2005 р. N 835 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2005 р. N 263" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 36, ст. 2176);
постанову Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 р. N 916 "Про внесення змін до Порядку проведення моніторингу результатів діяльності Кабінету Міністрів України та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 27, ст. 1955).
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 39 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2007 р. N 833
ПОРЯДОК
проведення комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя
1. Комплексна оцінка соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя (далі - оцінка) проводиться за результатами аналізу соціально-економічного становища відповідних регіонів з метою своєчасного виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень.
2. Для проведення оцінки використовуються показники соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, що визначаються згідно з додатком 1, та в разі потреби останні статистичні дані, а також відомості центральних органів виконавчої влади і НАК "Нафтогаз України", які подаються відповідно до пункту 4 цього Порядку.
3. Оцінка проводиться на підставі результатів рейтингової оцінки окремих сфер соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя і за усіма сферами соціально-економічного розвитку регіонів, що здійснюється за Методикою згідно з додатком 2.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
4. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та НАК "Нафтогаз України" подають щомісяця Держкомстату, Мінекономіки та Мінрегіонбуду відомості про зазначені у пункті 2 цього Порядку показники соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя разом з аналітичною довідкою стосовно обґрунтування факторів, що зумовили зміни в динаміці показників або відхилення від запланованих (прогнозних) показників.
5. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації подають щомісяця до 25 числа наступного періоду Мінекономіки та Мінрегіонбуду інформацію про стан соціально-економічного розвитку регіону і нагальні проблеми разом з пропозиціями щодо їх розв'язання за встановленою Мінекономіки формою.
6. Держкомстат:
щомісяця готує на підставі показників соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя бюлетень соціально-економічного розвитку регіонів і подає його Кабінетові Міністрів України, Мінекономіки та Мінрегіонбуду до 3 числа другого місяця, що настає за звітним періодом;
щокварталу із застосуванням Методики рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя визначає місце відповідного регіону за кожним показником, за кожною сферою соціально-економічного розвитку та за усіма сферами соціально-економічного розвитку регіонів і подає відповідні матеріали Кабінетові Міністрів України, Мінекономіки та Мінрегіонбуду до 3 числа другого місяця, що настає за звітним періодом.
( Абзац третій пункту 6 в редакції Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
7. Мінекономіки:
1) координує роботу центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з питань проведення оцінки;
2) щокварталу:
( Абзац другий підпункту 2 пункту 7 виключено на підставі Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
готує на підставі бюлетеня Держкомстату щодо соціально-економічного розвитку регіонів та інформації Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій звіт про результати проведення оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя і до 10 числа другого місяця, що настає за кварталом, подає їх разом із пропозиціями щодо розв'язання нагальних проблем у регіонах Кабінетові Міністрів України.
Додаток 1
до Порядку
ПОКАЗНИКИ
соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 755 від 18.08.2010 )
Додаток 2
до Порядку
МЕТОДИКА
рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя
( Назва в редакції Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
1. Рейтингова оцінка соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя здійснюється за показниками окремих сфер соціально-економічного розвитку відповідних регіонів та передбачає оцінку за усіма сферами соціально-економічного розвитку регіонів.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
2. На першому етапі рейтингова оцінка здійснюється на основі підрахунку відносних відхилень показників кожного регіону від найкращих значень таких показників інших регіонів за формулою
X X X X
max - i i - min
n i j n j i
R = (сума) ----------------- + (сума) -----------------,
j i = 1 X - X i = 1 X - X
max min max min
i i i i
де R - сума рейтингових оцінок конкретного регіону за кожним з
j показників, що характеризують окрему сферу
соціально-економічного розвитку;
X - значення i-го показника j-го регіону;
i
j
X - максимальне значення i-го показника;
max
i
X - мінімальне значення i-го показника.
min
i
Перша частина формули використовується для оцінки показників,
підвищення яких має позитивне значення (наприклад, приріст
виробництва), друга частина - для оцінки показників, підвищення
яких має негативний ефект (наприклад, приріст заборгованості).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 683 від 30.07.2008 )
3. На другому етапі визначається середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок конкретного регіону за всіма показниками, що характеризують окрему сферу його соціально-економічного розвитку, за формулою
R
j
R = -----------,
ср n
j
де R - середнє арифметичне суми рейтингів конкретного регіону
ср за всіма показниками окремої сфери
j соціально-економічного розвитку;
n - кількість показників, за якими проводився розрахунок в окремій
сфері соціально-економічного розвитку.
( Абзац пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 683 від 30.07.2008 )
4. На третьому етапі визначається середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок конкретного регіону за усіма сферами його соціально-економічного розвитку за формулою
R
ср
j
I = ---------------,
j m
де I - середнє арифметичне суми рейтингів конкретного регіону
j
за усіма сферами соціально-економічного розвитку;
m - кількість сфер соціально-економічного розвитку регіонів,
за якими проводився розрахунок.
( Додаток доповнено пунктом 4 згідно з Постановою КМ N 683 від 30.07.2008 )
5. За результатами розрахунку визначається місце кожного регіону в рейтингу за усіма сферами соціально-економічного розвитку та окремими сферами такого розвитку. Найкращим вважається регіон, середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок якого має найнижче значення.
( Додаток доповнено пунктом 5 згідно з Постановою КМ N 683 від 30.07.2008 )