КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 червня 2011 р. № 650 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 654 від 26.11.2014 )
Про запровадження проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 335 від 09.04.2012 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
2. Затвердити Порядок проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, що додається.
3. Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з іншими центральними органами виконавчої влади за результатами проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у першому півріччі та III кварталі 2011 р. підготувати у разі потреби пропозиції щодо удосконалення порядку проведення їх оцінки.
4. Надати Міністерству економічного розвитку і торгівлі право вносити за поданням міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у разі потреби зміни до показників, за якими проводиться оцінка результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити проведення щокварталу оцінки результатів діяльності районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій з використанням показників, за якими проводиться оцінка результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, що визначаються на відповідному рівні.
6. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 20 червня 2007 р. № 833 "Про запровадження комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 46, ст. 1872);
постанову Кабінету Міністрів України від 30 липня 2008 р. № 683 "Про внесення змін до Порядку проведення комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя" (Офіційний вісник України, 2008 р., № 57, ст. 1911);
постанову Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 р. № 755 "Про внесення змін у додаток 1 до Порядку проведення комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя" (Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2269).
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 71 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. № 650
ПОРЯДОК
проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
1. Оцінка результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - оцінка) проводиться з метою виявлення проблем та підвищення ефективності виконання управлінських рішень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій із забезпечення здійснення своїх повноважень та виконання пріоритетних завдань, визначених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
2. Оцінка проводиться за такими напрямами:
економічний розвиток;
інвестиційна, наукова та інноваційна діяльність;
державні фінанси;
підтримка бізнесу;
споживчий ринок;
населення та ринок праці;
житлово-комунальне господарство;
освіта та охорона здоров'я;
рівень злочинності;
екологія.
3. Оцінка проводиться щокварталу на підставі наявних даних офіційної статистики, інформації, поданої міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, НАК "Нафтогаз України", Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями за Методикою згідно з додатком 1.
Під час проведення щоквартальної оцінки показники, що обчислюються на основі щорічної звітності, не враховуються, а використовуються для проведення оцінки за підсумками звітного року.
4. Показники оцінки, періодичність подання даних офіційної статистики та інформації, підготовленої міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, НАК "Нафтогаз України", Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, відповідальні за їх подання та проведення оцінки за відповідним напрямом наведені у додатку 2.
5. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, НАК "Нафтогаз України", Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, Мінекономрозвитку інформацію, за подання якої вони визначені відповідальними, за формою згідно з додатком 3.
Разом із зазначеною інформацією Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають аналітичну записку про отримані результати діяльності з визначенням нагальних проблем та пропозиціями щодо їх розв'язання за формою згідно з додатком 4.
6. Мінекономрозвитку узагальнює подану інформацію та до 7 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, надсилає її відповідальним за проведення оцінки та Держстату.
7. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, відповідальні за проведення оцінки, проводять за Методикою за кожним регіоном аналіз динаміки відповідних показників за визначеними напрямами та подають за його результатами Мінекономрозвитку до 15 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, аналітичну записку (всього 27) за формою згідно з додатком 5 за підписом відповідного керівника разом з пропозиціями щодо підвищення ефективності управлінських рішень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
8. Держстат на підставі отриманої від Мінекономрозвитку узагальненої інформації здійснює за Методикою розрахунки рейтингової оцінки (ранжування) регіонів з урахуванням показників за визначеними напрямами та загальної рейтингової оцінки за всіма напрямами і подає їх до 20 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, Мінекономрозвитку разом з бюлетенем графічних і табличних матеріалів показників оцінки.
9. Мінекономрозвитку:
забезпечує координацію діяльності та взаємодію центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з питань проведення оцінки;
узагальнює інформацію про результати проведення оцінки та подає її разом з бюлетенем графічних і табличних матеріалів показників оцінки Кабінетові Міністрів України до 30 числа другого місяця, що настає за звітним періодом;
оприлюднює результати оцінки на своєму офіційному веб-сайті.
Додаток 1
до Порядку
МЕТОДИКА
проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
1. Оцінка результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - оцінка) проводиться відповідними центральними органами виконавчої влади, що є відповідальними за реалізацію державної політики у відповідній сфері, на підставі даних офіційної статистики, інформації, поданої міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями за показниками, визначеними у додатку 2 до Порядку проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - Порядок).
2. Оцінка проводиться двома етапами:
перший - проведення аналізу динаміки показників оцінки за відповідними напрямами в кожному регіоні без застосування міжрегіонального порівняння;
другий - проведення рейтингової оцінки (ранжування) регіонів за кожним напрямом та розрахунку загальної рейтингової оцінки в цілому за всіма напрямами для:
( Абзац третій пункту 2 в редакції Постанови КМ № 335 від 09.04.2012 )
всіх регіонів;
( Абзац пункту 2 в редакції Постанови КМ № 335 від 09.04.2012 )
Ради міністрів Автономної Республіки Крим та обласних державних адміністрацій.
( Абзац пункту 2 в редакції Постанови КМ № 335 від 09.04.2012 )
3. На першому етапі оцінка проводиться в розрізі кожного регіону за кожним напрямом шляхом порівняння досягнутого рівня показника оцінки та його динаміки за кілька років, що передують звітному періоду.
За результатами аналізу визначаються основні тенденції зміни значень показників оцінки за кожним напрямом та причини, що її зумовили.
За результатами аналізу готується щоквартальна аналітична записка за кожним регіоном за формою згідно з додатком 5 до Порядку.
4. На другому етапі проводиться рейтингова оцінка шляхом порівняння відхилення значень показників за кожним конкретним регіоном від їх найкращих значень за регіонами за відповідний (звітний) період та відповідне ранжування регіонів від 1-го (найкраще значення показника) до 27-го (найгірше значення показника) місця.
Рейтингова оцінка проводиться на основі підрахунку відносних відхилень показників кожного регіону від максимальних та мінімальних значень таких показників інших регіонів за формулою
x - x x - x
n max i ij n ij min i
R = Сума ----------------- + Сума --------------- ,
j i=1 x - x i=1 x - x
max i min i max i min i
де
R - сума рейтингових оцінок конкретного регіону за кожним з показників,
j що характеризують окремий напрям діяльності;
x - значення i-го показника j-го регіону;
ij
x - максимальне значення i-го показника;
max i
x - мінімальне значення i-го показника.
min i
Перша частина формули використовується для оцінки показників, підвищення яких має позитивне значення (наприклад, приріст виробництва), друга частина - для оцінки показників, підвищення яких має негативне значення (наприклад, приріст заборгованості).
Визначення середнього арифметичного значення суми рейтингових оцінок конкретного регіону за всіма показниками, що характеризують окремий напрям діяльності, здійснюється за формулою
R
j
R = ---- ,
cpj n
де
R - середнє арифметичне суми рейтингів конкретного регіону за всіма
срj показниками окремого напряму;
n - кількість показників, за якими проводився розрахунок за окремим
напрямом.
За результатами розрахунків визначається інтегральна рейтингова оцінка як середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок конкретного регіону за усіма напрямами за формулою
m
Сума R
1 cpj
I = ----------- ,
j m
де
I - середнє арифметичне суми рейтингів конкретного регіону за усіма
j напрямами;
m - кількість напрямів, за якими проведено розрахунок.
Найкращим вважається регіон, середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок якого має найнижче значення.
Додаток 2
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 квітня 2012 р. № 335 ( 335-2012-п ))
ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ
Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій
__________
*Показник (показники) не використовується під час розрахунку рейтингової оцінки.
**Показник не використовується для мм. Києва та Севастополя.
***Показник не використовується для мм. Києва та Севастополя і під час розрахунку рейтингової оцінки, розрахунок не здійснюється за I квартал.
****Показник не використовується для мм. Києва та Севастополя і під час розрахунку рейтингової оцінки.
*****Під час розрахунку рейтингової оцінки за півроку використовуються оперативні дані.
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 335 від 09.04.2012 )
Додаток 3
до Порядку
ІНФОРМАЦІЯ
для проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій
________________________________________________________________
(найменування органу, що подає інформацію)
за _______________
(період)
__________
*У 2011 році колонка не заповнюється.
__________________ ________ ______________________
(посада керівника) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 4
до Порядку
АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА
про отримані результати діяльності за показниками оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій
________________________________________
(найменування органу, що подає інформацію)
1. Аналіз динаміки показників за відповідним напрямом, визначених у додатку 2 до Порядку проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
2. Визначення причин динаміки показників (покращення, погіршення) відповідно до базового року, що включає:
виявлення закономірностей і окремих тенденцій зміни проаналізованих показників;
визначення впливу факторів на зміну показників, їх групування за відповідними ознаками (основні та другорядні фактори, постійні та тимчасові, інтенсивні та екстенсивні, внутрішні та зовнішні, суб'єктивні та об'єктивні тощо);
обґрунтування причин виникнення негативних тенденцій розвитку регіону та відповідні висновки.
3. Заходи, яких було вжито та які будуть вжиті Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями для покращення ситуації, що склалася за відповідним напрямом.
4. Конкретні пропозиції, що подаються центральним органам виконавчої влади відповідно до їх компетенції, щодо поліпшення стану справ за відповідним напрямом.
__________________ ________ ______________________
(посада керівника) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 5
до Порядку
АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА
за результатами оцінки аналізу динаміки показників за визначеними напрямами
____________________________________________________________________
(найменування центрального органу виконавчої влади, що подає інформацію)
1. Аналіз динаміки показників за відповідним напрямом, визначених у додатку 2 до Порядку проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
2. Встановлення конкретних причин виникнення негативних тенденцій розвитку регіону за визначеними показниками.
3. Оцінка результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій щодо реалізації державних пріоритетів соціально-економічного розвитку регіонів.
4. Пропозиції, що подаються Кабінетові Міністрів України, та рекомендації, що готуються для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, щодо шляхів розв'язання існуючих проблем.
5. Заходи, які будуть вжиті відповідними центральними органами виконавчої влади для покращення ситуації в регіонах та розв'язання існуючих проблем за визначеними напрямами.
__________________ ________ ______________________
(посада керівника) (підпис) (ініціали та прізвище)