• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 і від 23 червня 2021 р. № 681

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 19.01.2024 № 62
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 19.01.2024
  • Номер: 62
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 19.01.2024
  • Номер: 62
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 січня 2024 р. № 62
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 і від 23 червня 2021 р. № 681
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 "Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1668; 2021 р., № 52, ст. 3214; 2022 р., № 28, ст. 1547; 2023 р., № 47, ст. 2568) і від 23 червня 2021 р. № 681 "Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401, № 76, ст. 4775; 2022 р., № 54, ст. 3173, № 70, ст. 4233; 2023 р., № 45, ст. 2400, № 70, ст. 4065, № 83, ст. 4761; 2024 р., № 6, ст. 273) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзаців дев’ятого - двадцять першого підпункту 2 пункту 1 та підпункту 8 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 квітня 2024 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 січня 2024 р. № 62
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 і від 23 червня 2021 р. № 681
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554:
1) пункт 2-1 постанови викласти в такій редакції:
"2-1. Установити, що:
1) під час дії воєнного стану виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проживають на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (крім територій можливих бойових дій, на яких можливість бойових дій припинена, та територій активних бойових дій, на яких бойові дії завершені, на дату подання звернення), отримали кваліфікаційний сертифікат до 1 січня 2016 р. та відповідають умовам, визначеним пунктом 2 цієї постанови, можуть отримати кваліфікаційний сертифікат вищої категорії протягом п’яти робочих днів з дня надходження до саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності відповідної заяви з наступним поданням необхідних документів та проведенням професійної атестації у двомісячний строк після припинення чи скасування воєнного стану;
2) для осіб, які призвані на військову службу під час мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 65 "Про загальну мобілізацію", перебіг строку перерви в роботі за фахом та підвищення кваліфікації, визначеного пунктом 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого цією постановою, на період проходження ними військової служби зупиняється;
3) для потреб реалізації положень частини дев’ятнадцятої статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність":
органи з сертифікації персоналу, акредитовані відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", здійснюють сертифікацію з дотриманням вимог пунктів 2, 14, 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого цією постановою, та погоджують схеми сертифікації з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури;
нормативними документами, на відповідність яким проводиться сертифікація персоналу, є прийняті відповідно до статті 4-2 Кодексу законів про працю України професійні стандарти, а в разі їх відсутності - відповідні кваліфікаційні характеристики професій працівників.";
абзац перший пункту 4 викласти в такій редакції:
"4. Мінінфраструктури та/або саморегулівна організація для проведення професійної атестації можуть утворювати атестаційну архітектурно-будівельну комісію та визначати її робочі органи.";
пункт 9 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Під час складання іспиту Мінінфраструктури та/або саморегулівна організація можуть використовувати технічні засоби контролю (у тому числі фото-, відео-, аудіотехніки).".
У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий вважати відповідно абзацами третім - шостим;
абзац третій пункту 10 доповнити реченням такого змісту: "Одночасно з видачею виконавцю кваліфікаційного сертифіката вищої категорії за відповідною професійною спеціалізацією програмними засобами електронної системи автоматично Мінінфраструктури або саморегулівною організацією вноситься запис до Реєстру будівельної діяльності про припинення дії кваліфікаційних сертифікатів нижчих категорій такого виконавця за тією ж професійною спеціалізацією.";
пункт 13 виключити;
пункт 15 викласти в такій редакції:
"15. Строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується. Відомості про дотримання зазначених вимог вносяться до Реєстру будівельної діяльності.
Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки вноситься виконавцем до Реєстру будівельної діяльності через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою з накладенням електронного підпису.
Перевірка та аналіз інформації про відсутність перерви в роботі здійснюється автоматично програмними засобами електронної системи шляхом порівняння відомостей, що зазначаються виконавцем у повідомленні, з відомостями, що містяться в Реєстрі будівельної діяльності, з наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) чи роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи.
Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки може подаватися виконавцем до Мінінфраструктури та/або саморегулівної організації через електронний кабінет користувача електронної системи для внесення до Реєстру будівельної діяльності в разі:
виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, подання та отримання документів щодо яких відповідно до законодавства здійснюється в паперовій формі та/або які споруджуються без використання електронної системи;
внесення інформації щодо осіб, для яких перебіг строку перерви в роботі за фахом на період проходження ними військової служби зупиняється, та осіб, для яких роботою за фахом вважається викладацька та інша діяльність, визначена цим пунктом.
У разі відсутності в Реєстрі будівельної діяльності відомостей про роботу за фахом понад три роки та підвищення кваліфікації протягом п’яти років програмними засобами електронної системи автоматично вноситься запис про порушення виконавцем таких вимог з одночасним відображенням на порталі електронної системи запису про припинення дії кваліфікаційного сертифіката.
У разі перерви у роботі за фахом понад три роки виконавець повинен пройти професійну атестацію в установленому порядку з урахуванням наявної категорії та професійної спеціалізації. При цьому роботою за фахом вважається також викладацька та наукова діяльність, робота в державних органах або органах місцевого самоврядування за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації.
Після усунення виконавцем порушення вимоги щодо підвищення кваліфікації не рідше ніж один раз на п’ять років та внесення відповідного запису до Реєстру будівельної діяльності дія кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється.
Для осіб, які призвані на військову службу, дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється після завершення обставин, визначених підпунктом 1 пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 "Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1668; 2021 р., № 52, ст. 3214) - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 р. № 62, на підставі інформації, поданої до Мінінфраструктури та/або саморегулівної організації.
Кваліфікаційний сертифікат діє на всій території України.
На території іноземних держав кваліфікаційний сертифікат діє відповідно до міжнародних договорів України.";
підпункт 4 пункту 17 викласти в такій редакції:
"4) встановлення за результатами заходів архітектурно-будівельного контролю факту вчинення виконавцем двох і більше порушень вимог законодавства, будівельних норм, нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері містобудування, обов’язковість застосування яких встановлено законодавством. Про факт вчинення виконавцем зазначених порушень орган архітектурно-будівельного контролю протягом трьох робочих днів з моменту встановлення такого факту інформує Мінінфраструктури або саморегулівну організацію;";
пункт 23 викласти в такій редакції:
"23. Відомості про припинення дії кваліфікаційного сертифіката внаслідок смерті виконавця вносяться до Реєстру будівельної діяльності автоматично засобами електронної системи на підставі відомостей про смерть особи, отриманих з використанням електронної системи з Державного реєстру актів цивільного стану громадян шляхом електронної інформаційної взаємодії через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством.".
2. У Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681:
1) пункт 7 доповнити підпунктом 8 такого змісту:
"8) у разі отримання інформації від правоохоронних органів про виявлені факти несанкціонованого втручання в роботу електронної системи на підставі висновку експерта у кримінальному провадженні вживає заходів до їх подальшого недопущення шляхом внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності про припинення дії записів (відомостей, електронних документів), щодо яких надійшла відповідна інформація.";
2) в абзаці десятому пункту 28 цифри "300" замінити цифрами "500";
3) пункт 45 доповнити підпунктом 31 такого змісту:
"31) Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.";
4) пункт 47 викласти в такій редакції:
"47. Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з державними електронними інформаційними ресурсами та мережами здійснюється відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).";
5) в абзаці сьомому підпункту 2 пункту 60 цифри "300" замінити цифрами "500";
6) пункт 125 доповнити підпунктом 30-1 такого змісту:
"30-1) Національне агентство з питань запобігання корупції;";
7) пункт 156 доповнити підпунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) внесення відомостей про припинення дії записів (відомостей, електронних документів) відповідно до інформації від правоохоронних органів про виявлені факти несанкціонованого втручання в роботу електронної системи;";
8) доповнити Порядок пунктом 174-14 такого змісту:
"174-14. Через електронний кабінет посадової особи Національного агентства з питань запобігання корупції здійснюється:
1) доступ до відомостей (даних), внесених до Реєстру будівельної діяльності електронної системи;
2) отримання статистичних даних;
3) листування з користувачами електронної системи, держателем та технічним адміністратором.";
9) у додатку 6 до Порядку слово "Мінрегіон" у всіх відмінках замінити словом "Мінінфраструктури".