• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 21.04.2021 № 411
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.04.2021
  • Номер: 411
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.04.2021
  • Номер: 411
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 квітня 2021 р. № 411
Київ
Про внесення змін до Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. № 486 (ЗП України, 1996 р., № 10, ст. 318; Офіційний вісник України, 2002 р., № 4, ст. 136; 2012 р., № 22, ст. 834, № 81, ст. 3283; 2017 р., № 100, ст. 3082; 2020 р., № 2, ст. 62, № 76, ст. 2432), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з 24 липня 2021 року.
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2021 р. № 411
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них
1. Пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Межі водоохоронних зон визначаються згідно з проектами землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, крім випадків, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" , та/або комплексними планами просторового розвитку територій територіальних громад, та/або генеральними планами населених пунктів, які розробляються в порядку, визначеному Земельним кодексом України , Законами України "Про землеустрій" і "Про регулювання містобудівної діяльності" , зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації на місцевому та регіональному рівні.
Назва, склад та зміст проекту землеустрою визначаються замовником з урахуванням характеристик території конкретного об’єкта землеустрою.
Відомості про межі водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та пляжних зон вносяться до Державного земельного кадастру як відомості про обмеження у використанні земель.".
2. Абзац четвертий пункту 6 виключити.
3. Пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. У межах населених пунктів водоохоронні зони, прибережні захисні смуги та пляжні зони встановлюються згідно з комплексними планами просторового розвитку територій територіальних громад та генеральними планами населених пунктів, а в разі їх відсутності або коли зазначеною містобудівною документацією межі таких смуг не встановлені:
прибережні захисні смуги визначаються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів і збігаються з пляжними зонами, а для інших водних об’єктів - згідно з частиною другою статті 88 Водного кодексу України ;
водоохоронні зони визначаються за проектами землеустрою, зазначеними в пункті 5 цього Порядку.
У разі потреби межі водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та пляжних зон можуть визначатися шляхом внесення змін до генеральних планів населених пунктів.
За межами населених пунктів межі водоохоронних зон визначаються згідно з проектами землеустрою, зазначеними в пункті 5 цього Порядку, та/або комплексними планами просторового розвитку територій територіальних громад.".
4. В абзаці п’ятому пункту 12 цифри "89" замінити цифрами "88, 89".
5. Абзац перший пункту 13 викласти в такій редакції:
"13. В окремих випадках, коли допустимість провадження планованої діяльності визначена за результатами оцінки впливу на довкілля, у водоохоронній зоні може бути дозволено добування піску і гравію за межами земель водного фонду на сухій частині заплави та у праруслах річок за погодженням з обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, Держгеонадрами та Держводагентством, а на території Автономної Республіки Крим - з органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища.".