• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода Урядів Республіки Казахстан і України про принципи співробітництва в галузі забезпечення спільної космічної діяльності

Казахстан, Україна | Угода, Міжнародний договір від 22.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 22.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Казахстан, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 22.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
Урядів Республіки Казахстан і України про принципи співробітництва в галузі забезпечення спільної космічної діяльності
Республіка Казахстан і Україна керуючись положеннями Угоди між державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав про спільну діяльність по дослідженню та використанню космічного простору від 30 грудня 1991 року, Угоди про порядок утримання та використання об'єктів космічної інфраструктури в інтересах виконання космічних програм від 15 травня 1992 року, Угоди про порядок фінансування спільної діяльності з дослідження та використання космічного простору від 13 листопада 1992 року,
визначаючи необхідність об'єднання зусиль для ефективного дослідження і використання космічного простору, збереження та розвитку унікальної космічної інфраструктури в інтересах народного господарства, науки, міжнародного співробітництва і забезпечення безпеки обох держав,
враховуючи доцільність використання в інтересах обох держав значного науково-технічного потенціалу підприємств України - головних розробників та виготовлювачів ракетних комплексів "Зеніт", "Циклон", РС-20, ряду космічних апаратів, спільного використання космодрому Байконур,
беручи до уваги необхідність раціонального використання ракетного комплексу РС-20, що знаходиться на території Республіки Казахстан і підлягаючого знищенню згідно договору про СНО
домовились про нижченаведене:
Спільна діяльність Республіки Казахстан та України з питань дослідження та використання космічного простору здійснюється на підставі Міждержавної програми з космосу, а також двосторонніх угод між Агентством космічних досліджень Республіки Казахстан і Національним космічним агентством України, Міністерствами оборони Республіки Казахстан і України, що включають, в тому числі, порядок використання космодрому Байконур та інших об'єктів космічної інфраструктури для здійснення запусків ракет-носіїв "Зеніт", "Циклон" та ракет РС-20 в інтересах обох держав.
Сторони зобов'язуються забезпечувати реалізацію спільних і національних космічних програм Республіки Казахстан і України шляхом підтримання відповідної космічної інфраструктури, надання послуг з її використання, а також створення та експлуатації зразків космічної техніки.
Фінансування витрат на утримання та експлуатацію космодрому Байконур, включаючи витрати на його соціальну сферу, здійснюється за рахунок дольових внесків сторін, визначених Міждержавною радою з космосу (з оборонних програм - Міністерствами оборони сторін), а у випадку необхідності на підставі відповідних двосторонніх угод.
Національне космічне агентство України узгоджує з Агентством космічних досліджень Республіки Казахстан річні плани запусків космічних апаратів, здійснених в рамках Національної космічної програми України.
Сторони зобов'язуються приймати взаємоузгоджені рішення, котрі визначають порядок надання об'єктів, територій, матеріально-енергетичних ресурсів, відшкодування збитків, пов'язаних з використанням космічної техніки при виконанні спільних та національних космічних програм обох держав.
Сторони погодились проводити регулярні консультації на рівні Міністерств оборони Республіки Казахстан і України з питань соціального захисту військовослужбовців, котрі проходять службу на космодромі Байконур та виявили бажання про переселення на територію України.
Республіка Казахстан і Україна зобов'язуються передавати та обмінюватися в узгодженому об'ємі необхідною інформацією, пов'язаною зі всіма напрямками космічної діяльності і не допускати її розповсюдження.
Порядок надання інформації за результатами вирішених космічних задач, а також розподілу прибутку від комерційної діяльності при виконанні спільних космічних програм визначаються спеціальними рішеннями для кожного конкретного випадку.
Введення, виведення та пересування на територіях сторін космічної техніки та інших матеріальних засобів, що забезпечують виконання космічних задач, здійснюється без перешкод, без стягнення мита, з пред'явленням митному контролю супроводжувальних документів на транспортні засоби і вантажі, оформлених у відповідності з національним законодавством сторін.
Сторони домовились про спільну участь в проведенні робіт по відновленню II нитки стартового комплексу ракети-носія "Зеніт" на космодромі Байконур, визначених спеціальним рішенням.
Сторони домовились про розробку спільної програми створення і експлуатації ракетно-космічних систем на базі ракетного комплексу РС-20 для вирішення задач в галузі космічних технологій, екологічного моніторингу, засобів зв'язку та інших напрямків.
Координацію дій та контроль за реалізацією положень цієї Угоди покласти на Агентство космічних досліджень Республіки Казахстан, Національне космічне агентство України, Міністерства оборони Республіки Казахстан і України.
Угода вступає в дію з моменту її підписання.
Здійснено в м. Алма-Аті 22 лютого 1993 року в двох примірниках, кожний на казахській і українській мовах, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд Республіки За Уряд Казахстан України (підпис) (підпис) Л.Кучма А.Терещенко