• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про спільну діяльність з дослідження і використання космічного простору (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 30.12.1991
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 30.12.1991
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 30.12.1991
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про спільну діяльність з дослідження і використання космічного простору
Дата підписання Україною: 30 грудня 1991 р.
Набуття чинності для України: 30 грудня 1991 р.
Держави-учасниці цієї Угоди,
відзначаючи велике значення космічної науки і техніки для розвитку держав-учасниць Співдружності,
визнаючи необхідність об'єднання зусиль для ефективного дослідження і використання космічного простору в інтересах народного господарства і науки, а також обороноздатності і забезпечення колективної безпеки держав-учасниць Співдружності,
підтверджуючи необхідність суворого дотримання раніше прийнятих на себе СРСР міжнародних угод і зобов'язань в галузі дослідження і використання космічного простору,
вважаючи, що прийняття Угоди про спільну діяльність з дослідження і використання космічного простору служитиме інтересам держав, що її підписали,
домовилися про нижченаведене:
Спільна діяльність з дослідження і використання космічного простору здійснюється державами-учасницями цієї Угоди на основі Міждержавних програм.
Реалізацію Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору координує Міждержавна рада з космосу, що формується з повноважних представників держав-учасників даної Угоди. Положення про Раду затверджується рішенням глав урядів.
Держави-учасниці цієї Угоди можуть мати самостійні програми дослідження і використання космічного простору.
Виконання Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору в частині космічних засобів військового і подвійного (військового і цивільного) призначення забезпечують об'єднані Стратегічні Збройні Сили.
Міждержавні програми дослідження і використання космічного простору фінансуються за рахунок часткових внесків держав-учасниць цієї Угоди і здійснюються на основі існуючих і знову створюваних космічних комплексів і об'єктів космічної інфраструктури (космодроми "Байконур" і "Плєсецьк", технічні, стартові, посадочні комплекси, райони падіння відокремлюваних фрагментів ракет-носіїв, центри керування польотом космічних об'єктів, Центр підготовки космонавтів, командно-вимірювальні комплекси, пункти прийняття й обробки інформації, арсенали та інші об'єкти).
Використання зазначеної інфраструктури для виконання самостійних програм держав-учасниць цієї Угоди визначається окремими угодами заінтересованих сторін.
Витрати на експлуатацію існуючих і створення нових космічних систем народногосподарського, наукового і військового призначення, утримання унікальної іспитової бази, так само як і отриманий прибуток від космічних проектів і запусків космічних апаратів, здійснюваних на комерційній основі, розподіляються відповідно до дольової участі держав-учасниць цієї Угоди.
Держави-учасниці цієї Угоди відповідають за свою діяльність з дослідження і використання космічного простору на умовах і в порядку, що визначається спеціальною угодою.
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються будувати свою діяльність з дослідження і використання космічного простору відповідно до чинних міжнародно-правових норм і координувати свої зусилля, спрямовані на вирішення міжнародно-правових проблем дослідження і використання космічного простору.
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються прийняти взаємопогоджені рішення, що визначають порядок дольової участі у фінансуванні Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору, надання об'єктів, територій, матеріально-енергетичних ресурсів, відшкодування шкоди, пов'язаної з використанням космічної техніки, а також порядок розірвання цієї Угоди однією або всіма державами-учасницями.
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються забезпечувати суб'єкти і об'єкти, що залучаються до виконання Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору, необхідними матеріально-технічними ресурсами, надавати пільги при державному регулюванні і оподатковуванні, а також вирішувати питання соціальної підтримки і захисту.
Вони зобов'язуються при формуванні державних бюджетів, починаючи з 1992 року, передбачати виділення необхідних коштів для здійснення Міждержавних програм.
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються вести цільову підготовку кваліфікованих спеціалістів у системі вищої освіти, науково-дослідних інститутах і в Академіях наук для комплектування професійними кадрами об'єктів космічної інфраструктури.
Держави-учасниці цієї Угоди не приймають рішень і не вживають заходів, що призводять до порушення (ускладнення) нормального функціонування розміщених на їхніх територіях космічних комплексів і об'єктів космічної інфраструктури.
Вони зобов'язуються зберігати і розвивати наявний науково-технічний і виробничий потенціал по проектуванню, створенню, випробуванню і відпрацюванню ракетно-космічної техніки в рамках прийнятих Міждержавних програм.
За згодою держав-учасниць до цієї Угоди можуть приєднуватися й інші держави.
Угода набуває чинності з моменту підписання.
Вчинено в м. Мінську 30 грудня 1991 року в одному дійсному примірнику державними мовами держав-учасниць цієї Угоди.
Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам-учасницям цієї Угоди його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Вірменія
За Республіку Білорусь За Республіку Казахстан
За Республіку Киргизстан За Республіку Молдова
За Російську Федерацію За Республіку Таджикистан
За Туркменистан За Республіку Узбекистан
За Україну
Застереження України
до Угоди про спільну діяльність з дослідження та використання космічного простору, підписаної у Мінську главами держав-учасниць СНД 30 грудня 1991 року
Для України окремі положення Угоди діють у такій редакції:
1. Пункт другий Преамбули:
"визнаючи необхідність об'єднання зусиль для ефективного дослідження та використання космічного простору в інтересах народного господарства та науки, а також обороноздатності держав-учасниць цієї Угоди";
2. Стаття 3:
"Виконання Міждержавних програм дослідження та використання космічного простору в частині космічних засобів стратегічного призначення забезпечують Стратегічні Збройні Сили СНД.
Виконання Міждержавних програм дослідження та використання космічного простору в частині космічних засобів військового та подвійного (військового та цивільного) призначення забезпечують власні збройні сили держав-учасниць цієї Угоди";
3. Стаття 6:
"Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються будувати свою діяльність з дослідження та використання космічного простору відповідно до діючих міжнародно-правових норм";
4. Стаття 9:
"Держави-учасниці цієї Угоди координуватимуть цільову підготовку кваліфікованих фахівців у системі вищої освіти, науково-дослідних інститутах та в Академіях наук для комплектування професійними кадрами об'єктів космічної інфраструктури".
Президент України Л. Кравчук(підпис)
4 червня 1992 р.
м. Київ
Зібрання чинних міжнародних договорів України:
Офіційне видання - Том 1: 1990-1991 рр. - К.:
Видавничий Дім "Ін Юре", 2001.