• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 24.03.2023 № 264
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.03.2023
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.03.2023
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 березня 2023 р. № 264
Київ
Про затвердження Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних
Відповідно до частини першої статті 35 Закону України "Про зайнятість населення" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, що додається.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 березня 2023 р. № 264
ПОРЯДОК
професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних
1. Цей Порядок визначає механізм організації регіональними/ міжрегіональними центрами зайнятості, філіями регіональних/ міжрегіональних центрів зайнятості, а також обласними, Київським міським, міськими, районними, міськрайонними центрами зайнятості (до їх припинення) (далі — центри зайнятості) професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних (далі — професійне навчання).
2. Дія цього Порядку поширюється на зареєстрованих безробітних, які мають право на соціальні послуги з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі — безробітні).
3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
сертифікат на навчання — документ, що дає безробітному право на професійне навчання в закладах освіти, що надають відповідні освітні послуги, або індивідуальне навчання на робочому місці (на виробництві) чи стажування в роботодавця;
сертифікат на проживання в період навчання — документ, що дає безробітному право на забезпечення місцем проживання на період навчання в разі розташування вибраного ним закладу освіти не за місцем реєстрації його як безробітного та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування).
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про професійну (професійно-технічну) освіту", "Про фахову передвищу освіту", "Про вищу освіту", "Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності".
4. Професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, забезпечення поточної та перспективної потреби ринку праці з урахуванням побажань та професійних потреб безробітних та заходів, визначених індивідуальним планом працевлаштування, складеним кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) разом з безробітним.
Професійне навчання безробітних здійснюється в закладах вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання (далі — заклад освіти), безпосередньо в роботодавців — замовників кадрів (далі — роботодавець) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі — Фонд).
Професійне навчання безробітних за робітничими професіями для здобуття повної або часткової професійної кваліфікації здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування.
Професійне навчання безробітних із фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, стажування або перепідготовки за робітничими професіями.
Професійне навчання безробітних у роботодавця здійснюється шляхом професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за індивідуальною формою навчання на робочому місці (на виробництві) або шляхом стажування.
Професійне навчання безробітних здійснюється за професіями, наведеними в Національному класифікаторі України "Класифікатор професій" ДК 003:2010, затвердженому наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 р. № 327.
5. Професійне навчання безробітних із числа осіб з інвалідністю організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.
За потреби заклад освіти створює таким безробітним відповідні умови для професійного навчання (диференційований підхід до розроблення освітньої програми, розумне пристосування навчального місця, забезпечення необхідними навчально-методичними матеріалами, зокрема шрифтом Брайля, та інформаційно-комунікаційними технологіями для організації освітнього процесу згідно із законодавством, переклад жестовою мовою, безперешкодний доступ до будівель, споруд і приміщень закладу освіти відповідно до державних будівельних норм, стандартів і правил тощо) з урахуванням наданих особі з інвалідністю рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.
6. Кар’єрний радник (спеціалізований кар’єрний радник) для прийняття рішення щодо необхідності професійного навчання безробітного враховує такі обставини:
безробітний не має професії (спеціальності) і вперше шукає роботу;
підходяща для безробітного робота потребує попередньої перепідготовки за іншою професією;
підходяща для безробітного робота потребує підвищення кваліфікації з метою вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань;
безробітний втратив здатність виконувати роботу за попередньо здобутою (здобутими) професією (професіями), спеціальністю (спеціальностями) у зв’язку із станом здоров’я;
безробітний бажає провадити підприємницьку діяльність або отримати професію для забезпечення себе роботою самостійно;
є поточна та перспективна потреба ринку праці в кадрах;
роботодавець замовив організацію професійного навчання безробітного в закладі освіти з подальшим його працевлаштуванням у цього роботодавця;
роботодавець замовляє та здійснює професійне навчання безробітного на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим його працевлаштуванням у цього роботодавця.
7. Рекомендації щодо вибору професії, програми підвищення кваліфікації для проходження професійного навчання з урахуванням поточних і перспективних потреб ринку праці надаються кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) з урахуванням результатів професійної орієнтації та побажання безробітного і зазначаються в плані працевлаштування.
8. Безробітний здійснює вибір місця навчання та проживання із:
переліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання (далі — перелік закладів освіти);
переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі — перелік закладів освіти Державної служби зайнятості), сформованого Державним центром зайнятості;
переліку роботодавців, які замовили та здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим їх працевлаштуванням (далі — перелік роботодавців).
Перелік закладів освіти та перелік роботодавців формуються центром зайнятості відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16 травня 2013 р. № 269.
9. Центр зайнятості узгоджує із закладом освіти або роботодавцем, вибраним безробітним для проходження професійного навчання, можливість прийому безробітного на навчання, дату початку навчання та інформує безробітного про готовність закладу освіти або роботодавця прийняти його на навчання.
У разі відмови закладу освіти або роботодавця прийняти безробітного на навчання центр зайнятості інформує про це безробітного та пропонує вибрати інший заклад освіти з переліку закладів освіти чи переліку закладів освіти Державної служби зайнятості або іншого роботодавця з переліку роботодавців.
У разі відмови закладів освіти, які внесено до переліку закладів освіти, прийняти безробітного на навчання або відсутності в переліку закладів освіти таких, які здійснюють професійне навчання за вибраною безробітним професією, програмою підвищення кваліфікації, він вибирає заклад освіти із зведеного переліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання (далі — зведений перелік закладів освіти), сформованого Державним центром зайнятості відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання.
10. Безробітному, планом працевлаштування якого передбачено проходження професійного навчання, центр зайнятості за місцем реєстрації особи як безробітної видає сертифікат на навчання за формою згідно з додатком 1.
11. Сертифікатом на навчання гарантується оплата центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю, що надають платні освіті послуги з організації професійного навчання безробітних, вартості навчання безробітного в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року. Вартість навчання безробітного не може перевищувати вартості, заявленої/актуалізованої закладом освіти під час відбору центром зайнятості закладів освіти для організації професійного навчання безробітних або заявленої/актуалізованої роботодавцем в інформації про організацію професійного навчання безробітних за індивідуальною формою навчання на робочому місці (на виробництві) або шляхом стажування з подальшим працевлаштуванням у роботодавця.
Вартість професійного навчання безробітного розраховується закладом освіти, який надає платні освітні послуги з організації професійного навчання безробітних, відповідно до Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом МОН, Мінекономіки, Мінфіну від 23 липня 2010 р. № 736/902/758, інших вимог законодавства, що регламентує діяльність закладу освіти.
Якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість сертифіката на навчання, різниця вартості навчання може бути оплачена безробітним самостійно або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Розмір вартості навчання за весь його період зазначається в договорі, що укладається між закладом освіти та безробітним або між роботодавцем і безробітним, і не підлягає зміні.
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі — заклад освіти Державної служби зайнятості) здійснює професійне навчання безробітного за виданим центром зайнятості сертифікатом на навчання в межах та обсягах коштів, передбачених у бюджеті Фонду на їх утримання.
12. Центр зайнятості направляє безробітного перед проходженням професійного навчання до закладів охорони здоров’я для попереднього медичного, психіатричного та наркологічного оглядів, якщо правила прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти вимагають надання відповідної довідки.
У разі вибору безробітним професійного навчання за професією, здобуття якої відповідно до законодавства потребує обов’язкового медичного, психіатричного та наркологічного оглядів, відшкодовуються витрати для проходження такого огляду. Для цього центри зайнятості укладають договори з відповідними закладами охорони здоров’я.
13. Безробітному в період професійного навчання компенсуються витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку у порядку, затвердженому Мінекономіки.
14. У разі вибору безробітним для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за місцем його реєстрації як безробітного та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий безробітний забезпечується місцем проживання на період навчання з отриманням сертифіката на проживання в період навчання за формою, наведеною в додатку 2.
15. Сертифікатом на проживання в період навчання гарантується оплата центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю, що надають платні послуги з організації проживання безробітного в період навчання, вартості проживання безробітного в період навчання в розмірі, що не перевищує п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року, за весь період проживання.
Вартість проживання безробітного в період навчання за добу не може перевищувати вартості, заявленої/актуалізованої закладом освіти під час відбору центром зайнятості закладів освіти для організації проживання безробітного в період навчання.
Вартість проживання безробітного в період навчання розраховується закладом освіти, який надає платні послуги з організації проживання безробітних у період навчання, відповідно до Порядку надання інших платних послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом МОН, Мінекономіки, Мінфіну від 23 липня 2010 р. № 736/902/758, інших вимог законодавства, що регламентує діяльність закладу освіти.
Якщо вартість проживання перевищує максимальну вартість сертифіката на проживання в період навчання, різниця вартості проживання може бути сплачена безробітним самостійно або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Розмір вартості проживання за весь його період зазначається в договорі, що укладається між закладом освіти та безробітним або між роботодавцем і безробітним, і не підлягає зміні.
Заклад освіти Державної служби зайнятості забезпечує безробітного місцем проживання на період навчання за виданим центром зайнятості сертифікатом на проживання в період навчання в межах та обсягах коштів, передбачених у бюджеті Фонду на утримання закладу освіти Державної служби зайнятості.
16. Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, мережевою, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання.
Навчання безробітних за дистанційною формою здобуття освіти здійснюється відповідно до Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом МОН від 25 квітня 2013 р. № 466.
Навчання безробітних за мережевою формою здобуття освіти здійснюється відповідно до Положення про інституційну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженого наказом МОН від 12 грудня 2019 р. № 1552.
Навчання безробітних може здійснюватися на основі модульної технології відповідно до Положення про професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології, затвердженого наказом Мінсоцполітики, МОН від 9 квітня 2002 р. № 187/243.
Професійне навчання безробітних може здійснюватися у групах (від 7 до 30 осіб) або шляхом індивідуального навчання за освітніми програмами, які розроблені на основі стандартів освіти, професійних стандартів, типових навчальних планів та типових навчальних програм, та індивідуальними робочими навчальними планами.
У разі професійного навчання за індивідуальними робочими навчальними планами безробітні вивчають теоретичний курс самостійно та шляхом одержання консультацій (15 відсотків загальної кількості годин на теоретичне навчання) у викладачів закладів освіти та/або фахівців підприємств, установ та організацій.
Для одержання консультацій безробітні, які навчаються за індивідуальними робочими навчальними планами, можуть бути об’єднані в групи чисельністю до п’яти осіб.
17. Строк професійного навчання безробітних визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати 10 місяців.
Обсяг програм підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей визначається з урахуванням мети та складності навчання і становить від 30 до 480 годин (від 1 до 16 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи).
Строк стажування безробітних визначається індивідуальною програмою стажування і становить від 24 до 160 годин.
Центри зайнятості здійснюють контроль за організацією навчання та проживання безробітних.
18. Для організації професійного навчання безробітних центром зайнятості укладаються в письмовій формі договори з:
безробітним, якому видається сертифікат на навчання;
роботодавцем (у разі замовлення роботодавцем організації професійного навчання безробітних у закладі освіти з подальшим їх працевлаштуванням у цього роботодавця).
19. У разі замовлення роботодавцем організації професійного навчання безробітних у закладі освіти з подальшим їх працевлаштуванням у цього роботодавця центр зайнятості укладає в письмовій формі договір з роботодавцем про організацію професійного навчання безробітних у закладі освіти. До договору додається список безробітних, які будуть працевлаштовані після завершення навчання.
Роботодавці беруть участь у визначенні змісту навчання, кваліфікаційній атестації та надають безробітним робочі місця для проходження виробничого навчання, виробничої практики або стажування, проведення кваліфікаційної атестації і зобов’язані протягом 15 календарних днів з дати завершення навчання працевлаштувати безробітних.
20. Центр зайнятості до початку навчання укладає з безробітним у письмовій формі договір про організацію професійного навчання в закладі освіти або в роботодавця та видає безробітному сертифікат на навчання.
За безробітним під час професійного навчання, що здійснюється згідно з договором, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені відповідно до законодавства.
Безробітний зобов’язаний пройти повний курс навчання, дотримуватися умов договору про навчання та проживання, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти або роботодавця та письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.
Безробітний зобов’язується працевлаштуватися за набутою професією (спеціальністю) протягом 15 календарних днів після завершення навчання в разі професійного навчання на замовлення роботодавця.
Безробітний, який пройшов професійне навчання за сертифікатом на навчання для самозайнятості або провадження підприємницької діяльності, зобов’язується протягом 30 календарних днів після завершення навчання запровадити підприємницьку діяльність шляхом реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця.
21. Договір про професійне навчання в закладі освіти або в роботодавця укладається між безробітним і закладом освіти або між безробітним і роботодавцем на підставі сертифіката на навчання.
Зарахування безробітного на навчання на підставі сертифіката на навчання здійснюється закладом освіти відповідно до законодавства.
Роботодавець має право проводити шляхом співбесіди або тестування попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання чи шляхом стажування або навчання за дуальною формою здобуття освіти, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.
22. Заклад освіти або роботодавець протягом п’яти робочих днів після укладення з безробітним договору про навчання подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, завірену належними чином копію такого договору, розрахунок вартості навчання безробітного, відомості про рахунок закладу освіти або роботодавця для оплати вартості навчання із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) безробітного, відривну частину сертифіката на навчання з відміткою про прийняття на навчання.
Заклад освіти Державної служби зайнятості протягом п’яти робочих днів після укладення договору про навчання подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, завірену належним чином копію такого договору, відривну частину сертифіката на навчання з відміткою про прийняття на навчання.
23. Договір про проживання в період навчання укладається між безробітним та закладом освіти або між безробітним і роботодавцем на підставі сертифіката на проживання в період навчання за умови надання безробітним копії укладеного із закладом освіти або роботодавцем договору про навчання на підставі сертифіката на навчання.
24. Заклад освіти або роботодавець протягом п’яти робочих днів після укладення договору про проживання в період навчання подає центру зайнятості, який видав сертифікат на проживання в період навчання, завірену належним чином копію такого договору, розрахунок вартості витрат на проживання безробітного в період навчання, відомості про рахунок закладу освіти для оплати вартості проживання із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) безробітного, відривну частину сертифіката на проживання в період навчання з відміткою про прийняття його на проживання в період навчання.
Заклад освіти Державної служби зайнятості протягом п’яти робочих днів після укладення договору про проживання в період навчання подає центру зайнятості, який видав сертифікат на проживання в період навчання, завірену належним чином копію такого договору, відривну частину сертифіката на проживання в період навчання з відміткою про прийняття його на проживання в період навчання.
25. Заклад освіти або роботодавець щомісяця протягом трьох робочих днів місяця, наступного за звітним, подає центру зайнятості, що видав сертифікат на навчання, табель відвідування занять здобувачем освіти з числа безробітних.
26. Відповідальність за достовірність інформації про навчання безробітного, що подається центру зайнятості, покладається на заклад освіти або роботодавця.
27. Центр зайнятості протягом десяти робочих днів з дати надходження документів, зазначених у пунктах 22 та/або 24 цього Порядку, проводить оплату навчання та/або проживання. Протягом 30 календарних днів після отримання коштів закладом освіти або роботодавцем центр зайнятості звіряє взаєморозрахунки з ними.
28. У разі порушення безробітним умов договору про навчання та/або договору про проживання в період навчання заклад освіти або роботодавець не пізніше ніж через п’ять робочих днів повідомляє про такі порушення центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання або сертифікат на проживання в період навчання.
29. У разі дострокового припинення дії договору про навчання заклад освіти або роботодавець не пізніше наступного робочого дня подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, копію наказу про дострокове припинення навчання, розрахунок невикористаної частини коштів, передбачених для оплати вартості навчання, та протягом п’яти робочих днів повертає цю частину коштів на рахунок центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, із зазначенням у платіжному дорученні прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) безробітного і номера сертифіката на навчання.
Заклад освіти або роботодавець здійснює розрахунок невикористаної частини коштів, сплачених безробітним самостійно або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість сертифіката на навчання), та протягом п’яти робочих днів повертає цю частину коштів безробітному або іншому суб’єкту, який сплатив різницю вартості навчання.
Центр зайнятості не пізніше наступного робочого дня після отримання копії наказу про дострокове припинення навчання інформує заклад освіти або роботодавця, який забезпечує проживання в період навчання безробітного на підставі сертифіката на проживання, про необхідність розірвання договору про проживання в період навчання, укладеного з безробітним, та подання центру зайнятості розрахунку невикористаної частини коштів, передбачених для оплати вартості проживання.
Заклад освіти або роботодавець, який забезпечує проживання в період навчання безробітного, протягом п’яти робочих днів після отримання від центру зайнятості інформації про необхідність розірвання договору про проживання в період навчання, укладеного з безробітним, подає центру зайнятості, який видав сертифікат на проживання в період навчання, розрахунок невикористаної частини коштів, передбачених для оплати вартості проживання, та повертає цю частину коштів на рахунок центру зайнятості, який видав сертифікат на проживання в період навчання, із зазначенням у платіжному дорученні прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) безробітного і номера сертифіката на проживання в період навчання.
Заклад освіти або роботодавець здійснює розрахунок невикористаної частини коштів, сплачених безробітним самостійно або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (якщо вартість проживання перевищує максимальну вартість сертифіката на проживання), та протягом п’яти робочих днів повертає цю частину коштів безробітному або іншому суб’єкту, який сплатив різницю вартості проживання.
У разі дострокового припинення дії договору про навчання заклад освіти Державної служби зайнятості не пізніше наступного робочого дня подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання та/або сертифікат на проживання в період навчання, копію наказу про дострокове припинення навчання та/або інформацію про розірвання договору про проживання в період навчання, укладеного з безробітним.
30. Заклад освіти подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, копію наказу про відрахування безробітного із закладу освіти у зв’язку із завершенням навчання на наступний робочий день після завершення такого навчання.
Роботодавець подає центру зайнятості, який видав сертифікат на навчання, копію наказу про відрахування безробітного у зв’язку із завершенням індивідуального навчання на робочому місці (на виробництві) чи стажування в роботодавця на наступний робочий день після завершення такого навчання.
31. За результатами професійного навчання за робітничими професіями здобувачі освіти з числа безробітних отримують свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації або документ про присвоєння часткової професійної кваліфікації.
За результатами підвищення кваліфікації здобувачі освіти з числа безробітних з вищою та фаховою передвищою освітою отримують документ про підвищення кваліфікації.
За результатами професійного навчання на робочому місці (на виробництві) шляхом індивідуального навчання або стажування безробітні отримують довідку довільної форми.
32. Заклад освіти вносить запис про період професійного навчання безробітного до його трудової книжки (за наявності).
33. Безробітний наступного робочого дня після завершення професійного навчання (з урахуванням строку перебування в дорозі за наявності підтвердних документів) повинен відвідати центр зайнятості, який видав йому сертифікат на навчання, та повідомити кар’єрному раднику (спеціалізованому кар’єрному раднику) про завершення навчання.
34. У разі припинення безробітним професійного навчання без поважних причин або відмови працювати за набутою професією безробітний протягом 30 календарних днів після припинення або завершення навчання відшкодовує центру зайнятості, який уклав з ним договір про професійне навчання за сертифікатом на навчання та/або договір про проживання в період навчання, суму витрат на професійне навчання, проживання в період навчання, проїзд до місця розташування закладу освіти або роботодавця та у зворотному напрямку, попередній медичний, психіатричний та наркологічний огляди.
Поважними причинами дострокового припинення безробітним навчання вважаються:
працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту) або забезпечення роботою самостійно;
поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;
набрання законної сили вироком суду про засудження безробітного до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням);
смерть безробітного або визнання його за рішенням суду померлим чи безвісно відсутнім, недієздатним або обмежено дієздатним;
стан здоров’я безробітного, який має медичні протипоказання щодо продовження навчання за професією або його подальшої роботи за набутою професією, що підтверджено документально;
призов на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу;
проходження зборів військовозобов’язаними та резервістами згідно із Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу";
призов на військову службу під час мобілізації або залучення до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
відпустка у зв’язку з вагітністю, пологами, для догляду за дитиною;
інші причини, що не залежать від безробітного, підтверджені документально.
35. У разі відмови зареєстрованого безробітного після проходження ним професійного навчання за кошти Фонду від працевлаштування за направленням центру зайнятості або від реєстрації підприємницької діяльності така особа не має права на отримання соціальних послуг (крім інформаційних, консультаційних та послуг із працевлаштування) та матеріального забезпечення відповідно до Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" протягом 12 місяців.
36. У разі невиконання роботодавцем умов договору між центром зайнятості та роботодавцем, який замовив організацію професійного навчання безробітного в закладі освіти, роботодавець протягом 30 календарних днів після завершення безробітним професійного навчання відшкодовує центру зайнятості загальну суму витрат на професійне навчання за сертифікатом на навчання, суму витрат на проживання за сертифікатом на проживання в період навчання, проїзд безробітного до місця розташування закладу освіти та у зворотному напрямку, попередній медичний, психіатричний та наркологічний огляди.
37. Фінансування професійного навчання безробітних та пов’язаних із ним витрат здійснюється за рахунок коштів Фонду в межах коштів, передбачених на ці цілі у бюджеті Фонду на відповідний рік.
38. Державна служба зайнятості проводить моніторинг ефективності професійного навчання безробітних, зокрема шляхом відстеження протягом року тривалості роботи працевлаштованих за направленням Державної служби зайнятості осіб із числа зареєстрованих безробітних після проходження ними професійного навчання за кошти Фонду.
39. Державний центр зайнятості забезпечує контроль за використанням коштів, спрямованих на професійне навчання безробітних.
Додаток 1
до Порядку
________________________________________________________________
(найменування центру зайнятості)
Сертифікат на навчання № _________, виданий __________________
________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) безробітного)
___________________________________________________________________________
(серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи, ким і коли виданий)
___________________________________________________________________________,
(реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті)
гарантує оплату центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю вартості навчання безробітного шляхом ______________________________
________________________________________________________________
(підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, індивідуального навчання на робочому місці (на виробництві), стажування у роботодавця)
за професією, програмою підвищення кваліфікації _____________________ ________________________________________________________________.
(професія, програма підвищення кваліфікації, галузь знань)
Оплата навчання за сертифікатом проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Керівник центру зайнятості______________
(підпис)
_________________
(власне ім’я та прізвище)
___ ____________ 20__ р.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(лінія відрізу)
Відмітка про прийняття на навчання
(повертається протягом п’яти робочих днів після укладення договору)
Наказом від _____ ____________ ____ р. № ___________ закладом освіти/роботодавцем _____________________________________________
(найменування закладу освіти/ роботодавця)
зараховано ______________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) безробітного)
на навчання шляхом ______________________________________________
________________________________________________________________
(підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації,
індивідуального навчання на робочому місці (на виробництві), стажування у роботодавця)
до складу навчальної групи № ________ за професією, програмою підвищення кваліфікації __________________________________________
________________________________________________________________.
(професія, програма підвищення кваліфікації, галузь знань)
Строк навчання: з ___ ________ 20___ р. до ___ _______ 20___ р.
Оплата за навчання проводиться згідно із сертифікатом № ________, виданим________________________________________________________.
(найменування центру зайнятості)
Завірена копія договору про навчання у закладі освіти/роботодавця, розрахунок вартості витрат на навчання, відомості про рахунок закладу освіти/роботодавця додаються.
Керівник закладу освіти/ роботодавець______________
(підпис)
_________________
(власне ім’я та прізвище)
___ ____________ 20__ р.
Додаток 2
до Порядку
________________________________________________________________
(найменування центру зайнятості)
Сертифікат на проживання в період навчання №__________, виданий ________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) безробітного)
___________________________________________________________________________
(серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи, ким і коли виданий)
___________________________________________________________________________,
(реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті)
гарантує оплату центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю вартості проживання безробітного в період навчання.
Оплата проживання в період навчання за сертифікатом проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Керівник центру зайнятості______________
(підпис)
_________________
(власне ім’я та прізвище)
___ ____________ 20__ р.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(лінія відрізу)
Відмітка про прийняття на проживання
(повертається протягом п’яти робочих днів після укладення договору)
Наказом від ___ ____________ ____ р. № ___________ закладом освіти/роботодавцем _____________________________________________
(найменування закладу освіти/роботодавця)
поселено ________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) безробітного)
за адресою: _____________________________________________________ .
(вулиця, номер будинку, корпусу, населений пункт, район, область, поштовий індекс)
Строк проживання: з ___ ______ 20__ р. до ___ ______ 20__ р.
Оплата за проживання проводиться згідно із сертифікатом на проживання в період навчання № __________, виданим ________________
(найменування
________________________________________________________________.
центру зайнятості)
Завірена копія договору про проживання в період навчання у закладі освіти/у роботодавця, розрахунок вартості витрат на проживання, відомості про рахунок закладу освіти/роботодавця додаються.
Керівник закладу освіти/ роботодавець______________
(підпис)
_________________
(власне ім’я та прізвище)
___ ____________ 20__ р.
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua