• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 07.03.2022 № 214
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 березня 2022 р. № 214
Київ
Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 258 від 11.03.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що на період введення воєнного стану надання державної соціальної допомоги та пільг здійснюється з урахуванням таких особливостей:
1) строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - державна соціальна допомога), які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на територіях територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, внесених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - відповідні території);
строк виплати раніше призначених пільг продовжується особам з інвалідністю, що проживають на відповідних територіях, на яких медико-соціальні експертні комісії тимчасово не виконують своїх повноважень, незалежно від строку закінчення дії довідки медико-соціальної експертної комісії.
соціальна допомога та пільги особам з інвалідністю виплачуються до місяця, що настає за місяцем завершення на відповідній території бойових дій, припинення можливості бойових дій або завершення тимчасової окупації (включно);
( Підпункт 1 пункту 1 в редакції Постанов КМ № 1460 від 27.12.2022, № 521 від 08.05.2024 - застосовується з 1 травня 2024 року )
2) у разі коли отримувачі державної соціальної допомоги у період введення воєнного стану подають заяву з необхідними документами та/або відомостями для проведення перерахунку державної соціальної допомоги, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад визначають право на отримання такої допомоги і проводять розрахунок її розміру. Виплата державної соціальної допомоги проводиться у новому розмірі відповідно до поданих заяви та документів та/або відомостей. Призначення допомоги здійснюється на строк, визначений відповідно до законодавства, що регламентує порядок її надання.
( Абзац перший підпункту 2 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 968 від 23.08.2024 )
При цьому кошти державної соціальної допомоги, виплачені отримувачам під час воєнного стану до моменту подання ними нових заяви та документів, не підлягають поверненню.
У разі коли у період введення воєнного стану виявлено відомості та/або отримано інформацію, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, виплата державної соціальної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виявлено відомості та/або отримано інформацію;
3) норми постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 264 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 32, ст. 1093), крім підпункту 2 пункту 1 цієї постанови, протягом періоду воєнного стану та одного місяця після дати його припинення чи скасування не застосовуються.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 1320 від 15.11.2022 )
1-1. Установити, що строк виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які було призначено раніше, продовжується на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування і така виплата здійснюється за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних (військових) адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
У разі коли отримувачі видів допомоги, передбачених в абзаці першому цього пункту, у період введення воєнного стану подають заяву з необхідними документами та/або відомостями для проведення перерахунку їх розмірів або звертаються за їх призначенням, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад визначають право на отримання такої допомоги і проводять розрахунок її розміру. Виплата допомоги проводиться в новому розмірі відповідно до поданої заяви з необхідними документами та/або відомостями, призначення допомоги здійснюється на строк, визначений відповідно до законодавства, що регламентує порядок її надання.
( Пункт 1-1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 968 від 23.08.2024 )
( Постанову доповнено пунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 1460 від 27.12.2022 )
1-2. Установити, що на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування продовжується виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, в тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом "гроші ходять за дитиною", яку було припинено в період воєнного стану, особам, які тимчасово перебувають за кордоном, внаслідок ненадання документів про:
1) повторний огляд дитини з інвалідністю, строк якого припав на період воєнного стану, - на підставі інформації з банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів про місце перебування таких осіб з урахуванням положень пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2022 р. № 225 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1310, № 28, ст. 1550);
2) підтвердження навчання дитини, яка досягла 18-річного віку, - на підставі:
копії (сканкопії/фотокопії) довідки закладу освіти в разі навчання дитини за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти (у разі навчання в іноземному закладі освіти - з перекладом на українську мову), наданої такими особами до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних (військових) адміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - орган соціального захисту населення) за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування). Якщо орган соціального захисту населення не має можливості забезпечити підготовку виплатних документів та здійснення фінансування, копія (сканкопія/фотокопія) такої довідки подається відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій;
інформації з банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів про місце перебування таких осіб.
Здійснення відповідних виплат продовжується з дня, наступного за днем, з якого їх було припинено.
За наявності документів, які підтверджують право на продовження або є підставою для припинення виплат державної соціальної допомоги, зазначеної в абзаці першому підпункту 1 пункту 1, пунктах 1- 1 і 1- 2 цієї постанови, які, зокрема, проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 215 "Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1302), здійснення таких виплат продовжується/припиняється:
органами соціального захисту населення;
за відсутності в органах соціального захисту населення доступу до бази даних одержувачів державних допомог - державним підприємством "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики" на підставі інформації, наданої відповідними обласними, Київською міською державними (військовими) адміністраціями.
( Постанову доповнено пунктом 1-2 згідно з Постановою КМ № 689 від 07.07.2023 )
2. Установити, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних (військових) адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад інформують:
( Абзац другий пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ № 521 від 08.05.2024 - застосовується з 1 травня 2024 року )
одержувачів державної соціальної допомоги, строк виплати допомоги яким припиняється з 1 січня 2023 р.; одержувачів, яким припинено виплату допомоги у зв’язку із завершенням на відповідній території бойових дій, припиненням можливості бойових дій або завершенням тимчасової окупації; одержувачів, яким припинено виплату допомоги у зв’язку з виявленням відомостей та/або отриманням інформації, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, шляхом надсилання повідомлення поштою/електронною поштою/засобами мобільного зв’язку про необхідність оновлення документів, необхідних для продовження отримання допомоги.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1460 від 27.12.2022 )
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 258 від 11.03.2022; в редакції Постанов КМ № 1041 від 16.09.2022, № 1320 від 15.11.2022 )
( Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ № 521 від 08.05.2024 - застосовується з 1 травня 2024 року )

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73