КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 березня 2026 р. № 354
Київ
Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України
Відповідно до частини другої
статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
Інд. 28 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2026 р. № 354
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору (далі - субвенція), яка спрямовується на реалізацію програми публічних інвестицій "Модернізація інфраструктури закладів професійної та фахової передвищої освіти" (далі - програма).
2. У цих Порядку та умовах терміни вживаються в такому значенні:
1) заклад освіти - заклад професійної або фахової передвищої освіти державної або комунальної форми власності;
2) ініціатор проекту - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, проекти яких включено до відповідного галузевого (секторального) проектного портфеля держави, що дає доступ до фінансового забезпечення їх реалізації за рахунок коштів субвенції у відповідному бюджетному періоді, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2025 р.
№ 527 "Деякі питання управління публічними інвестиціями" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 45, ст. 3053);
3) навчально-практичний центр - структурний підрозділ закладу освіти, головною метою діяльності якого є вдосконалення теоретичної та практичної підготовки здобувачів освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, працівників суб’єктів господарювання;
4) проектна заявка - інформація, яка подається для участі у відборі проекту для фінансового забезпечення його реалізації за рахунок коштів субвенції.
3. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
4. Субвенція спрямовується на реалізацію публічних інвестиційних проектів, які включено до галузевого (секторального) проектного портфеля держави та відповідають напрямам, визначеним програмою (далі - публічні інвестиційні проекти), зокрема на:
1) реалізацію публічних інвестиційних проектів, спрямованих на придбання основних засобів довгострокового користування (сільськогосподарської, іншої техніки), матеріалів, обладнання та устаткування закладами освіти з метою модернізації майстерень, лабораторій, кабінетів, навчально-практичних центрів (далі - обладнання для модернізації) та капітальний ремонт (реконструкцію) майстерень, лабораторій, кабінетів (будівель та споруд, інших приміщень, зокрема тих, в яких зберігається придбане обладнання для модернізації), навчально-практичних центрів закладів освіти (далі - капітальний ремонт (реконструкція);
2) реалізацію публічних інвестиційних проектів, спрямованих на забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору для закладів професійної освіти, у яких створено навчально-практичні центри і для яких наявна проектна документація, розроблена за кошти субвенції (за винятком гуртожитків);
3) завершення реалізації розпочатих у 2025 році публічних інвестиційних проектів, які були профінансовані згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 травня 2025 р.
№ 431 "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору в 2025 році" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 43, ст. 2964), за умови готовності таких публічних інвестиційних проектів не менш як на 40 відсотків їх загальної вартості.
Субвенція може спрямовуватися на реалізацію компонентів публічних інвестиційних проектів, визначених підпунктами 1-3 пункту 4 цих Порядку та умов, за умови, що такий компонент є частиною проекту з модернізації майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору.
5. Субвенція розподіляється у такій черговості:
1) на реалізацію публічних інвестиційних проектів за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 4 цих Порядку та умов;
2) на завершення реалізації розпочатих у 2025 році публічних інвестиційних проектів, визначених у підпункті 3 пункту 4 цих Порядку та умов, за умови готовності таких публічних інвестиційних проектів не менш як на 40 відсотків їх загальної вартості;
3) на реалізацію публічних інвестиційних проектів за напрямами, визначеними підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов.
6. Субвенція спрямовується закладам освіти на реалізацію публічних інвестиційних проектів у разі дотримання таких умов:
1) за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов:
загальна кількість здобувачів освіти - не менше 400 осіб (станом на 1 січня року, в якому планується реалізація проекту). Як виняток, субвенція може спрямовуватися для кожної області не більш як для двох закладів професійної освіти із загальною кількістю від 300 до 400 здобувачів освіти у разі, коли професійне спрямування майстерні, лабораторії, кабінету, навчально-практичного центру відсутнє в інших закладах професійної освіти в радіусі 40 кілометрів у межах області;
співфінансування у таких розмірах:
- не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, для закладів освіти, розташованих на всіх інших територіях;
належність закладу освіти до об’єктів державної, комунальної форми власності, що отримують фінансування з місцевих бюджетів на здобуття професійної освіти, професійних кваліфікацій, підготовку здобувачів фахової передвищої освіти;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, на яке буде спрямована субвенція, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки закладу освіти. Заклади освіти, які розташовані у межах територій, що включені до
переліку, та тимчасово переміщені для безпечної організації і здійснення освітнього процесу в інші регіони України, надають відповідний документ про оренду майна, згідно з яким організовано освітній процес;
наявність у Реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва проектної документації та позитивного звіту про результати експертизи проекту будівництва відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р.
№ 560 "Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674). При цьому кошторисна частина такого звіту повинна бути зареєстрована не раніше 15 червня року, що передує року, в якому передбачається виділення субвенції для реалізації проекту згідно з цими Порядком та умовами;
наявність дизайн-проекту майстерні, лабораторії, кабінету, навчально-практичного центру з позначенням місць розташування техніки, обладнання, меблів, санітарних зон тощо;
завершення створення майстерень, лабораторій, кабінетів, навчально-практичних центрів та забезпечення їх подальшої експлуатації (у наступних бюджетних періодах) за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством, що підтверджується гарантійним листом;
сума коштів субвенції, яка спрямовується закладами освіти на капітальний ремонт (реконструкцію), повинна становити не більше 30 відсотків загального розміру субвенції;
2) за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 4 цих Порядку та умов:
загальна кількість здобувачів освіти - не менше 400 осіб (станом на 1 січня року, в якому планується реалізація проекту). Як виняток, субвенція може спрямовуватися для кожної області не більш як для двох закладів професійної освіти із загальною кількістю від 300 до 400 здобувачів освіти у разі, коли професійне спрямування майстерні, лабораторії, кабінету, навчально-практичного центру відсутнє в інших закладах професійної освіти в радіусі 40 кілометрів у межах області;
співфінансування у таких розмірах:
- не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, для закладів освіти, розташованих у межах територій областей, визначених
переліком (крім Дніпропетровської, Київської, Одеської областей);
- не більш як 50 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 50 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, для закладів освіти, розташованих на всіх інших територіях;
належність закладу освіти до об’єктів державної, комунальної форми власності, що отримують фінансування з місцевих бюджетів на здобуття професійної освіти, професійних кваліфікацій, підготовку здобувачів фахової передвищої освіти;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, на яке буде спрямована субвенція, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки закладу освіти. Заклади освіти, які розташовані у межах територій, включених до
переліку, та тимчасово переміщені для безпечної організації і здійснення освітнього процесу в інші регіони України, надають відповідний документ про оренду майна, згідно з яким організовано освітній процес;
наявність у Реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва проектної документації та позитивного звіту про результати експертизи проекту будівництва відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р.
№ 560 "Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України". При цьому кошторисна частина такого звіту повинна бути зареєстрована не раніше 15 червня року, що передує року, в якому передбачається виділення субвенції для реалізації проекту згідно з цими Порядком та умовами;
3) за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 4 цих Порядку та умов:
готовність проектів не менш як на 40 відсотків їх загальної вартості;
співфінансування у таких розмірах:
- не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, для закладів освіти, розташованих у межах територій областей, визначених
переліком (крім Дніпропетровської, Київської, Одеської областей);
- не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, для закладів освіти, розташованих на всіх інших територіях.
Обсяг фінансування за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 4 цих Порядку та умов, визначається шляхом зменшення затверджених у 2025 році обсягів коштів субвенції на реалізацію публічних інвестиційних проектів на суму касових видатків, здійснених на реалізацію таких публічних інвестиційних проектів.
7. Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
Джерелами співфінансування з місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та інші міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам.
Співфінансування з місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, може спрямовуватися на інші напрями витрат, не передбачені пунктом 4 цих Порядку та умов, з метою виконання необхідних робіт за відповідним публічним інвестиційним проектом у повному обсязі.
У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання обладнання для модернізації закладами освіти видатки розвитку, визначені розподілом субвенції, можуть спрямовуватися на видатки споживання в установленому законодавством порядку.
Під час реалізації проектів, пов’язаних з капітальним ремонтом (реконструкцією) майстерень, лабораторій, кабінетів (будівель та споруд, інших приміщень), навчально-практичних центрів закладів освіти, забезпеченням енергоефективності та інклюзивності освітнього простору, необхідно дотримуватися вимог містобудівного законодавства, екологічних та соціальних норм, будівельних норм, нормативних документів, обов’язковість застосування яких встановлена законодавством, щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, енергоефективності, укриття населення в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту, інженерно-технічних заходів цивільного захисту, вимог пожежної та техногенної безпеки.
8. Для відбору публічних інвестиційних проектів для надання субвенції МОН утворює комісію та затверджує її персональний склад.
Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки відповідно до розподілу функціональних повноважень.
До роботи комісії під час прийняття рішень не допускаються особи, які відповідно до
Закону України "Про запобігання корупції" є особами, що можуть мати реальний чи потенційний конфлікт інтересів.
Діяльність комісії провадиться на засадах відкритості та гласності, незалежності, об’єктивності і обґрунтованості рішень комісії.
Формою роботи комісії є засідання, що проводяться у разі потреби. Під час надзвичайних обставин, карантину, інших непереборних обставин, які унеможливлюють відвідування членами комісії засідань, засідання комісії може проводитися з використанням послуг міжособистісних електронних комунікацій (відеозв’язку) через Інтернет.
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
Засідання комісії є правоможним, якщо в її роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.
Рішення комісії приймається більшістю голосів членів її затвердженого складу, оформляється протоколом, який підписується головою (головуючим на засіданні) і секретарем.
Підготовку матеріалів для розгляду комісією, складення та оформлення протоколів засідань комісії, підготовку на підставі протоколу засідання комісії проекту пропозицій щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладів освіти до переліку закладів здійснює секретар комісії, який бере участь в засіданнях комісії без права голосу.
Комісія може формувати пропозиції щодо переліку публічних інвестиційних проектів для здійснення перерозподілу невикористаного обсягу субвенції між проектами, що відповідають вимогам, визначеним у пунктах 4-7 цих Порядку та умов.
Пропозиції щодо перерозподілу субвенції за переліком публічних інвестиційних проектів готуються комісією за рішенням МОН відповідно до цих Порядку та умов за умови відсутності зареєстрованих в установленому порядку в органах Казначейства бюджетних фінансових зобов’язань, кредиторської заборгованості за відповідними проектами, реалізація яких розпочата відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України розподілу субвенції.
9. Для участі у відборі публічних інвестиційних проектів для фінансового забезпечення їх реалізації за рахунок коштів субвенції подається проектна заявка.
Відбір публічних інвестиційних проектів для надання субвенції за напрямами, визначеними підпунктами 1 і 2 пункту 4 цих Порядку та умов, проводиться за такими етапами:
оголошення про початок відбору публічних інвестиційних проектів;
подання проектних заявок;
визначення пріоритетності публічних інвестиційних проектів;
оцінка відповідності публічних інвестиційних проектів умовам відбору;
формування переліку публічних інвестиційних проектів для фінансування.
Відбір публічних інвестиційних проектів для надання субвенції за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 4 цих Порядку та умов, проводиться без етапів визначення пріоритетності публічних інвестиційних проектів та оцінки відповідності публічних інвестиційних проектів умовам відбору. У разі коли ініціатор проекту потребує збільшення фінансування з державного бюджету у зв’язку із зміною вартості публічного інвестиційного проекту, такий проект бере участь у відборі на загальних умовах.
10. Оголошення про проведення відбору публічних інвестиційних проектів розміщується на офіційному веб-сайті МОН та в Єдиній інформаційній системі управління публічними інвестиційними проектами (далі - Єдина інформаційна система), яка функціонує відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2025 р.
№ 527 "Деякі питання управління публічними інвестиціями", в якому зазначаються:
початкові та кінцеві дати етапів відбору публічних інвестиційних проектів;
критерії відбору публічних інвестиційних проектів;
строк проведення відбору;
перелік документів, що подаються, та порядок їх подання;
контактні особи, їх номери телефонів, адреси електронної пошти для отримання додаткової інформації та порядок отримання такої інформації.
Строк подання проектних заявок щодо участі у відборі повинен становити не менше 10 і не більше 30 робочих днів з дати оприлюднення МОН оголошення про проведення відбору.
У разі повторного оголошення про проведення відбору публічних інвестиційних проектів застосовується процедура, визначена цими Порядком та умовами для відбору таких проектів.
11. Ініціатори проектів подають проектні заявки за допомогою програмних засобів Єдиної інформаційної системи шляхом заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача Єдиної інформаційної системи.
У випадку відсутності технічної можливості подання проектних заявок програмними засобами Єдиної інформаційної системи, зокрема внаслідок відсутності відповідних алгоритмів або специфіки даних, такі проектні заявки можуть бути подані ініціатором проекту до комісії в паперовій та електронній формі за формою, встановленою МОН.
Проектні заявки повинні відповідати умовам до публічних інвестиційних проектів, наведеним у пунктах 4-7 цих Порядку та умов.
Ініціатори проектів відповідають за правильність та достовірність інформації, зазначеної у проектних заявках, доданих до них документах, а також відповідність умовам до публічних інвестиційних проектів для надання субвенції, наведеним у пунктах 4-7 цих Порядку та умов.
До проектної заявки ініціатори проектів додають такі документи та інформацію:
правовстановлюючі документи на рухоме та нерухоме майно, на яке буде спрямована субвенція, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки. Для закладів освіти, які розташовані у межах територій, включених до переліку, та тимчасово переміщені для безпечної організації і здійснення освітнього процесу в інші регіони України, - відповідний документ про оренду майна, згідно з яким організовано освітній процес;
довідку щодо кількості здобувачів освіти станом на 1 січня року, в якому планується реалізація проекту, із зазначенням їх загальної кількості, а також у розрізі професій, спеціальностей;
гарантійний лист щодо забезпечення співфінансування із зазначенням джерел такого фінансування відповідно до пункту 7 цих Порядку та умов;
гарантійний лист щодо завершення створення майстерень, лабораторій, кабінетів, навчально-практичних центрів та забезпечення їх подальшої експлуатації (у наступних бюджетних періодах) за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством;
посилання на проектну документацію, позитивний звіт про результати експертизи проекту будівництва, зведений та локальний кошторис у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
дизайн-проект майстерні, лабораторії, кабінету, навчально-практичного центру з позначенням місць розташування техніки, обладнання, меблів, санітарних зон тощо;
перелік техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, що планується придбати з метою модернізації майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору, погоджений роботодавцями, органом управління, органами місцевого самоврядування, яким підпорядковані заклади освіти, за такою формою (далі - перелік обладнання):
| Порядковий номер | Найменування техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, які планується придбати | Орієнтовна вартість одиниці (тис. гривень) | Кількість одиниць | Усього (тис. гривень) |
Комісія в своїй роботі керується інформацією, отриманою з інформаційних систем, які перебувають у розпорядженні МОН та інших центральних органів виконавчої влади, представлених в комісії, зокрема з Єдиної інформаційної системи, та проводить консультації з розпорядниками такої інформації з метою її уточнення та верифікації.
У випадку збільшення протягом бюджетного періоду, в якому реалізується публічний інвестиційний проект, вартості його реалізації на понад 10 відсотків, зазначеної у проектній заявці, видатки, пов’язані з таким збільшенням, не може бути здійснено за кошти субвенції та має бути профінансовано виключно за кошти місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.
12. Пріоритетність публічних інвестиційних проектів за напрямами, визначеними підпунктами 1-3 пункту 4 цих Порядку та умов, визначається з використанням програмних засобів Єдиної інформаційної системи відповідно до розрахунків пріоритетності проектів за бальною системою, наведених у додатках 1 і 2. Пріоритетність професій, спеціальностей, за якими реалізовуватиметься публічний інвестиційний проект, визначається відповідно до категорій, наведених у додатку 3.
У випадку неможливості обчислення певних показників проекту програмними засобами Єдиної інформаційної системи, зокрема внаслідок відсутності відповідних алгоритмів або специфіки даних, такі показники підлягають розрахунку комісією на підставі проектної заявки та доданих до неї документів.
У випадку відсутності технічної можливості визначити пріоритетність проектів з використанням програмних засобів Єдиної інформаційної системи комісія узагальнює подані ініціаторами проектів проектні заявки, визначає їх пріоритетність відповідно до розрахунків, наведених у додатках 1 і 2, вносить результати пріоритетності до Єдиної інформаційної системи.
За результатами визначення пріоритетності формуються списки проектів за кожною чергою відповідно до пункту 5 цих Порядку та умов.
Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) не пізніше п’яти робочих днів з дня завершення подання проектних заявок аналізують рейтингові списки публічних інвестиційних проектів, які сформовано за результатами визначення пріоритетності та погоджують такі списки за замовчуванням. У разі потреби обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) можуть подати МОН обґрунтовані пропозиції щодо змін у визначеному рейтинговому списку публічних інвестиційних проектів.
У разі відсутності пропозицій від обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) після закінчення п’яти робочих днів з дня завершення подання проектних заявок перелік публічних інвестиційних проектів вважається погодженим без зауважень.
За умови рівності балів рішення про визначення пріоритетності публічних інвестиційних проектів приймається комісією. При цьому перевага надається публічному інвестиційному проекту, відсоток співфінансування якого більший.
13. За результатами пріоритетності публічних інвестиційних проектів комісія послідовно розглядає рейтингові списки публічних інвестиційних проектів за кожною чергою відповідно до пункту 5 цих Порядку та умов, зокрема з урахуванням пропозицій обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій), доки не буде розподілений увесь обсяг коштів, формуючи таким чином пропозиції щодо фінансування публічних інвестиційних проектів за рахунок субвенції.
Комісія має право під час розгляду проектних заявок та реалізації публічних інвестиційних проектів проводити консультації з обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями), міськими радами (військовими адміністраціями) міст - обласних центрів, керівниками закладів освіти щодо:
уточнення переліків обладнання для модернізації з можливістю оновлення ініціатором проекту переліку обладнання, який доданий до проектної заявки;
уточнення розміру співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, з можливістю оновлення ініціатором проекту розміру співфінансування;
інших питань, які потребують обговорення на етапі забезпечення підготовки обґрунтованих пропозицій та під час реалізації публічних інвестиційних проектів.
У разі внесення змін до проектної документації та кошторисів, а також іншої поданої інформації забезпечується оновлення даних за публічним інвестиційним проектом в Єдиній інформаційній системі.
За результатами відбору комісія формує пропозиції щодо переліку публічних інвестиційних проектів для надання субвенції з урахуванням оцінки відповідності публічних інвестиційних проектів вимогам, визначеним у пунктах 4-7 цих Порядку та умов.
Перелік закладів освіти, публічні інвестиційні проекти яких відібрані для надання субвенції, затверджує МОН.
14. Використання субвенції здійснюється в обсязі, передбаченому в Державному бюджеті України на відповідний рік, з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р.
№ 710 "Про ефективне використання державних коштів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739) і
Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, ратифікованої
Законом України "Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility", Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р.
№ 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 32, ст. 2035), та постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р.
№ 1318 "Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 106, ст. 6741), зокрема щодо:
проведення перевірки реципієнтів фінансування, у тому числі підрядників та субпідрядників, щодо застосування до них обмежувальних заходів;
дотримання правил щодо прийнятності осіб, суб’єктів і матеріалів для постачання;
недопущення будь-якого подвійного фінансування одних і тих же компонентів проектів, у тому числі за рахунок коштів, наданих Європейським Союзом чи іншими донорами;
забезпечення публічності отриманого фінансування від Європейського Союзу під час виконання заходів Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р.
№ 244.
Субвенція спрямовується на досягнення кількісних та якісних показників, передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р.
№ 244, в рамках інструменту Ukraine Facility.
15. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
16. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється згідно із законодавством.
17. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до
Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 p., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном.
18. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
19. Казначейство інформує щомісяця до 20 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції, взяті бюджетні зобов’язання, бюджетні фінансові зобов’язання та касові видатки у розрізі місцевих бюджетів із зазначенням коду бюджету.
20. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
21. МОН здійснює моніторинг використання субвенції розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та виконання робіт, які фінансуються за рахунок субвенції, за допомогою програмних засобів Єдиної інформаційної системи за наявності технічної можливості.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами забезпечують внесення до 10 числа місяця, наступного за звітним, достовірної інформації про стан реалізації публічних інвестиційних проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, до Єдиної інформаційної системи відповідно до рекомендацій МОН.
Невнесення, несвоєчасне внесення, внесення недостовірної інформації до Єдиної інформаційної системи або невикористання чи несвоєчасне використання коштів субвенції, або порушення строків реалізації публічних інвестиційних проектів є підставою для перегляду комісією розподілу коштів та подання пропозицій щодо їх перерозподілу.
22. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають обласним, Київській міській держадміністраціям (військовим адміністраціям):
звіт про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування) і фотографії, в яких зафіксовано стан реалізації проектів, - щомісяця до 5 числа наступного місяця;
звіт про завершення реалізації публічних інвестиційних проектів, що включає інформацію про проведення оплати за отримані товари, виконані роботи і надані послуги та отримання декларації про готовність об’єкта до експлуатації (для проектів, пов’язаних із проведенням капітального ремонту, реконструкції), - не пізніше 25 грудня звітного року.
23. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щомісяця до 10 числа наступного місяця МОН звіт про використання коштів на реалізацію публічних інвестиційних проектів за формою згідно з додатком 4.
24. МОН подає щомісяця до 30 числа наступного місяця Мінфіну звіт про використання коштів на реалізацію публічних інвестиційних проектів за формою згідно з додатком 4.
25. Дані, що містяться в звітах, передбачених пунктами 22-24 цих Порядку та умов, заносяться за наявності технічної можливості до Єдиної інформаційної системи з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої особи.
Додаток 1
до Порядку та умов
РОЗРАХУНОК
пріоритетності публічних інвестиційних проектів за напрямом придбання обладнання для модернізації та капітального ремонту (реконструкції) майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору
Додаток 2
до Порядку та умов
РОЗРАХУНОК
пріоритетності публічних інвестиційних проектів за напрямом забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору
Додаток 3
до Порядку та умов
ПРІОРИТЕТНІСТЬ
професій, спеціальностей, за якими реалізовуватиметься публічний інвестиційний проект за категоріями
Додаток 4
до Порядку та умов
ЗВІТ
про використання коштів на реалізацію публічного інвестиційного проекту "Модернізація майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору"
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2026 р. № 354
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1.
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, забезпечення енергоефективності, безпеки та інклюзивності освітнього простору" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 100, ст. 3252).
10. Пункт 1 змін щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Європейського Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених
постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2025 р. № 807 (Офіційний вісник України, 2025 р., № 62, ст. 4244).