• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Умови, Порядок від 30.11.2016 № 925
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 листопада 2016 р. № 925
Київ
Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти
( У назві і тексті Постанови слова "державної форми власності" виключено згідно з Постановою КМ № 201 від 29.03.2017 )
( У назві та тексті Постанови слова "модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів" замінено словами "створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти" згідно з Постановою КМ № 104 від 12.02.2020 )
Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам настворення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, що додаються.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 листопада 2016 р. № 925
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти
1. Цей Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є структурні підрозділи освіти і науки, які визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет, згідно із законодавством.
3. Субвенція спрямовується на придбання основних засобів довгострокового користування (сільськогосподарської, іншої техніки), матеріалів, обладнання та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, відокремленими структурними підрозділами закладів фахової передвищої, вищої освіти, які мають статус закладу професійної (професійно-технічної) освіти (далі - заклади професійної (професійно-технічної) освіти), на базі яких будуть створені навчально-практичні центри сучасної професійної (професійно-технічної) освіти (далі - навчально-практичні центри), а також на капітальний ремонт (реконструкцію) майстерень, лабораторій, кабінетів (будівель та споруд, інших приміщень), які безпосередньо стосуються функціонування навчально-практичних центрів або в яких зберігається закуплене обладнання та основні засоби. Сума коштів, які спрямовуються закладами професійної (професійно-технічної) освіти на капітальний ремонт (реконструкцію), повинна становити не більше 20 відсотків загального розміру субвенції.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021; в редакції Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання обладнання, матеріалів та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри, видатки розвитку, визначені розподілом субвенції, можуть спрямовуватися на видатки споживання.
4. Умовами надання субвенції є:
співфінансування не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством;
створення нових чи облаштування існуючих навчально-практичних центрів;
належність закладу професійної (професійно-технічної) освіти до об’єктів державної та/або комунальної власності;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, та тимчасово переміщені для безпечної організації і здійснення освітнього процесу в інші регіони України, надають відповідний документ про оренду майна, згідно з яким на сьогодні організовано освітній процес;
( Абзац п'ятий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
загальна кількість здобувачів освіти - не менше 400 осіб. Також обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) можуть подати заявки не більш як для двох закладів професійної (професійно-технічної) освіти із загальною кількістю здобувачів освіти від 300 до 400 учнів у разі, коли професійне спрямування майбутнього навчально-практичного центру відсутнє в інших закладах професійної (професійно-технічної) освіти в радіусі 40 кілометрів в межах області;
( Абзац шостий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021; в редакції Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
створення навчально-практичних центрів за професіями, які належать до пріоритетних галузей економіки регіону, країни;
співпраця закладу професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями щодо подальшого працевлаштування випускників (меморандуми, договори про співпрацю, співробітництво, спільну діяльність, здобуття освіти за дуальною формою, проходження виробничої практики, спільні проекти тощо);
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
завершення створення навчально-практичних центрів та забезпечення їх подальшої експлуатації (у наступних бюджетних періодах) за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.
( Абзац десятий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1208 від 25.10.2024 )
Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021 )
Джерелами співфінансування з місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та інші міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021 )
Співфінансування з місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, може спрямовуватися на інші напрями витрат, не передбачені пунктом 3 цих Порядку та умов, з метою виконання необхідних робіт за відповідним проектом у повному обсязі.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1208 від 25.10.2024 )
5. Включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів (далі - перелік закладів), здійснюється відповідно до обґрунтованих пропозицій комісії, яка утворена МОН, що сформовані за результатами розгляду заявок за зразком, наведеним у додатку 1, які подані обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями).
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають заявки від усіх закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які відповідають умовам, передбаченим пунктом 4 цих Порядку та умов, із зазначенням пріоритетності їх створення за зразком, наведеним у додатку 2.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Узагальнений перелік заявок, сформованих обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями), подається разом з пропозиціями щодо пріоритетних проектів із створення навчально-практичних центрів.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) також можуть подавати заявки щодо кількох навчально-практичних центрів різного спрямування від одного закладу професійної (професійно-технічної) освіти. У такому разі зазначені заявки формуються і подаються окремо.
( Абзац четвертий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
До заявки додається гарантійний лист за підписом голови обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) щодо дотримання умов, передбачених пунктом 4 цих Порядку та умов, та своєчасного використання субвенції у повному обсязі. Також (у разі потреби) до заявки додаються листи підтримки від міського голови міста обласного значення - обласного центру (для закладів, фінансування яких здійснюється з бюджетів міських територіальних громад з адміністративним центром у місті обласного значення - обласному центрі), голови територіальної громади, на території якої розташований заклад професійної (професійно-технічної) освіти (крім міських територіальних громад з адміністративним центром у місті обласного значення - обласному центрі), а також роботодавців.
( Абзац пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 281 від 31.03.2021, № 1408 від 29.12.2023 )
У разі утворення навчально-практичного центру на базі закладу професійної (професійно-технічної) освіти шляхом капітального ремонту (реконструкції) до заявки додається копія письмового звіту експертної організації за результатами експертизи проекту будівництва, в якому підтверджено, зокрема, врахування вимог щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з державними будівельними нормами.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021 )
Заявки приймаються протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2021 р. № 281 "Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти" та щороку до 1 лютого.
( Абзац пункту 5 в редакції Постанови КМ № 281 від 31.03.2021 )
6. Комісія проводить перевірку та оцінку заявок на відповідність цим Порядку та умовам протягом 30 календарних днів з дня завершення строку їх подання і формує за результатами розгляду обґрунтовані пропозиції щодо включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів з урахуванням:
обсягів співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
очікуваного ефекту від створення навчально-практичних центрів з огляду на перспективи розвитку самого закладу професійної (професійно-технічної) освіти, системи професійної (професійно-технічної) освіти області, м. Києва.
Критерії оцінки заявок затверджуються комісією.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021 )
Якщо заявку оформлено не за зразком, наведеним у додатку 1, комісія приймає рішення про відхилення заявки, про що повідомляється місцевій держадміністрації (військовій адміністрації), яка її подала.
( Абзац п'ятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Комісія має право отримувати від обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій), міських рад (військових адміністрацій) міст обласного значення - обласних центрів додаткову інформацію, необхідну для забезпечення підготовки обґрунтованих пропозицій.
( Абзац шостий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )
За результатами розгляду зазначених заявок комісія:
( Абзац сьомий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 281 від 31.03.2021 )
погоджує переліки сільськогосподарської та іншої техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, які планують придбати заклади професійної (професійно-технічної) освіти для утворення навчально-практичних центрів;
( Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 281 від 31.03.2021 )
вносить Міністрові освіти і науки обґрунтовані пропозиції щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів.
( Абзац пункту 6 в редакції Постанови КМ № 281 від 31.03.2021 )
7. ( Абзац перший пункту 7 виключено на підставі Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Персональний склад комісії затверджує МОН.
Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
( Абзац третій пункту 7 в редакції Постанови КМ № 1408 від 29.12.2023 )
Діяльність комісії провадиться на засадах відкритості та гласності, незалежності, об’єктивності і обґрунтованості рішень комісії.
Формою роботи комісії є засідання, що проводяться у разі потреби. Під час надзвичайних обставин, карантину, інших непереборних обставин, які унеможливлюють відвідування членами комісії засідань, засідання комісії може проводиться дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій, зокрема відеоконференцзв’язку, за умови забезпечення автентифікації всіх членів комісії.
( Абзац п'ятий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 281 від 31.03.2021 )
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
Засідання комісії є правоможним, якщо в роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.
Рішення комісії приймається більшістю голосів її затвердженого складу.
Рішення комісії оформляється протоколом, який підписується головуючим на засіданні та секретарем, протягом семи робочих днів з дати проведення засідання.
Підготовку матеріалів для розгляду комісією, складення та оформлення протоколів засідань комісії, підготовку на підставі протоколу засідання комісії проекту пропозицій щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладів професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів здійснює секретар комісії.
( Абзац десятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 281 від 31.03.2021 )
8. Перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів, затверджує МОН.
9. Використання субвенції здійснюється в обсязі, передбаченому в Державному бюджеті України на відповідний рік, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 "Про ефективне використання державних коштів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739).
10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
11. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється згідно із законодавством.
12. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 p., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном.
13. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Розпорядники субвенції подають щомісяця до 10 числа МОН інформацію про використання субвенції.
15. МОН подає щомісяця до 20 числа Мінфіну інформацію про використання субвенції у розрізі навчально-практичних центрів.
16. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
( Порядок та умови в редакції Постанови КМ № 104 від 12.02.2020 )
Додаток 1
до Порядку та умов
ЗАЯВКА
для включення до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичного центру
1. Коротка характеристика майбутнього навчально-практичного центру
Найменування закладу професійної (професійно-технічної) освіти Місцезнаходження Галузеве спрямування, професії, що здобуваються на базі навчально-практичного центру
2. Характеристика області
Інформація, наведена в цьому розділі, повинна обґрунтовувати потреби у створенні навчально-практичного центру, його роль та місце у системі професійної (професійно-технічної) освіти регіону:
бачення економічного розвитку області (м. Київ) (обсяг - 1 сторінка);
(Коротка інформація про ключові показники та економічні тенденції, характеристика пріоритетних секторів економіки, перспективи їх розвитку)
демографічна ситуація та регіональний ринок праці (обсяг - 1,5 сторінки).
(Коротка інформація про ключові показники та тенденції демографічної ситуації в регіоні, попит на робочу силу у розрізі відповідних секторів економіки)
3. Характеристика закладу професійної (професійно-технічної) освіти (обсяг - до 3 сторінок):
найменування закладу професійної (професійно-технічної) освіти та його засновника, їх коди згідно з ЄДРПОУ;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, та тимчасово переміщені для безпечної організації і здійснення освітнього процесу в інші регіони України, надають відповідний документ про оренду майна, згідно з яким на сьогодні організовано освітній процес;
наявність об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту;
кількість здобувачів освіти (станом на 1 січня року, в якому планується утворення навчально-практичного центру);
якісний склад педагогічних працівників;
зв’язок з ринком праці;
працевлаштування випускників;
досвід застосування сучасних підходів та методів розроблення, впровадження освітніх програм та навчальних планів (компетентнісний підхід);
якість інфраструктури та обладнання, включаючи навчальні, рекреаційні та інші приміщення;
доступність (транспортна, а також для осіб з особливими освітніми потребами);
досвід та потенціал викладання для різних груп здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти (молодь, дорослі, особи з особливими освітніми потребами).
Наявна співпраця заінтересованих сторін (обсяг - 1 сторінка).
(Відомості про форми співпраці всіх заінтересованих осіб у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, яким чином вони забезпечують розвиток закладу професійної (професійно-технічної) освіти)
4. Характеристика навчально-практичного центру
Опис запропонованого навчально-практичного центру (обсяг - до 10 сторінок).
Короткий опис майбутнього навчально-практичного центру - галузеве спрямування, професії, освітні та інші послуги, зв’язок з ринком праці. Обґрунтування потреби у фінансовій підтримці (придбання техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, здійснення капітального ремонту (реконструкції) майстерень, лабораторій, кабінетів, інших приміщень). Дизайн-проект навчально-практичного центру з позначенням на ньому місць розташування техніки, обладнання, меблів, санітарних зон тощо у форматі jpag, png, pptx, pdf, mp4. Перелік техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, які планується придбати, погоджений з роботодавцями, департаментами (управліннями) освіти і науки обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій), за такою формою:
Порядковий номер Найменування техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, які планується придбати Орієнтовна вартість одиниці (тис. гривень) Кількість одиниць Усього (тис. гривень)
Очікуваний ефект від створення навчально-практичного центру з огляду на перспективи розвитку самого закладу професійної (професійно-технічної) освіти, системи професійної (професійно-технічної) освіти області (м. Київ), міста обласного значення - обласного центру, територіальної громади, зокрема:
збільшення кількості здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти в закладі освіти;
збільшення кількості програм співпраці (меморандумів, договорів про співпрацю, співробітництво, спільну діяльність, здобуття освіти за дуальною формою, проходження виробничої практики, спільних проектів тощо) закладу освіти з роботодавцями;
збільшення суми надходжень до спеціального фонду закладу освіти від надання платних послуг, виробничої практики в суб’єктів господарювання;
збільшення кількості випускників, які працевлаштовуються після завершення навчання;
зменшення втрати контингенту здобувачів освіти.
Майбутня підтримка діяльності та розвитку навчально-практичного центру після завершення фінансування (обсяг - 1 сторінка).
5. Наявність ризиків, пов’язаних з реалізацією проекту створення навчально-практичного центру, шляхи їх зниження, потенційні негативні наслідки
6. Кошторис
Стаття витрат Джерела фінансування Загальна вартість навчально-практичного центру
державний бюджет співфінансування
тис. гривень відсотків місцевий бюджет, тис. гривень інші джерела, тис. гривень відсотків
1 2 3 = 2 / 7 х 100 4 5 6 = (4 + 5) / 7 х 100 7 = 2 + 4 + 5
Придбання техніки, обладнання, матеріалів та устаткування
Капітальний ремонт (реконструкція)
Інші витрати (за кожною статтею окремо)
Усього
( Додаток в редакції Постанови КМ № 104 від 12.02.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 281 від 31.03.2021, № 1408 від 29.12.2023 )
Додаток 2
до Порядку та умов
ПОДАННЯ
для включення до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти ___________________ області (м. Київ), на базі яких планується створення навчально-практичного центру
( Порядок та умови доповнено додатком 2 згідно з Постановою КМ № 1408 від 29.12.2023 )