• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 12.02.2020 № 104
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.02.2020
  • Номер: 104
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.02.2020
  • Номер: 104
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 лютого 2020 р. № 104
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925"Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 100, ст. 3252; 2017 р., № 30, ст. 878; 2018 р., № 33, ст. 1162; 2019 р., № 32, ст. 1154) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр УкраїниО.ГОНЧАРУК
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 104
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925
1. У назві та тексті постанови слова "модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів" замінити словами "створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти".
2. Порядок та умови, затверджені зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 листопада 2016 р. № 925
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 104)
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти
1. Цей Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є структурні підрозділи освіти і науки, які визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет, згідно із законодавством.
3. Субвенція спрямовується на придбання сільськогосподарської, іншої техніки, обладнання, матеріалів та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри сучасної професійної (професійно-технічної) освіти (далі - навчально-практичні центри), а також на капітальний ремонт (реконструкцію) майстерень, лабораторій, кабінетів, інших приміщень. Сума коштів, які спрямовуються закладами професійної (професійно-технічної) освіти для капітального ремонту (реконструкції), повинна становити не більше 20 відсотків загального розміру субвенції.
У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання обладнання, матеріалів та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри, видатки розвитку, визначені розподілом субвенції, можуть спрямовуватися на видатки споживання.
4. Умовами надання субвенції є:
співфінансування не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством;
створення нових чи облаштування існуючих навчально-практичних центрів;
належність закладу професійної (професійно-технічної) освіти до об’єктів державної та/або комунальної власності;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
загальна кількість здобувачів освіти - не менше 400 осіб;
створення навчально-практичних центрів за професіями, які належать до пріоритетних галузей економіки регіону, країни;
завершення створення навчально-практичних центрів та забезпечення їх подальшої експлуатації (у наступних бюджетних періодах) за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.
5. Включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів (далі - перелік закладів), здійснюється відповідно до обґрунтованих пропозицій комісії, яка утворена МОН, що сформовані за результатами розгляду заявок за зразком, наведеним у додатку, які подані обласними, Київською міською держадміністраціями.
Обласні, Київська міська держадміністрації можуть подавати заявки щодо кількох навчально-практичних центрів різного спрямування.
До заявки додається гарантійний лист за підписом голови обласної, Київської міської держадміністрації щодо дотримання умов, передбачених пунктом 4 цих Порядку та умов.
Заявки приймаються протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 100, ст. 3252), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 104, та до 1 лютого кожного наступного року.
6. Комісія проводить перевірку та оцінку заявок на відповідність цим Порядку та умовам протягом 30 календарних днів з дня завершення строку їх подання і формує за результатами розгляду обґрунтовані пропозиції щодо включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів з урахуванням:
обсягів співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
очікуваного ефекту від створення навчально-практичних центрів з огляду на перспективи розвитку самого закладу професійної (професійно-технічної) освіти, системи професійної (професійно-технічної) освіти області, м. Києва.
Якщо заявку оформлено не за зразком, наведеним у додатку, комісія приймає рішення про відхилення заявки, про що повідомляється місцевій держадміністрації, яка її подала.
Комісія має право отримувати від обласних, Київської міської держадміністрацій додаткову інформацію, необхідну для забезпечення підготовки обґрунтованих пропозицій.
За результатами розгляду зазначених заявок комісія вносить Міністрові освіти і науки обґрунтовані пропозиції щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів.
7. До складу комісії включаються представники МОН та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (за згодою).
Персональний склад комісії затверджує МОН.
Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки.
Діяльність комісії провадиться на засадах відкритості та гласності, незалежності, об’єктивності і обґрунтованості рішень комісії.
Формою роботи комісії є засідання, що проводяться за необхідності.
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
Засідання комісії є правоможним, якщо в роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.
Рішення комісії приймається більшістю голосів її затвердженого складу.
Рішення комісії оформляється протоколом, який підписується головуючим на засіданні та секретарем, протягом семи робочих днів з дати проведення засідання.
Підготовку матеріалів для розгляду комісією, складення та оформлення протоколів засідань комісії, підготовку на підставі протоколу засідання комісії проекту пропозицій щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладів професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів здійснює секретар комісії, який бере участь у засіданнях комісії без права голосу.
8. Перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів, затверджує МОН.
9. Використання субвенції здійснюється в обсязі, передбаченому в Державному бюджеті України на відповідний рік, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 "Про ефективне використання державних коштів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739).
10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
11. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється згідно із законодавством.
12. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 p., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном.
13. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Розпорядники субвенції подають щомісяця до 10 числа МОН інформацію про використання субвенції.
15. МОН подає щомісяця до 20 числа Мінфіну інформацію про використання субвенції у розрізі навчально-практичних центрів.
16. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток
до Порядку та умов
ЗАЯВКА
для включення до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичного центру
1. Коротка характеристика майбутнього навчально-практичного центру
Найменування закладу професійної (професійно-технічної) освітиАдреса розташуванняГалузеве спрямування навчально-практичного центруПотреба у фінансуванні (тис. гривень)
обладнанняремонт
(реконструкція)
2. Характеристика області
Інформація, наведена в цьому розділі, повинна обґрунтовувати потреби у створенні навчально-практичного центру, його роль та місце у системі професійної (професійно-технічної) освіти регіону:
бачення економічного розвитку області (м. Київ) (обсяг - 1 сторінка);
(Коротка інформація про ключові показники та економічні тенденції, характеристика пріоритетних секторів економіки, перспективи їх розвитку)
демографічна ситуація та регіональний ринок праці (обсяг - 1,5 сторінки).
(Коротка інформація про ключові показники та тенденції демографічної ситуації в регіоні, попит на робочу силу у розрізі відповідних секторів економіки)
3. Характеристика закладу професійної (професійно-технічної) освіти (обсяг - до 3 сторінок):
найменування закладу професійної (професійно-технічної) освіти та його засновника, їх коди згідно з ЄДРПОУ;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки;
кількість учнів, слухачів (станом на дату подання заявки);
якісний склад педагогічних працівників;
зв’язок з ринком праці;
працевлаштування випускників;
досвід застосування сучасних підходів та методів розроблення, впровадження освітніх програм та навчальних планів (компетентнісний підхід);
якість інфраструктури та обладнання, включаючи навчальні, рекреаційні та інші приміщення;
доступність (транспортна, а також для осіб з особливими освітніми потребами);
досвід та потенціал викладання для різних груп здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти (молодь, дорослі, особи з особливими освітніми потребами).
Наявна співпраця заінтересованих сторін (обсяг - 1 сторінка).
(Відомості про форми співпраці всіх заінтересованих осіб у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, яким чином вони забезпечують розвиток закладу професійної (професійно-технічної) освіти)
4. Характеристика навчально-практичного центру
Опис запропонованого навчально-практичного центру (обсяг - до 5 сторінок).
(Короткий опис майбутнього навчально-практичного центру - галузева спрямованість, професії, освітні та інші послуги, зв’язок з ринком праці. Обґрунтування потреби у фінансовій підтримці (придбання та встановлення обладнання, придбання матеріалів, капітальний ремонт чи реконструкція)
Очікуваний ефект від створення навчально-практичного центру з огляду на перспективи розвитку самого закладу професійної (професійно-технічної) освіти, системи професійної (професійно-технічної) освіти області (м. Київ).
Майбутня підтримка діяльності та розвитку навчально-практичного центру після завершення фінансування (обсяг - 1 сторінка).
5. Наявність ризиків, пов’язаних з реалізацією проекту створення навчально-практичного центру, шляхи їх зниження, потенційні негативні наслідки
6. Кошторис
Стаття витратДжерела фінансування (тис. гривень)Разом
державний бюджетмісцевий бюджетінші джерела
Придбання обладнання
Капітальний ремонт
Реконструкція
Придбання навчальних матеріалів
Інші витрати
Усього ".