• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Перелік відомостей, що містяться в рішенні експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Перелік від 10.12.2024 № 2067
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 10.12.2024
  • Номер: 2067
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 10.12.2024
  • Номер: 2067
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров'я України
10 грудня 2024 року № 2067
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 грудня 2024 р. за № 1927/43272
Перелік
відомостей, що містяться в рішенні експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства охорони здоров'я України  від 19 грудня 2024 року № 2117 )
1. Прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) особи, щодо якої проведено оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - особа).
2. Дата народження особи.
3. Стать особи (біологічна): чоловік, жінка.
4. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) (у разі наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті громадянина України) особи.
5. Реквізити документа, що посвідчує особу:
1) серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист), орган, що видав документ, дата видачі, строк дії (за наявності);
( підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства охорони здоров'я України від 19.12.2024 р. № 2117 )
2) серія (за наявності) та номер паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, країна, орган, що видав документ, дата видачі, строк дії - для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах.
6. Серія (за наявності) та номер військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів чи посвідчення про приписку до призовної дільниці (за наявності) особи - для чоловіків віком від 18 до 60 років.
7. Категорія щодо військового обов'язку та військове звання (за наявності) особи - для чоловіків віком від 18 до 60 років (стосовно призовників зазначається - "призовник").
8. Адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або адреса фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) особи: поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, будинок, квартира.
9. Контактні дані особи: номер телефону, адреса електронної пошти (за наявності).
10. Відомості про довірену особу для повідомлення у разі неможливості зв'язку з особою (за наявності):
1) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності);
2) контактні дані: номер телефону, адреса електронної пошти (за наявності).
11. Заклад охорони здоров'я, в якому проведено оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - оцінювання):
1) найменування;
2) ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
3) фактичне місцезнаходження: поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, будинок.
12. Дані про направлення особи на оцінювання: дата видачі та номер.
13. Відомості про кожного члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - експертна команда), яка провела оцінювання:
1) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності);
2) РНОКПП (у разі наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті громадянина України);
3) спеціальність;
4) зазначення головуючого у справі члена експертної команди.
14. Відомості про адміністратора закладу охорони здоров'я, який прийняв направлення на оцінювання:
1) прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності);
2) РНОКПП (у разі наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті громадянина України).
15. Форма розгляду справи експертною командою: очно, заочно, з використанням методів і засобів телемедицини або за місцем перебування/лікування особи.
16. Дата проведення оцінювання.
17. Інформація про виконання рекомендацій, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, що були надані за результатами попереднього оцінювання.
18. Обґрунтування рішення експертної команди за результатами оцінювання.
19. Рішення експертної команди за результатами оцінювання:
1) у разі проведення оцінювання з метою встановлення інвалідності, зміни причини інвалідності, закінчення строку, на який встановлено інвалідність, повторного оцінювання у разі настання змін у стані здоров'я, визначення потреби в постійному догляді та інших соціальних послугах (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо встановлення інвалідності;
рішення щодо встановлення інвалідності з оновленою причиною інвалідності;
рішення щодо визначення потреби в постійному догляді;
рішення щодо оновлення рекомендацій, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
дата, з якої встановлено інвалідність;
група інвалідності, яку встановлено (у разі встановлення I групи інвалідності - також підгрупа);
діагноз, за яким особу було направлено, відповідно до національного класифікатора НК 025:2021 "Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я";
встановлення інвалідності безстроково;
дата повторного оцінювання (крім осіб, яким інвалідність встановлено безстроково);
причина інвалідності (зазначається одна причина; у разі наявності інвалідності з дитинства може бути додатково зазначено іншу причину);
дата настання інвалідності (заповнюється тільки у випадках, якщо однією з причин інвалідності є "інвалідність з дитинства");
2) у разі проведення оцінювання з метою встановлення ступеню втрати професійної працездатності (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо встановлення ступеню втрати професійної працездатності;
дата встановлення професійного захворювання чи настання трудового каліцтва;
дата, з якої визначено відсоток втрати професійної працездатності;
відсоток втрати професійної працездатності;
причина втрати професійної працездатності;
дата повторного оцінювання відсотка непрацездатності (у разі необхідності);
3) у разі проведення оцінювання з метою продовження тимчасової непрацездатності (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо продовження тимчасової непрацездатності;
строк, на який було продовжено тимчасову непрацездатність особи;
4) у разі проведення оцінювання з метою визначення медичних показань для забезпечення автомобілем та/або електроскутером і протипоказань до керування ними (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо забезпечення автомобілем та/або електроскутером;
медичні показання для забезпечення автомобілем та/або електроскутером;
протипоказання до керування автомобілем та/або електроскутером;
5) у разі проведення оцінювання з метою встановлення причинного зв'язку смерті з професійним захворюванням, трудовим каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо встановлення причинного зв'язку смерті з професійним захворюванням, трудовим каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
пов'язаність смерті з професійним захворюванням, травмою на виробництві або іншим ушкодженням здоров'я;
6) у разі проведення оцінювання з метою встановлення причинного зв'язку інвалідності з хворобами, перенесеними у дитинстві (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
рішення щодо встановлення причинного зв'язку інвалідності з хворобами, перенесеними у дитинстві.
20. Рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю:
1) здатність до самообслуговування, пересування, орієнтації, спілкування, контролю за своєю поведінкою, здобуття освіти, трудової діяльності, встановлена за результатами оцінювання особи (із зазначенням ступенів);
2) рекомендації щодо забезпечення особи допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
потреба в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації);
код допоміжного засобу реабілітації (технічного та іншого засобу реабілітації) згідно з ДСТУ EN ISO 9999:2021 (EN ISO 9999:2016, IDT; ISO 9999:2016, IDT) "Засоби допоміжні для осіб з обмеженням життєдіяльності. Класифікація та термінологія";
найменування допоміжного засобу реабілітації (технічного та іншого засобу реабілітації) (клас, підклас, вид, підвид) та/або варіанти виготовлення допоміжного засобу реабілітації (технічного та іншого засобу реабілітації) залежно від потреб особи згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 "Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2023 року № 1306);
( абзац четвертий підпункту 2 пункту 20 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.12.2024 р. № 2117 )
3) рекомендації щодо забезпечення особи медичними виробами (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
потреба в забезпеченні медичними виробами;
найменування медичних виробів відповідно до додатків 1 та 2 до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1301;
строк, протягом якого особа потребує забезпечення кожним медичним виробом;
кількість одиниць, які необхідні для забезпечення особи кожним медичним виробом протягом відповідного строку;
4) рекомендації щодо забезпечення особи послугами, потребу в яких визначено чи має бути оцінено в інших сферах життєдіяльності (потреба в отриманні послуг з реабілітації у сфері охорони здоров'я, соціальної і побутової, психолого-педагогічної, професійної і трудової та/або фізкультурно-спортивної реабілітації) (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
4.1) у медичній сфері:
потреба в отримання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров'я;
потреба в реконструктивній хірургії;
потреба в санаторно-курортному лікуванні;
4.2) у соціальній сфері:
рекомендація звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України для вирішення питання щодо призначення страхових виплат або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради для вирішення питання щодо призначення державної допомоги;
рекомендація звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради для визначення потреби та отримання соціальних послуг;
потреба в соціальній і побутовій реабілітації;
4.3) в освітній сфері:
рекомендація звернутися до інклюзивно-ресурсного центру для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи;
потреба в психолого-педагогічній реабілітації;
4.4) у сфері зайнятості та працевлаштування:
потреба у визначенні можливого облаштування робочого місця;
рекомендація звернутися до центру зайнятості або онлайн для отримання безкоштовних послуг з профорієнтації, перенавчання тощо;
загальні обмеження в професійній діяльності, що можуть значно вплинути на погіршення здоров'я;
потреба в професійній і трудовій реабілітації;
4.5) у сфері фізкультурно-спортивної реабілітації:
потреба в навчанні навичкам занять з фізичної культури;
потреба в оздоровленні та реабілітації у таборах фізкультурно-спортивної реабілітації;
потреба в навчально-тренувальних заняттях з фізичної культури і спорту;
потреба в занятті спортом;
5) додаткове визначення потреб у разі встановлення причини інвалідності "нещасний випадок на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження здоров'я)" або "професійне захворювання" (відомості наводяться в разі, якщо це стосується справи, що розглядалася):
спеціальний медичний догляд;
постійний сторонній догляд;
побутове обслуговування;
додаткове харчування;
предмети і засоби особистої гігієни, санітарно-гігієнічні засоби та засоби догляду;
одяг (у тому числі постільна та натільна білизна, постільні речі, гігієнічні вироби, перуки), взуття та інші предмети першої необхідності;
лікарські засоби.
21. Дата прийняття та номер рішення експертної команди.
 

Директор Департаменту цифрових
трансформацій в охороні здоров'я

Дмитро ЛУК'ЯНОВ