НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ, РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
ПОСТАНОВА
01.05.2024 № 236
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2024 р.
за № 752/42097
Про затвердження Положення про електронну регуляторну платформу
Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України "Про електронні комунікації", частини п’ятої статті 1 та підпункту "о" пункту 1 частини четвертої статті 4 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про електронну регуляторну платформу, що додається.
2. Департаменту правового забезпечення в установленому законодавством порядку подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
4. Електронна регуляторна платформа вводиться в експлуатацію поетапно (окремими підсистемами) після закінчення дослідної експлуатації за участю постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг.
Датою початку функціонування електронної регуляторної платформи (окремої її підсистеми) є дата визначена в рішенні НКЕК про початок функціонування електронної регуляторної платформи (окремої її підсистеми), опублікована на офіційному вебсайті НКЕК.
Голова | О. Животовський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах
електронних комунікацій,
радіочастотного спектра
та надання послуг
поштового зв’язку
01 травня 2024 року № 236
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2024 р.
за № 752/42097
ПОЛОЖЕННЯ
про електронну регуляторну платформу
I. Загальні положення та організаційні засади функціонування
1. Електронна регуляторна платформа (далі - Платформа) є автоматизованою інформаційно-аналітичною системою НКЕК, що використовується для виконання нею повноважень, передбачених Законом України "Про електронні комунікації" (далі - Закон), Законом України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку", Законом України "Про поштовий зв’язок", та надання адміністративних послуг в електронному вигляді, електронного обміну інформацією, документами та взаємодії з операторами поштового зв’язку, постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, постачальниками радіообладнання, користувачами радіочастотного спектра та ресурсів нумерації, користувачами електронних комунікаційних послуг, державними електронними інформаційними ресурсами.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про електронні комунікації", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про публічні електронні реєстри".
3. Власником (держателем) Платформи та виключних майнових прав інтелектуальної власності на її програмне забезпечення є держава в особі НКЕК. Держателем Платформи є НКЕК.
4. Розпорядником інформації в Платформі є НКЕК, що забезпечує її одержання, створення, обробку, накопичення, збереження та захист, її оприлюднення та надання у встановленому законодавством порядку, постійне оновлення у структурованому вигляді, який забезпечує зручність навігації та можливість пошуку.
5. Платформа є об’єктом права державної власності, державним інформаційним ресурсом.
6. Подання відповідно до Закону та Законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку", "Про поштовий зв’язок" повідомлень, інформаційних листів, заяв, звітів, запитів про надання витягів з реєстрів, інших документів та інформації до НКЕК та отримання від НКЕК рішень, ліцензій, дозволів, інших документів постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачами радіочастотного спектра, користувачами ресурсу нумерації, постачальниками радіообладнання, операторами поштового зв’язку здійснюються через електронний кабінет на Платформі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
У разі неможливості використання Платформи (призупинення її роботи більш ніж на одну добу) надсилання документів, крім звітності, передбаченої законодавством, може здійснюватися одним із способів, передбачених пунктом 8 цього розділу. При цьому встановлені законодавством чи НКЕК строки подання відповідних документів подовжуються на 3 робочих дні.
Інформація, наявна в базах даних НКЕК, автоматично вноситься до повідомлень, заяв, звітів, інших документів та інформації при їх формуванні на Платформі.
НКЕК на своєму офіційному вебсайті повідомляє про неможливість використання Платформи (зокрема, зазначає дату та час призупинення роботи) та про відновлення її роботи.
Повідомлення, заяви, звіти, інші документи та інформація, які не могли бути подані у визначений для цього строк через призупинення роботи Платформи (її частини), вважаються поданими вчасно, якщо їх подано протягом 3 робочих днів з дати відновлення роботи Платформи, незалежно від тривалості такого призупинення.
7. На період дії надзвичайного або воєнного стану НКЕК для забезпечення належного функціонування інформаційних, інформаційно-комунікаційних та електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів, держателем яких є НКЕК, та захисту інформації, що обробляється в них, а також захисту державних інформаційних ресурсів, може вживати таких додаткових заходів:
1) розміщувати відповідно до законодавства державні інформаційні ресурси та публічні електронні реєстри на хмарних ресурсах та/або в центрах обробки даних, що розташовані за межами України, та реєструвати доменні імена у домені gov.ua для такого розміщення;
2) створювати додаткові резервні копії державних інформаційних ресурсів та публічних електронних реєстрів з дотриманням установлених для таких ресурсів вимог щодо цілісності, конфіденційності та доступності;
3) зупиняти, обмежувати роботу інформаційних, інформаційно-комунікаційних та електронних комунікаційних систем, а також публічних електронних реєстрів з подальшим повідомленням про це шляхом опублікування інформації на офіційному вебсайті НКЕК.
8. Подання кінцевими користувачами електронних комунікаційних послуг, у тому числі споживачами з інвалідністю, іншими особами, крім постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, користувачів радіочастотного спектра, користувачів ресурсів нумерації, а також операторів поштового зв’язку, звернень, заяв, інших документів до НКЕК та отримання від НКЕК відповідей, інших документів здійснюються за вибором автора звернення:
1) через Платформу;
2) в електронному вигляді за допомогою електронних комунікаційних мереж із дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів;
3) поштовим відправленням;
4) нарочним (за місцем розташування відповідного структурного підрозділу НКЕК).
Якщо у зверненні не вказано бажаний спосіб отримання відповіді чи документів, застосовується підпункт 3 цього пункту.
9. Фінансове забезпечення вжиття заходів щодо розроблення, створення, впровадження, модернізації, розвитку, адміністрування, супроводження та забезпечення функціонування Платформи здійснюється в межах бюджетних призначень НКЕК, встановлених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, та інших не заборонених законодавством джерел фінансування.
II. Призначення, основні завдання та функціональні можливості
1. Платформа призначена для забезпечення автоматизації та інформаційно-аналітичної підтримки виконання НКЕК своїх повноважень, передбачених Законом.
2. Основними завданнями Платформи є надання НКЕК адміністративних послуг в електронному вигляді, електронного обміну інформацією, документами та взаємодії з постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, постачальниками радіообладнання, операторами поштового зв’язку, користувачами радіочастотного спектра та ресурсів нумерації, користувачами послуг та споживачами послуг.
3. Платформа відповідно до своїх основних завдань забезпечує виконання наступних функцій:
подання повідомлень, заяв, листів щодо здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій;
подання повідомлень щодо внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку;
ведення зазначених у частині другій статті 8 Закону реєстрів, баз даних та систем;
функціонування персональних кабінетів постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, загальних користувачів радіочастотного спектра, постачальників радіообладнання;
подання документів (заяв, повідомлень тощо) щодо ліцензування користування радіочастотним спектром, дозволів на користування ресурсами нумерації та надання інших адміністративних послуг НКЕК, передбачених Законом;
подання передбаченої законодавством звітності та інформації;
контроль повноти заповнення звітів, заяв та інших документів, необхідних для отримання адміністративних послуг НКЕК, передбачених Законом;
перегляд стану розгляду поданих документів;
доступ до відомостей та документів, визначених Законом та іншими законами;
оприлюднення результатів надання адміністративних послуг;
забезпечує реалізацію незалежного інструменту порівняння відповідно до частини четвертої статті 110 Закону;
взаємодію з підсистемами Системи моніторингу якості електронних комунікаційних послуг;
формування та подання в електронній формі запитів про надання витягів;
функціонування єдиного інформаційного пункту з питань спільного розташування і використання елементів електронних комунікаційних мереж та їх фізичної інфраструктури;
перегляд, копіювання та роздрукування витягів із реєстрів, які зазначено у пунктах 1-5 частини другої статті 8 Закону, та інших документів відповідно до Закону;
можливість здійснення оплати за надання передбачених Законом адміністративних послуг з використанням платіжних систем через мережу Інтернет;
доступ органів державної влади, постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачів радіочастотного спектра, користувачів ресурсів нумерації, користувачів послуг, постачальників радіообладнання, операторів поштового зв’язку, інших заінтересованих осіб до інформації, розміщеної на Платформі в обсягах та порядку, передбачених законами України;
відображення в особистих кабінетах постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачів радіочастотного спектра, користувачів ресурсів нумерації строку дії дозвільних документів, автоматичне позначення реквізитів документа (кольорове позначення або у будь-який інший спосіб для привернення уваги) у разі наближення законодавчо встановленого строку для його поновлення, але не пізніше ніж за 14 днів до настання такого строку;
зберігання, обробку та забезпечення доступу через особистий кабінет до інформації та документів, поданих постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачами радіочастотного спектра, постачальниками радіообладнання, операторами поштового зв’язку до НКЕК через Платформу;
проведення інших операцій, визначених законодавством у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. При формуванні електронної форми повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій або заяви про надання дозволу на користування ресурсом нумерації, заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним спектром використовуються дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань шляхом автоматизованого обміну інформацією. При зміні зазначених даних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідні зміни автоматично відображаються у реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг або реєстрі первинного розподілу ресурсів нумерації та/або реєстрі ліцензій на користування радіочастотним спектром відповідно.
При розгляді відповідно до Закону повідомлень та заяв суб’єктів господарювання НКЕК використовує згідно із законом інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інших державних електронних баз даних та не має права вимагати подання від суб’єктів господарювання наявної в них інформації.
4. На Платформі НКЕК розміщує (оприлюднює), зокрема, таку інформацію:
1) проекти рішень чи інших документів, що підлягають процедурі консультації відповідно до частин першої та другої статті 22 Закону, дата їх оприлюднення, строк подання коментарів і пропозицій та орієнтовний строк прийняття відповідних рішень за результатами консультацій;
2) рішення НКЕК за результатами розгляду спорів, що виникають між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг у зв’язку з реалізацією їх прав та/або виконанням їхніх обов’язків (крім їх положень (частин), що містять інформацію з обмеженим доступом), а також результати розгляду спорів за зверненням споживачів (крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом) відповідно до вимог, встановлених НКЕК;
3) єдиний інформаційний пункт з питань спільного розташування і використання елементів електронних комунікаційних мереж та їх фізичної інфраструктури;
4) План розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні;
5) роз’яснення та методичну допомогу бажаючим отримати ліцензію;
6) повідомлення користувачів радіочастотного спектра про намір передати або надати в користування індивідуальні права користування радіочастотним спектром (його частиною);
7) рішення НКЕК про вжиті відповідно до частини першої статті 57 Закону заходи щодо забезпечення конкуренції;
8) про спільне користування радіочастотним спектром;
9) результати аукціону або конкурсу, що проводяться НКЕК;
10) схвалені НКЕК узагальнені умови застосування на території України радіообладнання та випромінювальних пристроїв;
11) перелік суб’єктів господарювання, які отримали атестат про акредитацію, який засвідчує компетентність щодо здійснення діяльності з виявлення дії джерел радіозавад;
12) Національний план нумерації;
13) про розподілений та вільний ресурс нумерації, ресурс нумерації, заявлений для первинного розподілу, повідомлення про надходження заяви на отримання коду нумерації;
14) типові пропозиції стосовно взаємоз’єднання мереж та доступу, надіслані до НКЕК на підставі рішення НКЕК постачальниками електронних комунікаційних мереж із значним ринковим впливом, на яких накладені зобов’язання з недискримінації відповідно до статті 86 Закону;
15) довідкові пропозиції постачальників електронних комунікаційних мереж із значним ринковим впливом, на яких накладені зобов’язання з доступу до інфраструктури електронних комунікацій, передбачені статтями 88 і 89 Закону, відповідно до мінімальних критеріїв та за формою, що встановлюються НКЕК;
16) про виконання постачальником електронних комунікаційних мереж із значним ринковим впливом зобов’язань з роздільного обліку (крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом) у визначених НКЕК формі та обсягах, необхідних для сприяння відкритому і конкурентному ринку;
17) основні параметри цінового контролю, зокрема категорії, за якими обліковуються витрати, правила, що застосовуються до розподілу витрат, а також щорічні аудиторські висновки щодо відповідності системи обліку витрат постачальника електронних комунікаційних послуг із значним ринковим впливом вимогам статті 90 Закону;
18) висновок щодо відповідності системи обліку витрат постачальника електронних комунікаційних послуг із значним ринковим впливом, на якого накладені регуляторні зобов’язання відповідно до статті 98 Закону, вимогам (формату та методології обліку), що встановлений НКЕК;
19) результати моніторингу рівня тарифів (цін) на послуги, визначені статтею 99 Закону;
20) результати моніторингу якості електронних комунікаційних послуг;
21) у разі прийняття рішення НКЕК про визначення території (територій) такою, на якій має бути здійснено забезпечення доступу до універсальних електронних комунікаційних послуг:
рішення про визначення території (територій) такою, на якій має бути здійснено забезпечення доступу до універсальних електронних комунікаційних послуг;
пропозиція постачальникам електронних комунікаційних послуг подати у визначений строк заявки на участь у конкурсі з розгортання електронних комунікаційних мереж для забезпечення доступності універсальних електронних комунікаційних послуг;
інформація щодо умов конкурсу та компенсації у зв’язку з цим частини витрат на розгортання електронних комунікаційних мереж;
22) про обов’язок постачальників електронних комунікаційних послуг обмеження доступу до вебсайтів, визначених у повідомленні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;
23) про обов’язок постачальників електронних комунікаційних послуг обмеження доступу до вебсайтів, визначених рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про внесення сервісу до Переліку аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, або відновлення доступу на підставі повідомлення про виключення сервісу з Переліку в порядку, передбаченому Законом України "Про медіа";
24) розпорядження, видані національним центром оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України в умовах надзвичайного та воєнного стану, що надійшли до НКЕК;
25) інформація та документи щодо результатів державного нагляду;
26) інші відомості, зокрема інформаційні повідомлення, необхідні для виконання НКЕК своїх повноважень.
5. Постачальники електронних комунікаційних послуг за результатом визначення умов надання послуг доступу до мережі Інтернет та/або послуг міжособистісних електронних комунікацій відповідно до статей 104 і 105 Закону, для створення незалежного інструменту порівняння кінцевим користувачем умов надання послуг електронних комунікацій, оприлюднюють та регулярно оновлюють через електронну Платформу за визначеною НКЕК формою інформацію про:
1) контактні дані постачальника електронних комунікаційних послуг (номери телефонів та електронна пошта для зв’язку, поштова адреса для листування);
2) опис запропонованих послуг:
обсяг та умови (територія надання послуг, умови оплати) пропонованих послуг та основні характеристики кожної наданої послуги, включаючи показники параметрів якості послуг (за наявності), що підлягають оприлюдненню, та обмеження, що накладаються постачальником електронних комунікаційних послуг щодо використання наданого кінцевого (термінального) обладнання (у разі надання);
інформацію про тарифи, тарифні плани на електронні комунікаційні послуги;
3) інформацію про продукти та електронні комунікаційні послуги, включаючи будь-які функції, практики, політики та процедури та зміни в порядку надання чи отримання таких послуг, розроблені для споживачів з інвалідністю.
Інформація повинна бути викладена чітким, повним, машиночитаним способом і в доступному форматі, в тому числі для споживачів з інвалідністю, з дотриманням вимог до її формату, встановлених правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг.
Інструмент порівняння на електронній Платформі призначений для надання можливості кінцевим користувачам порівнювати постачальників послуг по населеним пунктам, видам послуг, показникам якості цих послуг, цінам та тарифам на них.
Платформа забезпечує безкоштовний доступ кінцевих користувачів до незалежного інструменту порівняння, що дозволяє їм порівнювати та оцінювати різні послуги доступу до мережі Інтернет та послуги міжособистісних електронних комунікацій, що надаються з використанням нумерації, з урахуванням цін та тарифів на електронні комунікаційні послуги, що надаються, та якості надання електронних комунікаційних послуг відповідно до вимог статті 111 Закону.
III. Структура Платформи та її взаємодія з іншими інформаційно-комунікаційними системами
1. До складу Платформи входять:
реєстр постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг;
реєстр ліцензій на користування радіочастотним спектром;
реєстр присвоєнь радіочастот загальних користувачів;
реєстр первинного розподілу ресурсів нумерації;
реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв;
Єдиний державний реєстр операторів поштового зв’язку;
Єдиний інформаційний пункт з питань спільного розташування і використання елементів електронних комунікаційних мереж та їх фізичної інфраструктури;
база даних перенесених номерів з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних";
геоінформаційна система для географічних оглядів доступності на території України мереж широкосмугового доступу (фіксованого і мобільного) та універсальних електронних комунікаційних послуг;
система електронної звітності;
персональні кабінети постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, загальних користувачів радіочастотного спектра, постачальників радіообладнання, операторів поштового зв’язку;
офіційний вебсайт НКЕК;
програмні, апаратні та програмно-апаратні засоби (основні та резервні), що забезпечують створення, відправлення, передавання, одержання, оброблення, використання електронних документів, контроль за їх виконанням і зберіганням, технологічне об’єднання функціонально пов’язаних складових Платформи в процесі виконання завдань та функцій, покладених на НКЕК;
комплексна система захисту інформації та інші системи (реєстри), визначені законодавством у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
2. Під час створення Платформи, зокрема її складових, забезпечуються сумісність і електронна інформаційна взаємодія з іншими інформаційно-комунікаційними системами та мережами, що складають інформаційний ресурс держави, з використанням програмних засобів відповідних інтегрованих інформаційних систем, прикладних програмних інтерфейсів інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю з урахуванням вимог законодавства у сфері захисту інформації.
3. Впровадження автоматизованої взаємодії Платформи з іншими інформаційно-комунікаційними системами здійснюється НКЕК спільно з власниками таких систем відповідно до законодавства та потреб автоматизації інформаційної взаємодії.
4. Тип та структура електронних даних, що передаються та приймаються, процедури автоматизованої взаємодії, а також умови отримання доступу визначаються відповідно до технічних регламентів такої взаємодії та вимог законодавства.
IV. Суб’єкти Платформи
1. Суб’єктами Платформи є:
користувач;
власник (держатель/володілець та розпорядник інформації);
технічний адміністратор.
2. Суб’єкти Платформи зобов’язані:
додержуватися вимог цього Положення;
не використовувати Платформу, зокрема електронний кабінет користувача, для вчинення протиправних діянь.
3. Користувач використовує Платформу відповідно до функціонального призначення її складових.
Користувачами Платформи є представники постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачів радіочастотного спектра, постачальників радіообладнання, операторів поштового зв’язку, користувачі електронних комунікаційних послуг, ресурсів нумерації та послуг поштового зв’язку та інші заінтересовані особи.
4. Власник (держатель) вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування Платформи, контролює здійснення заходів, пов’язаних із захистом інформації, яка міститься в Платформі, та виконує інші функції, передбачені цим Положенням, зокрема:
забезпечує нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення з питань ведення Платформи;
забезпечує консультативну підтримку користувачів Платформи;
забезпечує організацію налагодження електронної інформаційної взаємодії між Платформою та інформаційно-комунікаційними системами;
координує роботу технічного адміністратора в частині адміністрування та функціонування Платформи;
погоджує технічні рішення, типи технічних засобів, вид, структуру та характеристики програмного забезпечення, а також пропозиції щодо розроблення та модернізації програмного забезпечення, що пропонує технічний адміністратор;
здійснює контроль за функціонуванням Платформи, зокрема шляхом проведення моніторингу процесів її ведення;
здійснює обробку інформації, накопиченої у складових Платформи.
5. Технічний адміністратор забезпечує адміністрування, супроводження та забезпечення функціонування прикладного, системного програмного та апаратного забезпечення Платформи, супроводження програмного забезпечення Платформи, відповідає за технічне, технологічне забезпечення Платформи, збереження та захист інформації (даних) на Платформі.
Питання організаційно-розпорядчого характеру, що стосуються Платформи, врегульовуються окремими актами власника (держателя) та/або технічного адміністратора з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань.
Функції технічного адміністратора здійснює державне підприємство, що перебуває у сфері управління НКЕК.
V. Порядок доступу до Платформи
1. Доступ суб’єктів Платформи до структурних елементів та функціональних модулів здійснюється відповідно до функціональних можливостей Платформи.
2. Доступ до відомостей, що містяться на Платформі, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, здійснюється через мережу Інтернет, є відкритим, безоплатним, цілодобовим, доступним у форматі відкритих даних, адаптованим для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб із порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також із різними комбінаціями порушень.
Під час її функціонування можливе проведення планових і позапланових профілактичних та/або технічних робіт у разі виникнення такої необхідності.
Тривалість проведення планових профілактичних та/або технічних робіт з підтримання Платформи визначає технічний адміністратор. Інформація про проведення таких робіт оприлюднюється на офіційному вебсайті НКЕК не менше ніж за 5 робочих днів до їх проведення.
VI. Захист інформації та обробка і захист персональних даних
1. Захист інформації, у тому числі персональних даних, що розміщується на Платформі, від несанкціонованого доступу, блокування та модифікації доступу до Платформи здійснюється відповідно до законодавства.
2. Обробка інформації в Платформі здійснюється відповідно до статті 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах" і Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
3. Обробка інформації із обмеженим доступом, зокрема персональних даних користувачів, переданих з інших інформаційно-комунікаційних систем, а також їх зберігання здійснюється у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних та захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
Директор Департаменту правового забезпечення | Є. Бакіров |