КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 жовтня 2024 р. № 1173 Київ |
Про затвердження Порядку відбору проектів у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок відбору проектів у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні, що додається.
2. В абзаці п’ятому пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1094 "Деякі питання реалізації Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 93, ст. 3000) слова "енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики" замінити словами "альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження".
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2024 р. № 1173
ПОРЯДОК
відбору проектів у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні
( Див. текст )
1. Цей Порядок визначає процедуру відбору проектів у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження (далі - відбір проектів), які підлягають фінансуванню у вигляді позик згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні, ратифікованою Законом України від 16 червня 2020 р. № 707-IX (далі - Рамкова угода).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про альтернативні види палива", "Про енергетичну ефективність".
3. Відбір проектів у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження (далі - проекти) відповідно до цього Порядку здійснюється Держенергоефективності.
4. У відборі проектів беруть участь проекти, які відповідають таким вимогам:
1) реалізуються:
у сферах альтернативних видів палива, енергоефективності та енергозбереження;
на території України, крім територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;
2) відповідають:
Указу Президента України від 30 вересня 2019 р. № 722 "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року";
ознакам комерційної неокупності відповідно до пункту 6 Рамкової угоди;
3) орієнтовна сума проекту становить не менш як 13,5 млн. євро.
Не можуть брати участь у відборі проекти, подані суб’єктами господарювання:
які віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), згідно з відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію указами Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України "Про санкції";
в яких держава, визнана відповідно до закону державою-агресором або державою-окупантом, юридична особа, утворена відповідно до законодавства такої держави, або громадянин такої держави (крім громадян, які постійно на законних підставах проживають на території України) є учасником (акціонером, членом) або кінцевим бенефіціарним власником.
5. Оголошення про проведення відбору проектів оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держенергоефективності.
В оголошенні зазначаються:
вимоги до проектів;
перелік документів, що додаються до заяви про участь у відборі;
строк проведення відбору;
адреса електронної пошти, час і строк подання заяв про участь у відборі;
контактна особа та номер телефону для отримання додаткової інформації;
умови фінансування.
Строк подання заяв про участь у відборі проектів становить 30-60 календарних днів з дати оприлюднення оголошення про проведення відбору проектів на офіційному веб-сайті Держенергоефективності.
6. Участь у відборі можуть брати проекти, подані обласними та Київською міською держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання (далі - заявник).
Для участі у відборі обласні та Київська міська держадміністрації, органи місцевого самоврядування подають проекти з використанням Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1286 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5738; 2023 р., № 48, ст. 2654).
Для участі у відборі проектів суб’єкти господарювання подають заяву за формою згідно з додатком 1 на визначену в оголошенні про проведення відбору проектів адресу електронної пошти.
До заяви про участь у відборі проектів додаються такі документи:
підписана керівником заявника інформаційна довідка у довільній формі, в якій наводиться короткий опис проекту, його мета, актуальність, кількісні, соціальні та економічні показники, які будуть досягнуті в результаті реалізації проекту, орієнтовна вартість проекту (орієнтовна ціна у договорі) (далі – інформаційна довідка) та найменування кінцевого бенефіціара проекту;
довідка ДПС про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та у разі залучення кредиту або надання гарантії органом місцевого самоврядування – інформація про відсутність у заявника заборгованості або порушення графіка з погашення та обслуговування місцевого боргу і гарантованого місцевого боргу, обумовлених договором між кредитором і позичальником та/або правочином щодо надання місцевої гарантії, інформація про відсутність рішення про визнання суб’єкта господарювання банкрутом, порушення щодо нього справи про банкрутство або ліквідацію;
документи, необхідні для проведення оцінки фінансового стану бенефіціара у визначеному Мінфіном порядку (у разі залучення позики під державну гарантію).
Якщо проект містить інформацію з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, заява про участь у відборі проектів подається у порядку, визначеному абзацом третім цього пункту.
7. У разі подання заявником більше одного проекту до заяви про участь у відборі проектів додається перелік проектів, які пропонуються для реалізації в рамках програми Danida Business Finance в Україні, за формою згідно з додатком 2 в електронній формі (формат Excel) та до кожного проекту в електронній формі додається інформаційна довідка.
Заявник є відповідальним за повноту та достовірність відомостей, зазначених у заяві про участь у відборі проектів та інформаційній довідці.
8. Держенергоефективності проводить відбір проектів шляхом перевірки відповідності поданих заявниками документів вимогам цього Порядку, оцінки відповідності кожного проекту вимогам Рамкової угоди та цього Порядку.
Оцінка відповідності проектів вимогам Рамкової угоди та цього Порядку здійснюється:
за меншою їх вартістю, але не менш як 13,5 млн. євро;
з урахуванням рентабельності, неокупності проекту, показників ефективного енерговикористання, кількісних, соціальних та економічних показників, які будуть досягнуті в результаті реалізації проекту;
тривалості реалізації проекту;
досягнення (врахування) у проекті Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, визначених Указом Президента України від 30 вересня 2019 р. № 722, Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1803 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 8, ст. 439), Енергетичної стратегії України на період до 2050 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 373 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 47, ст. 2575), Національного плану з енергетики та клімату на період до 2030 року, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 червня 2024 р. № 587 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 63, ст. 3775), Стратегії розвитку розподіленої генерації на період до 2035 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 р. № 713 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 73, ст. 4366), Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 р. № 761 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 77, ст. 4554).
9. Перелік відібраних проектів, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою, затверджується наказом Держенергоефективності.
10. Відібрані проекти із документами, наданими заявниками відповідно до пункту 6 цього Порядку, Держенергоефективності протягом двох робочих днів з дня, що настає за днем прийняття зазначеного у пункті 9 цього Порядку наказу, надсилає до Мінфіну для проведення протягом 20 робочих днів оцінки фінансового стану бенефіціара.
11. Копія наказу Держенергоефективності про затвердження переліку відібраних проектів, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою, протягом трьох робочих днів з дня, що настає за днем прийняття такого наказу, надсилається заявникам, проекти яких відібрано, на адресу електронної пошти, зазначену у заяві про участь у відборі, для подання Держенергоефективності презентаційних матеріалів.
Презентаційні матеріали до проектів, які відібрано, повинні містити інформацію про соціально-економічний ефект, кількісні і якісні показники від реалізації проекту, а також відомості щодо джерела повернення позики.
Заявники, проекти яких відібрано, готують і протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем отримання копії такого наказу, подають Держенергоефективності презентаційні матеріали.
Презентаційні матеріали до проектів, що подані після завершення строку, визначеного абзацом третім цього пункту, та/або презентаційні матеріали до проектів, що мають негативний висновок Мінфіну за результатами проведення оцінки фінансового стану бенефіціара, відхиляються.
У разі відхилення презентаційних матеріалів відповідні проекти не підлягають презентації згідно з пунктом 12 цього Порядку.
12. Держенергоефективності презентує відібрані проекти Програмному комітетові Danida Business Finance.
13. Держенергоефективності протягом п’яти робочих днів після закінчення строку подання заявниками презентаційних матеріалів, визначеного абзацом третім пункту 11 цього Порядку, надсилає Програмному комітетові Danida Business Finance при Міністерстві закордонних справ Королівства Данія отримані від заявників презентаційні матеріали разом з документами, які подавалися заявниками для участі у відборі, та копією наказу Держенергоефективності про затвердження переліку відібраних проектів, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою, для попереднього затвердження.
Додаток 1
до Порядку
ЗАЯВА
про участь у відборі проектів
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку
ПЕРЕЛІК
проектів, які пропонуються для реалізації в рамках програми Danida Business Finance в Україні
( Див. текст )