• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік

Верховна Рада України  | Постанова, Висновок від 23.10.2003 № 1238-IV
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 23.10.2003
  • Номер: 1238-IV
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 23.10.2003
  • Номер: 1238-IV
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Стаття 94-4. Надати Рахунковій палаті та органам Державної контрольно-ревізійної служби України право здійснювати перевірки правильності бюджетних відшкодувань платникам податку на додану вартість".
Кабінету Міністрів України:
1. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні внести до Верховної Ради України окремі законопроекти про внесення змін до положень тих законів, до яких запропоновано внести зміни проектом закону про Державний бюджет України на 2004 рік.
Насамперед проаналізувати положення пунктів 9-11, 13-18, 24, 26, 31, 42, 44 статті 74 проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік, що мають соціальну спрямованість, та підготувати окремий законопроект про внесення змін до законодавчих актів, положення яких не забезпечені ресурсами бюджету на 2004 рік, виключивши ці пункти з проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік.
2. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні передбачити норму щодо обмеження залишків тимчасово вільних бюджетних коштів, що обліковуються на рахунках Державного казначейства України, виходячи з пропозицій Національного банку України.
3. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні обрахувати обсяг надходжень плати за оренду майна (крім військового майна і майна Національної академії наук України), що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
Збільшити обсяг надходжень коштів від плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна за рахунок визначення суми надходжень плати за оренду майна (крім військового майна і майна Національної академії наук України), що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
Суму надходжень плати за оренду майна (крім військового майна і майна Національної академії наук України), що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, включити окремим рядком до додатку N 1 до проекту закону.
4. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні проаналізувати доцільність залучення до державного бюджету та зарахування до спеціального фонду таких платежів:
плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних держав та транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, яка входить до складу єдиного збору, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, із подальшим спрямуванням таких коштів до Державного дорожнього фонду України;
надходжень коштів від продажу контрольних марок із подальшим спрямуванням таких коштів на заходи, пов'язані з охороною інтелектуальної власності.
Обрахувати зміни показників доходів загального і фонду державного бюджету виходячи з таких пропозицій.
5. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні проаналізувати доцільність:
залучення до загального фонду державного бюджету - 10 відсотків власних надходжень бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету;
зарахування до спеціального фонду державного бюджету -
3 відсотків надходжень від плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна з подальшим спрямуванням таких коштів Фонду державного майна України на заходи, пов'язані з виконанням функцій орендодавця цілісних майнових комплексів та іншого державного майна.
Обрахувати зміни показників доходів загального і спеціального фонду державного бюджету виходячи з таких пропозицій.
6. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні обрахувати можливі втрати доходів державного бюджету за умови виключення із статті 3 проекту закону слів "які реалізуються за регульованими цінами".
Прийняти нормативний документ щодо впорядкування реалізації природного газу за регульованими цінами.
7. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні обрахувати додаткові надходження до державного бюджету внаслідок збільшення ставки рентної плати за видобуток газового конденсату з 104,04 гривні до 160 гривень за 1 тонну.
8. Передбачити норму щодо продажу нафти та газового конденсату через аукціон.
9. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні надати висновок щодо доцільності збереження на 2004 рік існуючого порядку сплати податку на додану вартість за операціями з надання послуг, пов'язаних із перевезенням (переміщенням) пасажирів та вантажів транзитом через територію і порти України, включаючи оцінку втрат доходів державного бюджету.
10. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні дати оцінку виключення в абзацах восьмому і дев'ятому статті 7 проекту закону слів "технологічних парків" або доповнення після таких слів словами "крім нових інвестиційних і інноваційних проектів у галузях, визначених пріоритетними, відповідно до законів України, які опрацьовуються Кабінетом Міністрів України".
11. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати обґрунтовані пропозиції щодо обмеження пільг у вільних економічних зонах і територіях пріоритетного розвитку та скасування таких зон і територій.
12. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету такі матеріали до пункту 52 статті 74 проекту закону:
12.1. Надати перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, що зареєстровані в Україні, операції з продажу яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість відповідно до підпункту 5.1.7 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість".
12.2. Надати перелік закладів, що реалізують путівки на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість відповідно до підпункту 5.1.9 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість".
12.3. Обрахувати додатковий ресурс по збільшенню дохідної частини Державного бюджету України у зв'язку із призупиненням дії пільг по оподаткуванню податком на додану вартість:
12.3.1) послуг з охорони здоров'я (підпункт 5.1.8 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.2) операцій з ввезення на митну територію України товарів для підготовки збірних команд України до Олімпійських та Параолімпійських ігор (пункт 5.8 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.3) операцій з надання послуг щодо будівництва, ремонту та облаштування баз олімпійської та параолімпійської підготовки (пункт 5.9 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.4) операцій з надання послуг, що надаються базами олімпійської та параолімпійської підготовки (пункт 5.10 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.5) операцій з ввезення товарів, які використовуються для розширення виробництва підприємств з виготовлення боєприпасів, їх елементів та виробів спецхімії (пункт 11.30 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.6) операцій з ввезення матеріалів та устаткування, що використовуються для виробництва броньованих бойових машин (пункт 11.31 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.7) операцій з продажу товарів, що використовуються підприємствами концерну "Бронетехніка України" (пункт 11.32 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.8) операцій з ввезення матеріалів та комплектуючих, що використовуються для потреб розробки та виробництва авіаційної техніки (пункт 11.34 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість");
12.3.9) операцій з продажу окремих видів відходів заготівельними підприємствами (пункт 11.35 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість").
13. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету такі матеріали до пункту 53 статті 74 проекту закону:
13.1. Обрахувати додатковий ресурс по збільшенню дохідної частини Державного бюджету України у зв'язку з призупиненням дії пільги з податку на прибуток відповідно до підпунктів 5.2.2, 5.2.14 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
13.2. Внести пропозиції до підпункту 5.6.2 пункту 5.6 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" стосовно включення до складу валових витрат платника податку на прибуток внесків на обов'язкове страхування життя.
14. З метою недопущення зловживань суб'єктами господарювання при отриманні пільг розглянути питання щодо розширення критеріїв по віднесенню підприємств громадських організацій інвалідів до таких, що звільняються від оподаткування податком на прибуток.
15. З метою ефективного використання надр та забезпечення додаткових надходжень до бюджету у 2004 році у сумі не менше 500 млн. гривень переглянути нормативи плати за користування надрами в частині їх збільшення.
16. Розглянути питання та вжити заходів щодо скасування податкових пільг для автомобільної галузі шляхом скасування реєстрації інвестиційних проектів.
17. До розгляду проекту закону про Державний бюджет на 2004 рік у другому читанні розглянути доцільність збереження у 2004 році звільнення від сплати земельного податку підприємств суднобудівної промисловості (виключити з пункту 50 статті 74 законопроекту положення щодо пункту 13 частини першої статті 12 Закону України "Про плату за землю").
18. Переглянути перелік пільг з плати за землю та надати пропозиції щодо внесення змін до законодавства в частині призупинення пільг або встановлення обов'язкової сплати зазначеного податку у диференційованих розмірах до ставки податку, визначеної нормативно-правовими актами.
19. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні обрахувати додатковий ресурс по збільшенню дохідної частини державного бюджету внаслідок того, що експортному відшкодуванню підлягає відсоток податкового кредиту податкового періоду, розрахованого згідно з діючим порядком, що має дорівнювати частці обсягів фактично отриманої валютної виручки за продаж товарів (робіт, послуг) на експорт у загальному обсязі експортних оподатковуваних операцій.
20. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати пропозиції щодо врегулювання процедури здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість з урахуванням пропозицій народних депутатів України, викладених до статті 10 проекту закону у порівняльній таблиці до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік.
Внести пропозиції щодо встановлення прозорого механізму відшкодування податку на додану вартість суб'єктам підприємницької діяльності, в тому числі шляхом перегляду повноважень органів, що здійснюють відшкодування податку.
21. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні розглянути пропозицію щодо відшкодування податку на додану вартість такого змісту: "У разі коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", має від'ємне значення, платник податку, починаючи із періоду, наступного за звітним, зменшує свої податкові зобов'язання по податку на додану вартість та по податку на прибуток підприємств до того часу, поки не буде у такий спосіб відшкодована вся від'ємна сума податку на додану вартість".
22. Розглянути пропозицію про зарахування органами державної податкової служби належних до відшкодування сум податку на додану вартість платникам, яким відповідно до закону реструктуризовано заборгованість по цьому податку та інших реструктуризованих сумах податків, що належать державному бюджету, та/або надано відстрочку/розстрочку по сплаті цих податків у рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум зазначених податків, виключивши в абзаці другому статті 6 законопроекту слова "незалежно від визначеного законом терміну їх реструктуризації та/або відстрочки (розстрочки)".
23. Розглянути пропозиції щодо встановлення ставки податку на додану вартість у розмірі 10 відсотків з одночасною відміною права на відшкодування цього податку.
24. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні розглянути можливість скорочення обсягу податкової заборгованості у 2004 році на 30 відсотків та подати відповідні пропозиції.
25. Внести пропозиції щодо порядку спрямування коштів від ліквідації пільгових тарифів на електричну енергію на погашення заборгованості Національної акціонерної енергетичної компанії "Енергоатом" перед бюджетом та щодо заборони встановлення пільгових тарифів на електричну енергію.
26. Скасувати пільги, понижуючі коефіцієнти та переглянути діючі ставки з плати за спеціальне використання водних ресурсів (крім населення) та платежів за користування надрами.
Опрацювати доцільність передбачення коштів на будівництво водогонів за рахунок збільшення надходжень плати за спеціальне використання водних ресурсів внаслідок упорядкування нормативів плати та відміни понижуючих коефіцієнтів.
27. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати пропозиції щодо порядку використання рентної плати за використання водних ресурсів первинними водокористувачами, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води, на будівництво водогонів Державним комітетом по водному господарству України.
28. У разі підписання Президентом України Закону України "Про рентні платежі за нафту і природний газ" при підготовці проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік до другого читання передбачити статтю щодо перенесення набрання чинності цим Законом з 1 січня 2004 року на 1 січня 2005 року.
29. Скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 409-р "Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 травня 2001 року N 227" та відповідні кошти повернути до державного бюджету згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2003 рік".
30. Вивчити пропозицію щодо доцільності застосування у 2004 році ставки на бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок за ТТУ 30183376.001 або етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) А-76к, А-80Ек, А-92Ек, АІ-93Ек, А-98Ек у розмірі 30 євро за 1.000 кг.
31. Розглянути питання стосовно збільшення на 10 відсотків ставок акцизного збору на нафтопродукти та внести відповідні пропозиції.
32. Вивчити можливість збільшення до 80 відсотків розміру відрахувань до спеціального фонду Державного бюджету України від ввізного мита з нафтопродуктів і транспортних засобів та шин до них, акцизного збору з вироблених в Україні та з ввезених на територію України нафтопродуктів і транспортних засобів для спрямування на розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування.
33. Удосконалити порядок вилучення частини прибутку (доходу) державних підприємств до державного бюджету з урахуванням необхідності диференціації нормативу відрахувань залежно від типу підприємств та сфери його діяльності. Розглянути доцільність внесення змін до статті 66 проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у частині заміни слів "господарські організації" словами "суб'єкти господарювання".
34. Внести пропозиції щодо запровадження індикативних цін на товари, що ввозяться на територію України, з метою недопущення заниження митної вартості таких товарів.
35. Внести пропозиції щодо розповсюдження на господарську діяльність державних підприємств порядку проведення тендерних закупівель товарів, робіт і послуг, визначеного Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
36. Внести пропозиції щодо заборони проведення приватизації об'єктів стратегічного значення та недопущення подрібнення пакетів акцій (у тому числі контрольних) господарських товариств, які є у державній власності.
37. Внести пропозиції щодо передачі акцій з державною часткою майна господарських товариств в управління Фонду державного майна України з одночасним наданням Міністерству фінансів України повноважень щодо контролю за ефективним управлінням державним майном.
38. Врегулювати питання надання на 2004 рік Міністерству оборони України разом з Фондом державного майна України повноваження на реалізацію на внутрішньому ринку надлишкового військового майна (крім озброєння і боєприпасів) з визначенням порядку цієї реалізації, у зв'язку з чим внести пропозицію щодо призупинення дії пункту 1 статті 6 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних силах України" в частині відчуження військового майна через уповноважені Кабінетом Міністрів України підприємства та організації.
39. Внести пропозиції щодо заборони передачі державних акцій в управління юридичним особам.
40. Подати перелік підприємств, надходження коштів від приватизації яких має забезпечити виконання планових завдань у 2004 році, з визначенням відсотків акцій, що пропонуються для продажу, та розмірів статутного фонду.
41. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні опрацювати механізм залучення до Пенсійного фонду України додаткових внесків (зборів) у розмірі 10 відсотків від коштів, які перевищують максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничну суму заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до Пенсійного фонду України, в розмірі 2.660 гривень на місяць у розрахунку на кожну фізичну особу - платника внесків (зборів), для спрямування на відшкодування Пенсійному фонду України виплати надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.
42. Опрацювати пропозицію та здійснити розрахунок обсягу додаткових надходжень до бюджету державного мита за умови запровадження неоподатковуваного мінімуму доходів громадян як бази для розрахунку у розмірі 71,1 гривні (30 відсотків від мінімальної заробітної плати) відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" з метою залучення коштів на створення єдиної державної автоматизованої паспортної системи.
43. Внести пропозиції щодо збільшення у 2004 році вартості торгового патенту на надання побутових послуг без збільшення загального обсягу доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.
44. Переглянути та обмежити види діяльності, до яких застосовуються ставки фіксованого та єдиного податку, передбачені Указом Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".
45. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні переглянути прогнозний обсяг надходжень збору за забруднення навколишнього природного середовища, врахувавши збільшення у 2003 році на 50 відсотків тарифів відповідних платежів.
46. Відповідно до пункту 14 статті 2 проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік обрахувати прогнозний обсяг надходжень від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України, та передбачити такі надходження окремим рядком у додатку N 1 до проекту закону.
47. Враховуючи пропозиції народних депутатів України, розглянути питання про збільшення дохідної частини державного бюджету за рахунок надходжень від:
збору за спеціальне використання лісових ресурсів;
плати за видачу ліцензій та сертифікатів;
плати за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового;
плати за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольними напоями та тютюновими виробами;
плати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
плати за видачу ліцензій на використання радіочастот;
ввізного мита;
надходжень від грошово-речових лотерей;
плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна до спеціального фонду;
збору за використання радіочастотного ресурсу;
надходжень коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
48. Розглянути доцільність включення заборгованості Кабінету Міністрів України перед Національним банком України у сумі 129,2 млн. гривень за отриманими у 1991-1993 роках кредитами в національній валюті до граничного розміру державного внутрішнього боргу станом на 31 грудня 2004 року.
49. Вивчити доцільність віднесення до внутрішнього державного боргу України заборгованості із соціальних виплат (включаючи заборгованість із соціальних виплат громадянам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, яку не буде погашено протягом 2003 року, заробітної плати на державних підприємствах по виконаних державних замовленнях, заборгованість по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадбанку і страхових внесках до колишнього Укрдержстраху та викупу облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, заборгованість з виплати педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, щорічної грошової винагороди в розмірі посадового окладу за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за 1997-2000 роки, а також компенсації працівникам бюджетних установ, які працювали (працюють) у сільській місцевості у 1997-1999 та 2002-2003 роках, за комунальні послуги) та внести пропозиції щодо порядку погашення або реструктуризації такого боргу.
50. У проекті закону про Державний бюджет України на 2004 рік визначити обсяг надання державних гарантій з урахуванням статті 15 проекту закону.
Разом із проектом закону надати перелік інфраструктурних проектів, що мають загальнодержавне значення, щодо кредитів, на які передбачається надання державних гарантій у наступному році.
51. Врегулювати питання щодо уповноваженого органу, який визначає вимоги до фінансових показників банків, які надають зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії, згідно із статтею 15 проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік.
52. У проекті Державного бюджету України на 2004 рік виділити з витрат на обслуговування і погашення державного боргу в окрему бюджетну програму видатки на управління державним боргом.
53. Для законодавчого врегулювання питань погашення, обслуговування та управління державним боргом, здійснення операцій з державним боргом з метою економії бюджетних коштів сприяти прийняттю до 1 січня 2004 року закону про державний борг України.
54. У складі проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік до другого читання подати Програму державного запозичення України на 2004 рік окремим додатком.
55. Розглянути доцільність включення до проекту закону України про Державний бюджет України на 2004 рік нової статті такого змісту:
"Установити в 2004 році граничний розмір асигнувань державного бюджету на надання кредитів іноземним державам, їх юридичним особам в обсязі до 200 млн. доларів США. Надання державних кредитів іноземним державам та їх юридичним особам здійснюється за міжурядовими угодами".
56. Передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2004 рік норму щодо продовження строку позовної давності із заборгованості перед бюджетом внаслідок неповернутих кредитів, наданих державою або під державні гарантії.
57. Розглянути доцільність запровадження у 2004 році такої норми:
"Установити, що фінансування енергозберігаючих проектів та проектів створення електричних потужностей шляхом надбудови об'єктів теплової комунальної енергетики, які будуть функціонувати за рахунок створеної економії паливних ресурсів, здійснюється з Державного бюджету України в сумі 230.000 тис. гривень через Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства - головного розпорядника бюджетних коштів, з використанням механізму погашення податкової заборгованості (недоїмки) підприємствами паливно-енергетичного комплексу, що підлягає сплаті до державного бюджету, станом на 1 січня 2004 року, шляхом направлення усієї виручки на сплату заборгованості, яка надійде від підприємств комунальної енергетики, що запроваджують енергозберігаючі проекти та проекти будівництва нових потужностей виробництва електричної енергії, за придбані ними паливно-енергетичні ресурси у підприємств-боржників, у тому числі із застосуванням одноденного кредитування уповноваженими банками учасників розрахунків.
Кабінету Міністрів України визначити на 2004 рік цей механізм проведення розрахунків та порядок подачі, розгляду і затвердження запропонованих для запровадження енергозберігаючих проектів та проектів створення нових потужностей виробництва електричної енергії в комунальній енергетиці".
58. Відновити хронологію відображення бюджетних призначень у додатках N 3 та N 4 до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік згідно з відомчою класифікацією видатків державного бюджету.
59. Подати разом з проектом закону про Державний бюджет України на 2004 рік, доопрацьованим до другого читання, розподіл обсягів державних капітальних вкладень по головних розпорядниках та об'єктах за рахунок загального фонду державного бюджету як довідковий матеріал.
60. Передбачити видатки на капітальні вкладення у сумі 1 млрд. гривень. До подання проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік на друге читання узгодити з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету принципи розподілу обсягів капітальних вкладень.
Проаналізувати пропозиції народних депутатів України щодо виділення коштів на капітальні вкладення (субвенції на інвестиційні проекти) з відповідними переліками об'єктів, наведені у порівняльній таблиці до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік, та внести пропозиції щодо порядку формування додатка до проекту закону з переліком об'єктів, роботи по яких будуть здійснюватися у 2004 році за рахунок зазначених коштів.
61. Надати критерії розподілу за об'єктами та територіями коштів субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету на виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності (додаток N 8 до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік).
62. Проаналізувати пропозицію щодо виділення коштів на завершення спорудження першого пускового комплексу Бізнес-центру нафтогазового комплексу Полтавщини у сумі 65 млн. гривень за рахунок капітальних вкладень Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та внести відповідні пропозиції до подання законопроекту на друге читання.
63. Переглянути перелік наукових та науково-технічних програм, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів, з метою виключення програм, які не мають відношення до розділу державних науково-технічних програм.
64. Опрацювати можливість кредитування з державного бюджету прикладних розробок і державних науково-технічних програм у сфері агропромислового комплексу із передбаченням механізму повернення таких кредитів до державного бюджету.
65. Розглянути можливість збільшення видатків на фінансування Генеральної прокуратури України, Вищого господарського суду України та Служби безпеки України.
66. Розглянути можливість фінансового забезпечення:
Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології на загальну суму 20.000 тис. гривень;
програми радіаційного і соціального захисту населення міста Жовті Води на 2003-2012 роки у сумі 12.852 тис. гривень;
міжнародного співробітництва у воєнно-промисловій та військово-технічній сферах у сумі 7.168 тис. гривень.
67. Розглянути можливість передбачення видатків на закупівлю лікарських засобів та матеріалів для закладів охорони здоров'я, що розташовані в сільській місцевості, у сумі 140 млн. гривень.
68. Розглянути можливість збільшення видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення, включаючи видатки на відшкодування виплати надбавок і підвищення пенсій на 500 млн. гривень та відшкодування Пенсійному фонду України компенсації сільськогосподарським підприємствам - платникам фіксованого податку витрат, пов'язаних із сплатою ними на загальних підставах страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на 645,3 млн. гривень.
69. Виключити Національний координаційний центр адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об'єктів із складу головних розпорядників коштів державного бюджету, а видатки на його функціонування за бюджетною програмою "Соціальна та професійна адаптація військовослужбовців, що звільняються в запас або відставку" передбачити у складі видатків Міністерства оборони України.
70. Передбачити прозорий механізм повної та рівноцінної компенсації втрат доходів, пов'язаних із справлянням податку з доходів фізичних осіб відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержуваних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, податкової міліції.
71. При розподілі коштів на погашення заборгованості із соціальних виплат розглянути можливість врахування погашення заборгованості із заробітної плати та інших виплат суддям у сумі 20 млн. гривень.
72. Вивчити можливість здійснення органами Державного казначейства України платежів при проведенні розпорядниками бюджетних коштів розрахунків з погашення кредиторської заборгованості минулих років, за наявності дебіторської заборгованості, в першу чергу за рахунок стягнення дебіторської заборгованості, та внести відповідні пропозиції.
73. Розглянути можливість визначення видатків на здійснення першочергових заходів профілактики та лікування ендемічного зобу на 2004 рік у сумі 10 млн. гривень.
74. Розглянути можливість передбачення коштів на міжгалузеві енергозберігаючі заходи у сумі 95.533 тис. гривень, у тому числі на будівництво установки на компресорній станції "Богородчани" Управління магістральних газопроводів "Прикарпаттрансгаз" державної компанії "Укртрансгаз" - у сумі 85.000 тис. гривень.
75. Передбачити кошти головним розпорядникам на фінансування національних заповідників.
76. Розглянути пропозицію щодо можливості визначення видатків на збереження та розвиток Національного заповідника "Хортиця" у сумі 9.379,7 тис. гривень та на відтворення історико-культурного комплексу "Запорізька Січ" у сумі 7.000 тис. гривень.
77. Вивчити доцільність включення окремими рядками видатків на:
реконструкцію Новодністровської ГАЕС Чернівецької області у сумі 400 млн. гривень;
будівництво вітрових електростанцій у Чернівецькій області у сумі 4 тис. гривень;
продовження будівництва Новодністровської гідроакумулюючої станції у сумі 456 млн. гривень;
початок будівництва автотранспортної магістралі через ріку Дніпро у місті Запоріжжі у сумі 80 млн. гривень;
будівництво та ремонт шляхів Путильського району Чернівецької області у сумі 10 млн. гривень.
78. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету розрахунки і обґрунтування потреби в бюджетних коштах (по контингентах отримувачів) для забезпечення виплат щорічної разової допомоги по всіх категоріях ветеранів, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
79. Розглянути пропозицію щодо визначення Державного комітету України у справах ветеранів головним розпорядником капітальних видатків на придбання житла для ветеранів військової служби, які користуються правом позачергового поліпшення житлових умов, у сумі 60 млн. гривень.
80. Передбачити в субвенціях з державного бюджету обласним бюджетам кошти на придбання шкільних автобусів для сільських загальноосвітніх шкіл, вилучивши відповідну бюджетну програму з видатків Міністерства освіти і науки України. За рахунок зазначеної субвенції забезпечити в повному обсязі видатки на організацію підвозу дітей до школи у сільській місцевості.
Опрацювати питання здійснення розподілу коштів на виконання програми "Придбання шкільних автобусів для сільських загальноосвітніх шкіл" між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць на умовах пропорційного співфінансування з місцевих бюджетів видатків на ці цілі та внести відповідні пропозиції.
Подати висновки щодо очікуваного економічного ефекту від запровадження зазначеної програми.
81. Розглянути можливість фінансового забезпечення за рахунок коштів державного бюджету Товариства "Україна-Світ" у сумі 750 тис. гривень та Асоціації дослідників голодоморів в Україні у сумі 56,8 тис. гривень.
82. Опрацювати питання забезпечення видачі у 2004 році документів про освіту учням і студентам з малозабезпечених сімей безкоштовно, у тому числі шляхом визначення чіткого кола отримувачів, та внести відповідні пропозиції.
83. Розглянути можливість визначення особливого порядку фінансового забезпечення діяльності судів з метою виділення Державним казначейством України коштів на судову систему у повному обсязі згідно з бюджетними асигнуваннями.
84. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні опрацювати питання забезпечення необхідними фінансовими ресурсами Міністерства оборони України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, на рівні 90 відсотків річної потреби на 2004 рік для сплати податку за користування землею та внести відповідні пропозиції щодо відміни пільг з плати цього податку.
85. Опрацювати можливість здійснення робіт, пов'язаних із модернізацією танка Т-64, за рахунок надходжень від погашення простроченої заборгованості Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про передачу з України до Російської Федерації важких бомбардувальників ТУ-160 та ТУ-95 МС, крилатих ракет повітряного базування великої дальності та обладнання, яка утворилася станом на 1 січня 2004 року перед Міністерством оборони України, у сумі 80 млн. гривень.
86. Внести зміни до назв бюджетних програм і викласти їх у такій редакції:
за кодом 0901010 - шляхом розмежування видатків на дві бюджетні програми: "Нагляд органів прокуратури за додержанням законів" та "Представницькі функції в суді";
за кодом 2601100 - "Реструктуризація та ліквідація об'єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів у зоні їх діяльності, а саме: Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка", Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал", Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка", державного підприємства "Подорожнянський рудник";
за кодом 2809800 - "Створення та забезпечення функціонування Української лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу за нормативами Міжнародної організації стандартизації";
за кодом 5001080 "Комплексні протипаводкові захисти".
87. Внести пропозицію щодо доцільності запровадження бюджетної програми "Здійснення державного регулювання ринку сільськогосподарської продукції та здійснення заставних і інтервенційних операцій з зерном".
88. Розглянути можливість передбачення видатків та визначення нових бюджетних програм:
"Створення реєстру виборців";
"Фінансова підтримка виробництва та створення нових вітчизняних засобів захисту рослин і регуляторів росту рослин, їх державне випробування та реєстрація";
"Забезпечення організації повітряного руху";
"Витрати на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби";
"Забезпечення лікування малозабезпечених хворих з травмами хребта, спинного мозку та кінцівок";
"На капітальний ремонт Національного музею медицини";
"Фінансування Міжнародної міжвідомчої науково-технічної програми "Нанофізика та наноелектроніка";
"Заходи у зв'язку з роковинами голодомору в Україні";
"Створення меморіального комплексу біля Тарасової гори у місті Каневі";
"Фінансування видання творів сучасних українських літераторів видавництвом "Український письменник";
"Впровадження енергозберігаючих проектів та проектів створення електричних потужностей виробництва електричної енергії шляхом надбудови об'єктів теплової комунальної енергетики";
Часткова компенсація відсоткової ставки кредитів комерційних банків підприємствам комунальної енергетики, які впроваджують енергозберігаючі проекти та проекти створення електричних потужностей виробництва електричної енергії шляхом надбудови об'єктів теплової комунальної енергетики".
89. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні з метою економного і раціонального використання коштів державного бюджету на розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування розробити механізм стосовно обмеження рентабельності суб'єктів господарювання з виконання зазначених робіт, у тому числі шляхом проведення тендерів.
90. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету розрахунки і обґрунтування прогнозованого обсягу кредиторської заборгованості із соціальних виплат у розрізі пільгових категорій населення станом на 1 січня 2004 року.
91. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків на фінансову підтримку агропромислового комплексу на 4,3 млрд. гривень, застосувавши новий підхід фінансового забезпечення, який передбачає запровадження дотацій на підтримку окремих видів сільгосппродукції (зернових - на 1 га посівної площі та за задекларовану продукцію, а продукції тваринництва - за реалізовану продукцію і на голову молочного стада).
92. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків Міністерству аграрної політики України по загальному фонду:
на протиепізоотичні заходи та участь у Міжнародному епізоотичному бюро на 23,35 млн. гривень, з них для придбання діагностичного обладнання та створення відповідних умов проведення досліджень губчастоподібної енцефалопатії та інших пріонних інфекцій - у сумі 16 млн. гривень;
для Державного департаменту рибного господарства до рівня мінімальної потреби - 250 млн. гривень, у тому числі збільшивши видатки на апарат управління до 1,42 млн. гривень та для закладів освіти до 10,7 млн. гривень.
93. Розглянути питання щодо включення до проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік таких пропозицій:
93.1. "Кабінету Міністрів України списати заборгованість по лізингових платежах у частині відшкодування вартості техніки, переданої в 1998 році у фінансовий лізинг дослідної партії зернозбиральних комбайнів марки "Славутич" і "Лан" виробництва 1998 року. Порядок списання такої заборгованості визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
93.2. "Надати Кабінету Міністрів України право передачі місцевим бюджетам заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії і наданими для закупівлі сільськогосподарської техніки іноземного виробництва, переданої сільгосптоваровиробникам та іншим суб'єктам господарювання.
Техніку іноземного виробництва передати НАК "Украгролізинг" у державну власність для її переоформлення у фінансовий лізинг за експортною оцінкою на умовах, визначених для вітчизняної техніки".
93.3. "Дозволити НАК "Украгролізинг" використовувати на ремонт сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу, повернутих лізингодавцю у безспірному порядку, кошти в розмірі 5 відсотків від фактичного надходження коштів від джерел, визначених законом про Державний бюджет України, що спрямовуються на придбання сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінансового лізингу".
94. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні подати пропозиції щодо збільшення видатків на 1 млн. гривень за бюджетною програмою "Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь", у тому числі і населеним пунктам Мурованокуриловецького району Вінницької області.
95. Розглянути пропозицію щодо введення нової бюджетної програми "Державна підтримка будівництва та технічного переоснащення підприємств з виробництва станолу та біодизеля" в обсязі 3 млн. гривень.
96. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні бюджетну програму за кодом 2801420 викласти в новій редакції: "Програма виробництва біодизеля та впровадження інших енергозберігаючих технологій" і на виконання Указу Президента України "Про заходи щодо розвитку виробництва палива з біологічної сировини" забезпечити додаткове фінансування в сумі 25 млн. гривень.
97. Розглянути пропозицію щодо виділення додаткових коштів для Міністерства аграрної політики України на погашення заборгованості сільськогосподарським підприємствам по капітальних вкладеннях на будівництво і реконструкцію соціальної сфери.
98. До розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2004 рік у другому читанні надати за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету пропозиції щодо розподілу додаткових коштів за бюджетними програмами по Міністерству аграрної політики України в сумі 630 млн. гривень та по Міністерству охорони здоров'я України в сумі 136 млн. гривень.
99. Розглянути пропозицію щодо збалансування обсягів видатків на виконання державної програми "Ліси України" на ведення лісового господарства з розрахунку на 1 га для лісогосподарських підприємств Державного комітету лісового господарства України та Міністерства аграрної політики України.
100. Розглянути пропозицію щодо передбачення для Міністерства транспорту України коштів (на зворотній основі) у сумі 25 млн. гривень для виготовлення бланків морських (річкових) ідентифікаційних документів, технічне оснащення робочих місць з їх видачі, навчання персоналу.
101. Опрацювати питання щодо збільшення Державному комітету України з питань фізичної культури і спорту видатків на підготовку та участь України у Дефлімпійських іграх на 9 млн. гривень.
102. Розглянути можливість:
погашення кредиту, передбаченого угодою про позику між Україною та Ексімбанком Японії у 1997 році, на придбання автомобілів швидкої медичної допомоги фірми "Тойота" у сумі 5 млн. гривень;
надання кредиту у сумі 9,5 млн. євро під гарантії Кабінету Міністрів України Науково-практичному медичному центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України для придбання медичного обладнання;
виділення видатків для Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України окремим рядком, передбачивши 30 млн. гривень на перебудову приміщення та 30 млн. гривень - на закупівлю сучасного обладнання;
додаткового виділення 26,6 млн. гривень медичним центрам серцево-судинних хвороб для закупівлі електрокардіостимуляторів, штучних клапанів серця;
закупівлі для Тарутинської центральної районної лікарні рентген-апарату та апарату УЗД;
виділення коштів у обсязі 5,5 млн. гривень для створення регіональних центрів гемодіалізу відповідно до Державної програми розвитку трансплантації;
закупівлі лікувально-діагностичного обладнання (82 млн. гривень) та забезпечення медичних заходів (23,4 млн. гривень) програми "Онкологія";
збільшення фінансового забезпечення програми розвитку донорства крові та її компонентів на 48 млн. гривень;
виділення коштів на капітальний ремонт Національного музею медицини в обсязі 3,5 млн. гривень;
виділення видатків на придбання обладнання діагностичному центру Вінницького медичного університету в обсязі 3 млн. гривень, Українському центру інтенсивної терапії сепсису у місті Києві - 5 млн. гривень;
виділення коштів на завершення будівництва онкологічного диспансеру в місті Дніпропетровську та придбання медичного обладнання у сумі 20 млн. гривень.
103. Опрацювати питання збільшення видатків Міністерства охорони здоров'я України на 541 млн. гривень для придбання 1.000 автомобілів швидкої медичної допомоги та медичного обладнання з метою поліпшення надання екстреної медичної допомоги у сільській місцевості і виділення таких видатків в окремий рядок.
104. Розробити та передбачити видатки на фінансування програми удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню України і матеріально-технічного забезпечення швидкої медичної допомоги у сільській місцевості.
105. Розглянути пропозицію щодо виділення коштів на виконання державної програми "Поліпшення якості та організації системи медичної допомоги хворим нефрологічного профілю".
106. Розглянути пропозицію щодо вишукання коштів у сумі 43,9 млн. гривень на створення в Одеському державному медичному університеті навчально-науково-лікувального комплексу університетської клініки, в тому числі на капітальний ремонт та оснащення обладнанням - 39 млн. гривень, на поточне утримання клініки - 4,9 млн. гривень.
107. Розглянути можливість фінансового забезпечення відомчих медичних закладів, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, за рахунок прибутку відповідних відомств.
108. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків на компенсацію авто- та залізничним підприємствам за пільговий проїзд студентів і учнів до 100 млн. гривень та на видання і придбання підручників на 25 млн. гривень.
109. Розглянути доцільність залишення у Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи видатків на фінансове забезпечення програм, пов'язаних із соціальним захистом населення, яке постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи.
110. Визначити порядок придбання і використання бюджетними установами і організаціями ліцензійного програмного продукту та запобігання використанню програм, які не мають ліцензій.
111. Розглянути питання доцільності надання Київському національному університету імені Тараса Шевченка статусу головного розпорядника коштів і збільшення видатків на підготовку кадрів цим закладом освіти на 24.184 тис. гривень.
112. Опрацювати питання щодо визначення окремим рядком видатків на організацію відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій населення.
113. Розглянути можливість збільшення на 8,95 млн. гривень видатків на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів.
114. Переглянути обсяг видатків спеціального фонду державного бюджету на 2004 рік для Міністерства праці та соціальної політики України:
за бюджетною програмою "Розробка та впровадження моделей соціального інвестування" щодо збільшення на 29,6 млн. гривень виходячи з уточнення прогнозу надходжень коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку у наступному році;
на соціальну, трудову та професійну реабілітацію інвалідів щодо зменшення на 30 млн. гривень з урахуванням уточнення прогнозу надходжень коштів до Фонду України соціального захисту інвалідів виходячи з очікуваного виконання у поточному році.
115. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків на заходи Всеукраїнського товариства "Просвіта" на 1 млн. гривень, з них 0,6 млн. гривень на капітальні видатки.
116. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків на бібліотечну справу в сумі 10 млн. гривень, у тому числі 4 млн. гривень на капітальні видатки, 6 млн. гривень - поточні видатки, виділивши в окремий рядок видатки Національній дитячій бібліотеці.
117. Розглянути пропозицію щодо збільшення видатків на музейну справу та виставкову діяльність у сумі 40 млн. гривень, у тому числі 10 млн. гривень на поточні видатки і 30 млн. гривень - для завершення будівництва виставкового залу у місті Києві по вулиці Інститутській.