• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Адміністративна практика" інформаційнокомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Інструкція від 13.03.2023 № 180
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 13.03.2023
  • Номер: 180
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 13.03.2023
  • Номер: 180
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.03.2023 № 180
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 травня 2023 р.
за № 727/39783
Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Адміністративна практика" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
Відповідно до статей 25-27 Закону України "Про Національну поліцію", абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", підпункту 40 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, з метою забезпечення формування інформаційних ресурсів поліцією щодо обліку адміністративних правопорушень, крім адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, та порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, у тому числі зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису), та осіб, які їх учинили, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми "Адміністративна практика" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 04 липня 2016 року № 595 "Про затвердження Інструкції з автоматизованого обліку адміністративних правопорушень", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 липня 2016 року за № 1059/29189.
3. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України (Грінцов М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Голови Національної поліції України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник Голови
Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України



І. Вигівський


Д. Лубінець



Д. Маковський


О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
13 березня 2023 року № 180
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 травня 2023 р.
за № 727/39783
ІНСТРУКЦІЯ
з формування та ведення інформаційної підсистеми "Адміністративна практика" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок формування та ведення в центральному органі управління поліції, територіальних (у тому числі міжрегіональних) органах поліції (далі - орган (підрозділ) поліції) інформаційної підсистеми "Адміністративна практика" (далі - ІП "Адмінпрактика") інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі - система ІПНП), призначеної для забезпечення формування поліцією інформаційних ресурсів щодо автоматизованого обліку адміністративних правопорушень, крім адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, та порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, у тому числі зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису) (далі - адміністративні правопорушення), та осіб, які їх вчинили.
2. У цій Інструкції терміни вжито в таких значеннях:
уповноважена посадова особа органу (підрозділу) поліції - поліцейський органу (підрозділу) поліції, який відповідно до своїх функціональних (посадових) обов’язків здійснює оформлення матеріалів про вчинені адміністративні правопорушення та осіб, які їх вчинили.
Інші терміни в цій Інструкції вжито в значеннях, наведених у Кодексі України про адміністративні правопорушення(далі - КУпАП), Законах України "Про Національну поліцію", "Про електронні комунікації", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних", Положенні про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, Положенні про інформаційно-комунікаційну систему "Інформаційний портал Національної поліції України", затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 року за № 1059/30927.
3. Метою ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП є автоматизація процесів обробки органами (підрозділами) поліції інформації про адміністративні правопорушення та осіб, які їх вчинили, здійснення перевірки особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, на наявність (відсутність) даних про повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке на особу було накладено адміністративне стягнення, аналізу стану застосування законодавства України про адміністративні правопорушення органами (підрозділами) поліції та формування статистичної звітності.
4. Обмін інформацією, що міститься в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП з Реєстром адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху (далі - Реєстр) та іншими базами даних МВС, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.
II. Порядок формування та ведення ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП в органах (підрозділах) поліції
1. Формування (наповнення) та ведення (підтримка в актуальному стані) інформаційних ресурсів ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП здійснюються уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції державною мовою, а для відомостей про особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, види яких визначені відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення, що належать до сфери діяльності поліції, іноземною мовою (за потреби), за допомогою технічних і програмних засобів системи ІПНП на підставі протоколів про адміністративні правопорушення, постанов у справах про адміністративні правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами, протоколів про адміністративне затримання, складених (винесених) уповноваженими посадовими особами органу (підрозділу) поліції.
Зміни та/або доповнення інформації в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП здійснюються уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції, якою було її внесено, або іншою уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції, визначеною керівником відповідного органу (підрозділу) поліції (або особою, яка виконує його обов’язки).
Уповноважені посадові особи органів (підрозділів) поліції забезпечують повноту, достовірність і своєчасність внесення інформації до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП.
2. Інформаційними ресурсами ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП є інформація, що отримана в межах компетенції органами (підрозділами) поліції, про вчинені адміністративні правопорушення та осіб, які їх вчинили, відповідно до кодів, що містяться в системі ІПНП, а саме про:
загальні дані про адміністративне правопорушення (найменування органу Національної поліції України, серія, номер, дата складання адміністративного протоколу (винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення), номер та дата реєстрації заяви про адміністративне правопорушення, орган (підрозділ), яким складено адміністративний протокол (винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення), тощо);
відомості про адміністративне правопорушення (фабула, дата, час та місце вчиненого адміністративного правопорушення, кваліфікація адміністративного правопорушення, у якому стані вчинено адміністративне правопорушення, тощо);
відомості про порушення правил дорожнього руху (пункт правил дорожнього руху, номерний знак, місце реєстрації, марка, модель, колір транспортного засобу, вид, категорія, серія, номер, документа, дата вилучення та повернення посвідчення водія, серія та номер тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, тощо);
відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження (число, місяць, рік), місце проживання (перебування), документ, що посвідчує особу, тощо);
результат розгляду справи про адміністративне правопорушення та притягнення або непритягнення особи до адміністративної відповідальності;
результат розгляду скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення органу (підрозділу) поліції.
3. Інформація про вчинене адміністративне правопорушення та особу, яка його вчинила, за наявності технічної можливості вноситься уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП за допомогою мобільного логістичного пристрою.
У разі відсутності технічної можливості внесення інформації про вчинене адміністративне правопорушення та особу, яка його вчинила, за допомогою мобільного логістичного пристрою така інформація вноситься до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП протягом трьох діб із дати отримання матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами органів (підрозділів) поліції, на яких покладено обов’язки щодо реєстрації матеріалів про адміністративні правопорушення в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП.
Реєстрація інформації про вчинені адміністративні правопорушення та осіб, які їх вчинили, в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП здійснюється на підставі протоколів про адміністративні правопорушення, постанов у справах про адміністративні правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами, протоколів про адміністративне затримання, оформлених відповідно до законодавства України.
4. Інформація про вчинене адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, та особу, яка його вчинила, вноситься уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП та надалі засобами центральної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ (далі - ЄІС МВС) вноситься до Реєстру.
5. За наявності технічної можливості відомості про результати розгляду справ про адміністративні правопорушення та осіб, які їх вчинили, автоматично вносяться до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП засобами ЄІС МВС.
У разі відсутності технічної можливості автоматичного внесення інформації відомості вносяться уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції на підставі отриманих матеріалів від органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення відповідно до статті 213 КУпАП.
III. Доступ до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП
1. Користувачами ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП є уповноважені посадові особи органів (підрозділів) поліції, яким надано доступ.
2. Адміністратором ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП є структурний підрозділ центрального органу управління поліції, до повноважень якого належить забезпечення управління (адміністрування), контроль за формуванням та підтриманням її в актуальному стані, ужиття заходів з її вдосконалення та надання користувачам доступу до неї, а також ведення їх обліку (далі - адміністратор).
Адміністратор упроваджує організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що обробляється в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП.
3. Керівники структурних підрозділів органів (підрозділів) поліції визначають уповноважених посадових осіб органів (підрозділів) поліції, яким надається доступ до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП.
4. Надання доступу уповноваженим посадовим особам органів (підрозділів) поліції здійснюється на підставі листа (заявки), підписаного керівником відповідного структурного підрозділу органу (підрозділу) поліції (у разі його відсутності - особою, яка виконує його обов’язки), надісланого до адміністратора.
Адміністратор протягом п’яти робочих днів з дня отримання листа приймає рішення про надання або відмову в наданні доступу до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП.
Відомості щодо користувача та наданого доступу вносяться адміністратором до електронного журналу обліку користувачів.
Кожна дія користувача щодо отримання інформації з ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП фіксується в спеціальному електронному архіві системи ІПНП. В електронному архіві зазначаються прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада та номер спеціального жетона (у разі наявності), вид отриманої інформації.
Про випадки відмови в наданні доступу уповноваженій посадовій особі органу (підрозділу) поліції до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП або позбавлення доступу користувача ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП у разі встановлення фактів неправомірного використання ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП інформується відповідний керівник структурного підрозділу органу (підрозділу) поліції, який надіслав лист (заявку) про надання доступу.
5. Доступ користувачів до інформації ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних". Інформація, що міститься в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП, не підлягає поширенню, крім випадків, передбачених законодавством України.
Кожній особі забезпечується реалізація права на одержання будь-яких відомостей про себе, які зберігаються в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП відповідно до законодавства України.
6. Захист інформації в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП забезпечується створенням у системі ІПНП комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
IV. Строки зберігання електронних карток та видалення даних
1. Знімаються з автоматизованого обліку адміністративні правопорушення, учинені особами, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за їх вчинення, а також яких звільнено від адміністративної відповідальності в порядку, визначеному КУпАП.
Зняття з автоматизованого обліку адміністративних правопорушень стосовно осіб, щодо яких було розпочато провадження у справі про адміністративне правопорушення, у разі закриття провадження відповідно до статті 247 КУпАП, відбувається через рік із дати вчинення адміністративного правопорушення.
2. Інформація, що внесена до ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП, після зняття з обліку автоматично знеособлюється, а саме вилучаються відомості про:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, дата і місце його народження, місце проживання (перебування) (країна, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, корпус, квартира);
документ, що посвідчує особу.
Знеособлення зазначених відомостей здійснюється шляхом їх видалення, що виключає подальшу можливість поновлення таких відомостей.
V. Контроль за дотриманням вимог цієї Інструкції
1. Контроль за формуванням та веденням ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП, повнотою та достовірністю інформації, що міститься в ній, підтриманням її в актуальному стані покладається на керівника (особу, яка виконує його обов’язки) уповноваженої посадової особи того органу (підрозділу) поліції, яким унесено відповідну інформацію.
2. Контроль за забезпеченням інформаційної безпеки, зберіганням, доступністю та цілісністю даних в ІП "Адмінпрактика" системи ІПНП покладається на керівників інформаційних підрозділів органу (підрозділу) поліції або особи, яка виконує його обов’язки.

Директор Департаменту
взаємодії з Національною
поліцією України
Міністерства внутрішніх справ
України





М. Грінцов