• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або повязаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"

Пенсійний фонд України  | Постанова, Положення від 05.05.2022 № 5-1
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 05.05.2022
  • Номер: 5-1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 05.05.2022
  • Номер: 5-1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
05.05.2022 № 5-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 травня 2022 р.
за № 547/37883
Про затвердження Положення про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 53-1 Закону України "Про запобігання корупції", підпункту 1 пункту 5 та пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (із змінами), правління Пенсійного фонду України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", що додається.
2. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції (Касьянов О.О.) та Юридичному департаменту (Рябцева Т.Б.) забезпечити подання цієї постанови в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова правління

Є. Капінус

ПОГОДЖЕНО:

Міністр соціальної політики України



М. Лазебна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Пенсійного фонду України
05 травня 2022 року № 5-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 травня 2022 р.
за № 547/37883
ПОЛОЖЕННЯ
про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено з метою впровадження у Пенсійному фонді України (далі - Фонд), його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Фонду (далі - Фонд та його органи, державне підприємство), механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції".
2. Фонд та його органи, державне підприємство заохочують викривачів та сприяють їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - повідомлення).
3. Правову основу формування та функціонування механізму заохочення та формування культури повідомлення становлять Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції, Кримінальна конвенція Ради Європи про боротьбу з корупцією, Цивільна конвенція Ради Європи про боротьбу з корупцією, Закон України "Про запобігання корупції".
4. У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про запобігання корупції".
II. Мета і форми заохочення та формування культури повідомлення
1. Метою заохочення та формування культури повідомлення є сприяння працівникам Фонду та його органів, державного підприємства у виявленні та повідомленні про можливі факти корупційних правопорушень, вчинених іншими працівниками, що має призвести до формування поваги до викривачів як сталої норми та частини корпоративної культури Фонду та його органів, державного підприємства.
2. Механізми заохочення повідомлення реалізуються у таких формах:
надання методичної та консультативної допомоги щодо здійснення повідомлення;
впровадження морального та матеріального заохочення працівників Фонду та його органів, державного підприємства, які є викривачами.
3. Механізми формування культури повідомлення реалізуються у таких формах:
проведення внутрішніх навчань з питань формування культури повідомлення;
проведення комунікаційної кампанії та систематичне здійснення просвітницьких заходів.
III. Організаційні засади щодо функціонування механізму заохочення та формування культури повідомлення
1. Фонд та його органи, державне підприємство організовують заходи заохочення та формування культури повідомлення у напрямах:
послідовної та систематичної роботи щодо запобігання корупції;
неприпустимості вчинення корупційних правопорушень;
об’єктивного та неупередженого реагування на кожне обґрунтоване повідомлення;
невідворотності відповідальності у випадку виявлення корупційних правопорушень;
забезпечення конфіденційності при взаємодії із викривачами;
негайного реагування на всі негативні заходи впливу або загрозу їх застосування щодо викривачів.
2. Голова правління Фонду, керівники територіальних органів Фонду, державного підприємства, що належить до сфери управління Фонду організовують та контролюють роботу щодо формування культури повідомлення та забезпечення функціонування механізму заохочення викривачів.
3. Організаційне забезпечення функціонування механізму заохочення та формування культури повідомлення здійснює керівник уповноваженого підрозділу (уповноважена особа) з питань запобігання та виявлення корупції Фонду та його органів, державного підприємства (далі - уповноважена особа).
4. Уповноважена особа здійснює заходи заохочення та формування культури повідомлень у Фонді та його органах, державному підприємстві шляхом:
ефективної організації роботи внутрішніх каналів для повідомлення;
якісного та своєчасного розгляду повідомлень, що надійшли через канали для повідомлення;
постійної взаємодії з викривачем та інформування його про стан і результати розгляду повідомлення;
надання методичної та консультативної допомоги, проведення внутрішніх навчань щодо здійснення повідомлень та захисту викривачів;
вжиття заходів для розміщення на офіційному вебсайті інформації про канали для повідомлення.
5. Уповноважена особа вживає в межах своїх повноважень заходів щодо захисту працівників, які є викривачами.
6. Матеріальне заохочення працівників Фонду та його органів, державного підприємства, які є викривачами, може здійснюватися в межах і спосіб, що передбачені Законом України "Про державну службу" або Кодексом законів про працю України, та за дотримання таких умов:
повідомлення скеровано працівником добровільно, тобто без впливу зовнішніх факторів (проведення стосовно заявника службової перевірки чи службового розслідування);
виплата не призведе до розкриття особи викривача.
7. З метою заохочення та формування культури повідомлення уповноважена особа розробляє пам’ятку щодо:
етичної поведінки;
правового статусу, прав та гарантій захисту викривача;
порядку отримання викривачем безоплатної вторинної правової допомоги;
розгляду повідомлень;
каналів для повідомлень.
8. Розроблена уповноваженою особою пам’ятка доводиться до відома працівників Фонду та його органів, державного підприємства, зокрема, засобами системи електронного документообігу та/або шляхом оприлюднення на інформаційній сторінці вебпорталу електронних послуг Фонду та інформаційних сторінках головних управлінь Фонду в областях та м. Києві, офіційній вебсторінці державного підприємства, внутрішньому інформаційному порталі Фонду.
IV. Здійснення моніторингу успішності заохочення та формування культури повідомлення
1. Фонд та його органи, державне підприємство до 01 березня кожного року здійснюють моніторинг впроваджених заходів, спрямованих на заохочення та формування культури повідомлення у своїй діяльності.
2. Моніторинг здійснює уповноважена особа, про його результати інформує керівника до 25 березня кожного року із наданням відповідних пропозицій для вжиття заходів реагування (у разі необхідності).
3. При проведенні моніторингу успішності заохочення та формування культури повідомлення застосовуються такі індикатори:
кількість проведених просвітницьких заходів, спрямованих на формування поваги до викривачів;
кількість працівників, які пройшли навчання;
кількість підготовлених та поширених методичних та просвітницьких матеріалів;
кількість отриманих звернень щодо порушення прав викривачів через здійснене повідомлення;
кількість отриманих повідомлень від викривачів;
кількість та види застосованих заохочень;
кількість отриманих приписів Національного агентства з питань запобігання корупції щодо порушення прав викривачів.

Завідувач Сектору
з питань запобігання
та виявлення корупції



О. Касьянов