• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Договір, Форма типового документа, Порядок від 27.02.2019 № 136
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Договір, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 27.02.2019
  • Номер: 136
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Договір, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 27.02.2019
  • Номер: 136
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 лютого 2019 р. № 136
Київ
Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію
( Із змінами і доповненнями, внесеними  постановами Кабінету Міністрів України  від 25 листопада 2020 року № 1154, від 28 липня 2021 року № 854 ( зміни, внесені абзацом четвертим підпункту 3 пункту 7 Змін, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 854, набирають чинності з 1 жовтня 2021 року; зміни, внесені підпунктом 2, абзацами третім, шостим - сімнадцятим підпункту 3 пункту 7 змін, затверджених  постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 854, набирають чинності з 1 січня 2022 року ), від 13 вересня 2021 року № 953, від 13 грудня 2021 року № 1314, від 5 березня 2022 року № 198 ( яка застосовується з 24 лютого 2022 року ), від 20 березня 2022 року № 325 ( яка застосовується з 24 лютого 2022 року ), від 1 листопада 2022 року № 1225, від 14 березня 2023 року № 221 )
Відповідно до частини сьомої статті 9 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію;
типову форму договору про реімбурсацію.
2. Установити, що для отримання відшкодування вартості лікарських засобів з 1 квітня 2019 р. суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування повинні подати заяви про укладення договорів про реімбурсацію Національній службі здоров'я не пізніше 25 березня 2019 року. Відшкодування вартості лікарських засобів за договорами про реімбурсацію, укладеними на підставі заяв, поданих суб'єктами господарювання після 25 березня 2019 р., буде здійснюватися починаючи з дати набрання чинності такими договорами в установленому законодавством порядку.
2-1. Для реімбурсації з 1 жовтня до 31 грудня 2021 р. препаратів інсуліну та/або лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та/або лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі - суб'єкти господарювання), укладають з Національною службою здоров'я окремі договори про реімбурсацію, для чого подають не пізніше 25 вересня 2021 р. заяви про укладення відповідних договорів про реімбурсацію зазначеній Службі. Реімбурсація препаратів інсуліну та/або лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та/або лікування розладів психіки та поведінки за договорами про реімбурсацію, укладеними на підставі заяв, поданих суб'єктами господарювання після 25 вересня 2021 р., здійснюється починаючи з дати набрання чинності такими договорами в установленому законодавством порядку.
( постанову доповнено пунктом 2-1 згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854 )
2-2. З 1 січня 2022 р. суб'єкти господарювання укладають з Національною службою здоров'я один договір про реімбурсацію, яким визначається група/групи станів (нозологій), для лікування яких відповідно до програми державних гарантій медичного обслуговування населення Національною службою здоров'я відшкодовується вартість лікарських засобів за таким договором, про що суб'єкти господарювання зазначають у заяві про укладення договору про реімбурсацію, яку подають не пізніше 25 грудня 2021 р. зазначеній Службі. Реімбурсація лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за договорами про реімбурсацію, укладеними на підставі заяв, поданих суб'єктами господарювання після 25 грудня 2021 р., здійснюється починаючи з дати набрання чинності такими договорами в установленому законодавством порядку.
( постанову доповнено пунктом 2-2 згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854 )
2-3. Установити, що для аптечних закладів, які розташовані на території, на якій введено воєнний стан (зокрема, якщо такі аптечні заклади розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації):
у разі відсутності технічної можливості вносити інформацію до електронної системи охорони здоров'я положення договорів про реімбурсацію щодо внесення інформації до електронної системи охорони здоров'я не застосовуються;
відшкодування вартості лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, здійснюється, зокрема на підставі зведених звітів щодо лікарських засобів, відпущених за паперовими рецептами, в порядку, визначеному Міністерством охорони здоров'я.
Аптечні заклади, які отримали відшкодування вартості відпущених лікарських засобів на підставі внесеної інформації до електронної системи охорони здоров'я без формування звітів про відпущені лікарські засоби та їх вартість, подають звіти про відпущені лікарські засоби та їх вартість щодо зазначених лікарських засобів до 15 листопада 2022 року. У разі неподання звіту у строки, передбачені цим абзацом, вартість лікарських засобів, яка відшкодована на підставі даних електронної системи охорони здоров'я, підлягає поверненню Національній службі здоров'я, зокрема шляхом зменшення суми оплати у наступних звітних періодах. За результатами аналізу звітів, у разі наявності підстав, що призводять до збільшення або зменшення суми оплати за попередні звітні періоди, сума оплати у поточному або наступних звітних періодах коригується відповідно до документів (інформації), на підставі яких здійснюється відшкодування вартості відпущених лікарських засобів.
( постанову доповнено пунктом 2-3 згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 р. № 198, яка застосовується з 24.02.2022 р., пункт 2-3 у редакції постанов Кабінету  Міністрів України від 20.03.2022 р. № 325, яка застосовується з 24.02.2022 р., від 01.11.2022 р. № 1225 )
3. Міністерству охорони здоров'я привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН
Інд. 73
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 лютого 2019 р. № 136
ПОРЯДОК
укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію з НСЗУ (далі - договір) відповідно до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".
2. Дія цього Порядку поширюється на укладення, зміну та припинення договору між НСЗУ та суб'єктами господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування (далі - суб'єкти господарювання).
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров'я, Законах України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги", інших законодавчих актах України.
4. Документообіг, пов'язаний з укладенням, зміною та припиненням договору, здійснюється через електронну систему охорони здоров'я (далі - система) з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Укладення договору
5. НСЗУ розміщує на своєму офіційному веб-сайті оголошення про укладення договору (далі - оголошення), в якому, зокрема, зазначається:
1) зміст інформації, що повинна бути наведена в заяві про укладення договору (далі - заява);
2) строк подання заяв;
3) групи станів (нозологій), для лікування яких НСЗУ відшкодовує вартість лікарських засобів, зокрема:
серцево-судинні захворювання включно з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів, цукровий діабет II типу та бронхіальна астма (група A);
лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету (група B);
лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету (група C);
лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах розладів психіки та поведінки, епілепсії (група D).
( пункт 5 у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854 )
6. Суб'єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ, повинен:
1) зареєструватися в системі та забезпечити реєстрацію в ній його уповноважених осіб, які будуть залучені до виконання договору, відповідно до вимог законодавства та забезпечити отримання ними кваліфікованого електронного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги";
2) мати в наявності комп'ютерне обладнання, програмне забезпечення, необхідні для роботи через систему, з підключенням до Інтернету в кожній аптеці та аптечному пункті, у яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором.
7. Перед поданням заяви суб'єкт господарювання зобов'язаний перевірити повноту та достовірність інформації про такого суб'єкта господарювання, яка міститься в системі. У разі виявлення неповної або недостовірної інформації суб'єкт господарювання повинен усунути усі невідповідності та внести інформацію в систему.
8. Суб'єкт господарювання, який відповідає вимогам, встановленим пунктом 6 цього Порядку, формує в системі заяву відповідно до визначених в оголошенні умов, в якій, зокрема, зазначає:
1) групу/групи станів (нозологій), для лікування яких НСЗУ відшкодовує вартість лікарських засобів за договором;
2) банківські реквізити, на які здійснюється оплата за договором;
3) інформацію про особу, уповноважену на підписання договору.
Для укладення договору про реімбурсацію суб'єкт господарювання повинен обрати для відпуску лікарських засобів не менше однієї групи станів (нозологій).
На заяву накладається електронний підпис керівника або уповноваженої особи суб'єкта господарювання, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
( пункт 8 у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854 )
9. Уповноважена особа НСЗУ протягом 20 календарних днів з дати подання заяви формує проект договору, накладає кваліфікований електронний підпис та електронну печатку і надсилає через систему суб'єкту господарювання.
( абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2021 р. № 1314 )
Перебіг строку, встановленого у абзаці першому цього пункту, починається з наступного дня з дати подання заяви аптечним закладом за умови встановлення у кошторисі відповідного бюджетного призначення на відповідний період для укладення таких договорів.
( пункт 9 доповнено абзацом згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 р. № 1154, абзац другий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2021 р. № 1314 )
10. Протягом п'яти календарних днів з дати надсилання проекту договору керівник або уповноважена особа суб'єкта господарювання накладає кваліфікований електронний підпис на договір. Накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноважена особа суб'єкта господарювання гарантує, що суб'єкт господарювання відповідає вимогам, передбаченим законодавством для укладення договору.
11. Договір є укладеним та набирає чинності з дати його підписання уповноваженими особами сторін, якщо інше не встановлено договором.
11-1. Аптечний заклад після підписання договору відмічає аптеки та аптечні пункти, в яких буде здійснюватися відпуск лікарських засобів за договором відповідно до групи/груп станів (нозологій) у системі.
( Порядок доповнено пунктом 11-1 згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 13.12.2021 р. № 1314 )
12. Інформація про укладені договори включається до Реєстру договорів про реімбурсацію, розпорядником якого є НСЗУ, відповідно до законодавства.
Внесення змін та припинення дії договору
13. Сторони договору мають право надіслати один одному через систему заяви з пропозицією щодо зміни або припинення укладеного між ними договору в порядку та на умовах, передбачених договором. Укладення договору про внесення змін чи припинення договору здійснюється відповідно до пунктів 7 - 12 цього Порядку.
НСЗУ може розміщувати на своєму офіційному веб-сайті оголошення щодо зміни договору, в якому зазначається, зокрема, зміст інформації, що вказується суб'єктом господарювання в заяві, з пропозиціями щодо зміни договору, строків подання таких заяв. У разі розміщення НСЗУ оголошень, зазначених в цьому абзаці, суб'єкти господарювання формують та подають до НСЗУ відповідні заяви з дотриманням визначених у таких оголошеннях вимог.
( пункт 13 доповнено абзацом згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854 )
14. У разі виникнення спорів, пов'язаних з укладенням, зміною чи припиненням договору, сторони розв'язують спір шляхом ведення переговорів або в судовому порядку.
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 лютого 2019 р. № 136
ТИПОВА ФОРМА
договору про реімбурсацію
____________________________
(найменування населеного пункту)
____ ____________ 20__ р.
Національна служба здоров'я в особі _____________________________________________________,
                                                                                                                           (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________________________________
                                                                                                            (назва та реквізити документа)
(далі - НСЗУ), з однієї сторони, і _________________________________________________________
                                                                                                                (найменування суб'єкта господарювання -
_____________________________________________________________________________________
                                        юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця)
в особі ______________________________________________________________________________,
                                                                                         (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________________________________
                                                                                                        (назва та реквізити документа)
(далі - аптечний заклад), з іншої сторони (далі - сторони, а кожна окремо - сторона), уклали договір про нижченаведене:
Визначення термінів
1. Лікарські засоби - зареєстровані в Україні готові лікарські засоби, що включені до переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, затвердженого в установленому порядку (далі - перелік).
2. Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров'я, Законах України "Про лікарські засоби", "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги", Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 854 "Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення", Порядку функціонування електронної системи охорони здоров'я, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 411 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 46, ст. 1604).
Предмет договору
3. Відповідно до умов цього договору аптечний заклад зобов'язується відпускати лікарські засоби згідно з обраною групою/групами станів (нозологій), які зазначені у цьому договорі, за роздрібними цінами, визначеними в переліку, а НСЗУ зобов'язується відповідно до умов договору відшкодовувати повністю або частково аптечному закладу вартість лікарських засобів (здійснювати реімбурсацію), відпущених пацієнтам на підставі електронних рецептів, записи про які внесені до електронної системи охорони здоров'я (далі - система), відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 854 "Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення", в межах загального обсягу бюджетних асигнувань, передбачених для реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, встановлених у кошторисі.
4. Цей договір є договором на користь третіх осіб - пацієнтів у частині повної або часткової оплати відпущених їм лікарських засобів.
Права та обов'язки сторін
5. НСЗУ має право:
1) вимагати від аптечного закладу належного, своєчасного та у повному обсязі виконання зобов'язань за цим договором в усіх аптеках та аптечних пунктах аптечного закладу, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за цим договором;
2) запитувати документи, на підставі яких вносилась інформація до системи, фінансову і статистичну звітність, іншу інформацію та документи, пов'язані з відпуском лікарських засобів за договором, з метою перевірки дотримання аптечним закладом умов цього договору;
3) надавати зауваження до звітів аптечного закладу;
4) проводити звірку розрахунків згідно з цим договором;
5) у разі виявлення порушень умов цього договору здійснювати перерахунок суми реімбурсації;
6) підпункт 6 пункту 5 виключено
7) відмовитись від цього договору в односторонньому порядку у випадках, передбачених цим договором.
6. НСЗУ зобов'язується:
1) належним чином та своєчасно виконувати свої зобов'язання згідно з цим договором;
2) здійснювати реімбурсацію відпущених аптечним закладом лікарських засобів згідно із звітами, поданими відповідно до умов цього договору, щодо яких не було надано зауважень, в межах загального обсягу відповідного бюджетного асигнування, встановленого кошторисом;
3) вносити зміни до цього договору в частині переліку обраних груп станів (нозологій), які зазначені у цьому договорі.
7. Аптечний заклад має право:
1) вимагати від НСЗУ належного, своєчасного та у повному обсязі виконання нею своїх зобов'язань згідно з цим договором в межах загального обсягу бюджетного асигнування, встановленого кошторисом;
2) вносити зміни до переліку аптек та аптечних пунктів, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором.
8. Аптечний заклад зобов'язується:
1) належним чином, своєчасно та у повному обсязі виконувати свої зобов'язання згідно з цим договором;
2) дотримуватися вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та нормативно-правових актів, що регулюють питання реімбурсації та функціонування системи;
3) забезпечувати безперебійний відпуск лікарських засобів, вартість яких підлягає реімбурсації, протягом робочого часу аптеки, аптечного пункту, зазначеного в їх графіках роботи;
4) забезпечити наявність комп'ютерного обладнання, програмного забезпечення, необхідного для роботи через систему, з підключенням до Інтернету в кожній аптеці та аптечному пункті, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором;
5) забезпечити безперервну наявність як мінімум одного лікарського засобу, вартість якого підлягає повній реімбурсації, з переліку на кожну міжнародну непатентовану назву для відпуску в кожній аптеці та аптечному пункті, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором (для інсуліну - мінімум по одній одиниці кожної форми протягом доби з моменту отримання звернення пацієнта за препаратом інсуліну) щодо таких груп станів (нозологій):
______________________;
______________________;
______________________;
______________________;
6) пропонувати особам, що звернулися за отриманням лікарських засобів за рецептом на реімбурсацію, насамперед лікарські засоби, вартість яких підлягає повній реімбурсації за рахунок коштів державного бюджету;
7) забезпечити своєчасне внесення актуальної інформації про аптечний заклад, його уповноважених осіб, аптеки та аптечні пункти до системи;
8) регулярно переглядати оголошення НСЗУ, які розміщуються на її офіційному веб-сайті, що пов'язані з реімбурсацією лікарських засобів;
9) розміщувати у приміщеннях аптек та аптечних пунктів, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором, інформаційні матеріали про участь у програмі реімбурсації відповідно до вимог до таких інформаційних матеріалів, розміщених на офіційному веб-сайті НСЗУ;
10) вносити до системи повну та достовірну інформацію про відпуск лікарських засобів за цим договором в установленому законодавством порядку у момент відпуску таких лікарських засобів;
11) подавати документи, на підставі яких вносилась інформація до системи, фінансову і статистичну звітність, іншу інформацію та документи, пов'язані з відпуском лікарських засобів за договором, за запитом НСЗУ;
12) якщо вартість лікарського засобу підлягає частковій реімбурсації за рахунок коштів державного бюджету, не вимагати від пацієнта доплати, більшої за суму доплати за відпущений лікарський засіб, визначену у переліку;
13) не передавати всі або частину зобов'язань за цим договором іншим особам.
Звітність за договором
9. Аптечний заклад зобов'язаний подати НСЗУ звіт про відпущені лікарські засоби та їх вартість, яка підлягає реімбурсації за цим договором, за звітний період (далі - звіт) протягом наступного звітного періоду з урахуванням абзаців другого - шостого цього пункту.
У грудні аптечний заклад зобов'язаний подати НСЗУ звіти про лікарські засоби та їх вартість, яка підлягає реімбурсації за цим договором:
до 19 грудня включно - про лікарські засоби, відпущені у попередній звітний період;
до 28 грудня включно - про лікарські засоби, відпущені у період з 1 по 19 грудня.
Лікарські засоби, відпущені у період з 20 по 31 грудня включно, та інформація про їх вартість включаються до першого звіту наступного року.
Якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний або святковий день, звіт подається останнього робочого дня звітного періоду (у грудні - останнього робочого дня, що передує 28 числу цього місяця).
Оплата за звітом, поданим після строку, визначеного абзацами першим - четвертим цього пункту, не здійснюється.
Звіт є первинним документом.
10. Звіт формується на підставі даних із системи та скріплюється кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи аптечного закладу.
11. Звітними періодами є:
1) у період до 30 вересня 2021 р.:
з 1 по 15 число місяця включно;
з 16 числа по останній день місяця включно;
2) у період з 1 жовтня 2021 р. по 30 листопада 2021 р. - з 1 числа по останній день відповідного місяця включно;
3) у грудні 2021 р. - з 1 по 19 число місяця включно;
4) у період з 1 січня 2022 р.:
з 1 по 15 число місяця включно;
з 16 числа по останній день місяця включно;
у грудні - з 1 по 19 число місяця включно.
12. У разі виявлення невідповідностей між даними звіту та даними фінансової чи статистичної звітності аптечного закладу, іншою інформацією або документами про відпущені лікарські засоби за договором НСЗУ має право подати заперечення до звіту та проект уточненого звіту протягом п'яти робочих днів з дати виявлення такої невідповідності. Аптечний заклад зобов'язаний розглянути заперечення та подати НСЗУ уточнений звіт з накладеним кваліфікованим електронним підписом протягом трьох календарних днів з дати їх надсилання.
Якщо аптечний заклад не подав уточнений звіт, оплата за відповідний період тимчасово зупиняється до дати подання такого звіту.
13. У разі виявлення обставин, що призводять до збільшення або зменшення суми оплати за звітом за попередні звітні періоди, за умови документального підтвердження таких обставин та узгодження їх сторонами сума оплати у поточному звіті коригується на відповідну суму, що відображається у розділі звіту "розрахунок-коригування".
Ціна договору. Умови, порядок та строки реімбурсації
14. Ціна договору становить загальну суму реімбурсації лікарських засобів відповідно до всіх звітів аптечного закладу за договором.
15. Реімбурсація здійснюється за рахунок коштів державного бюджету на підставі звіту аптечного закладу протягом десяти робочих днів з дати його отримання НСЗУ, а у випадку, передбаченому пунктом 12 цього договору, з дати надходження уточненого звіту.
16. Якщо останній день строку оплати припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається робочий день, що настає за вихідним або святковим днем, а у грудні - останній робочий день бюджетного періоду.
17. Реімбурсація лікарських засобів за упаковку здійснюється відповідно до розміру реімбурсації, визначеного в переліку.
18. Не підлягають реімбурсації та включенню у звіт лікарські засоби, відпущені аптечним закладом з порушенням вимог законодавства, зокрема у разі втрати права аптечного закладу провадити господарську діяльність з відпуску лікарських засобів. У разі виявлення, що лікарські засоби, включені у звіт, були відпущені з порушенням вимог законодавства, сума оплати у періоді виявлення такого порушення зменшується на відповідну суму реімбурсації таких лікарських засобів, що відображається у розділі звіту "розрахунок-коригування" за відповідний період.
19. Оплата здійснюється в безготівковій формі на банківський рахунок аптечного закладу, інформація про який зазначена у договорі.
Відповідальність сторін
20. У разі невиконання або неналежного виконання сторонами своїх зобов'язань згідно з цим договором вони несуть відповідальність, передбачену законом та цим договором.
Розв'язання спорів
21. Спори між сторонами розв'язуються шляхом проведення переговорів або в судовому порядку.
Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)
22. Сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань згідно з цим договором, якщо таке невиконання стало наслідком обставин непереборної сили, що виникли після укладення цього договору, які не могли бути передбачені чи попереджені сторонами.
23. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна загроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів, закриття морських проток, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.
24. У разі виникнення обставин, визначених у пункті 23 цього договору, сторона, що зазнала їх впливу, повинна негайно за допомогою будь-яких доступних засобів повідомити про такі обставини іншій стороні у максимально стислий строк шляхом надсилання письмового повідомлення про настання таких обставин. Повідомлення про обставини непереборної сили повинне містити вичерпну інформацію про природу обставин непереборної сили, час їх настання та оцінку їх впливу на можливість сторони виконувати свої зобов'язання згідно з цим договором та на порядок виконання зобов'язань згідно з цим договором у разі, коли це можливо.
25. У разі коли дія обставин, визначених у пункті 23 цього договору, припиняється, сторона, що зазнала їх впливу, зобов'язана негайно, але в будь-якому разі у строк не пізніше ніж протягом 24 годин з моменту, коли сторона дізналась або повинна була дізнатися про припинення зазначених обставин, письмово повідомити іншій стороні про їх припинення. У такому повідомленні повинні міститись інформація про час припинення дії таких обставин та строк, протягом якого сторона виконає свої зобов'язання за договором.
26. Наявність та строк дії обставин непереборної сили підтверджуються Торгово-промисловою палатою України та уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами.
27. У разі коли сторона, що зазнала дії обставин непереборної сили, не надіслала або несвоєчасно надіслала повідомлення про обставини непереборної сили, як це визначено у пункті 24 цього договору, така сторона втрачає право посилатися на обставини непереборної сили як на підставу для звільнення від відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань згідно з цим договором.
28. У разі коли дія обставин, зазначених у пункті 23 цього договору, триває більш як 30 календарних днів, кожна із сторін має право розірвати договір та не несе відповідальність за таке розірвання за умови, що вона повідомить про це іншій стороні не пізніше ніж за десять календарних днів до розірвання договору.
Строк дії договору
29. Цей договір є укладеним та набирає чинності з ________ і діє до ______ року. Строк дії договору може бути продовжений за згодою сторін не більше ніж на три місяці.
30. Відпуск лікарських засобів пацієнтам за цим договором здійснюється до останнього дня строку дії договору включно. Зобов'язання за цим договором щодо реімбурсації відпущених аптечним закладом лікарських засобів залишаються чинними до моменту їх виконання сторонами.
Дострокове припинення договору
31. Цей договір може бути достроково припинено на підставах, передбачених законом та цим договором.
32. НСЗУ має право відмовитися від договору в односторонньому порядку у разі:
1) анулювання ліцензії аптечного закладу на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами;
2) відсутності комп'ютерного обладнання, програмного забезпечення, необхідного для роботи через систему, з підключенням до Інтернету в кожній аптеці та аптечному пункті, в яких здійснюється відпуск лікарських засобів за договором;
3) відпуску лікарських засобів за цінами, що не відповідають роздрібній ціні за упаковку, визначеній в переліку;
4) систематичного (більше трьох місяців підряд) неподання звітів аптечним закладом.
33. За наявності підстав, визначених у пункті 32 цього договору, договір припиняється через 14 календарних днів з дати надсилання НСЗУ аптечному закладу відповідного повідомлення в електронній формі про односторонню відмову від цього договору.
34. Розірвання цього договору не потребує отримання попередньої (до розірвання) чи подальшої згоди пацієнтів (їх законних представників).
Прикінцеві положення
35. Будь-які зміни та доповнення до цього договору вважаються чинними та обов'язковими для сторін за умови, що вони скріплені кваліфікованими електронними підписами обох сторін з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
36. Сторони визнають та підтверджують, що інформація, внесена в систему уповноваженими особами сторін, складає невід'ємну частину цього договору та створює права та обов'язки, передбачені договором. Будь-які зміни та доповнення до інформації, внесеної в систему, повинні бути скріплені кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи відповідної сторони.
37. Сторони несуть повну відповідальність за повноту та достовірність інформації, зазначеної у договорі та системі, і ризик настання несприятливих наслідків у разі неповідомлення іншій стороні про зміну такої інформації.
38. Внесення будь-яких змін та доповнень до цього договору не потребує попередньої (до внесення змін або доповнень) чи подальшої згоди пацієнтів (їх законних представників).
Реквізити сторін
НСЗУ Аптечний заклад
Місцезнаходження _______________________
Код згідно з ЄДРПОУ ____________________
Реквізити _______________________________
Місцезнаходження ___________________________
Код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) фізичної особи - підприємця
___________________________________________
МФО ______________________________________
розрахунковий рахунок _______________________
_______________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
_______________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
_______________________________________
(підпис)
_______________________________________
(підпис)
( Типова форма договору із змінами, внесеними згідно з  постановами Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 854, від 13.09.2021 р. № 953, від 14.03.2023 р. № 221 )
____________