• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця та купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг | Постанова, Акт, Договір, Форма типового документа, Кошторис, Проект, Методика, Порядок від 26.04.2019 № 641
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
26.04.2019 № 641
Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця та купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом
Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, що додається.
2. Затвердити Методику формування кошторису гарантованого покупця , що додається.
3. Затвердити Типовий договір купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом між гарантованим покупцем та суб’єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, що додається.
4. Затвердити Типовий договір про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, що додається.
5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 11 жовтня 2012 року № 1314 "Про затвердження Примірних договорів, які укладаються із суб'єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії" (зі змінами).
6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 04 квітня 2017 року № 472 "Про затвердження Порядку комерційного обліку електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями)".
7. Ця постанова набирає чинності з 01 липня 2019 року, але не раніше дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур’єр", крім пунктів 3 та 4 цієї постанови та глав 2, 3 та 13 Порядку купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цієї постанови в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур’єр".
Голова НКРЕКПО. Кривенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
26.04.2019 № 641
ПОРЯДОК
купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом
Начальник
Управління енергоринку

Ю. Власенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
26.04.2019 № 641
МЕТОДИКА
формування кошторису гарантованого покупця
1. Загальні положення
1.1. Ця Методика регулює відносини щодо фінансування діяльності гарантованого покупця.
1.2. У цій Методиці терміни вживаються в таких значеннях:
період регулювання - період, на який НКРЕКП затверджує кошторис гарантованого покупця та який дорівнює календарному року;
структура кошторису гарантованого покупця - перелік складових доходу та видатків на провадження господарської діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця.
Інші терміни вживаються в цій Методиці у значеннях, наведених у законах України "Про ринок електричної енергії", "Про альтернативні джерела енергії", Правилах ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 307, Правилах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 308, Кодексі комерційного обліку електричної енергії, затвердженому постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311, Порядку купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, затвердженому постановою НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 641.
2. Структура кошторису гарантованого покупця
2.1. Кошторис гарантованого покупця складається з:
1) доходів, які включають складову вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел на покриття кошторисних видатків;
2) видатків, які включають:
витрати на оплату праці та обов'язкових платежів - витрати на оплату праці персоналу гарантованого покупця, які встановлюються з урахуванням вимог законодавства України, чисельності персоналу, відрахувань до державних цільових фондів, які визначаються відповідно до встановленого законодавством України розміру;
амортизацію у вигляді коштів, призначених для відновлення вартості зношуваних основних засобів з урахуванням норм Податкового кодексу України;
інших господарських видатків - витрат, які складаються із суми виробничо-господарських витрат, витрат, пов'язаних з ліцензованою діяльністю зі здійснення функцій гарантованого покупця, і включають витрати на:
оплату послуг уповноважених банків;
оплату внесків на регулювання;
забезпечення господарської діяльності і організації виробничого процесу гарантованого покупця;
інших витрат, які включаються до кошторису гарантованого покупця відповідно до рішень Уряду та НКРЕКП.
3. Використання додаткових надходжень
3.1. Кошти інших, ніж доходи від оплати послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел та доходи від продажу на ринку електричної енергії, надходжень, зокрема отримані пені та штрафи за порушення виробниками виконання умов договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом, обліковуються на окремому поточному рахунку гарантованого покупця та використовуються лише за погодженням НКРЕКП, для отримання якого гарантований покупець письмово звертається до НКРЕКП з відповідним обґрунтуванням.
3.2. Додаткові надходження спрямовуються виключно на видатки, які забезпечуватимуть беззбиткову господарську діяльність гарантованого покупця, у тому числі ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством державного майна та сплату видатків за зобов’язаннями, пов’язаними із господарською діяльністю зі здійснення функцій гарантованого покупця.
4. Порядок розгляду, затвердження та внесення змін до кошторису гарантованого покупця
4.1. Гарантований покупець складає проект кошторису на кожен наступний період регулювання з розподілом по місяцях і надає його до НКРЕКП до 15 вересня року, що передує наступному періоду регулювання, відповідно до форми, наведеної в додатку до цієї Методики.
4.2. До проекту кошторису гарантований покупець подає пояснювальну записку, до якої включаються обґрунтовані розрахунки та додаються документи, які обґрунтовують та/або підтверджують витрати гарантованого покупця, план використання амортизаційних відрахувань тощо.
4.3. НКРЕКП розглядає проект кошторису та у разі необхідності додаткового обґрунтування витрат гарантованого покупця гарантований покупець надає до НКРЕКП на її запит уточнену та доповнену інформацію щодо таких витрат.
4.4. Гарантований покупець у процесі планування та складання проекту кошторису зобов’язаний застосовувати принципи економічної доцільності та мінімізації витрат.
4.5. НКРЕКП опрацьовує надані матеріали та з урахуванням надання даних щодо фактичного використання коштів за 9 місяців поточного року затверджує кошторис гарантованого покупця на наступний період регулювання.
4.6. За необхідності гарантований покупець звертається до НКРЕКП щодо перегляду кошторису, але не частіше ніж раз у квартал. У разі прийняття рішення Уряду або НКРЕКП гарантований покупець звертається до НКРЕКП щодо перегляду кошторису в термін, обумовлений цим рішенням.
4.7. НКРЕКП має право за результатами щоквартального аналізу фінансових звітів і планів гарантованого покупця та іншої інформації переглядати і вносити зміни до кошторису.
4.8. У разі наявності залишку коштів, який виник від економії при здійсненні господарських операцій гарантованого покупця в минулому періоді регулювання, НКРЕКП за зверненням гарантованого покупця здійснює відповідне коригування кошторису гарантованого покупця в поточному періоді регулювання.
4.9. Гарантований покупець зобов'язаний витрачати кошти згідно з кошторисом. З обґрунтованих причин гарантований покупець має право звернутися до НКРЕКП щодо перерозподілу коштів між статтями витрат у межах кошторису.
5. Порядок надання звітів щодо використання гарантованим покупцем коштів
5.1. Кошти від надання послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, які надходять з поточного рахунку із спеціальним режимом використання ОСП, а також кошти, що надходять у складі інших кошторисних надходжень, зараховуються на поточний рахунок гарантованого покупця. Перерахування коштів на проведення оплати всіх виробничих, господарчих та інших витрат, пов'язаних із здійсненням ліцензованої діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця, включаючи сплату податків до бюджету, гарантований покупець здійснює зі свого поточного рахунку.
5.2. Гарантований покупець витрачає кошти, які надходять у складі:
1) доходів, встановлених видатковими статтями кошторису, та здійснює контроль за їх використанням на підставі платіжних документів. Перерозподіл коштів між статтями витрат у межах кошторису здійснюється виключно за погодженням з НКРЕКП;
2) додаткових надходжень - відповідно до погоджених з НКРЕКП видаткових статей та здійснює контроль за їх використанням на підставі платіжних документів.
5.3. У разі повернення на поточний рахунок гарантованого покупця раніше витрачених відповідно до затвердженого кошторису коштів (судового збору, витрат на відрядження тощо) гарантований покупець у звітній формі інформує НКРЕКП щодо коригування (зменшення) витрат за відповідними статтями кошторису.
5.4. Кошти амортизаційного фонду використовуються гарантованим покупцем за погодженням з НКРЕКП відповідно до плану закупівель.
5.5. Гарантований покупець не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом, надає до НКРЕКП щомісячні звіти, а також звіти наростаючим підсумком за 3, 6, 9 місяців та за рік про фактично отримані кошторисні доходи та фактично здійснені кошторисні видатки (додаток до Методики), а також додатково надає інформацію щодо використання коштів амортизаційного фонду. У цьому звіті гарантований покупець також відображає отримані та використані додаткові надходження.
5.6. У звітах, які гарантований покупець надає до НКРЕКП, за кожною статтею затвердженого постановою НКРЕКП, кошторису вказується залишок невикористаних кошторисних коштів попереднього періоду та поточного року, фактично отримані на рахунки підприємства кошторисні доходи та фактично здійснені кошторисні видатки за звітний період, у тому числі в рахунок кошторису якого періоду були отримані доходи та здійснені видатки. Додатком до кожного звіту надається розгорнута інформація щодо напрямків використання кошторису за статтею "Інші господарські видатки".
5.7. Гарантований покупець до 15 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає до НКРЕКП звіт щодо отримання та використання додаткових надходжень.
Начальник
Управління енергоринку

Ю. Власенко
Додаток
до Методики формування
кошторису гарантованого покупця
ПРОЕКТ КОШТОРИСУ
на період регулювання з розподілом по місяцях
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
26.04.2019 № 641
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом між гарантованим покупцем та суб'єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії
Начальник
Управління енергоринку

Ю. Власенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
26.04.2019 № 641
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел (з додатками)
Начальник
Управління енергоринку

Ю. Власенко