• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку | Рішення, Форма типового документа, Інформація, Звіт, Повідомлення, Форма, Положення від 03.12.2013 № 2826 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Інформація, Звіт, Повідомлення, Форма, Положення
  • Дата: 03.12.2013
  • Номер: 2826
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Інформація, Звіт, Повідомлення, Форма, Положення
  • Дата: 03.12.2013
  • Номер: 2826
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
03.12.2013 № 2826
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2013 р.
за № 2180/24712
Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1250 від 23.09.2014 № 1713 від 16.12.2014 № 1348 від 01.09.2015 № 410 від 12.04.2016 )
Відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591 "Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за № 97/13364 (зі змінами).
3. Регулярна квартальна інформація за I-ІV квартали 2013 року, особлива інформація та інформація про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю емітентами цінних паперів, яка виникла до дати набрання чинності цим рішенням, крім регулярної річної інформації за звітний 2013 рік, розкривається на фондовому ринку та подається до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у складі, порядку і у строки відповідно до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за № 97/13364 (зі змінами), або Положення про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, та Порядку заповнення форм розкриття інформації та змін до них емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22 червня 2010 року № 981, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 року за № 707/18002 (зі змінами).
4. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (А. Папаіка) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до вимог законодавства.
6. Це рішення набирає чинності з 1 січня 2014 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії М. Назарчука.
Т.в.о. Голови КомісіїА. Амелін
Протокол засідання Комісії
від 03.12.2013 р. № 64
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
03.12.2013 № 2826
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 грудня 2013 р.
за № 2180/24712
ПОЛОЖЕННЯ
про розкриття інформації емітентами цінних паперів
I. Загальні положення
1. Це Положення регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів (далі - інформація про випуск) цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів (далі - підсумки випуску) цінних паперів емітентами цінних паперів, а також регулює строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті (веб-сторінці).
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
2. Дія цього Положення поширюється на емітентів цінних паперів та на іноземних емітентів - нерезидентів, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України.
( Абзац перший пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
Дія цього Положення не поширюється на емітентів державних цінних паперів, інвестиційних сертифікатів, акцій корпоративних інвестиційних фондів, які уклали договори про управління активами таких корпоративних інвестиційних фондів з компаніями з управління активами.
На емітентів облігацій місцевих позик поширюються вимоги цього Положення в частині розкриття регулярної річної інформації.
Нерезиденти, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України, розкривають інформацію відповідно до розділу ІV цього Положення.
( Пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
Міжнародні фінансові організації, які здійснили випуск облігацій на території України, розкривають інформацію відповідно до розділу V цього Положення.";
( Пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
3. Емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку Інформацію шляхом:
( Абзац перший пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів на веб-сайті www.stockmarket.gov.ua (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії);
( Абзац другий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання);
розміщення на власному веб-сайті (веб-сторінці);
( Пункт 3 розділу I доповнено новим абзацом четвертим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
подання до Комісії.
Емітенти цінних паперів до моменту подання Інформації до Комісії розміщують її на власному веб-сайті (веб-сторінці) (далі - сторінка в мережі Інтернет) відповідно до вимог законодавства.
4. Інформація, що підлягає розкриттю відповідно до цього Положення, повинна розкриватися державною мовою, якщо інше не передбачено цим Положенням.
( Пункт 4 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
5. У випадку розкриття Інформації емітентом, цінні папери якого знаходяться у лістингу фондової біржі, емітент після розміщення такої Інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії зобов'язаний повідомити фондову біржу про її розміщення у порядку, погодженому з фондовою біржею.
6. Порядок взаємодії осіб, що зобов'язані розкривати Інформацію відповідно до цього Положення, та особи, уповноваженої на розміщення Інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, доступ до загальнодоступної інформаційної бази даних Комісії регулюються нормативно-правовими актами Комісії.
7. Емітент має надавати Інформацію для розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії до особи, уповноваженої на розміщення Інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
8. Емітент при оприлюдненні Інформації на сторінці в мережі Інтернет забезпечує вільний доступ до такої Інформації, а також повідомляє на вимогу заінтересованих осіб адреси сторінок в мережі Інтернет, на яких здійснюється оприлюднення Інформації.
9. До моменту розкриття регулярної та особливої інформації емітентом шляхом оприлюднення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії розкриття такої Інформації на території України іншими шляхами, у тому числі шляхами, передбаченими цим Положенням, не допускається.
( Пункт 9 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
10. У разі якщо емітент несвоєчасно розкриває Інформацію, розкриття якої є обов'язковим відповідно до цього Положення, емітент повинен письмово повідомити Комісію листом з обґрунтуванням причин, що призвели до несвоєчасного розкриття Інформації, складеним у довільному вигляді та засвідченим підписом керівника та відбитком печатки емітента.
( Абзац перший пункту 10 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
Про несвоєчасне розкриття Інформації емітент повідомляє акціонерів або інвесторів шляхом оприлюднення Інформації та відповідного повідомлення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії протягом двох днів, але не пізніше 10.00 години третього дня після дня виявлення емітентом факту несвоєчасного розкриття.
11. Якщо емітентом розкрито недостовірну Інформацію, то він зобов'язаний вжити заходів щодо спростування такої Інформації та розкрити виправлену Інформацію у той самий спосіб (способи), яким(и) було розкрито таку недостовірну Інформацію.
Спростування розкритої недостовірної та розкриття виправленої регулярної (річної та квартальної) Інформації здійснюються не пізніше строків, встановлених у розділі ІІ цього Положення.
Спростування розкритої недостовірної та розкриття виправленої особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю має бути здійснено протягом:
п'яти робочих днів з дати вчинення дії в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на сторінці в мережі Інтернет;
десяти робочих днів з дати вчинення дії в офіційному друкованому виданні та на сторінці в мережі Інтернет;
п'ятнадцяти робочих днів з дати вчинення дії при поданні до Комісії.
При розкритті виправленої регулярної та особливої інформації шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні емітент може опублікувати саме ту частину інформації, яку було спростовано та виправлено із зазначенням офіційного друкованого видання (найменування, дата і номер офіційного друкованого видання), в якому було опубліковано інформацію, що підлягає спростуванню.
( Пункт 11 розділу I доповнено абзацом сьомим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
Емітент зобов'язаний одночасно з розкриттям виправленої Інформації повідомити Комісію листом про факт оприлюднення недостовірної Інформації, надати обґрунтовані пояснення щодо причин оприлюднення недостовірної Інформації із обов'язковим зазначенням, що саме в Інформації було виправлено, підтвердження спростування оприлюдненої недостовірної Інформації та інформацію щодо оприлюднення виправленої Інформації.
( Пункт 11 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014; із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
12. При поданні Інформації до Комісії емітент зобов'язаний подавати (надсилати) таку Інформацію у вигляді електронних документів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок подання адміністративних даних, та інформації у вигляді електронних документів.
Інформація в електронній формі складається відповідно до опису розділів та схем XML-файлів, визначених окремим документом нормативно-технічного характеру.
Інформація складається емітентом з використанням Системи довідників та класифікаторів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженої рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08 травня 2012 року № 646, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 травня 2012 року за № 831/21143 (зі змінами).
На письмову вимогу уповноваженої особи Комісії емітент цінних паперів зобов'язаний подати (надіслати) до Комісії Інформацію у строк/термін, передбачений вимогою, відповідно до цього Положення в паперовій формі. Інформація у паперовій формі формується як друкована копія електронної форми. У випадку, передбаченому цим абзацом, Інформація може подаватись у паперовій та/або електронній формах на електронному носії інформації.
У разі якщо паперова форма Інформації налічує більше одного аркуша, така Інформація повинна бути прошита, пронумерована та скріплена відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента або уповноваженої особи. На зворотному боці останньої сторінки робиться такий напис: "Прошнуровано, пронумеровано та скріплено відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента або уповноваженої особи (кількість) сторінок".
У разі підписання Інформації уповноваженою особою до паперової форми Інформації додається копія документа, згідно з яким особу уповноважено підписати паперову форму Інформації, завірена відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента.
Підпис керівника або уповноваженої особи та відбиток печатки емітента на титульному аркуші паперової форми Інформації також підтверджують достовірність Інформації та ідентичність електронної та паперової форм Інформації, що подається до Комісії, Інформації, наданої для розкриття в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та розміщеної на сторінці в мережі Інтернет.
( Абзац сьомий пункту 12 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )( Пункт 12 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
13. Фінансова звітність емітентів цінних паперів (крім банків) заповнюється та складається у формах і порядку, встановлених Міністерством фінансів України. Форми фінансової звітності емітентів цінних паперів - банків і порядок їх заповнення встановлюються Національним банком України.
Формат фінансової звітності емітентів цінних паперів формується відповідно до опису розділів та схем XML-файлів, визначених окремим документом Комісії нормативно-технічного характеру.
Емітенти цінних паперів, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, у складі Інформації розкривають фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, а саме:
( Абзац третій пункту 13 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
проміжну (квартальну) фінансову звітність у складі: балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності;
( Абзац пункту 13 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
річну фінансову звітність у складі: балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності.
( Абзац пункту 13 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
Емітенти, цінні папери яких перебувають у першому рівні лістингу, додатково розміщують на сторінці в мережі Інтернет фінансові звіти англійською мовою.
( Абзац пункту 13 розділу I в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
14. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати Інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.
15. На розсуд емітента при розкритті Інформації емітентом може наводитись додаткова інформація, яка необхідна для повного і всебічного її розкриття.
16. При поданні письмових повідомлень до Комісії, передбачених абзацом першим пункту 10, абзацом восьмим пункту 11 цього розділу, емітенти, які є професійними учасниками фондового ринку, банками, страховиками, інститутами спільного інвестування, емітентами іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій і сертифікатів фонду операцій з нерухомістю, емітенти акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу фондової біржі (у тому числі щодо регулярної річної інформації, у разі якщо цінні папери емітента перебували в біржовому реєстрі фондової біржі за станом на 31 грудня звітного року), надають (надсилають) повідомлення до центрального апарату Комісії.
( Абзац перший пункту 16 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014, № 1348 від 01.09.2015 )
Емітенти, які не визначені в абзаці першому цього пункту, надають (надсилають) письмові повідомлення, передбачені абзацом першим пункту 10, абзацом сьомим пункту 11 цього розділу, до територіальних органів Комісії за їх місцезнаходженням.
( Абзац другий пункту 16 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
17. Документи (їх копії), які подаються відповідно до цього Положення та мають бути засвідчені печаткою (печатками), потребують такого засвідчення у разі наявності відповідної(их) печатки (печаток).
( Розділ І доповнено новим пунктом згідно зРішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1250 від 23.09.2014 )
II. Порядок та строки розкриття інформації емітентами цінних паперів
1. Порядок та строки розкриття особливої інформації
1. Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, поширюється на емітентів цінних паперів з дати, наступної за датою реєстрації Комісією першого випуску цінних паперів.
2. Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису.
( Пункт 2 глави 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
3. Емітенти цінних паперів розкривають особливу інформацію відповідно до переліку, який визначено у главі 1 розділу ІІІ цього Положення.
4. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у формі повідомлення про виникнення особливої інформації про емітента (далі - Повідомлення). Щодо кожного виду особливої інформації складається окреме Повідомлення.
5. Розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:
у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії;
в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії;
на сторінці в мережі Інтернет - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії;
( Пункт 5 глави 1 розділу II доповнено новим абзацом п'ятим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
подання до Комісії - протягом семи робочих днів після дати вчинення дії.
6. Текст Повідомлення за змістом та обсягом має відповідати вимогам, що встановлені до відповідного виду особливої інформації.
При оприлюдненні особливої інформації в офіційному друкованому виданні Повідомлення складається за формою, наведеною у додатку 28 до цього Положення.
7. Повідомлення, яке подається до Комісії та розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, складається з титульного аркуша (додаток 1) та однієї з наведених у додатках 2-15 форм відповідно до виду особливої інформації.
8. На титульному аркуші Повідомлення, яке подається до Комісії, обов'язково зазначаються дата оприлюднення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, найменування, дата і номер офіційного друкованого видання, в якому опубліковано Повідомлення, дата оприлюднення та адреса сторінки в мережі Інтернет.
2. Порядок та строки розкриття інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю
1. Обов'язок здійснювати розкриття інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, передбаченої цим Положенням, поширюється на емітентів іпотечних цінних паперів, сертифікатів фонду операцій з нерухомістю з дати, наступної за датою реєстрації Комісією першого випуску цінних паперів.
2. Обов'язок здійснювати розкриття інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, передбаченої цим Положенням, припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису.
( Пункт 2 глави 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
3. Емітенти цінних паперів розкривають інформацію про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю відповідно до переліку, який визначено у главі 2 розділу ІІІ цього Положення.
4. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю у формі повідомлення про виникнення такої інформації про емітента (далі - Повідомлення про інформацію). Щодо кожного виду інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю складається окреме Повідомлення про інформацію.
5. Розкриття інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю має здійснюватись шляхом оприлюднення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю здійснюється у такі строки:
у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії;
в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії;
на сторінці в мережі Інтернет - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії;
( Пункт 5 глави 2 розділу II доповнено новим абзацом п'ятим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
подання до Комісії - протягом семи робочих днів після дати вчинення дії.
6. Текст Повідомлення про інформацію за змістом та обсягом має відповідати вимогам, установленим до відповідного виду інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
При оприлюдненні інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю в офіційному друкованому виданні Повідомлення про інформацію складається за формою, наведеною у додатку 28 до цього Положення.
7. Повідомлення про інформацію, яке подається до Комісії та розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, складається з титульного аркуша (додаток 1) та однієї з наведених у додатках 16-27 форм відповідно до виду інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
8. На титульному аркуші Повідомлення про інформацію, яке подається до Комісії, обов'язково зазначаються дата оприлюднення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, найменування, дата і номер офіційного друкованого видання, в якому опубліковано Повідомлення про інформацію, дата оприлюднення та адреса сторінки в мережі Інтернет.
3. Порядок та строки розкриття регулярної квартальної інформації емітентами цінних паперів
1. Обов'язок здійснювати розкриття регулярної квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:
1) акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі станом на перше число звітного кварталу;
2) державні (національні) акціонерні товариства;
3) холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі станом на перше число звітного кварталу;
4) підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі станом на перше число звітного кварталу;
5) емітентів, які здійснили публічне (відкрите) розміщення облігацій підприємств;
6) емітентів, які здійснили публічне (відкрите) розміщення іпотечних облігацій;
7) емітентів, які здійснили публічне (відкрите) розміщення іпотечних сертифікатів;
8) емітентів, які здійснили публічне (відкрите) розміщення сертифікатів ФОН;
9) емітентів, цінні папери яких перебувають у біржовому реєстрі фондової біржі.
Обов'язок розкриття квартальної інформації поширюється на емітентів, визначених в підпунктах 5-8 цього пункту, з кварталу, в якому емітенти здійснили публічне (відкрите) розміщення відповідних цінних паперів.
Обов'язок розкриття квартальної інформації припиняється з наступного кварталу після кварталу, в якому опубліковано інформацію про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок скасування реєстрації випуску цінних паперів, або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису.
( Абзац дванадцятий пункту 1 глави 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
Обов'язок розкриття квартальної інформації поширюється на емітентів, визначених в підпункті 9 цього пункту, з кварталу, в якому цінні папери перебували у біржовому реєстрі фондової біржі незалежно від тривалості перебування їх у біржовому реєстрі фондової біржі та незалежно від того, чи були цінні папери такого емітента протягом звітного кварталу виключені з біржового реєстру фондової біржі. Обов'язок емітента розкривати квартальну інформацію припиняється з кварталу, наступного за кварталом, у якому цінні папери такого емітента були виключені з біржового реєстру фондової біржі. При цьому квартал, у якому цінні папери емітента були виключені з біржового реєстру фондової біржі, є для такого емітента звітним кварталом.
2. Регулярна квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу та відповідно до вимог цього Положення.
3. Розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Квартальна інформація розкривається за перший, другий і третій квартали. Інформація щодо четвертого кварталу окремо не розкривається, а включається до регулярної річної інформації.
Регулярна квартальна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
4. Порядок та строки розкриття регулярної річної інформації емітентами цінних паперів
1. Обов'язок здійснювати розкриття регулярної річної інформації поширюється на осіб, які станом на 31 грудня звітного року є емітентами.
Обов'язок розкриття регулярної річної інформації припиняється з дати опублікування інформації про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок скасування реєстрації випуску цінних паперів, або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису.
( Абзац другий пункту 1 глави 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
2. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.
Перший звітний рік новоствореного емітента може бути меншим за 12 місяців, він обчислюється:
для акціонерних товариств - з дати державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно;
для емітентів цінних паперів, крім акцій, - з дня реєстрації випуску до 31 грудня звітного року включно.
3. У разі подання до Комісії документів на скасування реєстрації випусків цінних паперів у період з 1 січня до 30 квітня року, наступного за звітним, емітент або його правонаступник розкриває регулярну річну інформацію відповідно до вимог цього Положення.
4. Розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та на сторінці в мережі Інтернет, опубліковують в офіційному друкованому виданні.
( Пункт 4 глави 4 розділу II в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
5. Опублікування річної інформації в офіційному друкованому виданні здійснюється за формою, наведеною у додатку 44 до цього Положення, крім емітентів, які здійснили приватне (закрите) розміщення цінних паперів, а також приватних (закритих) акціонерних товариств, які не здійснювали публічного (відкритого) розміщення цінних паперів.
( Пункт 5 глави 4 розділу II в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
6. Опублікування річної інформації в офіційному друкованому виданні здійснюється емітентами, які здійснили приватне (закрите) розміщення цінних паперів, а також приватними (закритими) акціонерними товариствами, які не здійснювали публічного (відкритого) розміщення цінних паперів, крім публічних акціонерних товариств, які здійснили приватне (закрите) розміщення цінних паперів за формою, наведеною у додатку 45 до цього Положення.
( Главу 4 розділу II доповнено новим пунктом згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
ІII. Склад інформації, що розкривається емітентами цінних паперів
1. Склад особливої інформації емітента цінних паперів
1. До особливої інформації емітента цінних паперів належать відомості про:
прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 10 відсотків статутного капіталу;
( Абзац другий пункту 1 глави 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
прийняття рішення про викуп власних акцій (крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу);
факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі;
прийняття рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів, прийняття рішення про надання згоди на вчинення значних правочинів або прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість (для емітентів - акціонерних товариств);
( Абзац п'ятий пункту 1 глави 1 розділу III в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
зміну складу посадових осіб емітента;
зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій;
рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;
рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;
порушення провадження у справі про відшкодування емітенту збитків, завданих посадовою особою такого емітента;
( Пункт 1 глави 1 розділу III доповнено новим абзацом десятим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
про заміну поручителя (страховика, гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів;
( Пункт 1 глави 1 розділу III доповнено новим абзацом одинадцятим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
прийняття рішення про виплату дивідендів;
( Пункт 1 глави 1 розділу III доповнено новим абзацом дванадцятим згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )
порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;
рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.
Датою вчинення дії вважається дата прийняття рішення органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу, та назва органу, що прийняв таке рішення;
вид, тип, кількість та сума цінних паперів, спосіб їх розміщення (публічний, приватний). У разі публічного розміщення цінних паперів зазначається порядок здійснення такого розміщення (самостійно або із залученням торговця(ів), з яким(и) укладено договір андеррайтингу, через фондову біржу);
( Абзац п'ятий пункту 2 глави 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
розмір збільшення статутного капіталу акціонерного товариства шляхом додаткового випуску акцій. У разі розміщення акцій зазначається їх номінальна вартість та ціна розміщення із зазначенням способу її визначення. Якщо розміщення акцій може призвести до зміни власника значного пакета акцій емітента, збільшення частки у статутному капіталі акціонерів, які вже володіють пакетом у розмірі 10 і більше відсотків акцій, наводиться найменування юридичної особи або зазначається "фізична особа", якщо інформація виникла щодо власника - фізичної особи, кількість їхніх акцій та частка у статутному капіталі до розміщення акцій;
співвідношення (у відсотках) загальної номінальної вартості цінних паперів (крім інвестиційних сертифікатів), на яку вони розміщуються, загальної номінальної вартості цінних паперів (крім інвестиційних сертифікатів) емітента, які знаходяться в обігу, до розміру статутного капіталу емітента на дату прийняття цього рішення;
( Абзац сьомий пункту 2 глави 1 розділу III в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
інформація про права, які отримують інвестори в цінні папери, що розміщуються;
спосіб оплати цінних паперів. Якщо оплата здійснюється активами, іншими, ніж грошові кошти, наводиться їх перелік;
мета розміщення цінних паперів, а також напрями використання отриманих коштів;
прізвища, імена та по батькові членів уповноваженого органу, що прийняв рішення про розміщення цінних паперів (крім загальних зборів акціонерного товариства); відомості про кількість цінних паперів емітента, якими вони володіють;
( Абзац одинадцятий пункту 2 глави 1 розділу III в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014; із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1348 від 01.09.2015 )
інформація щодо можливості конвертації цінних паперів;
інша суттєва інформація відповідно до проспекту емісії.
3. Відомості про прийняття рішення про викуп власних акцій (крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу) складаються за формою, наведеною у додатку 3 до цього Положення.
Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про викуп власних акцій.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата прийняття рішення щодо викупу власних акцій та назва уповноваженого органу, який прийняв таке рішення;
період викупу (дата початку й закінчення викупу) та порядок викупу. Якщо рішення не передбачає періоду, протягом якого здійснюватиметься викуп акцій, про це слід зазначити;
інформація про мету викупу акцій, ціну викупу або порядок її визначення із зазначенням факторів, які враховуються при визначенні ціни акцій, та ступеня їх впливу;
номінальна та ринкова вартість акцій та прибуток на акцію за річною фінансовою звітністю року, який передував даті прийняття рішення про викуп акцій;
тип, форма існування і кількість акцій, що підлягають викупу;
співвідношення (у відсотках) загальної номінальної вартості акцій, що підлягають викупу, до статутного капіталу;
найменування юридичних осіб або зазначається "фізична особа", якщо інформація виникла щодо власника - фізичної особи, акціонерів, які володіють 10 і більше відсотками акцій станом до викупу акцій;
прізвище, ім'я та по батькові членів наглядової ради та/або виконавчого органу або найменування юридичної особи, у яких викуповуються акції, із зазначенням кількості акцій, якими вони володіють, та частки у загальній кількості акцій станом до викупу акцій;
( Абзац одинадцятий пункту 3 глави 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
дата викупу власних акцій, їх тип, кількість, частка від статутного капіталу (якщо емітент володіє раніше викупленими власними акціями);
дата реєстрації, номер свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, що підлягають викупу, та найменування органу, що здійснив державну реєстрацію випуску акцій, що підлягають викупу.
4. Відомості про факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі складаються за формою, наведеною у додатку 4 до цього Положення.
Датою вчинення дії вважається дата:
включення цінних паперів емітента у лістинг або коли емітенту стало відомо про включення цінних паперів емітента у лістинг фондової біржі;
коли емітенту стало відомо про зміну рівня лістингу його цінних паперів;
коли емітенту стало відомо про делістинг його цінних паперів.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата дії, дія (лістинг/делістинг або зміна рівня лістингу), найменування фондової біржі, вид, загальна номінальна вартість та кількість цінних паперів, щодо яких вчинена дія;
( Абзац сьомий пункту 4 глави 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1713 від 16.12.2014 )
співвідношення частки у загальній кількості цінних паперів, щодо яких вчинена дія, до загального розміру конкретного випуску цінних паперів (у відсотках);
дата реєстрації, номер свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів та найменування органу, що здійснив державну реєстрацію випуску цінних паперів, щодо яких вчинена дія;
тип цінних паперів, щодо яких вчинена дія;
дата рішення та уповноважений орган емітента, що прийняв рішення про включення в лістинг фондової біржі цінних паперів емітента. Наводиться найменування фондової біржі, в лістинг якої включаються цінні папери емітента;
дата рішення та уповноважений орган емітента або найменування фондової біржі, які прийняли рішення про делістинг цінних паперів емітента або зміну рівня лістингу;
види, кількість цінних паперів, які продовжують бути у лістингу, права їх власників;
в разі делістингу зазначається дата, з якої цінні папери більше не котируватимуться на фондовій біржі, та причини їх делістингу.
5. У разі прийняття рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 1 цього пункту за формою, наведеною у таблиці 1 додатка 5 до цього Положення. У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення значних правочинів емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 2 цього пункту за формою, наведеною у таблиці 2 додатка 5 до цього Положення. У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість (далі - правочин із заінтересованістю), емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 3 цього пункту за формою, наведеною у додатку 6 до цього Положення.
Зазначені відомості розкривають емітенти - акціонерні товариства.
У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, які одночасно є значними та такими, щодо вчинення яких є заінтересованість, емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 3 цього пункту:
1) датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата прийняття рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів, найменування уповноваженого органу, що його прийняв;
відомості щодо правочинів із зазначенням, зокрема, їх характеру;
гранична сукупність вартості правочинів;
вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;
співвідношення граничної сукупності вартості правочинів до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);
загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували "за" та "проти" прийняття рішення;
2) датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про надання згоди на вчинення значного правочину.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата прийняття рішення про надання згоди на вчинення значного правочину, назва уповноваженого органу, що його прийняв;
предмет правочину;
ринкова вартість майна або послуг, що є предметом правочину, визначена відповідно до законодавства;
вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;
співвідношення ринкової вартості майна або послуг, що є предметом правочину, до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);
загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували "за" та "проти" прийняття рішення (зазначається, якщо рішення приймається загальними зборами);
додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину не передбачені законодавством, якщо вони визначені статутом акціонерного товариства.
Інформація зазначається щодо кожного значного правочину окремо;
3) датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю.
У Повідомленні розкривається така інформація:
дата прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю, найменування уповноваженого органу, що його прийняв;
істотні умови правочину, а саме:
предмет правочину;
повне найменування, місцезнаходження юридичної особи та код за ЄДРПОУ - для юридичних осіб - резидентів, або ідентифікаційний код з торговельного, судового або банківського реєстру країни, де офіційно зареєстрований іноземний суб'єкт господарської діяльності, - для юридичних осіб - нерезидентів, або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, заінтересованої у вчиненні акціонерним товариством правочину; інформація щодо особи, заінтересованої у вчиненні акціонерним товариством правочину, із зазначенням ознаки заінтересованості, передбаченої статтею 71 Закону України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон);
ринкова вартість майна або послуг чи сума коштів, що є предметом правочину, визначена відповідно до законодавства;
вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;
співвідношення ринкової вартості майна або послуг чи суми коштів, що є предметом правочину, до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);
інші істотні умови правочину;
загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували "за" та "проти" прийняття рішення (зазначається, якщо рішення приймається загальними зборами).
Вимоги щодо розкриття інформації про істотні умови правочину із заінтересованістю не застосовуються до приватного акціонерного товариства, якщо інше не встановлено його статутом або Законом.
Інформація зазначається щодо кожного правочину із заінтересованістю окремо.
( Пункт 5 глави 1 розділу III в редакції Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 410 від 12.04.2016 )