КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 квітня 2009 р. N 353 Київ |
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)
Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
Інд. 34 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 квітня 2009 р. N 353
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)
1. Ці критерії застосовуються для оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання, пов'язаної із збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації, що складає кредитну історію (далі - господарська діяльність), та визначення періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
2. Оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності здійснюється за такими критеріями:
кількість кредитних історій, що веде суб'єкт господарювання;
наявність фактів порушення вимог законодавства у сфері формування та обігу кредитних історій;
строк провадження господарської діяльності.
3. З урахуванням критеріїв оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.
4. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності відносяться суб'єкти:
що ведуть кредитні історії, кількість яких становить понад 1 мільйон;
строк провадження господарської діяльності яких становить менше ніж один рік;
у яких під час проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) виявлено факти порушення вимог законодавства у сфері формування та обігу кредитних історій.
5. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику від провадження господарської діяльності відносяться суб'єкти, що ведуть кредитні історії, кількість яких становить від 300 тис. до 1 мільйона.
6. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику від провадження господарської діяльності відносяться суб'єкти, що ведуть кредитні історії, кількість яких не перевищує 300 тисяч.
7. Планові заходи державного нагляду (контролю) за господарською діяльністю проводяться в установленому законом порядку з такою періодичністю:
щодо суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику - 1 раз на рік;
щодо суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику - 1 раз на два роки;
щодо суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику - 1 раз на п'ять років.