• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Витяг, Форма типового документа, Заява, Критерії, Коефіцієнти, Нормативи, Методика від 03.11.2021 № 1147
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Витяг, Форма типового документа, Заява, Критерії, Коефіцієнти, Нормативи, Методика
  • Дата: 03.11.2021
  • Номер: 1147
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Витяг, Форма типового документа, Заява, Критерії, Коефіцієнти, Нормативи, Методика
  • Дата: 03.11.2021
  • Номер: 1147
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 листопада 2021 р. № 1147
Київ
Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 753 від 01.07.2022 № 86 від 26.01.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що додається.
2. Внести до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 89, ст. 3598; 2021 р., № 65, ст. 4117), зміни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. Установити, що затверджена з урахуванням вимог пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України до набрання чинності Методикою, затвердженою згідно з пунктом 1 цієї постанови, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (на відповідній території) є чинною до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2021 р. № 1147
МЕТОДИКА
нормативної грошової оцінки земельних ділянок
( У тексті Методики слова "розташування територіальної громади" замінено словами "розташування території територіальної громади" згідно з Постановою КМ № 753 від 01.07.2022 )
1. Ця Методика встановлює методологічні засади проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка застосовується у випадках, визначених Законом України "Про оцінку земель".
Об’єктом нормативної грошової оцінки є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади (або її частини).
2. Межі території територіальної громади, а також межі населених пунктів (сіл, селищ, міст), що входять до складу територій територіальних громад, використовуються на підставі відомостей Державного земельного кадастру, а у разі, коли відомості про такі межі не внесені до Державного земельного кадастру, - на підставі проектів формування території і встановлення меж сільських, селищних рад або інших матеріалів, за якими відповідно до законодавства, яке діяло на момент їх затвердження, здійснювалося встановлення (зміна) їх меж. У разі відсутності таких матеріалів і до моменту внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі сіл, селищ, міст відомостями про такі межі, а також межі території територіальної громади (сільської, селищної, міської) ради вважаються дані, що збігаються з межами, відображеними на індексних кадастрових картах (планах) сіл, селищ, міст, районів згідно з відомостями Державного земельного кадастру, а межами територіальної громади вважаються дані згідно із зовнішніми межами юрисдикції ради територіальної громади (населених пунктів), що увійшли до її складу.
3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Цн) визначається за такою формулою:
Цн = Пд х Нрд х Км1 х Км2 х Км3 х Км4 х Кцп х Кмц х Кні,
де Пд - площа земельної ділянки, квадратних метрів;
Нрд - норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі згідно з додатком 1;
Км1 - коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст;
Км2 - коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів;
Км3 - коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення;
Км4 - коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки;
Кцп - коефіцієнт, який враховує цільове призначення земельної ділянки відповідно до відомостей Державного земельного кадастру;
Кмц - коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням;
Кні - добуток коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки.
4. Площа (Пд) та цільове призначення земельної ділянки використовуються на підставі відомостей Державного земельного кадастру. У разі відсутності відомостей про земельну ділянку у Державному земельному кадастрі та/або Державному реєстрі земель площею та цільовим призначенням земельної ділянки вважаються дані згідно з документацією із землеустрою, на підставі якої здійснювалося формування цієї земельної ділянки, або документом, що посвідчує право власності (користування) земельною ділянкою.
Чисельність населення населених пунктів та територіальних громад використовується відповідно до відомостей про чисельність наявного населення за даними (довідниками) Держстату станом на 1 січня року, що передує року проведення оцінки.
5. Норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі (Нрд) приймається відповідно до категорії земельної ділянки за основним цільовим призначенням.
Норматив капіталізованого рентного доходу (Нрд) для земель житлової та громадської забудови, земель рекреаційного призначення, земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а також для земельних ділянок, які не віднесені до категорії земель за основним цільовим призначенням, приймається відповідно до додатка 1.
Норматив капіталізованого рентного доходу (Нрд) для земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду приймається відповідно до додатка 2.
6. Коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1), приймається відповідно до додатка 3 (крім земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду). Для територіальних громад, що розташовані поза зонами впливу великих міст, а також для земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1), застосовується із значенням 1.
7. Коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2), приймається для територій окремих населених пунктів відповідно до додатка 4 (крім земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду). Для земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду, населених пунктів, що не зазначені у додатку 4, а також земельних ділянок за межами населених пунктів коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2), застосовується із значенням 1.
8. Коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення (Км3), приймається відповідно до додатка 5 (крім земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду). Території сільських, селищних, міських рад (у тому числі тих, де припинена діяльність місцевих рад) або територіальних громад, що належать до зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення, зони гарантованого добровільного відселення та зони посиленого радіоекологічного контролю, визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991 р. № 106 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Для територій територіальних громад, що не входять до зон радіаційного забруднення, та земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду коефіцієнт, який характеризує розташування території територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення (Км3), застосовується із значенням 1.
9. Коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), для земель житлової та громадської забудови, земель рекреаційного призначення, земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а також для земельних ділянок, які не віднесені до категорії земель за основним цільовим призначенням, диференціюється за оціночними районами.
Вся територія, що перебуває в межах юрисдикції сільської, селищної, міської ради або в межах території територіальної громади, поділяється на оціночні райони, що мають переважно однотипні функціонально-планувальні якості та обмежені природними (морське узбережжя, річки, канали, струмки, балки, рівчаки тощо), антропогенними (дороги, вулиці та провулки, сельбищні, шляхові споруди, лісосмуги, канали, історико-культурні, промислові, рекреаційні масиви тощо), адміністративними (межі територій сіл, селищ, міст, сільських, селищних, міських рад, територіальних громад) та іншими (межі кадастрових кварталів тощо) межами та рубежами. Під час виділення меж оціночних районів можуть використовуватися матеріали опорних планів генеральних планів населених пунктів (за наявності).
Оціночні райони виділяються як замкнені полігони, межі яких не перетинаються. Межі оціночних районів не можуть перетинати межі сіл, селищ, міст, сільських, селищних, міських рад, територіальних громад. Підлягають виділенню в окремі оціночні райони:
смуги відведення магістральної залізниці (за винятком вокзалів та привокзальних площ);
землі під відкритими розробками, кар’єрами, шахтами та відповідними спорудами;
смуги відведення магістральних нафто-, газо- та продуктопроводів;
смуги відведення ліній електропередачі напругою 220 кВ і вище.
Площа оціночного району не може перевищувати 1000 гектарів.
10. Коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), диференціюється за оціночними районами, які встановлюються на основі економічної оцінки території, з урахуванням таких груп факторів:
неоднорідність функціонально-планувальних якостей території;
доступність до центру населеного пункту, місць концентрації трудової діяльності, центрів громадського обслуговування, масового відпочинку;
рівень інженерного забезпечення та благоустрою території (наявність і можливість підключення об’єктів нерухомості до мереж водо-, електро-, газо-, теплопостачання та водовідведення);
рівень розвитку сфери обслуговування населення (доступність основних закладів соціальної інфраструктури (школи, дитячі дошкільні заклади, заклади охорони здоров’я, інші об’єкти соціальної інфраструктури);
екологічна якість території (рівень забруднення повітря, ґрунтів, акустичне та електромагнітне забруднення, площа санітарно-захисних зон, а також площа зелених насаджень загального користування, водних акваторій і місць відпочинку);
складність фізико-географічних та геоморфологічних умов (наявність ярів, крутосхилів, підтоплення тощо);
привабливість середовища (різноманітність місць докладання праці, наявність історико-культурних та природних пам’яток тощо).
Для кожної групи факторів оцінки встановлюється ваговий коефіцієнт, значення якого залежить від географічних та містобудівних особливостей території сільської, селищної, міської ради або території територіальної громади як об’єкта проведення оцінки. Сума вагових коефіцієнтів групи факторів оцінки дорівнює 1.
Коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), визначається за результатами геоінформаційного моделювання. Для сільських, селищних, міських рад та територіальних громад із чисельністю населення менше 50 тис. осіб коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), може визначатися для кожного оціночного району за результатами бальної оцінки за критеріями економічної цінності, що наведені у додатку 6. Значення коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), для оціночного району розраховується як відношення суми бальних оцінок цього оціночного району до середньої суми бальних оцінок оціночних районів територіальної громади.
Для оціночних районів, що сформовані в межах смуг відведення магістральної залізниці (за винятком вокзалів та привокзальних площ), смуг відведення магістральних нафто-, газо- та продуктопроводів, смуг відведення ліній електропередачі напругою 220 кВ і вище, коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), приймається таким, що дорівнює 1.
У разі коли розрахункове значення коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), для оціночного району перевищує граничні максимальні значення, наведені у додатку 7, приймається відповідне граничне максимальне значення.
Розрахункове значення коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), округлюється до третього знака після коми.
Для земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), застосовується із значенням 1.
11. Коефіцієнт, який враховує цільове призначення земельної ділянки (Кцп), приймається відповідно до додатка 8.
12. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для сільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення (рілля, перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища) визначається за такою формулою:
Кмц = Кпсгр х Багр: Бпсгр,
де Кпсгр - коефіцієнт, який враховує розташування території територіальної громади в межах природно-сільськогосподарського району для відповідного угіддя, приймається відповідно до додатка 9;
Багр - бал бонітету агровиробничої групи ґрунтів відповідного сільськогосподарського угіддя природно-сільськогосподарського району;
Бпсгр - середній бал бонітету ґрунтів відповідного сільськогосподарського угіддя природно-сільськогосподарського району, що приймається відповідно до додатка 9.
У разі коли агровиробничі групи ґрунтів сільськогосподарських угідь та/або їх бал бонітету на земельній ділянці сільськогосподарського призначення не визначено, коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для сільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення застосовується із значенням коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах природно-сільськогосподарського району (Кпсгр), для відповідного сільськогосподарського угіддя та приймається відповідно до додатка 9.
Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для несільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення застосовується із значенням коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах природно-сільськогосподарського району (Кпсгр), для несільськогосподарських угідь та приймається відповідно до додатка 9.
Схеми (карти) природно-сільськогосподарського районування земель та картограми розповсюдження агровиробничих груп ґрунтів приймаються відповідно до затвердженої в установленому порядку технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, що була розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 105 "Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 727). Для сільськогосподарських угідь, на які відсутні картограми розповсюдження агровиробничих груп ґрунтів, у разі потреби може здійснюватися визначення агровиробничих груп ґрунтів шляхом проведення ґрунтових обстежень.
13. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для земель житлової та громадської забудови, земель рекреаційного призначення, земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а також для земельних ділянок, які не віднесені до категорії земель за основним цільовим призначенням, приймається відповідно до додатків 10 і 11.
14. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для земель оздоровчого призначення та земель історико-культурного призначення приймається відповідно до додатка 12.
15. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення приймається для земельних ділянок для збереження та використання біосферних заповідників (код згідно з КВЦПЗ 04.01), для збереження та використання природних заповідників (код згідно з КВЦПЗ 04.02) та для збереження та використання національних природних парків (код згідно з КВЦПЗ 04.03) приймається таким, що дорівнює 3,9, а для інших земельних ділянок природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення - таким, що дорівнює 3,3.
16. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для земель лісогосподарського призначення визначається за такою формулою:
Кмц = Клк х Клс,
де Клк - коефіцієнт, який враховує категорію лісів, приймається відповідно до додатка 13;
Клс - коефіцієнт, який враховує фактичну лісистість території, приймається відповідно до додатка 14.
17. Коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц), для земель водного фонду приймається для земельних ділянок із водними об’єктами загальнодержавного значення - 1,2, для інших земельних ділянок - 1.
18. У разі застосування відповідно до законодавства нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області приймається згідно з додатком 15.
19. За результатами проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Датою нормативної грошової оцінки земельної ділянки є дата, зазначена в технічній документації.
До затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах територіальної громади для визначення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки за межами населених пунктів може складатися технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на підставі договору, який укладається заінтересованими особами. Значення коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4), у такій документації приймається таким, що дорівнює 1.
Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок включає:
рішення про проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
завдання на виконання робіт;
пояснювальну записку, що містить відомості про місце розташування території територіальної громади, чисельність населення територіальної громади, її адміністративного центру та інших населених пунктів, обґрунтування оціночного зонування території територіальної громади та визначення коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4);
відомості про величину нормативів капіталізованого рентного доходу;
схему оціночних районів;
таблицю із зазначенням для кожного оціночного району коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1), коефіцієнта, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2), коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення (Км3), коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4);
схему природно-сільськогосподарських районів на територію територіальної громади;
картограму агровиробничих груп ґрунтів на територію територіальної громади;
таблицю із зазначенням переліку агровиробничих груп ґрунтів та їх балів бонітету за сільськогосподарськими угіддями;
таблицю із зазначенням коефіцієнтів, які враховують цільове призначення земельної ділянки (Кцп);
таблицю із зазначенням коефіцієнтів, які враховують особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц);
розрахунок добутку коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки (Кні).
У разі визначення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки за межами населених пунктів технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки включає:
завдання на виконання робіт;
пояснювальну записку, що містить відомості про місце розташування та чисельність населення територіальної громади, її адміністративного центру та інших населених пунктів;
відомості про величину нормативу капіталізованого рентного доходу;
таблицю із зазначенням коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1), коефіцієнта, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2), коефіцієнта, який враховує розташування території територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення (Км3), коефіцієнта, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки (Км4);
відомості про приналежність земельної ділянки до природно-сільськогосподарського району (для земельних ділянок сільськогосподарського призначення);
картограму агровиробничих груп ґрунтів у межах земельної ділянки (для земельних ділянок сільськогосподарського призначення за наявності відомостей про агровиробничі групи ґрунтів);
таблицю із зазначенням переліку агровиробничих груп ґрунтів та їх балів бонітету за сільськогосподарськими угіддями (для земельних ділянок сільськогосподарського призначення за наявності відомостей про агровиробничі групи ґрунтів);
відомості про величину коефіцієнта, який враховує цільове призначення земельної ділянки (Кцп);
відомості про величину коефіцієнта, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням (Кмц);
розрахунок добутку коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки (Кні);
розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
З метою внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок складається електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 89, ст. 3598).
20. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою, форму якої наведено в додатку 16, що подається в електронній або паперовій формі, як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за формою згідно з додатком 17.
У разі розташування земельних ділянок у межах кількох оціночних районів та/або адміністративно-територіальних одиниць, та/або категорій лісів нормативна грошова оцінка таких земельних ділянок визначається як сума нормативних грошових оцінок їх частин, що розташовані у відповідних землеоціночних районах та/або адміністративно-територіальних одиницях, та/або категоріях лісів.
Витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформляється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.
У разі відсутності в Державному земельному кадастрі відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що унеможливлює автоматичну видачу витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок із використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру, такий витяг оформляється протягом трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви із наявної технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за підписом працівника відповідного територіального органу Держгеокадастру, до посадових обов’язків якого належить надання зазначених витягів.
У разі подання заяви в електронній формі витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок або мотивована відмова в наданні такого витягу видається в електронній формі за допомогою технічних засобів електронних комунікацій накладенням кваліфікованого електронного підпису відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", а за бажанням заявника може також надаватися в паперовій формі.
( Абзац п'ятий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 86 від 26.01.2024 )
( Пункт 20 в редакції Постанови КМ № 753 від 01.07.2022 )
Додаток 1
до Методики
НОРМАТИВИ
капіталізованого рентного доходу для земель житлової та громадської забудови, земель рекреаційного призначення, земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення (Нрд), а також для земельних ділянок, які не віднесені до категорії земель за основним цільовим призначенням на 1 січня 2020 року
Чисельність населення у населеному пункті, що є адміністративним центром територіальної громади Норматив капіталізованого рентного доходу, гривень за кв. метр
Менше 0,2 тис. осіб 58
Від 0,2 до 0,5 тис. осіб 70
Від 0,5 до 1 тис. осіб 76
Від 1 до 5 тис. осіб 87
Від 5 до 20 тис. осіб 133
Від 20 до 50 тис. осіб 196
Від 50 до 100 тис. осіб 268
Від 100 до 250 тис. осіб 344
Від 250 до 500 тис. осіб 386
Від 500 до 1000 тис. осіб 576
Від 1000 до 1500 тис. осіб 639
Більше 1500 тис. осіб 1302
Додаток 2
до Методики
НОРМАТИВИ
капіталізованого рентного доходу для земель сільськогосподарського призначення, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель оздоровчого призначення, земель історико-культурного призначення, земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду (Нрд) на 1 січня 2020 року
Категорія земель Норматив капіталізованого рентного доходу, гривень за гектар
Землі сільськогосподарського призначення 27 520
Землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення 73 815
Землі оздоровчого призначення 47 081
Землі історико-культурного призначення 74 566
Землі лісогосподарського призначення 5976
Землі водного фонду 13 210
Додаток 3
до Методики
КОЕФІЦІЄНТ,
який враховує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1)
Місто, що формує зону впливу Об’єднані територіальні громади, що входять до зони впливу Коефіцієнт, який характеризує розташування території територіальної громади в межах зони впливу великих міст (Км1)
Алчевськ Алчевська міська (без м. Алчевська), Зимогір’ївська міська, Кадіївська міська Алчевського району Луганської області 1,1
Бердянськ Андрівська сільська, Андріївська селищна, Бердянська міська (без м. Бердянська), Берестівська сільська, Осипенківська сільська Бердянського району Запорізької області 1,1
Біла Церква Білоцерківська міська (без м. Білої Церкви), Гребінківська селищна, Ковалівська сільська, Маловільшанська сільська, Рокитнянська селищна, Узинська міська, Фурсівська сільська Білоцерківського району Київської області 1,1
Вінниця Агрономічна сільська, Вінницька міська (без м. Вінниці), Вороновицька селищна, Гніванська міська, Іллінецька міська, Липовецька міська, Літинська селищна, Лука-Мелешківська сільська, Немирівська міська, Стрижавська селищна, Сутисківська селищна, Тиврівська селищна, Турбівська селищна, Якушинецька сільська Вінницького району, Райгородська сільська Гайсинського району, Жмеринська міська, Северинівська сільська, Станіславчицька сільська Жмеринського району, Брацлавська селищна Тульчинського району, Калинівська міська Хмільницького району Вінницької області 1,2
Горлівка Вуглегірська міська, Горлівська міська (без м. Горлівки), Дебальцівська міська, Єнакієвська міська, Жданівська міська Горлівського району Донецької області 1,1
Дніпро Дніпровська міська (без м. Дніпра), Китайгородська сільська, Любимівська сільська, Ляшківська сільська, Миколаївська сільська, Могилівська сільська, Новоолександрівська сільська, Обухівська селищна, Петриківська селищна, Підгородненська міська, Слобожанська селищна, Солонянська селищна, Сурсько-Литовська сільська, Царичанська селищна, Чумаківська сільська Дніпровського району, Губиниська селищна, Новомосковська міська, Піщанська сільська, Черкаська селищна Новомосковського району, Зайцівська сільська, Іларіонівська селищна, Раївська сільська, Роздорська селищна, Синельниківська міська, Славгородська селищна Синельниківського району Дніпропетровської області 1,3
Донецьк Амвросіївська міська, Донецька міська (без м. Донецька), Іловайська міська, Макіївська міська, Харцизька міська, Ясинуватська міська Донецького району, Сніжнянська міська, Хрестівська міська, Чистяківська міська, Шахтарська міська Горлівського району, Докучаєвська міська, Кальміуська міська, Старобешівська селищна Кальміуського району Донецької області 1,2
Євпаторія Території, що адміністративно підпорядковані міській раді м. Євпаторії (без м. Євпаторії), території Сакської міської територіальної громади та територій територіальних громад, що входили до складу Сакського району Автономної Республіки Крим 1,1
Житомир Березівська сільська, Високівська сільська, Волицька сільська, Глибочицька сільська, Житомирська міська (без м. Житомира), Коростишівська міська, Новогуйвинська селищна, Оліївська сільська, Станишівська сільська, Старосілецька сільська, Тетерівська сільська, Харитонівська сільська, Черняхівська селищна Житомирського району Житомирської області 1,2
Запоріжжя Біленьківська сільська, Вільнянська міська, Долинська сільська, Запорізька міська (без м. Запоріжжя), Комишуваська селищна, Кушугумська селищна, Матвіївська сільська, Михайлівська сільська, Михайло-Лукашівська сільська, Новомиколаївська селищна, Новоолександрівська сільська, Павлівська сільська, Петро-Михайлівська сільська, Степненська сільська, Таврійська сільська, Тернуватська селищна, Широківська сільська Запорізького району, Воздвижівська сільська, Малотокмачанська сільська, Оріхівська міська, Преображенська сільська Пологівського району Запорізької області 1,2
Івано-Франківськ Більшівцівська селищна, Богородчанська селищна, Бурштинська міська, Галицька міська, Дзвиняцька сільська, Дубовецька сільська, Єзупільська селищна, Загвіздянська сільська, Івано-Франківська міська (без м. Івано-Франківська), Лисецька селищна, Старобогородчанська сільська, Тисменицька міська, Тлумацька міська, Угринівська сільська, Ямницька сільська Івано-Франківського району Івано-Франківської області 1,1
Кам’янське Верхівцівська міська, Верхньодніпровська міська, Вільногірська міська, Кам’янська міська (без м. Кам’янського), Криничанська селищна, Кам’янського району Дніпропетровської області 1,1
Керч Території Керченської міської територіальної громади (без м. Керчі) та території територіальних громад, що входили до складу Єдикуйського району Автономної Республіки Крим 1,1
Київ Бориспільська міська, Вороньківська сільська, Гірська сільська, Золочівська сільська, Пристолична сільська Бориспільського району, Броварська міська, Великодимерська селищна, Зазимська сільська, Калинівська селищна, Калитянська селищна Броварського району, Білогородська сільська, Бородянська селищна, Борщагівська сільська, Бучанська міська, Вишнева міська, Гостомельська селищна, Дмитрівська сільська, Ірпінська міська, Коцюбинська селищна, Макарівська селищна, Немішаївська селищна, Пісківська селищна Бучанського району, Вишгородська міська, Димерська селищна, Петрівська сільська, Пірнівська сільська Вишгородського району, Васильківська міська, Кагарлицька міська, Козинська селищна, Обухівська міська, Ржищівська міська, Українська міська Обухівського району, Бишівська сільська, Боярська міська, Гатненська сільська, Глевахівська селищна, Калинівська селищна, Кожанська селищна, Томашівська сільська, Фастівська міська, Феодосіївська сільська, Чабанівська селищна Обухівського району Київської області 1,5
Краматорськ та Слов’янськ Андріївська сільська, Дружківська міська, Іллінівська сільська, Костянтинівська міська, Краматорська міська (без м. Краматорська), Лиманська міська, Миколаївська міська, Святогірська міська, Слов’янська міська (без м. Слов’янська), Черкаська селищна Краматорського району Донецької області 1,1
Кременчук Горішньоплавнівська міська, Кам’янопотоківська сільська, Кременчуцька міська (без м. Кременчука), Новогалещинська селищна, Омельницька сільська, Піщанська сільська, Пришибська сільська Кременчукського району Полтавської області 1,1
Кривий Ріг Апостолівська міська, Вакулівська сільська, Глеюватська сільська, Гречаноподівська сільська, Грушіська сільська, Девладівська сільська, Зеленодольська міська, Карпівська сільська, Криворізька міська (без м. Кривогу Рогу), Лозуватська сільська, Нивотрудівська сільська, Новолатівська сільська, Новопільська сільська, Софіївська селищна, Широківська селищна Криворізького району, Вишнівська селищна, Жовтоводська міська, П’ятихатська міська, Саксаганська сільська Кам’янського району Дніпропетровської області 1,2
Кропивницький Аджамська сільська, Великосеверинівська сільська, Катеринівська сільська, Кропивницька міська (без м. Кропивницького), Первозванівська сільська, Соколівська сільська, Суботцівська сільська Кропивницького району Кіровоградської області 1,1
Луганськ Луганська міська (без м. Луганська), Лутугинська міська, Молодогвардійська міська Луганського району, Сорокинська міська Довжанського району Луганської області 1,2
Луцьк Боратинська сільська, Городищенська сільська, Доросинівська сільська, Ківерцівська міська, Колківська селищна, Копачівська сільська, Луцька міська (без м. Луцька), Олицька селищна, Підгайцівська сільська, Рожищенська міська, Торчинська селищна, Цуманська селищна Луцького району Волинської області 1,1
Львів Бібрська міська, Великолюбінська селищна, Глинянська міська, Городоцька міська, Давидівська сільська, Жовківська міська, Жовтанецька сільська, Зимноводівська сільська, Кам’янка-Бузька міська, Комарнівська міська, Куликівська селищна, Львівська міська (без м. Львова), Мурованська сільська, Новояричівська селищна, Оброшинська сільська, Підберізцівська сільська, Пустомитівська міська, Сокільницька сільська, Солонківська сільська, Щирецька селищна Львівського району, Івано-Франківська селищна Яворівського району Львівської області 1,2
Маріуполь Кальчицька сільська, Мангушська селищна, Маріупольська міська (без м. Маріуполя), Нікольська селищна, Сартанська селищна Маріупольського району Донецької області 1,2
Мелітополь Костянтинівська сільська, Мелітопольська міська (без м. Мелітополя), Мирненська селищна, Новенська сільська, Новобогданівська сільська, Семенівська сільська, Терпіннівська сільська Мелітопольського району Запорізької області 1,1
Миколаїв Веснянська сільська, Воскресенська селищна, Галицинівська сільська, Костянтинівська сільська, Куцурубська сільська, Миколаївська міська (без м. Миколаєва), Мішково-Погорілівська сільська, Нечаянська сільська, Новоодеська міська, Ольшанська селищна, Очаківська міська, Первомайська селищна, Радсадівська сільська, Степівська сільська, Сухоєланецька сільська, Чорноморська сільська, Шевченківська сільська Миколаївського району Миколаївської області 1,2
Нікополь Марганецька міська, Мирівська сільська, Нікопольська міська (без м. Нікополя), Першотравневська сільська, Покровська міська, Покровська сільська, Томаківська селищна, Червоногригорівська селищна Нікопольського району Дніпропетровської області 1,1
Одеса Авангардівська селищна, Біляївська міська, Великодальницька сільська, Великодолинська селищна, Вигодянська сільська, Визирська сільська, Дальницька сільська, Дачненська сільська, Доброславська селищна, Красносільська сільська, Маяківська сільська, Нерубайська сільська, Овідіопольська селищна, Одеська міська (без м. Одеси), Таїровська селищна, Теплодарська міська, Усатівська сільська, Фонтанська сільська, Чорноморська міська, Чорноморська селищна, Южненська міська, Яськівська сільська Одеського району Одеської області 1,3
Павлоград Богданівська сільська, Вербківська сільська, Межиріцька сільська, Павлоградська міська (без м. Павлограда), Тернівська міська, Троїцька сільська, Юр’ївська селищна Павлоградського району Дніпропетровської області 1,1
Полтава Білицька селищна, Великорублівська сільська, Диканська селищна, Драбинівська сільська, Коломацька сільська, Котелевська селищна, Мачухівська сільська, Нехворощанська сільська, Новосанжарська селищна, Новоселівська сільська, Опішнянська селищна, Полтавська міська (без м. Полтави), Решетилівська міська, Терешківська сільська, Щербанівська сільська Полтавського району Полтавської області 1,2
Рівне Варковицька сільська Дубенського району, Бабинська сільська, Білокриницька сільська, Бугринська сільська, Великоомелянська сільська, Головинська сільська, Городоцька сільська, Деражненська сільська, Дядьковицька сільська, Здовбицька сільська, Здолбунівська міська, Зорянська сільська, Клеванська селищна, Корнинська сільська, Олександрійська сільська, Рівненська міська (без м. Рівного), Шпанівська сільська Рівненського району Рівненської області 1,1
Сєвєродонецьк Гірська міська, Кремінська міська, Лисичанська міська, Попаснянська міська, Рубіжанська міська, Сєвєродонецька міська (без м. Сєвєродонецька) Сєвєродонецького району Луганської області 1,1
Сімферополь Території, що адміністративно підпорядковані міській раді м. Сімферополя (без м. Сімферополя) та території територіальних громад, що входили до складу Сімферопольського району Автономної Республіки Крим 1,2
Суми Бездрицька сільська, Верхньосироватська сільська, Миколаївська сільська, Миропільська сільська, Нижньосироватська сільська, Садівська сільська, Степанівська селищна, Сумська міська (без м. Сум), Хотінська селищна, Юнаківська сільська Сумського району Сумської області 1,2
Тернопіль Байковецька сільська, Білецька сільська, Великоберезовицька селищна, Великобірківська селищна, Великогаївська сільська, Залозецька селищна, Збаразька міська, Зборівська міська, Козівська селищна, Козлівська селищна, Купчинецька сільська, Озернянська сільська, Підгороднянська сільська, Саранчуківська сільська, Тернопільська міська (без м. Тернополя) Тернопільського району Тернопільської області 1,1
Ужгород Баранинська сільська, Великодобронська сільська, Оноківська сільська, Середнянська селищна, Сюртівська сільська, Ужгородська міська (без м. Ужгорода), Холмківська сільська, Чопська міська Ужгородського району Закарпатської області 1,1
Харків Валківська міська, Золочівська селищна Богодухівського району, Безлюдівська селищна, Височанська селищна, Вільхівська сільська, Дергачівська міська, Липецька сільська, Люботинська міська, Малоданилівська селищна, Мереф’янська міська, Нововодолазька селищна, Південноміська міська, Пісочинська селищна, Роганська селищна, Солоницівська селищна, Харківська міська (без м. Харкова), Циркунівська сільська Харківського району, Зміївська міська, Малинівська селищна, Новопокровська селищна, Печенізька селищна, Слобожанська селищна, Старосалтівська селищна, Чкаловська селищна, Чугуївська міська Чугуївського району Харківської області 1,3
Херсон Голопристанська міська Скадовського району, Білозерська селищна, Дар’ївська сільська, Музиківська сільська, Олешківська міська, Станіславська сільська, Херсонська міська (без м. Херсона), Чорнобаївська сільська Херсонського району Херсонської області 1,2
Хмельницький Війтовецька селищна, Вовковинецька селищна, Деражнянська міська, Заслучненська сільська, Красилівська міська, Летичівська селищна, Лісовогринівецька сільська, Меджибізька селищна, Миролюбненська сільська, Розсошанська сільська, Хмельницька міська (без м. Хмельницького), Чорноострівська селищна, Щиборівська сільська, Ярмолинецька селищна Хмельницького району Хмельницької області 1,2
Черкаси Золотоніська міська Золотоніського району, Балаклеївська сільська, Березняківська сільська, Білозірська сільська, Будищенська сільська, Леськівська сільська, Ротмістрівська сільська, Руськополянська сільська, Смілянська міська, Степанківська сільська, Тернівська сільська, Червонослобідська сільська, Черкаська міська (без м. Черкас), Черкаського району Черкаської області 1,2
Чернівці Боянська сільська, Великокучурівська сільська, Волоківська сільська, Горішньошеровецька сільська, Заставнівська міська, Кам’янська сільська, Кіцманська міська, Магальська сільська, Мамаївська сільська, Неполоковецька селищна, Острицька сільська, Топорівська сільська, Чагорська сільська, Чернівецька міська (без м. Чернівців), Юрковецька сільська Чернівецького району Чернівецької області 1,2
Чернігів Іванівська сільська, Киїнська сільська, Киселівська сільська, Куликівська селищна, Михайло-Коцюбинська селищна, Новобілоуська сільська, Чернігівська міська (без м. Чернігова) Чернігівського району Чернігівської області 1,2
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 753 від 01.07.2022 )
Додаток 4
до Методики
КОЕФІЦІЄНТ,
який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2)
Населені пункти, що мають курортно-рекреаційне значення Коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів (Км2)
Місто Алушта, селища Бондаренкове, Виноградне, Лаванда, Партеніт, Семидвір’я, Утьос, Чайка, села Верхня Кутузовка, Запрудне, Ізобільне, Кипарисне, Лаврове, Лазурне, Лучисте, Малий Маяк, Нижня Кутузовка, Нижнє Запрудне, Пушкіне, Генеральське, Зеленогір’я, Малоріченське, Привітне, Рибаче, Розове, Сонячногірське, міста Алупка, Ялта, селища міського типу Берегове, Виноградне, Восход, Відрадне, Гаспра, Голуба Затока, Гурзуф, Кацівелі, Кореїз, Краснокам’янка, Курпати, Лівадія, Масандра, Ореанда, Паркове, Понизівка, Санаторне, Сімеїз, Форос, селища Високогірне, Гірне, Данилівка, Долосси, Ісар, Лінійне, Олива, Охотниче, Партизанське, села Ботанічне, Оползневе Ялтинського району Автономної Республіки Крим 3
Села Завітне, Набережне, Челядінове, Южне, Яковенкове Керченського району, міста Старий Крим, Судак, селище Новий Світ, села Веселе, Морське, Сонячна Долина, місто Феодосія, селища міського типу Кайгадор, Коктебель, Курортне, Приморський, Щебетовка, село Берегове, Миколаївка Феодосійського району Автономної Республіки Крим 2,5
Міста Євпаторія, Саки, селища міського типу Заозерне, Чорноморське, селище Озерівка, села Водопійне, Вітине, Володимирівка, Громове, Знам’янське, Коп-Аран, Лиманне, Ліснівка, Михайлівка, Молочне, Мар’їне, Міжводне, Новосільське, Окунівка, Оленівка, Оріхове, Попівка, Прибережне, Сєверне, Сніжне, Уютне, Штормове Євпаторійського району, села Берегове, Піщане, Углове Бахчисарайського району, села Портове, Стерегуще, Татиш-Конрат Перекопського району, місто Щолкіне, села Заводське, Золоте, Калинівка, Кам’янське, Курортне, Мисове, Нижньозаморське, Нововідрадне, Осовини, Пісочне, Семенівка, Соляне, Юркине Керченського району Автономної Республіки Крим 2,2
Місто Очаків, села Вікторівка, Коблеве, Морське, Рибаківка, Василівка, Покровка, Покровське, Чорноморка Миколаївського району Миколаївської області, села Кароліно-Бугаз, Косівка, Курортне, Миколаївка, Попаздра, Приморське, Лебедівка, Приморське, Тузли, селища міського типу Затока та Сергіївка Білгород-Дністровського району, села Вапнярка, Гвардійське, Ілічанка, селище Ліски, села Крижанівка, Нова Дофінівка, Сичавка, Грибівка, Дальник, Санжійка, Одеського району Одеської області, міста Скадовськ, Гола Пристань, села Залізний Порт, Приморське, Хорли, Красне, Приморське, селище Лазурне Скадовського району Херсонської області 2
Село Кваси Рахівського району, селище міського типу Чинадійово, села Поляна, Голубине Мукачівського району, села Шаян, Сойми Хустського району Закарпатської області, місто Яремче, селище міського типу Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця Надвірнянського району, села Новий Мізунь, Мислівка Калуського району, село Шешори Косівського району, село Черче Івано-Франківського району Івано-Франківської області, місто Трускавець, селище міського типу Східниця, села Модричі, Опака Дрогобицького району, селища міського типу Великий Любінь, Брюховичі Львівського району, міста Моршин, Сколе, селища міського типу Верхнє Синьовидне, Славське, села Гребенів, Корчин, Лисовичі Стрийського району, села Смеречка, Розлуч Самбірського району, селища міського типу Івано-Франкове, Немирів, Шкло Яворівського району Львівської області 2,3
Місто Хмільник Хмільницького району Вінницької області, міста Слов’янськ, Святогірськ Краматорського району, місто Новоазовськ, селище міського типу Сєдове Кальміуського району, селище міського типу Ялта, села Мелекіне, Урзуф Маріупольського району Донецької області, села Новотроїцьке, Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області, міста Бердянськ, Приморськ Бердянського району, села Новокостянтинівка, Строганівка, селище міського типу Кирилівка Мелітопольського району Запорізької області, село Дениші Житомирського району Житомирської області, міста Ірпінь, Буча, селище міського типу Ворзель Бучанського району Київської області, місто Миргород Миргородського району Полтавської області, селище міського типу Степань Сарненського району Рівненської області, селища міського типу Скала-Подільська, Гусятин, село Скоморохи Чортківського району, селище міського типу Микулинці, село Конопківка Тернопільського району Тернопільської області, селища Березівське, Рай-Оленівка, селище міського типа Пісочин Харківського району Харківської області, місто Генічеськ, села Генічеська Гірка, Стрілкове, Щасливцеве Генічеського району Херсонської області, селище міського типу Сатанів Хмельницького району, село Маків Кам’янець-Подільського району Хмельницької області 1,5