• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про здійснення державних закупівель

Верховна Рада України  | Закон від 01.06.2010 № 2289-VI | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 01.06.2010
  • Номер: 2289-VI
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 01.06.2010
  • Номер: 2289-VI
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Загальний строк для розгляду цінових пропозицій та визначення переможця процедури закупівлі не повинен перевищувати п'яти днів з дня розкриття цінових пропозицій.
5. Переможцем процедури запиту цінових пропозицій визнається учасник, який подав пропозицію, що відповідає вимогам замовника, зазначеним у запиті цінових пропозицій, та має найнижчу ціну.
Замовник акцептує цінову пропозицію в день визначення переможця. Протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про визначення переможця замовник зобов'язаний надіслати переможцю процедури закупівлі повідомлення про акцепт цінової пропозиції, а всім учасникам - повідомлення про результати процедури запиту цінових пропозицій із зазначенням найменування та місцезнаходження учасника-переможця.
Повідомлення про акцепт цінової пропозиції обов'язково безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
Замовник укладає з переможцем договір про закупівлю відповідно до основних умов договору, зазначених у запиті, у строк не раніше ніж через п'ять робочих днів з дня публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт цінової пропозиції, але не пізніше ніж через 14 днів з дня визначення переможця.
( Абзац п'ятий частини п'ятої статті 36 виключено на підставі Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
6. Замовник відхиляє цінові пропозиції, у разі якщо вони не відповідають вимогам замовника, зазначеним у запиті, або з підстав, зазначених у статті 17 цього Закону.
7. Замовник відміняє процедуру запиту цінових пропозицій та має право визнати її такою, що не відбулася, у випадках, визначених статтею 30 цього Закону.
8. Інформація про результати процедури запиту цінових пропозицій оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.
Розділ VII
ПРОЦЕДУРА ПОПЕРЕДНЬОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ
Стаття 37. Умови застосування процедури попередньої кваліфікації
1. Процедура попередньої кваліфікації застосовується у разі необхідності попереднього визначення кваліфікаційної відповідності, фінансово-економічного стану та технічних і організаційних можливостей учасника.
У разі проведення попередньої кваліфікації учасників до подальшої участі у торгах (конкурсних торгах) допускаються всі учасники попередньої кваліфікації, які пройшли таку кваліфікацію, але не менше двох. Для проведення попередньої кваліфікації учасників має бути не менше двох учасників.
Стаття 38. Порядок проведення процедури попередньої кваліфікації
1. Інформація про проведення попередньої кваліфікації учасників публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель та розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
2. В оголошенні про проведення попередньої кваліфікації учасників обов'язково зазначаються:
найменування та місцезнаходження замовника;
адреса веб-порталу Уповноваженого органу, на якому розміщується інформація про закупівлю, відповідно до статті 10 цього Закону;
адреса веб-сайту, на якому додатково розміщується інформація замовника про закупівлю (у разі наявності);
найменування предмета закупівлі;
кількість товару і місце його поставки, вид робіт та місце їх виконання або вид послуг та місце їх надання;
строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
способи та місце отримання кваліфікаційної документації;
місце і строк подання кваліфікаційних пропозицій;
місце, дата і час розкриття кваліфікаційних пропозицій;
прізвище, ім'я та по батькові, посада та адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками;
реєстраційний рахунок замовника, відкритий в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (у разі здійснення закупівлі за рахунок бюджетних коштів).
3. Кваліфікаційна документація повинна містити:
1) інструкції з підготовки та подання кваліфікаційної пропозиції;
2) кваліфікаційні критерії до учасників та перелік документів, що підтверджують їх відповідність таким критеріям;
3) процедуру оцінки відповідності кваліфікаційним критеріям (відповідає/не відповідає);
4) інформацію про необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі). Технічна специфікація, плани, креслення, малюнки чи описи предмета закупівлі, що вимагаються замовником, не повинні містити посилань на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження чи виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
5) кількість та місце поставки товару;
6) місце, в якому виконуватимуться роботи чи надаватимуться послуги;
7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
8) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути викладені кваліфікаційні пропозиції;
9) спосіб, місце та кінцевий строк подання кваліфікаційних пропозицій;
10) процедуру надання роз'яснень щодо кваліфікаційної документації;
11) місце, дату і час розкриття кваліфікаційних пропозицій;
12) прізвище, ім'я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб або інших працівників замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками.
Кваліфікаційна документація може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне включити до неї.
4. Строк подання кваліфікаційних пропозицій не повинен бути меншим, ніж 30 днів з дня опублікування оголошення про попередню кваліфікацію в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Під час здійснення закупівель за скороченою процедурою строк подання кваліфікаційних пропозицій не повинен бути меншим, ніж 15 днів з дня опублікування оголошення про попередню кваліфікацію в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
5. Розкриття кваліфікаційних пропозицій учасників відбувається в день закінчення строку їх подання у час та місці, що зазначені в оголошенні про проведення попередньої кваліфікації.
До участі у розкритті кваліфікаційних пропозицій замовником допускаються всі учасники, що подали кваліфікаційні пропозиції, або їх уповноважені представники.
Під час розкриття кваліфікаційних пропозицій замовником перевіряється наявність усіх необхідних документів, передбачених кваліфікаційною документацією щодо їх підготовки, а також оголошуються найменування та адреса кожного учасника.
Під час розкриття кваліфікаційних пропозицій складається протокол за визначеною Уповноваженим органом формою, копія якого надається всім учасникам на їх запит протягом одного робочого дня з дня отримання від учасника відповідного запиту.
6. Після розкриття кваліфікаційних пропозицій замовник перевіряє відповідність пропозицій учасників попередньої кваліфікації вимогам, встановленим у кваліфікаційній документації.
Учасники попередньої кваліфікації, кваліфікаційні пропозиції яких відповідають вимогам, встановленим у кваліфікаційній документації, вважаються такими, що пройшли відбір за результатами попередньої кваліфікації. Пропозиції інших учасників попередньої кваліфікації відхиляються.
У разі якщо за результатами попередньої кваліфікації відбір пройшли пропозиції менше ніж двох учасників, процедура попередньої кваліфікації відміняється.
Замовник у строк, що не повинен перевищувати 10 днів з дати розкриття кваліфікаційних пропозицій, повідомляє кожного учасника про результати попередньої кваліфікації.
До подальшої участі у торгах (конкурсних торгах) запрошуються всі учасники, які пройшли відбір за результатами попередньої кваліфікації учасників, але не менше двох. Строк подання пропозицій конкурсних торгів після попередньої кваліфікації учасників повинен становити не менше ніж 15 днів з дня надсилання повідомлення про її результати.
Далі процедура попередньої кваліфікації проводиться так само, як і процедура відкритих торгів.
Замовник може не вимагати від учасників попередньої кваліфікації, які пройшли кваліфікаційний відбір, повторного подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям під час подальшого проведення процедури.
( Частину шосту статті 38 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI від 24.05.2012 )
Розділ VIII
ПРОЦЕДУРА ЗАКУПІВЛІ В ОДНОГО УЧАСНИКА
Стаття 39. Умови застосування процедури закупівлі в одного учасника
1. Закупівля в одного учасника - це процедура, відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками та акцепту пропозиції переможця процедури закупівлі в одного учасника.
( Абзац перший частини першої статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
Замовник під час проведення переговорів вимагає від учасника подання ним підтвердженої документально інформації про відповідність учасника кваліфікаційним вимогам відповідно до статті 16 цього Закону.
Замовник протягом трьох робочих днів з моменту прийняття рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника забезпечує публікацію у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону інформацію про застосування процедури закупівлі в одного учасника, яка повинна містити:
найменування та місцезнаходження замовника;
адресу веб-порталу Уповноваженого органу, на якому розміщується інформація про закупівлю, відповідно до статті 10 цього Закону;
адресу веб-сайту, на якому додатково розміщується інформація замовника про закупівлю (у разі наявності);
найменування, кількість товару і місце його поставки, вид робіт та місце їх виконання або вид послуг та місце їх надання;
строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
найменування, місцезнаходження та контактні телефони учасника (учасників), з яким проведено переговори;
( Абзац дев'ятий частини першої статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
ціну пропозиції;
реєстраційний рахунок замовника, відкритий в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (у разі здійснення закупівлі за рахунок бюджетних коштів).
Обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника повинно містити:
умови застосування процедури закупівлі;
посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі.
Оприлюднення інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника не вважається запрошенням до участі у процедурі закупівлі для невизначеного кола осіб.
( Абзац шістнадцятий частини першої статті 39 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )( Абзац сімнадцятий частини першої статті 39 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )( Абзац вісімнадцятий частини першої статті 39 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )( Абзац дев'ятнадцятий частини першої статті 39 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )( Абзац двадцятий частини першої статті 39 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
2. Процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником як виняток у разі:
1) закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов'язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу, або закупівлі послуг з виконання науково-дослідних, науково-технічних та дослідно-конструкторських робіт, що пройшли конкурсний відбір у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку;
( Пункт 1 частини другої статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4996-VI від 21.06.2012 )
2) відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи;
3) нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних із забезпеченням продуктами нафтопереробки рідкими спеціалізованого санітарного транспорту бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам;
( Пункт 3 частини другої статті 39 в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011, із змінами, внесеними згідно із Законом N 5081-VI від 05.07.2012 )
4) якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників;
5) потреби здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням;
( Частину другу статті 39 доповнено пунктом 5 згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
6) закупівлі товарів на товарних біржах;
( Частину другу статті 39 доповнено пунктом 6 згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
7) закупівлі товарів у разі припинення господарської діяльності, зокрема внаслідок банкрутства, за домовленістю з кредиторами;
( Частину другу статті 39 доповнено пунктом 7 згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
8) необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не включених у початковий проект, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за умови, що договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, якщо такі роботи технічно чи економічно пов'язані з головним договором.
( Частину другу статті 39 доповнено пунктом 8 згідно із Законом N 4220-VI від 22.12.2011 )
9) урахування вимог, визначених частиною чотирнадцятою статті 39-10.
( Частину другу статті 39 доповнено пунктом 9 згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
3. Загальний строк для визначення переможця процедури закупівлі в одного учасника не повинен перевищувати п'яти днів з дня опублікування у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника. Замовник акцептує пропозицію за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника в день визначення переможця. Повідомлення про акцепт пропозиції обов'язково безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
( Частину третю статті 39 доповнено новим абзацом першим згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника у строк не раніше ніж через 14 днів (п'ять робочих днів у разі застосування процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня опублікування у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника.
( Абзац другий частини третьої статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3681-VI від 08.07.2011, N 4851-VI від 24.05.2012 )( Абзац третій частини третьої статті 39 виключено на підставі Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
4. Інформація про результати процедури закупівлі в одного учасника публікується в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
5. Процедура закупівлі в одного учасника відміняється замовником у разі:
якщо замовником допущено порушення порядку оприлюднення інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, визначеного цим Законом, та/або порушення, які вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі;
відмови переможця процедури закупівлі в одного учасника від підписання договору про закупівлю та/або у разі недосягнення між замовником та учасником (учасниками) процедури закупівлі згоди щодо істотних умов договору;
відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.
( Частина п'ята статті 39 в редакції Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
Розділ VIII-1
ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО РЕВЕРСИВНОГО АУКЦІОНУ
Стаття 39-1. Загальні положення та умови застосування процедури електронного реверсивного аукціону
1. Процедура електронного реверсивного аукціону - процедура закупівлі у електронній формі, яка передбачає проведення відкритих торгів у формі аукціону за методом зниження ціни договору (лота), проведення якої забезпечується оператором електронного майданчика на сайті в мережі Інтернет у режимі "он-лайн", з використанням електронного цифрового підпису.
2. Після опублікування замовником на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону претенденти, які зареєстровані на електронному майданчику, визначеному замовником в оголошенні про проведення закупівлі, ознайомилися з документацією електронного реверсивного аукціону та мають намір взяти участь у закупівлі, протягом встановленого строку надсилають оператору електронного майданчика заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону.
У ході торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники електронного реверсивного аукціону подають оператору електронного майданчика конкурентні заявки, які містять пропозиції щодо ціни закупівлі. За результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який запропонував найнижчу ціну, або з іншим учасником відповідно до статті 39-10 цього Закону.
3. Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає обов'язковому застосуванню замовником, що здійснює закупівлі за державні кошти, щодо товарів, робіт та послуг, включених до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу, якщо очікувана вартість предмета закупівлі такого товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.
Щодо товарів, робіт та послуг, закупівля яких не вимагає застосування процедури електронного реверсивного аукціону відповідно до цієї частини, замовник може самостійно приймати рішення про закупівлю із застосуванням процедури електронного реверсивного аукціону, якщо інше не визначено цим Законом.
Стаття 39-2. Гарантії проведення процедури електронного реверсивного аукціону
1. Засоби телекомунікації, що використовуються під час проведення процедури електронного реверсивного аукціону, мають бути загальнодоступними, не обмежувати участь осіб у процедурі електронного реверсивного аукціону та не обмежувати можливість замовників одержувати необхідні товари і послуги за найбільш низькими цінами.
2. Під час проведення процедури електронного реверсивного аукціону процеси комунікації, обміну та збереження інформації повинні здійснюватися таким чином, щоб гарантувати:
1) непорушність та конфіденційність відомостей про учасників та зміст їх заявок, крім відомостей, що згідно з цим Законом і прийнятими на його виконання нормативними актами підлягають оприлюдненню для проведення процедури електронного реверсивного аукціону;
2) анонімність учасників закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону.
3. Оператору електронного майданчика та пов'язаним з ним особам забороняється:
1) одержувати винагороду від замовника та/або Уповноваженого органу за використання електронного майданчика для забезпечення проведення процедур електронних реверсивних аукціонів;
2) одержувати винагороду від учасників за реєстрацію на електронному майданчику чи за одержання інформації про закупівлю, на одержання якої учасник має право відповідно до законодавства з питань державних закупівель;
3) перешкоджати будь-яким особам реалізовувати свої права на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону;
4) бути учасником закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на майданчику, який належить цьому оператору.
4. З учасників процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика отримує винагороду, що не може перевищувати 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З учасника, з яким укладено договір про закупівлю за результатами застосування процедури електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика отримує винагороду, що не може перевищувати 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5. Оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечити його належне функціонування, зокрема безперебійність роботи під час проведення електронних реверсивних аукціонів, рівний доступ учасників до участі в ньому, а також виконання дій, передбачених статтею 39-10 цього Закону.
Стаття 39-3. Електронний документообіг у процедурі електронного реверсивного аукціону
1. Уся інформація, документація та оголошення, пов'язані з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, направляються замовниками, претендентами, Уповноваженим органом, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Антимонопольним комітетом України, іншими державними органами, на які покладено здійснення функцій контролю у сфері державних закупівель, операторами електронних майданчиків у вигляді електронних документів.
2. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в електронних документах, покладається на підприємства, установи, організації та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, від імені яких діє підписувач електронних документів - фізична особа чи представник.
3. Під час реєстрації на електронному майданчику та/або веб-порталі Уповноваженого органу повноваження представників осіб, визначених у частині першій цієї статті, для засвідчення власним електронним цифровим підписом, повинні бути підтверджені у спосіб, встановлений регламентом електронного майданчика та з урахуванням вимог законодавства, що регулює питання застосування електронного цифрового підпису.
4. Усі документи, відомості, інформація, пов'язані з проведенням державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, підлягають зберіганню операторами електронних майданчиків відповідно до регламенту електронного майданчика та законодавства.
5. У разі якщо положеннями цього розділу передбачено спрямування документів та відомостей одним абонентом іншому, такий документообіг здійснюється виключно через електронний майданчик.
Стаття 39-4. Вимоги до електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків
1. Для забезпечення можливості проведення процедур електронних реверсивних аукціонів Уповноважений орган проводить на конкурсній основі відбір електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків строком на три роки.
Вимоги до електронних майданчиків, у тому числі умов їх функціонування, та операторів електронних майданчиків, виконання яких забезпечує можливість проведення процедур електронних реверсивних аукціонів відповідно до цього Закону, порядок підтвердження відповідності електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків цим вимогам, порядок конкурсного відбору, необхідна кількість електронних майданчиків (але не менше ніж три) встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу.
2. Електронні майданчики та оператори електронних майданчиків, які на конкурсній основі отримали право здійснювати електронні реверсивні аукціони, передбачені цим Законом, вносяться Уповноваженим органом до реєстру електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків.
Відомості про електронні майданчики та операторів електронних майданчиків, внесених до реєстру, розміщуються на веб-порталі Уповноваженого органу.
Уповноважений орган повинен укласти з операторами електронних майданчиків договори про функціонування електронних майданчиків для здійснення діяльності з організації та проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону не пізніше 30 днів з дня внесення їх до реєстру електронних майданчиків.
3. Виключення операторів електронних майданчиків з реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється в разі:
1) заяви оператора електронного майданчика;
2) припинення юридичної особи - оператора електронного майданчика;
3) застосування Уповноваженим органом відповідних санкцій, передбачених частиною четвертою статті 39-11 цього Закону.
У разі якщо виключення операторів електронних майданчиків з реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється за заявою оператора електронного майданчика, попередньо повинні бути завершені всі закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, розпочаті на цьому майданчику. Після отримання Уповноваженим органом такої заяви посилання на відповідний електронний майданчик у нових оголошеннях про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, що розміщуються замовниками на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, не дозволяється.
Стаття 39-5. Реєстрація замовників, претендентів та інших суб'єктів закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону
1. Замовники, які потребують доступу до процедури електронного реверсивного аукціону, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Антимонопольний комітет України, інші державні органи, на які покладено здійснення функцій контролю у сфері державних закупівель, для забезпечення доступу до інформації про процедуру електронного реверсивного аукціону повинні зареєструватися на веб-порталі Уповноваженого органу. Реєстраційні дані надаються виключно у вигляді електронних документів. Порядок реєстрації та вимоги до обсягу реєстраційних даних розробляються та затверджуються Уповноваженим органом.
2. Реєстраційні дані, надані відповідно до частини першої цієї статті, що необхідні оператору електронного майданчика для забезпечення доступу осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до виконання на електронному майданчику своїх функцій згідно з цим Законом, передаються йому Уповноваженим органом. Порядок та обсяг такої передачі визначаються Уповноваженим органом у регламенті електронного майданчика.
3. Для забезпечення доступу осіб, які бажають брати участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, оператор електронного майданчика здійснює їх безоплатну реєстрацію на електронному майданчику.
4. Для реєстрації на електронному майданчику особа, яка бажає взяти участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, повинна надати оператору електронного майданчика у вигляді електронних документів документи та відомості, вимоги до складу і змісту яких визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.
5. Документи та відомості, що надаються для реєстрації на веб-порталі Уповноваженого органу або на електронному майданчику, повинні бути чинними на день подання.
6. Протягом строку, що не перевищує п'ять робочих днів із дня надходження документів, необхідних для реєстрації на електронному майданчику, оператор електронного майданчика зобов'язаний зареєструвати особу, яка надала документи, забезпечити відкриття такій особі рахунка для проведення операцій, пов'язаних з наданням забезпечення заявок за процедурою електронного реверсивного аукціону та виплатою винагороди оператору електронного майданчика, або відмовити такій особі в реєстрації з підстав, передбачених частиною шостою цієї статті, а також направити повідомлення про прийняте рішення особі, яка подала документи на реєстрацію.
Особа, зареєстрована на електронному майданчику для участі в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, автоматично одержує статус претендента. Претендент має право брати участь у всіх закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що відбуваються на цьому електронному майданчику, з урахуванням вимог частини десятої цієї статті.
7. Оператор електронного майданчика зобов'язаний відмовити в реєстрації особі в разі ненадання або неповного надання реєстраційних даних, передбачених регламентом електронного майданчика, або в разі надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим цим регламентом.
8. При прийнятті оператором електронного майданчика рішення про відмову в реєстрації особи на електронному майданчику, передбаченого частиною сьомою цієї статті, повідомлення має містити посилання на підставу прийняття такого рішення, у тому числі посилання на відсутність документів і відомостей чи на документи і відомості, що не відповідають вимогам законодавства України. У разі усунення зазначених підстав особа має право повторно надати документи та відомості для реєстрації на електронному майданчику.
9. Відмова від реєстрації осіб на електронному майданчику з інших підстав, крім передбачених частиною сьомою цієї статті, забороняється.
10. Реєстрація осіб на електронному майданчику здійснюється строком на три роки з дня направлення оператором електронного майданчика особі, що реєструється, електронного документа, що містить повідомлення про прийняте рішення про її реєстрацію на електронному майданчику. Претендент не має права подавати заявку на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на цьому майданчику, якщо до закінчення строку його реєстрації залишилося менше ніж три місяці.
За три місяці до закінчення строку реєстрації особи оператор електронного майданчика повинен направити такій особі відповідне повідомлення. Особа має право повторно пройти реєстрацію на новий строк відповідно до вимог цієї статті.
11. У разі внесення змін до документів та відомостей, що надавалися абонентами під час реєстрації на електронному майданчику, їх заміни або припинення строку дії такі абоненти протягом двох робочих днів мають надати оператору електронного майданчика нові документи та відомості, повідомлення про припинення строку дії зазначених документів.
12. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в документах і відомостях, що надаються для реєстрації на електронному майданчику відповідно до частини десятої цієї статті, за дії, вчинені на підставі таких документів і відомостей, за невчасне повідомлення оператора електронного майданчика про внесення змін до документів та відомостей, що надаються для реєстрації на електронному майданчику, а також за заміну або припинення дії зазначених документів, несуть особи, які надали такі документи та відомості.
13. Протягом п'яти робочих днів з дня надходження передбачених частиною десятою та одинадцятою цієї статті документів та відомостей оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечити розміщення на електронному майданчику нових документів та відомостей або внесення змін до наданих для проведення реєстрації документів і відомостей з позначенням дати і часу надходження зазначених документів та відомостей. При цьому оператор електронного майданчика не перевіряє на достовірність інформацію, що міститься в нових документах та відомостях, а також внесені зміни до документів та відомостей на відповідність вимогам, встановленим законодавством.
14. Порядок ведення реєстру абонентів операторами електронних майданчиків, а також особливості обміну інформацією, пов'язаною з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, між особами, визначеними в частинах першій та третій статті 39-3 цього Закону, визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.
Стаття 39-6. Інформування про проведення процедури електронного реверсивного аукціону
1. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону розміщуються замовником на веб-порталі Уповноваженого органу.
Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону вимогу щодо надання учасником забезпечення заявки.
В оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону обов'язково зазначаються:
1) форма торгів (процедура електронного реверсивного аукціону);
2) адреса електронного майданчика, вибраного для проведення аукціону, у мережі Інтернет;
3) найменування, місцезнаходження, поштова адреса, адреса електронної пошти замовника;
4) найменування предмета закупівлі;
5) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
6) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
7) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
8) день закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону.
В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.
Документація електронного реверсивного аукціону повинна містити такі відомості:
1) вимоги до змісту і складу заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону та інструкцію щодо її складення;
2) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
3) день закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
4) кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 цього Закону, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством;
5) порядок формування ціни договору (лота) з урахуванням або без урахування витрат на перевезення, страхування, сплату митних зборів, податків та інших обов'язкових платежів;
6) початкову (максимальну) ціну договору (лота); початкову (максимальну) ціну одиниці послуги та/або роботи, якщо замовник під час проведення закупівлі не може визначити необхідний об'єм послуг та/або робіт;
7) інформацію про валюту, що використовується для формування ціни договору;
8) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути складені заявки учасників;
9) розмір, вид, умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю;
10) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт та послуг, що купуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі, у разі якщо опис скласти неможливо або якщо доцільно зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення і термінологію, пов'язану з товарами, роботами та послугами, що купуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити словосполучення "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
11) кількість товару та місце його поставки;
12) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
13) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
14) проект договору про закупівлю;
15) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані заявки учасників, у разі визначення лота.
Початкова (максимальна) ціна договору, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону, не повинна перевищувати очікуваної вартості предмета закупівлі.
Розмір забезпечення заявки не може перевищувати 1 відсотка початкової (максимальної) ціни договору в разі закупівлі робіт та 5 відсотків - у разі закупівлі товарів чи послуг за процедурою електронного реверсивного аукціону.
2. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі протягом усієї процедури електронного реверсивного аукціону. Після завершення процедури електронного реверсивного аукціону документація електронного реверсивного аукціону та інформація про його результати повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох років з дня завершення процедури.
3. Строк для подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону має становити не менш як 10 робочих днів, а в разі якщо початкова (максимальна) ціна договору (лота), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 мільйонів гривень, то не менш як 15 робочих днів з дня розміщення оголошення та документації електронного реверсивного аукціону на веб-порталі Уповноваженого органу.
4. Повідомлення про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону відповідно до частини другої статті 39-7 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про внесення таких змін.
5. Повідомлення про продовження строку подання заявок відповідно до частини шостої статті 39-8 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про продовження такого строку.
6. Замовник зобов'язаний скасувати процедуру електронного реверсивного аукціону в разі:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі, щодо якої було розміщено оголошення;
2) неможливості усунення наслідків, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель під час проведення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону і унеможливлюють подальше проведення процедури;
3) виявлення факту змови учасників, які подали заявки на участь у аукціоні;
4) якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили;
5) якщо після закінчення строку подання заявок на участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону подана тільки одна заявка або не подано жодної заявки.
Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає також обов'язковому скасуванню, якщо оператора електронного майданчика виключено з реєстру операторів електронного майданчика з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини третьої статті 39-4 цього Закону.
Повідомлення про скасування процедури електронного реверсивного аукціону із зазначенням причини скасування розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про таке скасування.
У разі скасування процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-8 блокування коштів на рахунках учасників, крім випадку, зазначеного в частині третій цієї статті, протягом робочого дня, наступного за днем розміщення замовником повідомлення про скасування процедури електронного реверсивного аукціону.
Стаття 39-7. Надання запитів та роз'яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону та внесення змін до неї
1. Будь-який претендент має право не пізніш як за три робочі дні до закінчення строку подання заявок надіслати на адресу електронного майданчика, на якому планується проведення процедури електронного реверсивного аукціону, запит у формі електронного документа про надання роз'яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону (загальне число запитів від одного претендента щодо однієї закупівлі не повинно перевищувати трьох). Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання запиту від претендента направляє замовнику електронний документ з копією запиту у формі, що виключає можливість ідентифікації претендента. Замовник протягом строку, що не повинен перевищувати двох робочих днів з часу отримання запиту від оператора електронного майданчика, зобов'язаний розмістити на веб-порталі Уповноваженого органу відповідне роз'яснення положень документації. Роз'яснення положень документації не повинно змінювати суть цих положень.
2. Протягом строку, встановленого в оголошенні про проведення процедури закупівлі для подання заявок, замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації електронного реверсивного аукціону, продовживши строк подання заявок таким чином, щоб з дня внесення таких змін до дня закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону залишилося не менш як п'ять робочих днів, а в разі якщо початкова (максимальна) ціна договору (лота), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 мільйонів гривень, то не менш як 10 робочих днів.
3. Рішення замовника про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
Стаття 39-8. Порядок подання заявок
1. Для участі в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону претендент, зареєстрований на електронному майданчику, на якому заплановано проведення процедури, надсилає заявку оператору цього електронного майданчика. На рахунку такого претендента, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, повинно бути достатньо коштів, щодо яких не було раніше здійснено блокування коштів відповідно до частини третьої цієї статті, для забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником, відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, та виплати винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону.
В одній процедурі електронного реверсивного аукціону кожен учасник має право подати тільки одну заявку щодо кожного предмета аукціону (лота).
Надання заявки означає згоду претендента на списання коштів з його рахунка, відкритого відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, у випадках, передбачених цим розділом.
2. Заявка на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону повинна містити такі відомості:
1) найменування, відомості про організаційно-правову форму, місцезнаходження, поштову адресу, адресу електронної пошти претендента;
2) документи, що підтверджують виконання вимог, що містяться в документації електронного реверсивного аукціону, відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, до учасників;
3) документи, що підтверджують відповідність товарів, робіт та послуг вимогам, встановленим законодавством України, якщо вимоги щодо надання таких документів містяться в документації електронного реверсивного аукціону;
4) у разі якщо предметом закупівлі є постачання товару:
а) згоду учасника закупівель замовлення на поставку товару в разі, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, зазначення товарного знака якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або зазначення товарного знака (його словесне позначення) товару, що пропонується для постачання, і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, що є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак у заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону;
б) конкретні показники, що відповідають значенням, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, і зазначення товарного знака (його словесне позначення) товару, що пропонується до постачання, за умови відсутності в документації електронного реверсивного аукціону посилання на товарний знак;
5) згоду учасника закупівель на виконання робіт, надання послуг на умовах, передбачених документацією електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг;
6) у разі якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг, для виконання та надання яких використовується товар:
а) згоду, передбачену пунктом 5 цієї частини, яка в тому числі означає згоду на використання товару, зазначення товарного знака якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або згоду, передбачену пунктом 5 цієї частини, зазначення товарного знака (його словесне позначення) товару, що пропонується для використання, і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для використання товар, що є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак у заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону.
Заявка може містити ескіз, малюнок, креслення, фотографію, інше зображення товару, постачання якого є предметом закупівлі.
3. Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повинен здійснити блокування коштів на рахунку претендента, який надіслав заявку, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, у розмірі, що складається із розміру забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, та розміру винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону, присвоїти заявці порядковий номер та надіслати претенденту підтвердження надходження заявки із зазначенням дня, часу надходження заявки та її порядкового номера.
Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повертає її претенденту в разі:
1) подання заявки з порушенням вимог частини першої статті 39-3 цього Закону;
2) якщо на рахунку претендента недостатньо коштів для блокування відповідно до абзацу першого цієї частини;
3) подання претендентом двох чи більше заявок на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону щодо одного і того самого лота за умови, якщо раніше надіслані заявки цим претендентом не відкликані. У такому разі цьому претенденту повертаються всі заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, надіслані щодо цього лота;
4) отримання заявки після закінчення строку подання заявок;
5) отримання заявки з порушенням вимог частини десятої статті 39-5 цього Закону.
Одночасно з поверненням заявки оператор електронного майданчика надсилає претенденту повідомлення у формі електронного документа про підстави повернення заявки.
Протягом одного робочого дня з дня повернення заявки претенденту оператор електронного майданчика припиняє здійснене під час отримання цієї заявки блокування коштів на рахунку претендента.
У разі якщо заявка не повернена претенденту з підстав, викладених у цій частині, він автоматично набуває статусу учасника.
4. Оператор електронного майданчика веде реєстр отриманих, повернених та відкликаних заявок та протягом робочого дня, наступного за днем, визначеним замовником як кінцевий строк подання заявок, оприлюднює на електронному майданчику та веб-порталі Уповноваженого органу інформацію про кількість отриманих, повернених та відкликаних заявок.