МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.04.2007 N 170/5 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 квітня 2007 р.
за N 322/13589
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 512/5 від 02.04.2012 )
Про внесення змін до Інструкції про проведення виконавчих дій
Відповідно до Закону України від 22 грудня 2006 року N 521-V "Про внесення змін до законів України "Про державну виконавчу службу" та "Про виконавче провадження" щодо реформування органів державної виконавчої служби"
НАКАЗУЮ:
1. До Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 року N 74/5, зареєстрованим у Мін'юсті України 15 грудня 1999 року за N 865/4158 (із змінами і доповненнями), унести такі зміни та доповнення:
1.1. Пункт 1.1 викласти в такій редакції:
"1.1. Примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених Законом.
Відповідно до Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи:
виконавчі листи, що видаються судами, та накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду;
ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах у випадках, передбачених законом;
судові накази;
виконавчі написи нотаріусів;
посвідчення комісій щодо трудових спорів, що видаються на підставі відповідних рішень цих комісій;
постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування культовими будівлями та майном;
постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу;
рішення інших органів державної влади у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на державну виконавчу службу;
рішення Європейського Суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини".
1.2. Пункт 1.3 виключити.
1.3. Пункт 2.1.3 доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"У виконавчих провадженнях про стягнення сум у дохід Державного бюджету України стягувачем є орган, за позовом якого судом винесено відповідне рішення, або орган, який відповідно до закону прийняв таке рішення. У виконавчих провадженнях про стягнення у доход Державного бюджету України судового збору (державного мита) стягувачем є орган державної податкової служби".
У зв'язку з цим абзаци третій - п'ятий вважати відповідно абзацами четвертим - шостим.
1.4. В абзаці третьому пункту 2.1.4 слово "затверджується" замінити словом "визнається".
1.5. Пункт 2.2 та абзац перший пункту 2.2.1 після слова "спеціаліста" доповнити словами "та суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання".
1.6. Пункт 2.2.2 після слова "спеціаліст" доповнити словами "та суб'єкт оціночної діяльності - суб'єкт господарювання".
1.7. У пункті 2.2.3:
доповнити пункт новим абзацом третім такого змісту:
"Суб'єкт оціночної діяльності - суб'єкт господарювання несе відповідальність за недостовірність чи необ'єктивність оцінки майна в порядку, установленому законом".
У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
новий абзац четвертий після слова "спеціаліста" доповнити словами "та суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання".
1.8. Речення перше та друге пункту 2.5 після слова "спеціаліста" доповнити словами "та суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання".
1.9. Абзац сьомий пункту 3.1 виключити.
1.10. Пункт 3.2.1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби, які можуть учиняти виконавчі дії з виконання рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу".
1.11. В абзаці третьому пункту 3.8.1 слова "про виконання рішення" виключити.
1.12. Доповнити Інструкцію новим пунктом 3.11 такого змісту:
"3.11. Порядок направлення копій постанов державного виконавця та інших документів виконавчого провадження визначає стаття 27 Закону.
Порядок видачі документів виконавчого провадження у разі одержання ухвали суду про витребування або вилучення документів виконавчого провадження та в разі проведення виїмки в порядку, установленому Кримінально-процесуальним кодексом України регулює стаття 49-1 Закону".
1.13. У пункті 4.5:
абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа. При цьому боржник має надати належним чином завірену копію відповідного рішення суду";
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"унесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
1.14. В абзаці шостому пункту 4.6 слово "подання" замінити словом "прийняття".
1.15. У пункті 4.7.2:
абзац третій після слова "перекладача" доповнити словами "зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа";
в абзаці четвертому слова "оспорювання боржником виконавчого напису нотаріуса в судовому порядку" виключити;
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"у разі внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", - до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, визначеного Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
1.16. У пункті 4.9.1:
абзац другий викласти в такій редакції:
"визнання відмови стягувача від примусового виконання рішення суду";
в абзаці третьому слово "затвердження" замінити словом "визнання";
абзац п'ятий доповнити словами "або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню".
1.17. Пункт 4.12.1 після слова "начальником" доповнити словами "або керівником вищестоящого органу державної виконавчої служби, начальником", а після слова "начальника" доповнити словами "або керівника вищестоящого органу державної виконавчої служби, начальника".
1.18. В абзаці першому пункту 4.16.1 слова "належної до стягнення" замінити словами "фактично стягненої", слова "підлягає передачі" замінити словом "передане", а після слова "характеру" доповнити абзац словами "у строк, установлений для добровільного його виконання, з боржника після повного виконання рішення у тому самому порядку стягується виконавчий збір".
1.19. У пункті 5.1.3:
абзац другий доповнити реченням другим такого змісту:
"Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на грошові кошти боржника";
в абзаці третьому слово "виносить" замінити словами "не пізніше місячного строку з дня відкриття виконавчого провадження зобов'язаний винести";
абзац четвертий після слів "державний виконавець" доповнити словами "не пізніше місячного строку з дня відкриття виконавчого провадження".
1.20. У пункті 5.2 слова "кошти боржника в іноземній валюті" замінити словами "майно боржника" та доповнити пункт словами "або іноземній валюті".
1.21. Пункт 6.1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі, якщо коштів на рахунках боржника - юридичної особи недостатньо для погашення заборгованості перед стягувачами в повному обсязі, стягнення може бути звернуто на кошти, що знаходяться на рахунках, відкритих боржниками - юридичними особами через свої філії, представництва та інші відокремлені підрозділи".
1.22. Абзац перший пункту 6.2 після слів "закріплене за ним" доповнити словами "у тому числі на майно, яке обліковується на окремому балансі філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу боржника - юридичної особи".
1.23. У пунктах 7.2 і 7.2.1 слово "пенсії" виключити.
1.24. У пункті 7.2.3 слова "законодавства про пенсії" замінити словами "Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
1.25. В абзаці десятому пункту 10.1 слова "абзаці третьому" замінити словами "абзацах третьому - дев'ятому".
1.26. Абзац другий пункту 10.2 викласти в такій редакції:
"Постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена у начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до суду в 10-денний строк (додаток 24)".
1.27. Додаток 2 до пункту 2.2.1 Інструкції після слова "експерт" у всіх відмінках доповнити словами "суб'єкт оціночної діяльності - суб'єкт господарювання" у відповідних відмінках, слово "видану" замінити словами "кваліфікаційне свідоцтво оцінювача, видану (видане)", після слова "діяльністю" доповнити словами "чи кваліфікаційне свідоцтво оцінювача", а після слова "висновок" доповнити словами "звіт про оцінку майна (акт оцінки майна)".
1.28. Додаток 25 до пункту 2.5 Інструкції після слова "перекладача" доповнити словами "суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання".
2. Директору Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (Тісногуз В.В.):
2.1. Забезпечити державну реєстрацію цього наказу відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами і доповненнями).
2.2. Довести цей наказ до відома начальників головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і забезпечити належне його виконання.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України І.І.Ємельянову.
Міністр | Олександр Лавринович |