АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
12.12.2006 N 537-р |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2006 р.
за N 1358/13232
Про затвердження Положення про складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про природні монополії" та Закону України "Про захист економічної конкуренції", керуючись статтями 7 і 13 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", Антимонопольний комітет України
ПОСТАНОВИВ:
1. Затвердити Положення про складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій, що додається.
2. Департаменту конкурентної політики подати це розпорядження на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
В.о. Голови Комітету | Ю.Кравченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження
Антимонопольного
комітету України
12.12.2006 N 537-р
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2006 р.
за N 1358/13232
ПОЛОЖЕННЯ
про складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок складання та ведення Антимонопольним комітетом України переліку суб'єктів природних монополій відповідно до законодавства України про природні монополії та про захист економічної конкуренції.
1.2. Складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій здійснюється з метою узагальнення інформації щодо суб'єктів господарювання (юридичних осіб), які здійснюють свою діяльність у сферах природних монополій.
Перелік суб'єктів природних монополій застосовується під час вирішення питань щодо розвитку і вдосконалення конкурентного середовища, запровадження адресного антимонопольного регулювання, захисту економічної конкуренції.
2. Визначення термінів
2.1. У цьому Положенні вживаються терміни, що мають такі значення:
загальнодержавний ринок - ринок товару, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію держави;
міжрегіональний ринок - товарний ринок, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію кількох регіонів або частин кількох регіонів, або регіонів і частин інших регіонів;
перелік суб'єктів природних монополій - список суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сферах природних монополій;
регіональний ринок - товарний ринок, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію одного регіону або його частини;
складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій - уточнення та оновлення списків суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сферах природних монополій;
територіальні (географічні) межі ринку - територія зі сферою взаємовідносин купівлі-продажу товару (групи товарів), в межах якої за звичайних умов споживач може легко задовольнити свій попит на певний товар і яка може бути, як правило, територією держави, області, району, міста тощо або їхніми частинами.
Терміни "природна монополія" та "суб'єкт природної монополії" використовуються в їхніх значеннях відповідно до статті 1 Закону України "Про природні монополії".
Терміни "інформація", "ринок товару (товарний ринок)", "суб'єкт господарювання" і "товар" використовуються в їхніх значеннях відповідно до статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
3. Сфера застосування
3.1. До переліку суб'єктів природних монополій включаються суб'єкти господарювання (юридичні особи), які виробляють (реалізують) товари на ринках, що перебувають у стані природної монополії. Із зазначеного переліку виключаються суб'єкти господарювання, які припинили свою діяльність на відповідному ринку.
3.2. Залежно від територіальних (географічних) меж ринків, на яких діють суб'єкти господарювання, перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться:
на загальнодержавних ринках;
на міжрегіональних ринках;
на регіональних ринках.
4. Підвідомчість під час складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій
4.1. Складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій здійснюють на:
загальнодержавних ринках та міжрегіональних ринках - Антимонопольний комітет України із залученням територіальних відділень;
регіональних ринках - територіальні відділення Антимонопольного комітету України.
4.2. Узагальнений перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться Антимонопольним комітетом України.
5. Внесення суб'єктів природних монополій
5.1. Внесення суб'єктів природних монополій до переліку суб'єктів природних монополій здійснюється органами Антимонопольного комітету України на підставі інформації, отриманої під час:
проведення досліджень товарних ринків;
розгляду заяв (справ) про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію;
розгляду справ (заяв) про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
6. Порядок складання та ведення переліку
6.1. Перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться на основі узагальнення інформації згідно з пунктом 5.1 цього Положення.
6.2. Перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться у вигляді таблиці (додаток).
6.3. Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення складають та ведуть електронні версії відповідного переліку суб'єктів природних монополій.
6.4. Перелік суб'єктів природних монополій в установленому порядку розміщується на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (http://www.amc.gov.ua).
Директор Департаменту конкурентної політики | О.Федоренко |
Додаток
до Положення
про складання та ведення
переліку суб'єктів
природних монополій
ПЕРЕЛІК
суб'єктів природних монополій ____________ області
Директор Департаменту конкурентної політики | О.Федоренко |