• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 24.09.2024 № 1090
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.09.2024
  • Номер: 1090
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.09.2024
  • Номер: 1090
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 вересня 2024 р. № 1090
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 2024 р. № 1090
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
1. Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 336 "Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та членів сімей Захисників і Захисниць України" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 42, ст. 1575; 2022 р., № 43, ст. 2330; 2023 р., № 34, ст. 1801, № 95, ст. 5639; 2024 р., № 49, ст. 2983), викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2016 р. № 336
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 2024 р. № 1090)
ПОРЯДОК
призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
1. Цей Порядок визначає механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресію Російської Федерації проти України, деяких категорій осіб (далі - одноразова грошова допомога) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) електронний кабінет - складова Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі - Реєстр), яка призначена для доступу користувачів електронного кабінету до Реєстру з метою внесення та отримання інформації з нього;
2) заявник - особа з інвалідністю внаслідок війни, зазначена у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначений в частині четвертій статті 10-1 Закону, їх законний представник або уповноважена особа, яка звертається за призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги;
3) користувач електронного кабінету - заявник, працівник Мінветеранів, адміністратор центру надання адміністративних послуг (далі - центр), якому надано доступ до електронного кабінету відповідно до визначених для нього прав користувача і який пройшов процедуру електронної ідентифікації та автентифікації;
4) призначення та виплата одноразової грошової допомоги - публічна (електронна публічна) послуга, що надається Мінветеранів за заявою, поданою в паперовій або електронній формі, за результатами розгляду якої приймається рішення у формі наказу про призначення (відмову у призначенні) та виплату одноразової грошової допомоги.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі, Законах України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", Положенні про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 "Питання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 3, ст. 136; 2021 р., № 43, ст. 2625; 2022 р., № 69, ст. 4171), та інших нормативно-правових актах.
3. Одержувачами одноразової грошової допомоги є:
1) особи з інвалідністю внаслідок війни, зазначені у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону;
2) члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, зазначених у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону.
Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які визнані особами з інвалідністю внаслідок війни до набрання чинності Законом України від 3 листопада 2015 р. № 735-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членам сімей загиблих", та на членів сімей осіб, які загинули (померли) до набрання чинності зазначеним Законом.
4. Одноразова грошова допомога призначається та виплачується:
1) у разі загибелі (смерті) або визнання безвісно відсутніми осіб, зазначених у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, - з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішенням суду про визнання особи безвісно відсутньою;
2) у разі встановлення інвалідності особам, зазначеним у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, - з дати, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
5. У разі коли одержувачі одноразової грошової допомоги одночасно мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом, та одноразової грошової допомоги відповідно до інших законів або компенсаційної виплати, встановленої іншими нормативно-правовими актами, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав за їх вибором.
6. Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначеним в частині четвертій статті 10-1 Закону, у розмірі 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи, зазначені у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, рівними частинами.
Якщо один із членів сім’ї відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частина розподіляється між іншими членами сім’ї, які мають право на її отримання, рівними частинами.
У такому випадку подається заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально.
7. У разі коли за одноразовою грошовою допомогою звернулися повнолітні діти осіб, зазначених у пункті 5 частини першої статті 10-1 Закону (крім осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, та працівників підприємств, установ, організацій), які не мають права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1253), такі діти мають право на виплату частки одноразової грошової допомоги згідно з цим Порядком незалежно від реалізації такого права іншими членами сім’ї, зазначеними в частині четвертій статті 10-1 Закону.
8. Одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни, зазначеним у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, залежно від групи інвалідності в таких розмірах:
400 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи;
300 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи;
250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Розмір одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання особам з інвалідністю внаслідок війни, зазначеним у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, визначається виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність.
Якщо особам з інвалідністю внаслідок війни, зазначеним у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, які реалізували своє право на отримання одноразової грошової допомоги згідно із Законом, після первинного встановлення інвалідності під час повторного огляду встановлено вищу групу інвалідності згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої згідно із Законом суми.
9. Для призначення та виплати одноразової грошової допомоги заявник подає до Мінветеранів заяву.
Заява може подаватися:
у паперовій формі;
в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у разі наявності технічної можливості (далі - Портал Дія) або засобами Реєстру.
Подати заяву в електронній формі засобами Порталу Дія може громадянин України (крім законних представників або уповноважених осіб особи з інвалідністю внаслідок війни, зазначеної у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначеного в частині четвертій статті 10-1 Закону), засобами Реєстру - громадянин України, іноземець або особа без громадянства (за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків).
Заява в електронній формі засобами Порталу Дія та/або Реєстру може бути подана адміністратором центру, який здійснює ідентифікацію заявника шляхом пред’явлення заявником паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, або посвідки на постійне проживання, або посвідки на тимчасове проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), після проходження електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу адміністратора центру.
Після формування заяви в електронній формі засобами Порталу Дія або Реєстру на неї разом з доданими електронними копіями оригіналів паперових документів накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису заявника або адміністратора центру, з дотриманням вимог законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
10. У заяві, яка подається засобами Порталу Дія, зазначаються:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
стать;
дата народження;
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання або адреса фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб);
серія та/або номер паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
контактні дані (номер телефону та адреса електронної пошти);
серія та номер посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України/особи з інвалідністю внаслідок війни (за наявності);
пункт і стаття Закону, відповідно до яких надано статус (за наявності);
серія та/або номер (за наявності) довідки медико-соціальної експертної комісії із зазначенням групи та причини інвалідності, дати встановлення інвалідності та дати чергового переогляду (для осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону);
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження та смерті загиблої (померлої) особи (для членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині четвертій статті 10-1 Закону);
дата реєстрації шлюбу (у разі подання заяви дружиною (чоловіком) загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
серія та/або номер (за наявності) рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
серія та/або номер (за наявності) рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону (для осіб, які не були членами сім’ї загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, але перебували на її утриманні);
інформація про призначення та виплату одноразової грошової допомоги з підстав, визначених пунктом 4 цього Порядку;
реквізити рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
11. У заяві, яка подається засобами Реєстру, зазначаються:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
стать;
дата народження;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та/або номер паспорта громадянина України у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку в паспорті громадянина України);
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання або адреса фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб);
серія та/або номер паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства);
контактні дані (номер телефону та адреса електронної пошти);
серія та номер посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України/особи з інвалідністю внаслідок війни (за наявності);
пункт і стаття Закону, відповідно до яких надано статус (за наявності);
серія та/або номер (за наявності) довідки медико-соціальної експертної комісії із зазначенням групи та причини інвалідності, дати встановлення інвалідності та дати чергового переогляду (для осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону);
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження та смерті загиблої (померлої) особи (для членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині четвертій статті 10-1 Закону);
дата реєстрації шлюбу (у разі подання заяви дружиною (чоловіком) загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
серія та/або номер (за наявності) рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
серія та/або номер (за наявності) рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону (для осіб, які не були членами сім’ї загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, але перебували на її утриманні);
інформація про призначення та виплату одноразової грошової допомоги з підстав, визначених пунктом 4 цього Порядку;
реквізити рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
12. До заяви, поданої в електронній формі, додаються шляхом завантаження заявником або адміністратором центру електронні копії оригіналів таких паперових документів:
посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України/особи з інвалідністю внаслідок війни;
довідки медико-соціальної експертної комісії - для осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону;
свідоцтва про смерть або рішення суду про визнання безвісно відсутнім - для членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині четвертій статті 10-1 Закону;
свідоцтва про народження загиблого (померлого) або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження загиблого (померлого) - для батьків загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону;
свідоцтва про шлюб або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для дружини/чоловіка загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону;
свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини - для дітей загиблої (померлої) особи, зазначеної у частині четвертій статті 10-1 Закону;
рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого), - для осіб, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні;
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, зазначену у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначеного в частині четвертій статті 10-1 Закону, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
заяви про відмову від отримання одноразової грошової допомоги, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально;
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
Електронні копії оригіналів паперових документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
13. Під час формування заяви засобами Порталу Дія та/або Реєстру у разі наявності технічної можливості отримуються/підтверджуються такі відомості з:
Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС - про прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать особи, дату та місце народження, серію та/або номер, дату видачі паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за наявності);
Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
Державного реєстру актів цивільного стану громадян - щодо актових записів про народження, смерть та шлюб;
Централізованого банку даних з проблем інвалідності із застосуванням засобів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери - про серію та/або номер (за наявності) висновку медико-соціальної експертної комісії, групу та причину інвалідності, дату встановлення інвалідності та дату чергового переогляду (у разі наявності таких відомостей);
Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб із застосуванням засобів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери - про номер (за наявності) та дату видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, адресу фактичного місця проживання (у разі наявності таких відомостей);
Реєстру - про наявний статус ветерана війни або члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України (у разі наявності таких відомостей).
Відомості, що містяться в державних електронних інформаційних ресурсах, отримуються/підтверджуються шляхом електронної інформаційної взаємодії.
Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заяві, несе заявник.
14. Формування заяви в електронній формі засобами Порталу Дія та/або Реєстру припиняється, якщо зазначені в ній відомості:
надані не в повному обсязі;
не відповідають вимогам арифметичного та формато-логічного контролю.
Заявник може подати повторно заяву в електронній формі після завершення розгляду попередньої заяви, поданої в електронній формі.
Після формування заяви в електронній формі засобами Порталу Дія або Реєстру на неї разом з доданими електронними копіями оригіналів паперових документів накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису заявника або адміністратора центру, з дотриманням вимог законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, і після накладення кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія або Реєстру така заява надсилається до електронного кабінету для її опрацювання Мінветеранів з метою призначення та виплати одноразової грошової допомоги.
15. Заява у паперовій формі (згідно з додатком 1) подається заявником з числа членів сімей загиблих (померлих) Захисників чи Захисниць України, зазначених у частині четвертій статті 10-1 Закону, безпосередньо Мінветеранів, зокрема шляхом її надсилання засобами поштового зв’язку, або через центр незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
Таку заяву або заяву про відмову від отримання одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 6 цього Порядку подає кожен повнолітній заявник, а від імені дитини віком до 18 років, недієздатного члена сім’ї, члена сім’ї, дієздатність якого обмежена, подає інший з батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник.
Заяви з необхідними документами приймаються адміністраторами центру та не пізніше ніж через три робочих дні після їх прийняття передаються до Мінветеранів у паперовій формі.
Адміністратор центру на вимогу заявника складає заяву в електронній формі, друкує її та надає заявнику для перевірки та підписання.
До початку впровадження електронного кабінету до заяви додаються копії таких документів:
посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України;
свідоцтва про смерть або рішення суду про визнання безвісно відсутньою особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону;
свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження загиблої (померлої) особи - для батьків загиблого (померлого);
свідоцтва про шлюб або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для дружини/чоловіка загиблого (померлого);
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, зазначену у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначеного в частині четвертій статті 10-1 Закону, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини - для дітей загиблого (померлого);
рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону);
рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого), - для осіб, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні;
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
Під час подання заяви для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків пред’являється паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або надаються дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
У разі надсилання заяви засобами поштового зв’язку для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків додаються копії документів, зазначених у абзаці п’ятнадцятому цього пункту.
Копії документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
У разі коли документи, подання яких передбачено цим пунктом, містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для призначення та виплати одноразової грошової допомоги.
У такому випадку документи, необхідні для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, отримуються без участі заявника на підставі зазначених у заяві відомостей шляхом доступу суб’єкта надання публічної послуги до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії цих систем згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
16. Заявники з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, заяву у паперовій формі (згідно з додатком 2) подають безпосередньо Мінветеранів, зокрема шляхом надсилання її засобами поштового зв’язку, або через центр незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
Заяви з необхідними документами приймаються адміністраторами центру та не пізніше ніж через три робочих дні після їх прийняття передаються до Мінветеранів у паперовій формі.
Адміністратор центру на вимогу заявника складає заяву в електронній формі, друкує її та надає заявнику для перевірки та підписання.
До початку впровадження електронного кабінету до заяви додаються копії таких документів:
посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
довідки медико-соціальної експертної комісії;
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, зазначену у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зазначеного в частині четвертій статті 10-1 Закону, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
Під час подання заяви для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків пред’являється паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
У разі надсилання заяви засобами поштового зв’язку для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків додаються копії документів, зазначених у абзаці дев’ятому цього пункту.
Копії документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
У разі коли документи, подання яких передбачено цим пунктом, містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для призначення та виплати одноразової грошової допомоги.
У такому випадку документи, необхідні для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, отримуються без участі заявника на підставі зазначених у заяві відомостей шляхом доступу суб’єкта надання публічної послуги до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії цих систем згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів".
17. Мінветеранів розглядає подані документи, запитує інформацію в органах, уповноважених виплачувати одноразову грошову допомогу відповідно до інших законів, крім Закону, стосовно виплати або невиплати такої допомоги одержувачам, щодо яких здійснено запит, а також у разі потреби уточнює інформацію про одержувачів, стосовно яких подані документи, заслуховує пояснення одержувачів, свідків, представників державних органів і в місячний строк із дня надходження документів (уточненої інформації) приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні з обґрунтуванням причини.
Для визначення частки одноразової грошової допомоги, яка належить до виплати одержувачам, зазначеним у пункті 7 цього Порядку, Мінветеранів уточнює в органах, уповноважених виплачувати одноразову грошову допомогу в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану", інформацію про всіх членів сім’ї загиблої (померлої) особи, зазначених у частині четвертій статті 10-1 Закону, які зверталися за її призначенням, та про виплату або відмову у її виплаті з обґрунтуванням причини.
18. Мінветеранів протягом десяти робочих днів після прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги інформує органи, уповноважені виплачувати одноразову грошову допомогу відповідно до інших законів України, крім Закону, про осіб, щодо яких прийнято таке рішення.
Заявника про результат розгляду його заяви Мінветеранів інформує не пізніше ніж через три робочих дні після прийняття рішення.
У разі подання заяви в електронній формі повідомлення про результати її розгляду заявник отримує засобами Порталу Дія або засобами Реєстру.
До центру інформація про результати розгляду заяв передається у паперовій формі не пізніше ніж через три робочих дні після прийняття рішення.
19. Одноразова грошова допомога виплачується Мінветеранів шляхом перерахування коштів на зазначений у заяві рахунок, відкритий в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
20. У разі коли після виплати одноразової грошової допомоги за її одержанням звертаються інші члени сім’ї загиблої (померлої) особи, зазначеної у пунктах 1-6 частини першої статті 10-1 Закону, питання розподілу суми одноразової грошової допомоги вирішується за взаємною згодою таких осіб або в судовому порядку.
21. Сума одноразової грошової допомоги, яка належала члену сім’ї загиблої (померлої) особи, зазначеному у частині четвертій статті 10-1 Закону, і не була йому виплачена у зв’язку з його смертю, виплачується Мінветеранів рівними частинами іншим членам сім’ї, які мають право на її отримання відповідно до рішення Мінветеранів, а в разі їх відсутності сума невиплаченої одноразової грошової допомоги входить до складу спадщини.
Для отримання одноразової грошової допомоги члени сім’ї загиблої (померлої) особи подають безпосередньо Мінветеранів заяву у паперовій формі (згідно з додатком 3), зокрема шляхом її надсилання засобами поштового зв’язку, або через центр незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
Від імені дитини віком до 18 років, недієздатного члена сім’ї, члена сім’ї, дієздатність якого обмежена, заяву подає інший з батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник.
Заяви з необхідними документами приймаються адміністраторами центру та не пізніше ніж через три робочих дні після їх прийняття передаються до Мінветеранів у паперовій формі.
Адміністратор центру на вимогу заявника складає заяву в електронній формі, друкує її та надає заявнику для перевірки та підписання.
До початку впровадження електронного кабінету до заяви додаються копії таких документів:
свідоцтва про смерть одержувача одноразової грошової допомоги;
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу, зазначену в абзаці першому цього пункту, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
Під час подання заяви для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків пред’являється паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
У разі надсилання заяви засобами поштового зв’язку для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків додаються копії документів, зазначених у абзаці десятому цього пункту.
Копії документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
У разі коли документи, подання яких передбачено цим пунктом, містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для отримання одноразової грошової допомоги.
У такому випадку документи, необхідні для отримання одноразової грошової допомоги, отримуються без участі заявника на підставі зазначених у заяві відомостей шляхом доступу суб’єкта надання публічної послуги до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії цих систем згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів".
Одноразова грошова допомога зазначеним особам виплачується шляхом її перерахування Мінветеранів на зазначений у заяві рахунок, відкритий в банку.
22. Сума одноразової грошової допомоги, яка належала особі з інвалідністю внаслідок війни, зазначеній у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, і не була виплачена у зв’язку з її смертю, виплачується Мінветеранів рівними частинами дружині (чоловіку), дітям, а в разі їх відсутності - батькам померлого. Якщо в померлого одержувача одноразової грошової допомоги відсутні дружина (чоловік), діти або батьки, сума невиплаченої одноразової грошової допомоги входить до складу спадщини.
Для отримання одноразової грошової допомоги члени сім’ї подають безпосередньо Мінветеранів заяву у паперовій формі (згідно з додатком 3), зокрема шляхом її надсилання засобами поштового зв’язку, або через центр незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
Від імені дитини віком до 18 років, недієздатного члена сім’ї, члена сім’ї, дієздатність якого обмежена, заяву подає інший з батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник.
Заяви з необхідними документами приймаються адміністраторами центру та не пізніше ніж через три робочих дні після їх прийняття передаються до Мінветеранів у паперовій формі.
Адміністратор центру на вимогу заявника складає заяву в електронній формі, друкує її та надає заявнику для перевірки та підписання.
До початку впровадження електронного кабінету до заяви додаються копії таких документів:
свідоцтва про шлюб або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для дружини/чоловіка;
свідоцтва про народження дитини або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини - для дітей;
свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження померлого одержувача одноразової грошової допомоги - для батьків;
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу, зазначену в абзаці першому цього пункту, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача одноразової грошової допомоги.
Під час подання заяви для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків пред’являється паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
У разі надсилання заяви засобами поштового зв’язку для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків додаються копії документів, зазначених у абзаці дванадцятому цього пункту.
Копії документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
У разі коли документи, подання яких передбачено цим пунктом, містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для отримання одноразової грошової допомоги.
У такому випадку документи, необхідні для отримання одноразової грошової допомоги, отримуються без участі заявника на підставі зазначених у заяві відомостей шляхом доступу суб’єкта надання публічної послуги до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії цих систем згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів".
Одноразова грошова допомога зазначеним особам виплачується шляхом її перерахування Мінветеранів на зазначений у заяві рахунок, відкритий в банку.
23. Мінветеранів формує та зберігає протягом строку, встановленого законодавством, особові справи одержувачів одноразової грошової допомоги.
24. Призначення та виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється у разі:
1) подання неправдивих відомостей для призначення та виплати одноразової грошової допомоги;
2) отримання від органів, уповноважених виплачувати одноразову грошову допомогу відповідно до інших законів, крім Закону, інформації стосовно призначення такої допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності або у зв’язку із загибеллю (смертю) особи, члени сім’ї якої звернулися за призначенням одноразової грошової допомоги;
3) у разі подання заяви особою, якій вже призначено одноразову грошову допомогу відповідно до Закону, крім випадку, передбаченого абзацом шостим пункту 8 цього Порядку.
25. Рішення Мінветеранів про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги може бути оскаржене відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або в судовому порядку.
26. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати надходження документів до Мінветеранів.
27. Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Додаток 1
до Порядку
ЗАЯВА
про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті)
Додаток 2
до Порядку
ЗАЯВА
про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності
Додаток 3
до Порядку
ЗАЯВА
про перерахування коштів для виплати одноразової грошової допомоги ".
2. У Положенні про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1175 "Деякі питання Міністерства у справах ветеранів" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 4, ст. 154; 2020 р., № 34, ст. 1132):
1) у пункті 4:
доповнити пункт підпунктами 10-1 і 10-2 такого змісту:
"10-1) здійснює методичне забезпечення діяльності та в межах повноважень, передбачених законом, координацію взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, зокрема центрів надання адміністративних послуг, з питань соціального захисту ветеранів та членів їх сімей;
10-2) координує та здійснює методичне забезпечення діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, на які покладені функції з питань ветеранської політики;";
в абзаці другому підпункту 14 слова "дій та призначення" замінити словами "дій, призначення та виплати";
2) пункт 5 доповнити підпунктом 3-1 такого змісту:
"3-1) здійснює контроль за діяльністю структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, на які покладені функції з питань ветеранської політики, з питань, що належать до компетенції Мінветеранів;".
3. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 р. № 239 "Деякі питання використання коштів для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 34, ст. 1801), викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2023 р. № 239
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 2024 р. № 1090)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Виплата одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на виплату одноразової грошової допомоги, механізм призначення та виплати якої визначено Порядком призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 336 "Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та членів сімей Захисників і Захисниць України" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 42, ст. 1575; 2022 р., № 43, ст. 2330), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2024 р. № 1090.
4. Бюджетні кошти використовуються Мінветеранів у межах відповідних бюджетних призначень згідно з прийнятими рішеннями щодо призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
5. Мінветеранів перераховує бюджетні кошти на банківські рахунки, відкриті в банку на ім’я одержувачів одноразової грошової допомоги.
6. Мінветеранів щокварталу до 20 числа подає Мінфіну узагальнену інформацію про використання бюджетних коштів.
7. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.".