• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти

Верховна Рада України  | Закон від 22.02.2000 № 1490-III | Документ не діє
Такими критеріями оцінки можуть бути:
найнижча ціна;
строк поставки (виконання);
якість та функціональні характеристики, екологічна чистота;
післяпродажне обслуговування;
умови розрахунків;
експлуатаційні витрати;
передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, включаючи використання місцевих ресурсів, у тому числі засобів виробництва, робочої сили і матеріалів для виготовлення товарів, виконання робіт, послуг, що пропонуються учасником.
Загальний строк здійснення оцінки, порівняння та визначення переможця торгів не повинен перевищувати 30 робочих днів після дня розкриття тендерних пропозицій.
( Частина сьома статті 26 в редакції Закону N 434-IVвід 16.01.2003 )
8. У разі якщо для визначення найкращої тендерної пропозиції використовуються критерії інші, ніж ціна, у тендерній документації має бути визначений (якщо це можливо) їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою 70 відсотків.
( Частина восьма статті 26 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 434-IV від 16.01.2003 )
9. Замовник має право запросити від учасника - переможця процедури закупівлі повторне підтвердження відповідності його кваліфікаційним вимогам згідно із статтею 15 цього Закону. У разі відмови учасника надати таке підтвердження замовник має відхилити його тендерну пропозицію і визначити серед інших пропозицій найкращу.
10. Для оцінки тендерних пропозицій можуть залучатися відповідні експертні організації чи окремі експерти, рекомендації яких можуть бути використані під час визначення переможця процедури закупівлі.
11. Інформація щодо розгляду, оцінки та порівняння тендерних пропозицій не надається учасникам або іншим особам, які офіційно не брали участі у процедурі закупівлі, за винятком випадків, коли така інформація вимагається уповноваженим органом для розгляду поданої на його адресу скарги щодо порядку здійснення процедури закупівлі або судом.
( Частина одинадцята статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
Стаття 27. Відхилення тендерних пропозицій
1. Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо:
учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим статтею 15 цього Закону;
тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації;
учасник, який подав тендерну пропозицію, не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки;
учасник своїми діями призвів до виникнення обставин, зазначених у статті 7 цього Закону.
2. Замовник може відхилити всі тендерні пропозиції до акцепту тендерної пропозиції, якщо це передбачено у тендерній документації.
Стаття 28. Відміна торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися
1. Торги відміняються у разі, якщо:
на участь у торгах було подано менше двох тендерних пропозицій;
було відхилено всі тендерні пропозиції відповідно до вимог статті 27 цього Закону.
2. Торги можуть визнаватися замовником такими, що не відбулися, у разі:
( Абзац перший частини другої статті 28 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
якщо ціна найбільш вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;
якщо здійснення закупівлі перестало відповідати державним потребам внаслідок настання непередбачуваних об'єктивних обставин (дії непереборної сили).
3. Про прийняття рішення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, замовник повідомляє шляхом публікування оголошення у "Віснику державних закупівель" із зазначенням причин протягом семи календарних днів після прийняття такого рішення.
( Частина третя статті 28 в редакції Закону N 434-IVвід 16.01.2003 )
4. Повідомлення про відміну торгів, а також визнання торгів такими, що не відбулися, надсилається замовником всім постачальникам (учасникам) протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.
Стаття 29. Акцепт тендерної пропозиції та укладення договору про закупівлю
1. Замовник акцептує тендерну пропозицію, що визнана найкращою за результатами оцінки.
( Частина перша статті 29 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
2. Протягом п'яти календарних днів з дня акцепту замовник надсилає переможцю торгів повідомлення про акцепт тендерної пропозиції, строк дії якої не закінчений, а також надсилає всім учасникам процедур відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю письмове повідомлення про результати торгів із зазначенням назви та місцезнаходження учасника-переможця, тендерна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки.
З учасником, тендерну пропозицію якого було акцептовано, замовник укладає договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації у строк не раніше ніж через п'ять робочих днів з дня відправлення письмового повідомлення всім учасникам процедур відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю про їх результати, але не пізніше ніж через 21 робочий день з дня акцепту.
( Частина друга статті 29 в редакції Закону N 434-IVвід 16.01.2003 )
3. Протягом семи календарних днів після укладення договору замовник надсилає для публікації у "Віснику державних закупівель" оголошення про результати відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю згідно з формою, встановленою уповноваженим органом.
( Частина третя статті 29 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
4. У разі відмови учасника, тендерну пропозицію якого було акцептовано, підписати договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації замовник повторно визначає найкращу тендерну пропозицію з тих, строк дії яких ще не минув, за винятком випадків, коли всі тендерні пропозиції було відхилено.
Р о з д і л IV
ПРОЦЕДУРА ДВОСТУПЕНЕВИХ ТОРГІВ
Стаття 30. Умови застосування процедури двоступеневих торгів
1. Процедура двоступеневих торгів застосовується у таких випадках:
замовник не може скласти конкретний перелік товарів (робіт) або визначити вид послуг, а також якщо для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести попередні переговори з учасниками;
всі тендерні пропозиції, подані учасниками на відкриті торги, замовник відхилив через змову учасників щодо ціни відповідного товару, робіт чи послуг, а також коли учасники, які подали тендерні пропозиції, не відповідали вимогам, викладеним у тендерній документації;
для нових будівельних робіт, які є повторенням подібних будівельних робіт, що відповідають типовому проекту, щодо якого первинний договір про закупівлю було укладено згідно з положеннями розділу III цього Закону;
предметом закупівлі є здійснення наукових досліджень, експериментів або розроблень, надання консультаційних та інших спеціальних послуг.
2. Процедура двоступеневих торгів здійснюється у два етапи:
на першому етапі всім учасникам пропонується подавати попередні тендерні пропозиції, без зазначення ціни. Тендерна документація при цьому повинна лише передбачати пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі, умови поставки, підтвердження професійної та технічної компетентності учасників та їх відповідності кваліфікаційним вимогам.
Замовник проводить переговори з будь-ким із учасників. Після отримання попередніх пропозицій замовник має право внести зміни до тендерної документації щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки пропозицій відповідно до цього Закону. Про зміну умов тендерної документації замовник інформує всіх учасників під час надання їм запрошень до участі у другому етапі торгів;
на другому етапі замовник пропонує учасникам, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, надати остаточні тендерні пропозиції із зазначенням ціни.
3. Учасники, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, до участі у другому етапі торгів надають тендерні забезпечення своїх пропозицій у разі, якщо це передбачено тендерною документацією.
4. Далі процедура двоступеневих торгів проводиться так само, як і процедура відкритих торгів.
Стаття 31. Запрошення до участі у процедурі двоступеневих торгів та строки подання попередніх тендерних пропозицій
1. В оголошенні про здійснення процедури двоступеневих торгів обов'язково зазначаються:
найменування та юридична адреса замовника;
опис предмета закупівлі, у тому числі необхідні його технічні та інші параметри, а у разі, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, - їх вид та орієнтовні строки виконання робіт;
перелік критеріїв, що висуваються замовником під час оцінки тендерних пропозицій;
строки та місце подання попередньої тендерної пропозиції.
2. Строк подання учасниками попередніх пропозицій встановлюється замовником, але не може бути меншим ніж 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про здійснення процедури двоступеневих торгів.
Р о з д і л V
ПРОЦЕДУРИ ЗАПИТУ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ (КОТИРУВАНЬ) ТА ЗАКУПІВЛІ У ОДНОГО УЧАСНИКА
Стаття 32. Порядок застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань)
1. Замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, та за умови, що вартість їх закупівлі не перевищує суми, еквівалентної 20 тисячам євро.
( Частина перша статті 32 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
2. Під час застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) замовник подає запит щодо цінових пропозицій (котирувань) не менше ніж трьом учасникам.
3. Кожному учаснику, до якого звернено запит, повинно бути повідомлено про те, чи включаються у вартість товарів чи послуг витрати на транспортування, страхування, сплату мита, податків та інших зборів і обов'язкових платежів.
4. Кожен учасник має право подати тільки одну цінову пропозицію, яка не може бути в подальшому змінена. Пропозиція подається у запечатаному конверті чи в іншій формі, визначеній замовником, не пізніше встановленого ним строку.
5. Пропозиції розкриваються у визначений замовником час. До розкриття тендерних пропозицій мають бути запрошені всі учасники, що подали свої пропозиції. Замовник протягом шести календарних днів інформує про результати здійснення процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) усіх учасників, що подали свої цінові пропозиції, але не були присутні під час розкриття пропозицій.
6. Замовник укладає договір про закупівлю з тим учасником-переможцем, який подав пропозицію, що відповідає вимогам замовника та має найнижчу ціну.
( Частина шоста статті 32 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
Стаття 33. Умови застосування процедури закупівлі у одного учасника
1. Закупівля у одного учасника - це процедура, відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення з ним переговорів.
2. Процедура закупівлі у одного учасника застосовується замовником після погодження в установленому порядку з уповноваженим органом у разі:
закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов'язаної із захистом авторських прав;
відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені (виконані) тільки певним учасником, і при цьому немає альтернативи;
( Абзац третій частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
потреби у здійсненні додаткових поставок первинним учасником, призначених для часткової заміни або розширення поставок, коли зміна учасника може призвести до закупівлі товарів або послуг, які не відповідають вимогам взаємозаміни з наявними товарами або послугами;
( Абзац четвертий частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не включених у початковий проект, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за умови, що договір буде укладено з учасником цих робіт, якщо такі роботи технічно чи економічно пов'язані з головним договором. При цьому загальна вартість договору на додаткові роботи не повинна перевищувати 50 відсотків вартості головного договору;
закупівлі товарів, робіт чи послуг, які у зв'язку з їх спеціальним призначенням становлять державну таємницю;
укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного конкурсу;
( Абзац восьмий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 434-IV від 16.01.2003 )( Абзац дев'ятий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
виникнення нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з особливими економічними чи соціальними обставинами, яких замовник не міг передбачити у тому числі закупівлі, пов'язаної з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
( Абзац десятий частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
Р о з д і л VI
ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ
Стаття 34. Основні вимоги до договору про закупівлю
1. Договір про закупівлю набирає чинності з дня його підписання замовником та учасником, визначеним переможцем процедури закупівлі.
2. Договір про закупівлю укладається тільки в письмовій формі та відповідно до положень Цивільного кодексу України.
3. Укладений договір вважається недійсним, якщо:
замовник не дотримався вимог частин другої і третьої статті 29 цього Закону;
договір було укладено в період зупинення процедури закупівлі в разі подання скарги замовнику або уповноваженому органу.
Дія цієї частини не поширюється на застосування процедур запиту цінових пропозицій (котирувань) та закупівлі в одного постачальника.
4. Копія укладеного договору про закупівлю подається уповноваженому органу на його вимогу.
( Стаття 34 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )( Статтю 35 виключено на підставі Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
Р о з д і л VII
ОСКАРЖЕННЯ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ
Стаття 36. Право на оскарження дій замовника
1. Будь-який учасник, який вважає, що він зазнав або може зазнати збитків внаслідок порушення замовником процедур закупівлі, встановлених цим Законом, має право на оскарження дій замовника згідно з положеннями цього розділу Закону.
2. Об'єктом оскарження не може бути:
вибір процедури здійснення закупівлі;
застосування замовником положень статті 6 цього Закону;
рішення замовника про відхилення всіх тендерних пропозицій.
Стаття 37. Порядок подання та розгляду скарг з приводу порушення замовником процедури закупівлі
1. До укладення договору про закупівлю скарга з приводу порушення замовником процедури закупівлі або прийнятих рішень, дій чи бездіяльності подається учасником, що бере в ній участь, замовнику або уповноваженому органу. У разі надходження скарги протягом трьох робочих днів з дня її одержання останній інформує про це замовника.
2. Замовник або уповноважений орган можуть не розглядати скаргу, якщо вона була подана пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня настання підстави для її подання.
Днем настання підстави для подання скарги вважається день допущення замовником порушення процедури закупівлі.
( Частину другу статті 37 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
3. Подання скарги відповідно до частини першої цієї статті зупиняє процедуру закупівлі на строк, що не може перевищувати 15 робочих днів.
( Частина третя статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
4. Не пізніше п'яти робочих днів після отримання скарги замовник або уповноважений орган повинні повідомити всіх учасників, яких стосується ця скарга, про її зміст, час і місце розгляду. Під час розгляду скарги будь-який учасник має право взяти у цьому розгляді участь. Учасник, який не брав участі у розгляді скарги, позбавляється права на подальше звернення з вимогами, аналогічними до тих, що були розглянуті.
( Частина четверта статті 37 із змінами, внесеними згідно ізЗаконом N 434-IV від 16.01.2003 )
5. Якщо скаргу не врегульовано шляхом переговорів на підставі взаємної згоди, замовник або уповноважений орган протягом 15 робочих днів з дня її отримання приймає обгрунтоване рішення, у якому необхідно зазначити:
у разі якщо скаргу не задоволено, - причини такого рішення;
у разі якщо скаргу задоволено повністю або частково, - заходи, які вживатимуться для врегулювання конфлікту.
( Частина п'ята статті 37 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 434-IV від 16.01.2003 )
6. Якщо скаргу розглядає замовник, зазначене рішення надсилається уповноваженому органу протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
7. У разі виявлення порушень встановленого порядку проведення процедури закупівлі за скаргою учасників, які впливають на об'єктивність визначення переможця процедури закупівлі або призводять до дискримінації учасників, уповноважений орган має право визнати результати такої процедури закупівлі недійсними та зобов'язати замовника розпочати нові процедури закупівлі.
Рішення уповноваженого органу про визнання результатів торгів недійсними є обов'язковим як для замовника, так і для учасників, і є підставою для звернення до суду з приводу відшкодування витрат, пов'язаних з участю у торгах. Відшкодування витрат здійснюється на основі рішення суду.
( Абзац другий частини сьомої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
8. Примірник рішення замовника або уповноваженого органу щодо розгляду скарги надсилається учасникам, які подали скаргу, протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
9. Рішення замовника або уповноваженого органу є остаточним, якщо замовник або учасник протягом 15 календарних днів з дня його прийняття не звернувся до суду згідно з частиною десятою цієї статті.
( Частина дев'ята статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
10. Якщо замовник або уповноважений орган не приймає рішення у строк, зазначений в абзаці першому частини п'ятої цієї статті, учасники, які подали скаргу, або замовник вправі звертатися в установленому порядку до суду відповідно до закону.
( Частина десята статті 37 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 434-IV від 16.01.2003 )
Стаття 38. Відповідальність за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти
За порушення вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, розробленими на його виконання, замовники, організатори торгів та їх учасники несуть адміністративну чи кримінальну відповідальність відповідно до законів України.
РОЗДІЛ VIII
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 22 лютого 2000 року
N 1490-III