КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 грудня 2017 р. № 1085 Київ |
Про затвердження Порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду
Відповідно до частини шостої
статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" та частини другої
статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок спрямування коштів державного дорожнього фонду, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1085
ПОРЯДОК
спрямування коштів державного дорожнього фонду
1. Цей Порядок визначає механізм спрямування коштів державного дорожнього фонду, який створюється у складі спеціального фонду державного бюджету згідно із
статтею 24-2 Бюджетного кодексу України та
статтею 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, розвитку, будівництва, ремонту, облаштування, модернізації та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, включаючи фінансове забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для здійснення заходів з відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності, а також виконання проектно-вишукувальних та науково-дослідних робіт, створення та функціонування інформаційно-аналітичної системи дорожнього господарства, у тому числі утримання відповідних бюджетних установ, що забезпечують її функціонування; забезпечення розвитку виробничих потужностей дорожніх організацій, утримання галузевих медичних закладів для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС; проведення конкурсів і підготовку договорів щодо виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, співфінансування зазначених робіт згідно з відповідними договорами, здійснення контролю за їх виконанням і прийняття доріг в експлуатацію, управління дорожнім господарством, виплату приватному партнеру/концесіонеру плати за експлуатаційну готовність автомобільної дороги загального користування державного значення та здійснення інших виплат у порядку та на умовах, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором;
2) фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, виплату приватному партнеру/концесіонеру плати за експлуатаційну готовність автомобільної дороги загального користування та здійснення інших виплат у порядку та на умовах, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором, а також вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (у тому числі проектно-вишукувальних робіт, функціонування інформаційно-аналітичної системи, паспортизації, технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта), у тому числі облаштування місць для паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів, якими керують (перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній
Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" (у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам);
3) виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою або під державні гарантії на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування;
5) фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм;
6) фінансове забезпечення заходів з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів залізничним транспортом та модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень, як виняток, у 2021 та 2022 роках;
7) закупівлю нових трамваїв для мм. Дніпра та Кривого Рогу, як виняток, у 2021 році;
8) впровадження, утримання та розвиток системи збору плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами повною масою більше 12 тонн, у тому числі шляхом поповнення статутного капіталу державного підприємства, що входить до сфери управління Укрінфрапроекту, як виняток у 2022 році;
9) забезпечення експлуатаційно-безпечного стану судноплавних шлюзів як виняток у 2022 році;
10) формування державного фонду внутрішніх водних шляхів;
11) оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки у 2023 році;
12) фінансове забезпечення здійснення заходів з розвитку аеродромної інфраструктури, у тому числі завершення будівництва, реконструкції аеродромної та енергетичної інфраструктури, задіяної у забезпеченні належного функціонування Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького, та фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм у 2023 році;
13) фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту у 2023 році;
14) забезпечення виконання частини першої
статті 36 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік".
3. Головні розпорядники бюджетних коштів за напрямами, визначеними у пункті 2 цього Порядку, визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 2 цього Порядку, визначаються рішеннями про місцевий бюджет.
Відповідальними виконавцями бюджетних програм є:
за бюджетними програмами щодо спрямування коштів за напрямами, визначеними підпунктами 1, 3, 5 та 12 пункту 2 цього Порядку, - Агентство відновлення;
за бюджетними програмами щодо спрямування коштів за напрямами, визначеними підпунктами 6, 7, 9, 10, 11, 13 та 14 пункту 2 цього Порядку, - Мінінфраструктури;
за бюджетними програмами щодо спрямування коштів за напрямом, визначеним підпунктом 8 пункту 2 цього Порядку, - Укрінфрапроект.
4. Одержувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання, які:
виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі;
належать до сфери управління Агентства відновлення та одержують кошти на розширення, реконструкцію і технічне переоснащення;
виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі;
виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах;
належать до сфери управління Агентства відновлення та одержують кошти на здійснення заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі виконують функції замовника будівництва, відповідно до державних програм;
належать до сфери управління Агентства відновлення та є медичними закладами для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;
є акціонерним товариством залізничного транспорту загального користування, утвореним відповідно до
Закону України "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування;
належать до сфери управління Укрінфрапроекту та одержують кошти для впровадження, утримання та розвитку системи збору плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами повною масою більше 12 тонн;
виконують функції із забезпечення експлуатаційно-безпечного стану судноплавних шлюзів;
належать до сфери управління Агентства відновлення і виконують функції замовника робіт з розвитку, будівництва, ремонту, облаштування, модернізації та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення;
є суб’єктами господарювання державного сектору економіки, які забезпечують здійснення заходів з розвитку аеродромної інфраструктури, у тому числі завершення будівництва, реконструкції аеродромної та енергетичної інфраструктури, задіяної у забезпеченні належного функціонування аеропортів;
належать до сфери управління Мінінфраструктури та до основних завдань яких належить обслуговування внутрішніх водних шляхів.
5. Бюджетні кошти, сформовані за рахунок джерел, визначених пунктом 1 частини другої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, за винятком коштів, що спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 2 цього Порядку, з урахуванням норм пункту 41 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"
Бюджетного кодексу України , розподіляються у такий спосіб:
60 відсотків - за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку;
35 відсотків - за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 2 цього Порядку;
5 відсотків - за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 2 цього Порядку (до 2020 року включно), у 2021 році - за напрямами, визначеними підпунктами 6 і 7 пункту 2 цього Порядку, а у 2022 році - за напрямами, визначеними підпунктами 5, 6, 8 та 9 пункту 2 цього Порядку;
4 відсотки - за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 2 цього Порядку (у 2024 році та наступних роках);
2,5 відсотка - у 2023 році за напрямом, визначеним підпунктом 11 пункту 2 цього Порядку;
1,5 відсотка - у 2023 році за напрямом, визначеним підпунктом 12 пункту 2 цього Порядку;
1 відсоток - за напрямом, визначеним підпунктом 10 пункту 2 цього Порядку (у 2023 році та наступних роках).
6. Мінфін подає у році, що передує плановому, головним розпорядникам бюджетних коштів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку, інформацію щодо прогнозного обсягу надходжень бюджетних коштів на плановий та наступні за плановим два бюджетних періоди, сформованих за рахунок джерел, визначених пунктом 1 частини другої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, з урахуванням норм пунктів 41 і 43-2 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" зазначеного
Кодексу , разом з інструкцією з підготовки бюджетних запитів.
7. Розрахунок необхідного обсягу бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 2 цього Порядку, здійснюється Агентством відновлення з урахуванням умов відповідних запозичень, обсягу отриманих запозичень або запозичень, які передбачається отримати протягом планового та наступних за плановим двох бюджетних періодів, а також прогнозних курсів обміну валют та прогнозних рівнів процентних ставок на плановий та наступні за плановим два бюджетних періоди.
11. Казначейство здійснює закупівлю іноземної валюти за офіційним курсом Національного банку на дату проведення операції в сумі, необхідній для виконання боргових зобов’язань за запозиченнями відповідно до умов укладених договорів, з віднесенням витрат на закупівлю іноземної валюти до видатків за бюджетною програмою щодо виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою або під державні гарантії на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування.
12. Обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку, розраховується за такою формулою:
Д = Д1 x 60/100,
де Д1 - обсяг бюджетних коштів, сформованих за рахунок джерел, визначених
пунктом 1 частини другої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, за винятком коштів, що спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 2 цього Порядку.
12-1. У 2019 році частина коштів в сумі 1000000 тис. гривень із загального обсягу бюджетних коштів, розрахованих за формулою, визначеною у пункті 12 цього Порядку, спрямовується на реалізацію програм і проектів державного фонду регіонального розвитку.
13. Розподіл бюджетних коштів, обсяг яких розрахований згідно з пунктом 12 цього Порядку, за напрямами (об’єктами, заходами), визначеними підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку, здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів у межах бюджетних призначень відповідно до вимог закону про Державний бюджет України на відповідний рік та методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, яка затверджується спільним наказом Мінінфраструктури та Мінфіну, з урахуванням установлених державними програмами пріоритетів, фактичного стану автомобільних доріг, а також необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
При цьому не менше 5 відсотків бюджетних коштів, які передбачені для використання за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку, за рахунок усіх джерел, визначених частиною другою
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання штучних споруд.
14. Обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 2 цього Порядку, розраховується у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (далі - субвенція) між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласними бюджетами та бюджетами мм. Києва та Севастополя за такими формулами:
Sj = Д1 х 31,5/100 х Pj /P;
Sk = Д1 х 3,5/100,
де Sj - обсяг субвенції з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим, обласному бюджету, бюджету м. Севастополя;
Sk - обсяг субвенції з державного бюджету бюджету м. Києва;
j - індекс, що застосовується для позначення відповідного місцевого бюджету (бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджету м. Севастополя);
Pj - протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці (області, м. Севастополі, Автономній Республіці Крим) станом на 1 січня року, що передує плановому;
P - загальна протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення в цілому в Україні станом на 1 січня року, що передує плановому.
Із зазначених бюджетних коштів, передбачених для бюджету Автономної Республіки Крим, відповідного обласного бюджету, бюджету м. Києва або м. Севастополя, у розмірі не менше 5 відсотків коштів спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання штучних споруд.
Зазначені бюджетні кошти, передбачені для бюджету Автономної Республіки Крим, відповідного обласного бюджету, бюджету м. Севастополя, спрямовуються за такими напрямами:
не менше 50 відсотків - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення;
не більше 30 відсотків - на погашення та обслуговування місцевого боргу за місцевими запозиченнями, залученими для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та комунальної власності, однак при цьому не більше 10 відсотків - на обслуговування місцевого боргу за такими місцевими запозиченнями;
не більше 20 відсотків - на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.
Розподіл бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення здійснюється відповідно до методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, яка затверджується спільним наказом Мінінфраструктури і Мінфіну.
Зазначені кошти, передбачені для бюджету м. Києва, спрямовуються на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання вулиць і доріг комунальної власності у м. Києві, з яких не менше 5 відсотків - на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання штучних споруд.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідні обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за бюджетною програмою щодо спрямування коштів за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 2 цього Порядку, забезпечують подання щомісяця до 10 числа наступного періоду Агентству відновлення та Мінфіну інформації про використання субвенції у розрізі об’єктів і заходів.
15. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до
Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і
Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном, а також інформує щомісяця до 10 числа наступного періоду Агентство відновлення і Мінфін про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, а також об'єктів та заходів, що фінансуються за її рахунок.
Перерахування субвенції місцевим бюджетам населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, згідно з
переліком , затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 92, ст. 2655; 2015 р., № 36, ст. 1090, № 98, ст. 3368), Казначейством не здійснюється, крім місцевих бюджетів, які продовжують обслуговуватися органами Казначейства.
16. Обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 2 цього Порядку (до 2020 року включно), розраховується за такою формулою:
БР = Д1 х 5/100.
У 2021 році залишок коштів у сумі 2385791,9 тис. гривень, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачений на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, який утворився на 1 січня 2021 року.
Розподіл зазначених бюджетних коштів за напрямами (об’єктами, заходами) здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів у межах бюджетних призначень відповідно до вимог закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах орієнтованого розміру фінансових показників, визначених
Державною програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2020 р. № 1287 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 1, ст. 49) та згідно з планом заходів щодо обсягів фінансування в розрізі завдань зазначеної Програми, затвердженого Укрінфрапроектом та погодженого з головним розпорядником бюджетних коштів, з урахуванням пріоритетності і необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
16-1. У 2021 році обсяг бюджетних коштів за напрямами, визначеними підпунктами 6 і 7 пункту 2 цього Порядку, розраховується за формулою:
БР = Д1 х 5/100.
Спрямування коштів здійснюється відповідно до
Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 447,
Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Дніпропетровської області на закупівлю нових трамваїв для мм. Дніпра та Кривого Рогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 607.
16-2. У 2022 році обсяг бюджетних коштів за напрямами, визначеними підпунктами 5, 6, 8 та 9 пункту 2 цього Порядку, розраховується за формулою:
БР = Д1 х 5/100.
Спрямування зазначених бюджетних коштів здійснюється на:
фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до абзацу третього пункту 16 цього Порядку - 40 відсотків;
впровадження, утримання та розвиток системи збору плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами повною масою більше 12 тонн, у тому числі шляхом поповнення статутного капіталу державного підприємства, що входить до сфери управління Укрінфрапроекту, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку - 30 відсотків;
забезпечення експлуатаційно-безпечного стану судноплавних шлюзів у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку - 20 відсотків;
оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізацію залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку - 10 відсотків.
У 2022 році залишок коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачених на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, який утворився на 1 січня 2021 р. та не використаний у 2021 році, спрямовується на фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до абзацу третього пункту 16 цього Порядку.
У 2022 році залишок коштів, джерелом формування яких у 2021 році були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, який утворився на 1 січня 2022 р., спрямовується на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізацію залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
16-3. У 2023 році обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 11 пункту 2 цього Порядку, розраховується за такою формулою:
ОЗ= Д1 x 2,5/100.
У 2023 році за напрямом, визначеним підпунктом 11 пункту 2 цього Порядку, спрямовується також залишок коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України: який утворився на 1 січня 2021 р. та не використаний у 2021 і 2022 роках на фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм; який утворився на 1 січня 2022 р. та не використаний у 2022 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізацію залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень; у 2022 році, який утворився на 1 січня 2023 р. (крім залишку коштів, визначеного пунктом 7-1
статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік").
Спрямування бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 11 пункту 2 цього Порядку, здійснюється відповідно до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництва та реконструкції інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки, встановленого Кабінетом Міністрів України.
16-4. У 2023 році обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 12 пункту 2 цього Порядку, розраховується за такою формулою:
АІ= Д1 x 1,5/100.
Використання бюджетних коштів здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
16-5. У 2023 році за напрямом, визначеним підпунктом 13 пункту 2 цього Порядку, спрямовується залишок коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої
статті 24-2 Бюджетного кодексу України, який утворився на 1 січня 2023 р. за рахунок коштів, не використаних у 2022 році на забезпечення експлуатаційно-безпечного стану судноплавних шлюзів відповідно до абзацу четвертого
статті 30 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік".
Використання коштів здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
16-6. У 2024 році та наступних роках обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується за такою формулою:
БР = Д1 x 4/100.
Розподіл зазначених бюджетних коштів за напрямами (об’єктами, заходами) здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів у межах бюджетних призначень відповідно до вимог закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах орієнтовного розміру фінансових показників, визначених Державною програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні, затвердженою Кабінетом Міністрів України на відповідний період, та згідно з планом заходів щодо обсягів фінансування в розрізі завдань зазначеної Програми, затвердженим Агентством відновлення та погодженим з Мінінфраструктури, з урахуванням пріоритетності і необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
16-7. Обсяг бюджетних коштів за напрямом, визначеним підпунктом 10 пункту 2 цього Порядку, розраховується за такою формулою:
ВШ = Д1 x 1/100.
Спрямування зазначених бюджетних коштів здійснюється відповідно до частини третьої
статті 24-5 Бюджетного кодексу України.
17. Бюджетні кошти, що сформовані за рахунок державних запозичень, залучених згідно з пунктом 1 частини третьої
статті 15 Бюджетного кодексу України для реалізації інвестиційних проектів на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування, використовуються згідно з вимогами відповідних міжнародних угод.
18. Бюджетні кошти, що сформовані за рахунок інших надходжень, визначених законом про Державний бюджет України, використовуються згідно з вимогами закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
19. Видатки, пов’язані з будівництвом та реконструкцією об’єктів, здійснюються відповідно до
Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
20. Розроблення проектно-кошторисної документації на виконання робіт, затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до
Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
21. Прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється відповідно до
Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
22. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів в установленому законом порядку.
23. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
24. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1085
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
7. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених
постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 326 "Деякі питання використання у 2017 році коштів спеціального фонду державного бюджету для підтримки реалізації державної політики у сфері транспорту" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 41, ст. 1292).
8. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених
постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 475 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2017 рік, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 59, ст. 1777).