• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері розробки, виробництва, поставок і експлуатації авіаційної техніки (укр/рос)

Україна, Росія | Угода, Міжнародний документ від 20.08.1997
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері розробки, виробництва, поставок і експлуатації авіаційної техніки (укр/рос)
( Про внесення змін до Угоди додатково див. Протоколи від 16.07.99 від 09.08.2001 від 02.08.2003 від 19.08.2009 від 19.08.2011 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
20.08.1997
29.01.1998
Уряд України та Уряд Російської Федерації, далі - Сторони,
приділяючи велике значення подальшому розвитку економічного співробітництва в інтересах обох Сторін,
виходячи з необхідності поглиблення та вдосконалення співробітництва і розвитку інтеграції в галузі створення авіаційної техніки,
домовились про нижченаведене:
Сторони будуть проводити узгоджену політику в галузі розробки та реалізації довгострокових програм розвитку авіаційної промисловості своїх країн з метою створення спільними зусиллями на взаємовигідній основі конкурентоспроможної авіаційної техніки, орієнтованої в тому числі і на експорт.
Сторони погодилися про співробітництво в галузі розвитку в Україні і Російській Федерації авіаційної техніки за основними напрямами:
розробка і серійне виробництво транспортного літака АН-70 та його модифікацій з двигунами Д-27;
розробка і серійне виробництво пасажирського літака ТУ-334 з двигунами Д-436Т1;
серійне виробництво пасажирського літака АН-38;
розробка і серійне виробництво вертольота КА-226 (КА-228) з двигунами Д-450;
серійне виробництво транспортного літака АН-124 з двигунами Д-18Т та забезпечення його експлуатації;
серійне виробництво транспортного літака АН-74 (АН-72) з двигунами Д-36 та забезпечення його експлуатації;
розробка та серійне виробництво літака АН-140 з двигунами ТВЗ-117СБ2;
розробка та серійне виробництво літака БЕ-200 з двигунами Д-436;
розробка та серійне виробництво літака ТУ-324 з двигунами АІ-22;
серійне виробництво та забезпечення експлуатації авіаційних двигунів Д-18Т, Д-136, ТВЗ-117, АІ-25, АІ-25ТЛ, АІ-20Д5с, АІ-24, Д-36, АІ-9В, "95" та ін.
Перелік зазначеної авіаційної техніки та її модифікацій може уточнюватися за погодженням Сторін.
Співробітництво між підприємствами, організаціями та закладами України і Російської Федерації, що беруть участь у розробці, сертифікації та експлуатації авіаційної техніки, здійснюється за принципами рівноправності та взаємної вигоди шляхом безпосередньої домовленості (укладення договорів та контрактів) між ними.
Сторони домовилися про спільне використання російського спеціалізованого санаторію-профілакторію "Політ" (Автономна Республіка Крим, м. Судак) для лікування і реабілітації льотного складу підприємств авіаційної галузі України і Російської Федерації, а також випробувальних полігонів "Бугаз" та "Позитрон" (Автономна Республіка Крим м. Судак), про що буде укладено відповідні договори.
Сторони сприятимуть збереженню погоджених кооперованих галузевих та міжгалузевих зв'язків у сфері науково-дослідницьких та дослідно-конструкторських робіт, авторського супроводу розробок, поставок сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, а також обміну науково-технічної інформації, довідникової та нормативно-технічної документації, необхідних для проведення розробки, виробництва та післяпродажного забезпечення експлуатації авіаційної техніки.
Взаємна поставка матеріалів, напівфабрикатів і комплектуючих виробів для виробництва продукції цивільного і військового призначення здійснюється відповідно до механізму і на умовах, визначених у статті 5 Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 23 грудня 1993 р., рішення Ради Глав урядів країн СНД від 17 січня 1997 р. про затвердження Положення про порядок застосування податку на добавлену вартість і акцизів на поставлені товари (послуги) виробничої кооперації при розрахунках між господарюючими суб'єктами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, і в порядку, передбаченому Угодою між Урядом України та Урядом Російської Федерації про виробничу та науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей промисловості від 18 листопада 1993 року.
Жодна із Сторін не буде передавати без письмової згоди другої Сторони науково-технічні результати розробок, одержуваних одна від одної, майно, документацію та інформацію про них іншим країнам, юридичним і фізичним особам.
Сторони доручають військовим представництвам Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації здійснювати приймання виробничої та науково-технічної продукції, призначеної для взаємопоставок, а також комплектуючих цю продукцію виробів, згідно з діючою технічною та нормативною документацією.
Розрахунки та платежі між підприємствами, організаціями та закладами України і Російської Федерації, що беруть участь у розробці, сертифікації та експлуатації авіаційної техніки, здійснюватимуться за договірними цінами (якщо інше не обумовлено у нормативних актах Сторін) у рублях, гривнях або в іншій валюті за взаємною домовленістю суб'єктів господарювання України і Російської Федерації.
З метою залучення та ефективного використання коштів, необхідних для реалізації узгоджених програм і проектів, пов'язаних з розробленням, виробництвом та поставкою авіаційної техніки, Сторони будуть сприяти створенню спільних підприємств, промислово-фінансових груп і вживатимуть заходів до забезпечення державної підтримки інноваційної, виробничої та зовнішньоторговельної діяльності.
Всі спори, які виникатимуть між Сторонами під час тлумачення та застосування положень цієї Угоди, розв'язуватимуться шляхом проведення консультацій і переговорів між Сторонами.
Контроль та координацію дій з реалізації цієї Угоди покласти:
з боку України - на Міністерство промислової політики України;
з боку Російської Федерації - на Міністерство економіки Російської Федерації.
За згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, оформленні у вигляді протоколів, які становитимуть невід'ємну частину цієї Угоди.
Ця Угода набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності, діє протягом 10 років і буде автоматично продовжуватися на послідуючі річні періоди якщо жодна із Сторін не зробить письмової заяви про своє бажання зупинити дію цієї Угоди не пізніше як за 6 місяців до закінчення відповідного періоду її дії.
Припинення дії цієї Угоди не впливає на обов'язки Сторін за договорами і контрактами, які були укладені в період дії цієї Угоди.
Вчинено у м. Москві 20 серпня 1997 р. у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову чинність.
Від Уряду Від Уряду
України Російської Федерації
(підпис) (підпис)
Соглашение
между Правительством Российской Федерации и Правительством Украины о сотрудничестве в области разработки, производства, поставок и эксплуатации авиационной техники
(Москва, 20 августа 1997 года)
Правительство Российской Федерации и Правительство Украины, именуемые в дальнейшем Сторонами,
придавая важное значение дальнейшему развитию экономического сотрудничества в интересах обеих Сторон,
исходя из необходимости углубления и совершенствования сотрудничества и развития интеграции в области создания авиационной техники,
согласились о нижеследующем:
Стороны будут проводить согласованную политику в области разработки и реализации долгосрочных программ развития авиационной промышленности своих стран с целью создания совместными усилиями на взаимовыгодной основе конкурентоспособной авиационной техники, ориентированной в том числе и на экспорт.
Стороны согласились сотрудничать в области развития в Российской Федерации и Украине авиационной техники по следующим основным направлениям:
создание и серийное производство транспортного самолета Ан-70 и его модификаций с двигателями Д-27;
создание и серийное производство пассажирского самолета Ту-334 с двигателями Д-436Т1;
серийное производство пассажирского самолета Ан-38;
создание и серийное производство вертолета Ка-226 (Ка-228) с двигателями Д-450;
серийное производство транспортного самолета Ан-124 с двигателями Д-18Т и обеспечение его эксплуатации;
серийное производство транспортного самолета Ан-74 (Ан-72) с двигателями Д-36 и обеспечение его эксплуатации;
создание и серийное производство самолета Ан-140 с двигателями ТВЗ-117-СБ2;
создание и серийное производство самолета БЕ-200 с двигателями Д-436;
создание и серийное производство самолета Ту-324 с двигателями АИ-22;
серийное производство и обеспечение эксплуатации авиационных двигателей Д-18Т, Д-136, ТВЗ-117, АИ-25, АИ-25ТЛ, АИ-20Д5с, АИ-24, Д-36, АИ-9В, "95" и др.
Перечень указанной авиационной техники и ее модификаций может уточняться по согласованию Сторон.
Сотрудничество между предприятиями, организациями и учреждениями Российской Федерации и Украины, участвующими в разработке, сертификации и эксплуатации авиационной техники, осуществляется на принципах равенства и взаимной выгоды путем непосредственной договоренности (заключение договоров и контрактов) между ними.
Стороны договорились о совместном использовании российского специализированного санатория-профилактория "Полет" (Автономная Республика Крым, г. Судак) для лечения и реабилитации летного состава предприятий авиационной отрасли Российской Федерации и Украины, а также испытательных полигонов "Бугаз" и "Позитрон" (Автономная Республика Крым, г. Судак), о чем будут заключены соответствующие договора.
Стороны будут содействовать сохранению согласованных кооперированных отраслевых и межотраслевых связей в области научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, авторского сопровождения разработок, поставок сырья, материалов, полуфабрикатов, комплектующих изделий, а также обмену научно-технической информацией, справочной и нормативно-технической документацией, необходимой для сертификации, разработки, производства и послепродажного обеспечения эксплуатации авиационной техники.
Взаимные поставки материалов, полуфабрикатов и комплектующих изделий для производства продукции гражданского и военного назначения осуществляются в соответствии с механизмом и на условиях, определенных статьей 5 Соглашения об общих условиях и механизме поддержки развития производственной кооперации предприятий и отраслей государств-участников Содружества Независимых Государств от 23 декабря 1993 г., Решением Совета глав правительств Содружества Независимых Государств от 17 января 1997 г. об утверждении Положения о порядке применения налога на добавленную стоимость и акцизов по поставкам товаров (услуг) по производственной кооперации при расчетах между хозяйствующими субъектами государств-участников Содружества Независимых Государств и в порядке, предусмотренном Соглашением между Правительством Российской Федерации и Правительством Украины о производственной и научно-технической кооперации предприятий оборонных отраслей промышленности от 18 ноября 1993 г..
Ни одна из Сторон не будет передавать без письменного согласия другой Стороны научно-технические результаты разработок, получаемые друг от друга, имущество, документацию и информацию по ним другим странам, юридическим и физическим лицам.
Стороны поручают военным представительствам Министерства обороны Российской Федерации и Министерства обороны Украины осуществлять приемку производственной и научно-технической продукции, предназначенной к взаимным поставкам, а также комплектующих эту продукцию изделий в соответствии с действующей технической и нормативной документацией.
Расчеты и платежи между предприятиями, организациями и учреждениями Российской Федерации и Украины, которые принимают участие в разработке, сертификации и эксплуатации авиационной техники, будут осуществляться по договорным ценам (если иное не оговорено в нормативных актах Сторон) в рублях, гривнях или иной валюте по взаимной договоренности хозяйствующих субъектов Российской Федерации и Украины.
С целью привлечения и эффективного использования средств, необходимых для реализации согласованных программ и проектов, связанных с разработкой, производством и поставками авиационной техники, Стороны будут содействовать созданию совместных предприятий, промышленно-финансовых групп и примут меры по обеспечению государственной поддержки инновационной, производственной и внешнеторговой деятельности.
Все споры, возникшие между Сторонами по толкованию и применению положений настоящего Соглашения, решаются путем проведения консультаций и переговоров между Сторонами.
Контроль и координацию по реализации настоящего Соглашения возложить:
со стороны Российской Федерации - на Министерство экономики Российской Федерации;
со стороны Украины - на Министерство промышленной политики Украины.
По согласованию Сторон в это Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, оформленные в виде протоколов, которые составляют неотъемлемую часть настоящего Соглашения.
Настоящее Соглашение вступает в силу со дня последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу настоящего Соглашения, и действует в течение 10 лет и будет автоматически продлеваться на последующие годичные периоды, если ни одна из Сторон не сделает письменного заявления о своем желании прекратить действие настоящего Соглашения не позднее чем за шесть месяцев до окончания соответствующего периода его действия.
Прекращение действия настоящего Соглашения не влияет на обязательства Сторон по договорам и контрактам, заключенным в период действия настоящего Соглашения.
Совершено в г. Москве 20 августа 1997 г.
в двух экземплярах, каждый на русском
и украинском языках, причем
оба текста имеют одинаковую силу.
(Подписи)
Сведения о выполнении внутригосударственных процедур:
Россия - 22.09.97.