• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про засоби систем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору (укр/рос)

Україна, Росія | Угода, Протокол, Міжнародний документ від 28.02.1997
Реквізити
  • Видавник: Україна, Росія
  • Тип: Угода, Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 28.02.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Росія
  • Тип: Угода, Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 28.02.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про засоби систем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору 28 лютого 1997 року
( Угоду ратифіковано Законом N 2207-III від 11.01.2001 )
Уряд України та Уряд Російської Федерації, що надалі іменуються Сторонами,
враховуючи взаємну заінтересованість у необхідності збереження і використання розташованих у районі міст Мукачево та Севастополь вузлів попередження про ракетний напад, що надалі іменуються вузлами Мукачево та Севастополь,
враховуючи зобов'язання України та Російської Федерації за Договором між СРСР і США про обмеження систем протиракетної оборони 1972 року щодо радіолокаційних станцій (РЛС) попередження про напад стратегічних балістичних ракет,
домовились про таке:
Ця Угода, включаючи Додатки N 1 і N 2, що є її невід'ємними частинами, визначає загальні принципи використання засобів СПРН і СККП, розташованих на території України, і центрів СПРН та СККП, розташованих на території Російської Федерації, порядок функціонування вузлів Мукачево та Севастополь в СПРН і СККП, порядок їх забезпечення, фінансування, модернізації та реконструкції, а також співробітництва у військовій та науково-технічній галузях з метою підтримання функціонування та розвитку цих систем.
1. Вузли Мукачево та Севастополь є власністю України.
2. До складу вузлів Мукачево та Севастополь входять технологічні об'єкти та об'єкти забезпечення, що знаходяться в експлуатації.
3. До технологічних об'єктів вузлів Мукачево та Севастополь належать РЛС, головні знижувальні підстанції, водозабірні споруди, інженерні комплекси РЛС зі спорудами і комунікаціями, пункти зв'язку і передачі даних з інфраструктурою, склади зберігання і пункти ремонту озброєння і техніки, під'їзні шляхи, охоронні загородження і споруди, спеціальна та інша техніка.
4. До об'єктів забезпечення належать житлові, культурно-побутові, комунальні будівлі і споруди, медичні установи, інженерні системи і комплекси військових містечок.
З метою забезпечення нормального функціонування засобів СПРН і СККП, розташованих на території України і території Російської Федерації:
1. Українська Сторона:
а) підтримує постійну готовність радіолокаційних засобів, засобів зв'язку і передачі даних, розташованих на території України, а також готує бойову обслугу для цих засобів до виконання завдань розвідки космічного простору;
б) надає інформацію про ракетну та космічну обстановку з вузлів Мукачево та Севастополь на командний пункт (КП) або запасний командний пункт (ЗКП) СПРН в обсязі, передбаченому чинним комплексним бойовим алгоритмом.
2. Російська Сторона:
а) надає Україні інформацію сповіщення з КП (ЗКП) СПРН по системі типу "Крокус", а також інформацію про космічну обстановку і космічні об'єкти в обсязі та вигляді, що узгоджуються Сторонами;
б) розробляє та узгоджує з Українською Стороною проекти планів річної технічної експлуатації засобів, графіків їх технічного обслуговування з виведенням з режиму функціонування, тактико-спеціальних тренувань чергової обслуги;
в) надає Українській Стороні пропозиції щодо удосконалення функціонування засобів СПРН і СККП;
г) бере участь у реалізації технічного забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь за номенклатурою та в обсягах, що узгоджуються Сторонами;
д) інформує Українську Сторону про зміни у структурі управління СПРН і СККП, документах, що регламентують функціонування засобів, і про інші заходи, що стосуються діяльності засобів СПРН України.
3. Сторони спільно організовують і здійснюють:
а) розробку і узгодження нормативних документів, що визначають порядок функціонування, експлуатації засобів та їх модернізації, організації і несення бойового чергування;
б) підготовку командних та інженерних кадрів для військових частин СПРН і СККП за кваліфікаційними характеристиками, що взаємно узгоджуються Сторонами;
в) взаємний допуск уповноважених представників і посадових осіб до об'єктів СПРН і СККП, а також до бойової та технічної документації засобів цих систем;
г) матеріально-технічне забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь, а також беруть участь у забезпеченні інших вузлів СПРН та СККП за номенклатурою та в обсязі, що узгоджуються Сторонами.
Сторони приймають взаємні претензії та подання щодо порядку реалізації цієї Угоди і вирішують їх шляхом переговорів або будь-яким іншим взаємоприйнятним способом. З питань порушення встановленого порядку функціонування засобів і несення бойового чергування черговими обслугами Сторони вживають заходів згідно з Положенням про несення бойового чергування, що узгоджується ними.
1. Митні процедури, пов'язані з ввезенням (вивезенням) і транзитом озброєння, військової техніки, матеріалів та обладнання, що забезпечують комплектацію та експлуатацію технічних систем, які підпадають під дію цієї Угоди, а також відповідна документація повинні відповідати вимогам систем експортного контролю Сторін і забезпечувати таємність таких перевезень.
2. Вантажі, згадані в пункті 1 цієї Статті, звільняються від сплати мита або інших зборів при їх ввезенні на території обох держав або вивезенні, а також транзиті через їхні території.
1. Фінансування робіт по забезпеченню функціонування вузлів Мукачево та Севастополь, їх розвитку та удосконаленню Сторони здійснюють спільно.
2. З 1 січня 1994 року до 1 січня 1996 року Сторони здійснюють фінансування експлуатаційних витрат на рівнодольовій основі.
З 1 січня 1996 року Російська Сторона відшкодовує експлуатаційні витрати Українській Стороні, пов'язані з утриманням і функціонуванням вузлів Мукачево та Севастополь - у повному обсязі.
Порядок такого фінансування (відшкодування витрат) визначається Протоколом до цієї Угоди (Додаток N 2), включаючи розрахунки на компенсаційній основі за окремими договорами (контрактами), що укладаються між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Російської Федерації.
Сторони можуть за взаємною згодою вносити до цієї Угоди доповнення та зміни.
Ця Угода набуває чинності з дати обміну письмовими повідомленнями Сторін про виконання внутрішньодержавних процедур, які необхідні для набуття нею чинності. Вона залишається чинною впродовж дванадцяти місяців з дати письмового повідомлення однієї із Сторін про свій намір припинити дію цієї Угоди.
Вчинено в м. Києві 28 лютого 1997 року у двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти є автентичні.
За Уряд За УрядУкраїни Російської ФедераціїО.О. Стеценко В.М. Смірнов
Додаток N 1
до Угоди між Урядом України
та Урядом Російської
Федерації про засоби систем
попередження про ракетний
напад і контролю космічного
простору
Протокол про порядок взаємодії Сторін при забезпеченні функціонування засобів СПРН і СККП, організації і несенні бойового чергування на них
Сторони,
виходячи з необхідності визначення порядку взаємодії при забезпеченні функціонування вузлів Мукачево, Севастополь Українською Стороною та КП (ЗКП) СПРН Російською Стороною, а також при організації і несенні бойового чергування на засобах СПРН та СККП,
домовились про таке:
Цей Протокол визначає порядок взаємодії Сторін при забезпеченні функціонування, організації і несенні бойового чергування на вузлах Мукачево, Севастополь і КП (ЗКП) СПРН в єдиній системі.
Вузли Мукачево та Севастополь з питань виконання поставлених завдань і несення чергування оперативно підпорядковуються КП (ЗКП) СПРН.
Завдання і порядок функціонування вузлам Мукачево та Севастополь визначає командувач об'єднання ПРН за погодженням з командуванням Сил ППО України.
Бойове завдання та порядок функціонування доводяться до вузлів директивою Командувача Сил ППО України.
Основними завданнями чергування вузлів Мукачево та Севастополь є:
безперервне ведення розвідки космічного простору в зонах дії РЛС;
своєчасне виявлення балістичних ракет та космічних об'єктів, що знаходяться на траєкторіях польоту;
видача на КП (ЗКП) СПРН в автоматичному режимі інформації про виявлення балістичних ракет, космічних об'єктів та радіоелектронну протидію засобам СПРН;
підтримання засобів у постійній бойовій готовності шляхом проведення технічного обслуговування і ремонтно-відновлювальних робіт;
контроль за радіоелектронною обстановкою.
Склад і зміст бойових документів вузлів Мукачево та Севастополь, порядок їх розробки і зберігання визначає Міністерство оборони України.
Порядок взаємодії посадових осіб бойових обслуг КП Сил ППО України, КП (ЗКП) СПРН, КП вузлів Мукачево та Севастополь по виконанню бойового завдання і забезпеченню функціонування вузлів визначається інструкціями, які розробляються та узгоджуються штабами Сил ППО України і Військ ППО Російської Федерації.
Приведення до вищих ступенів бойової готовності вузлів Мукачево та Севастополь здійснює Командувач Сил ППО України.
Аналіз порушень бойової готовності, випадків видачі хибної інформації організує командувач об'єднання ПРН за погодженням з командуванням Сил ППО України.
Режими функціонування вузлів Мукачево та Севастополь, в тому числі їх переведення у режим збору некоординатної інформації, призначаються за командами з КП (ЗКП) СПРН.
Виведення вузлів Мукачево та Севастополь з бойового режиму для технічного обслуговування, доопрацювання і реконструкції здійснюється командирами вузлів за погодженням з командуванням об'єднання ПРН.
Забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь Сторони організують спільно.
З метою виключення ненавмисного перешкодливого впливу на радіоелектронні засоби (РЕЗ) вузлів Мукачево та Севастополь порядок постановки перешкод і роботи РЕЗ відомств і родів військ Збройних Сил України визначає Генеральний штаб Збройних Сил України. Про вплив перешкод на РЕЗ вузлів СПРН негайно подається доповідь на КП (ЗКП) СПРН, КП Сил ППО України, інформуються КП взаємодіючих об'єднань (з'єднань) ППО, округів (сил, флотів) для припинення такого впливу.
Для аналізу ракетно-космічної обстановки і технічного стану засобів дозволяється використання спеціальних програм на резервних ЕОМ з виконанням заходів по виключенню формування і видачі хибної інформації. Про використання спеціальних програм доповідається оперативному черговому КП (ЗКП) СПРН.
Бойові програми вузлів експлуатуються відповідно до Положення з експлуатації бойових програм на обчислювальних засобах об'єднання ПРН.
Стан бойової готовності засобів вузлів Мукачево та Севастополь оцінюється апаратурно-алгоритмічними комплексами вузлів і КП (ЗКП) СПРН.
Перевірка і періодична оцінка чергових сил і засобів вузлів Мукачево та Севастополь організуються і здійснюються штабом Сил ППО України. За погодженням між Сторонами до перевірок чергових сил і засобів вузлів Мукачево і Севастополь можуть залучатися фахівці об'єднання ПРН.
Сторони зберігають існуючі канали оперативно-командного зв'язку і передачі даних між вузлами Мукачево, Севастополь і КП (ЗКП) СПРН.
Вузли Мукачево та Севастополь за згодою Сторін беруть участь в оперативно-тактичних і командно-штабних навчаннях, а також тренуваннях у складі СПРН.
Сторони зобов'язуються дотримуватися режиму таємності у питаннях, пов'язаних з функціонуванням засобів у єдиних СПРН і СККП.
Додаток N 2
до Угоди між Урядом України
та Урядом Російської
Федерації про засоби систем
попередження про ракетний
напад і контролю космічного
простору
Протокол про порядок взаємодії Сторін при підтриманні технічного ресурсу, забезпеченні експлуатації, модернізації, створенні нових засобів СПРН і СККП, проведенні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт
Сторони,
виходячи з необхідності визначення порядку взаємодії при підтриманні технічного ресурсу, забезпеченні експлуатації, модернізації, створенні нових засобів СПРН і СККП, проведенні науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДР і ДКР) на засоби, що входять до складу цих систем,
погодилися про таке:
Цей Протокол визначає порядок взаємодії Сторін при підтриманні технічного ресурсу, забезпеченні експлуатації, модернізації, створенні нових засобів СПРН і СККП, проведенні науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
Для реалізації цього Протоколу Сторони визначають Замовників і Головних розробників систем і засобів попередження про ракетний напад і контролю космічного простору.
Замовником засобів СПРН і СККП, розташованих на території України, є Міністерство оборони України.
Замовником СПРН і СККП є Міністерство оборони Російської Федерації (Війська ППО Російської Федерації).
Головним розробником СПРН і СККП, в тому числі вузлів Мукачево та Севастополь, є Міждержавна акціонерна корпорація "Вимпел".
Головним розробником, виробником та виконавцем робіт по засобах СПРН, що модернізуються та знову створюються, на території України є Виробниче об'єднання "Дніпровський машинобудівний завод".
При проведенні робіт по модернізації вузлів Мукачево та Севастополь в рамках єдиних СПРН і СККП Замовником України розробляються відповідні тактико-технічні завдання на НДР і ДКР, які узгоджуються з Головним розробником, що визначається Замовником України, а також Замовником Російської Федерації.
Замовником України визначається Головний виконавець робіт, який організує кооперацію і видає виконавцям технічні завдання на складові частини робіт.
Технічні завдання на складові частини робіт, що виконуються у міжвідомчій кооперації, затверджуються Замовниками Сторін.
Складові частини робіт виконуються на основі договорів між Головним виконавцем і виконавцями складових частин.
Розрахунки за договорами підприємств Сторін здійснюються згідно з діючою схемою міждержавних розрахунків.
Поставки апаратури і обладнання підприємствами Російської Федерації для вузлів СПРН, розташованих на території України, в рамках узгодженої кооперації здійснюються за договорами між Головним розробником України і виробниками.
Замовником України розробляється Положення про порядок підготовки, забезпечення і проведення монтажу, стиковки, налагодження і випробувань засобів на об'єкті розміщення (Положення про об'єкт), що регламентує основні функції військових частин, підприємств та організацій промисловості і порядок їх взаємодії в процесі проведення цих робіт.
Положення про об'єкт діє до здачі засобів в експлуатацію, узгоджується з підприємствами, що беруть участь у кооперації, і затверджується Замовниками України і Російської Федерації.
Монтаж обладнання і апаратури здійснюється Головною організацією по монтажу, що визначається Замовником України.
Випробування засобів СПРН України у складі СПРН і СККП проводяться комісією Замовника Російської Федерації з залученням представників України.
Випробування головних зразків нової апаратури для засобів СПРН проводяться комісією, що призначається Замовником цієї апаратури, за участю представників іншої Сторони.
Випробування головних зразків і приймання апаратури, що виготовляється за участю підприємств Російської Федерації, на об'єктах монтажу проводяться комісією, яка формується Замовниками Сторін спільно.
Автономні випробування засобів СПРН України проводяться комісією, що формується Замовником України.
Головні організації Сторін підготовку випробувань здійснюють спільно.
Постановка засобів України на бойове чергування у складі СПРН і СККП здійснюється на підставі спільного рішення Міністрів оборони України і Російської Федерації.
Замовниками, Головними розробниками та організаціями, що здійснюють експлуатацію засобів, спільно розробляються:
Посібник по експлуатації засобів;
Обов'язки і повноваження організацій по експлуатації і Головного розробника засобів;
Порядок матеріально-технічного забезпечення функціонування засобів;
Порядок прийняття і затвердження рішення на проведення доопрацювання і модернізації засобів, їх перевірки, впровадження і випробувань;
Перелік підприємств (України, Росії та інших держав), що забезпечують на основі кооперації підтримання технічного ресурсу і експлуатацію засобів.
Документи, що розробляються, затверджуються Міністерством оборони України за узгодженням з Міністерством оборони Російської Федерації.
Сторони вживають заходів по підтриманню технічного ресурсу, проведенню доопрацювання і забезпеченню експлуатації усіх засобів СПРН і СККП і зобов'язуються при цьому завершити виконання заходів по продовженню технічного ресурсу засобів вузлів відповідно до раніше розроблених документів.
Роботи по підтриманню технічного ресурсу в рамках затвердженої кооперації виконуються на основі договорів Замовників Сторін з підприємствами промисловості України і Російської Федерації.
Капітально-відновлювальний і поточний ремонт, налагоджувальні роботи на спеціальному технічному обладнанні і технологічній апаратурі здійснюються на ремонтних підприємствах і заводах-виробниках, а також фахівцями налагоджувальних організацій України і Російської Федерації на підставі договорів.
Укладення договорів з ремонтними підприємствами, заводами-виробниками і налагоджувальними організаціями входить до компетенції відповідних замовляючих органів Міністерств оборони України та Російської Федерації.
Рішення про виробництво апаратури засобів СПРН приймається Замовником держави-власниці вузлів і Замовником держави-виготовлювача апаратури.
Приймання НДР, ДКР і апаратури, що виробляється, забезпечується Замовником держави-розробника (держави-виробника).
Кооперація підприємств і організацій Сторін, що склалася у процесі проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, виготовлення апаратури і обладнання для СПРН і СККП, може використовуватись також і при проведенні НДР і ДКР з проблем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією цієї Угоди. Порядок проведення цих робіт визначається Замовниками Сторін спільно.
1. При проведенні робіт по забезпеченню України вихідною інформацією СПРН і СККП встановлюється такий порядок фінансування:
фінансування робіт по встановленню на КП Сил ППО України засобів прийому вихідної інформації СПРН і СККП і їх автономного випробування здійснює Міністерство оборони України;
фінансування робіт по сполученню з КП (ЗКП) СПРН, КП СККП засобів передачі на КП Сил ППО України вихідної інформації СПРН і СККП, по проведенню при необхідності технічного доопрацювання апаратурного комплексу і програмно-алгоритмічного забезпечення КП (ЗКП) СПРН і СККП здійснює Міністерство оборони Російської Федерації.
2. При проведенні випробувань засобів у складі єдиної СПРН Міністерство оборони України фінансує проведення робіт, що виконуються на КП Сил ППО України, а Міністерство оборони Російської Федерації - на КП (ЗКП) СПРН.
3. Українська Сторона щоквартально подає Російській Стороні грошові виправдувальні документи, що підтверджують зроблені витрати, пов'язані з експлуатацією технологічних об'єктів вузлів Мукачево та Севастополь. Під експлуатаційними витратами розуміються:
оплата електроенергії, газу, води;
матеріально-технічне забезпечення функціонування апаратури і обладнання (придбання видаткових матеріалів, ЗІП, ПММ, продукції виробничо-технічного призначення);
ремонт та налагодження стаціонарних систем інженерного комплексу;
ремонт елементів апаратури та обладнання на підприємствах промисловості за договорами (електродвигуни, трансформатори, насоси);
ремонт та вивірка засобів вимірювань.
4. Порядок відшкодування експлуатаційних витрат, здійснених Українською Стороною, визначається Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації.
Російській Стороні надається право перевіряти обгрунтованість сум, які подаються для відшкодування.
Збірник "Україна - Росія. 1990 - 2000 рр."