• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про засоби систем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 06.07.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 06.07.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 06.07.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про засоби систем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору
( Дію Угоди припинено для України на підставі Указу Президента України N 704/2008 від 13.08.2008 ) ( Угода втратила чинність відповідно до листа МЗС України від 05.09.2008 N 414/14-196/33-1396 )
Дата підписання Україною: 6 липня 1992 р.
Набуття чинності для України: 6 липня 1992 р.
Держави-учасниці цієї Угоди, іменовані у подальшому "держави-учасниці",
керуючись принципами добросусідства і співробітництва, поважаючи права і інтереси одна одної як незалежних держав,
усвідомлюючи особливу важливість системи попередження про ракетний напад та системи контролю космічного простору у підтриманні стратегічної стабільності в світі, забезпеченні безпеки держав-учасниць, перш за все держав-учасниць Співдружності, вирішенні наукових і господарських завдань,
враховуючи необхідність збереження, розвитку і удосконалення засобів попередження про ракетний напад і контролю космічного простору,
беручи до уваги систему науково-технічної кооперації, що склалася, і прагнучи до розвитку співробітництва щодо розглядуваних систем,
виходячи з того, що бойове функціонування засобів ЗПРН і ЗККП в єдиних системах не повинне загрожувати навколишньому середовищу і життю людей,
домовилися про таке:
Для цілей цієї Угоди термін "Засоби системи попередження про ракетний напад (ЗПРН) і системи контролю космічного простору (ЗККП)" означає функціонально й інформаційно пов'язані в єдині системи засоби наземного базування, розміщені на територіях держав-учасниць, і засоби космічного базування: радіолокаційні станції виявлення балістичних ракет і супроводження космічних об'єктів, радіооптичні і оптико-електронні комплекси виявлення і розпізнавання космічних об'єктів, космічні апарати виявлення стартів балістичних ракет, командні пункти, пункти управління, прийому і обробки інформації, вузли і канали зв'язку, інженерні споруди і комунікації, що забезпечують їхнє функціонування. В цей термін включаються житлові та адміністративно-господарські споруди, що забезпечують життєдіяльність обслуговуючого персоналу.
Засоби ЗПРН і ЗККП є власністю держав, на території яких вони розміщуються. Сторони можуть передавати право користування засобами ЗПРН і ЗККП державам-учасникам на підставі окремих угод.
1. Кожна з держав-учасниць згідно із своїм законодавством та домовленостями з іншими державами-учасницями забезпечує експлуатацію засобів ЗПРН і ЗККП в місцях їхньої дислокації на момент підписання цієї Угоди.
2. Держави-учасниці на час дії Угоди недопускають дій, які перешкоджають бойовому функціонуванню засобів ЗПРН і ЗККП в єдиних системах.
3. Порядок бойового функціонування цих засобів в єдиній системі, а також їхньої модернізації і реконструкції визначається окремими документами, погодженими між державами-учасницями.
1. Управління бойовим функціонуванням засобів ЗПРН і ЗККП здійснюється централізовано з командних пунктів цих систем. Для цілей такого управління в ЗПРН і ЗККП використовується російська мова.
Вихідною інформацією ЗПРН і ЗККП забезпечуються всі держави-учасниці.
2. При створенні будь-якою з держав-учасниць національних засобів попередження про ракетний напад і контролю космічного простору держави-учасниці організовують обмін даними між цими засобами і командними пунктами ЗПРН і ЗККП, що існують на час підписання Угоди, а також командними пунктами інших держав-учасниць.
Держави-учасниці, які є власницями засобів ЗПРН і ЗККП, співпрацюють при розгляді і вирішенні питань щодо подальшого розвитку ЗПРН і ЗККП, а також питань міжнародного співробітництва в цій галузі.
Інформація від ЗПРН і ЗККП не може передаватися державі, яка не є учасницею в Угоді, без погодження з усіма державами-учасницями, які є власницями ЗПРН і ЗККП.
Комплектування частин і підрозділів ЗПРН і ЗККП здійснюється державою-учасницею, власністю якої вони є, або на підставі відповідної домовленості між державами-учасницями.
Держави-учасниці зобов'язуються стосовно ЗПРН і ЗККП зберігати і розвивати існуючу на момент підписання Угоди систему і кооперацію у проведенні науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, виробництві апаратури і обладнання, підготовці військових і наукових кадрів та здійснювати узгоджену технічну політику.
Фінансування робіт щодо забезпечення функціонування засобів ЗПРН і ЗККП, їх розвитку, удосконалення і обладнання пунктів державного і військового управління держав-учасниць комплексами повідомлення про ракетно-космічну обстановку здійснюється державами-учасницями, власністю яких вони є, або визначаються окремими домовленостями між державами-учасниками.
1. Кожна з держав-учасниць має право вийти з цієї Угоди, надіславши відповідне письмове повідомлення депозитарію Угоди. Дія Угоди для цієї держави-учасниці припиняється закінчення одного року від дня отримання депозитарієм заданого повідомлення.
2. Вирішення організаційних і технічних питань, пов'язаних з припиненням функціонування засобів ЗПРН і ЗККП на території держави-учасниці, визначається окремою домовленістю між заінтересованими державами-учасницями.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав. Рішення про приєднання приймається за згодою держав-учасниць цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в місті Москві 6 липня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Російської Федерації
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)
За Уряд
Республіки Молдова
(підпис)