Угода
про принципи забезпечення збройних сил держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними засобами, організацію науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт
Дата підписання Україною: 20 березня 1992 р.
Набуття чинності для України: 20 березня 1992 р.
Держави-учасниці цієї Угоди,
враховуючи кооперацію з розробки і виробництва озброєння і військової техніки, що склалася і виправдала себе,
вважаючи за необхідне зберігати науковий потенціал з удосконалення озброєння і військової техніки,
домовилися про таке:
Розробка, виробництво, поставки і забезпечення Об'єднаних Збройних Сил Співдружності озброєнням, військовою технікою, продукцією виробничо-технічного призначення та іншими матеріальними засобами, їх накопичення здійснювати за узгодженим між державами-учасницями Співдружності єдиним планом замовлень і поставок військової продукції за рахунок єдиного оборонного бюджету (власних збройних сил держав-учасниць Співдружності - на принципах взаєморозрахунків за узгодженими цінами) із збереженням і розвитком кооперативних зв'язків виробництва продукції військового призначення, довготермінових виробничо-господарських відносин і прямих договорів.
Держави-учасниці Співдружності, що підписали Угоду про Об'єднані Збройні Сили, зобов'язуються фінансувати розробку, виробництво і поставки озброєння, військової техніки та інших матеріальних засобів для Об'єднаних Збройних Сил Співдружності з єдиного оборонного бюджету, а ті, що мають власні збройні сили, зокрема передані до оперативного підпорядкування Головному командуванню Об'єднаних Збройних Сил Співдружності, - на договірній основі.
Регулювання поставок і розробок найважливіших видів військової продукції здійснюється на рівні урядів держав-учасниць Співдружності. Контроль за укладенням договорів щодо взаємних поставок покласти на відповідні органи управління держав-учасниць Співдружності.
Ремонт і виготовлення озброєння, військової техніки, військово-технічного майна на підприємствах Об'єднаних Збройних Сил та власних збройних сил держав-учасниць Співдружності проводити за узгодженими між ними планами на основі взаємних розрахунків і збереження виробничих зв'язків, що склалися. Озброєння і військова техніка, що належать Об'єднаним Збройним Силам і власним збройним силам держав-учасниць Співдружності, не можуть в односторонньому порядку переподпорядковуватися, перепризначатися, приватизуватися при їх знаходженні за межами держав на ремонтних підприємствах.
Переміщення озброєння, військової техніки та інших матеріальних засобів, що поставляються військам на території держав Співдружності, здійснюється за взаємною згодою без перешкод і без стягування мита. При цьому держави-учасниці Співдружності реалізують право контролю за військовими вантажами, що переміщуються.
Військові представництва на підприємствах промисловості, що розташовані на території держав-учасниць Співдружності і здійснюють розробку, виготовлення, монтаж і поставку озброєння, військової техніки та іншого майна для Об'єднаних Збройних Сил, входять до складу Об'єднаних Збройних Сил Співдружності і підконтрольні уповноваженим органам держав-учасниць Співдружності. Діяльність військових представництв та їх фінансування визначаються Положенням про військові представництва, яке затверджується Радою глав урядів держав-учасниць Співдружності. До затвердження зазначеного Положення керуватися існуючим на момент підписання цієї Угоди Положенням про військові представництва.
Військові представництва на підприємствах промисловості, розташованих на території держав Співдружності, які мають власні збройні сили і здійснюють розробку, виготовлення, монтаж і поставку озброєння, військової техніки та майна, входять до складу збройних сил держави, на території якої ці підприємства та організації знаходяться. Гарантії якості продукції, що виготовляється підприємствами, встановлюються договірними зобов'язаннями сторін. При укладенні договорів може бути передбачений представник замовника на підприємстві-виробнику.
Держави-учасниці Співдружності керуються діючими нормативно-технічними документами із стандартизації та уніфікації, що поширюються на озброєнні і військову техніку. Порядок проведення робіт і перелік нормативно-технічних документів із стандартизації та уніфікації озброєння і військової техніки регламентуються окремим Положенням, узгодженим державами-учасницями Співдружності.
В основу організації матеріального, технічного і побутового забезпечення Об'єднаних Збройних Сил Співдружності покладено принцип виділення фондів на матеріальні засоби державами-учасницями Співдружності в обсягах і номенклатурі, що затверджуються Радою глав урядів, власних збройних сил держав Співдружності - на договірній основі.
При організації матеріального, технічного і побутового забезпечення Об'єднаних Збройних Сил Співдружності виходити з діючих на цей час норм постачання, накопичення та ешелонування запасів зброї, військової техніки та інших матеріальних засобів (для власних збройних сил держав Співдружності - відповідно до своїх нормативних документів). Порядок накопичення, обсяги та місця складування матеріальних засобів для Об'єднаних Збройних Сил Співдружності встановлює Рада глав урядів держав-учасниць Співдружності з пропозицєію Головнокомандуючого Об'єднаними Збройними Силами Співдружності.
Держави-учасниці Співдружності передбачать заходи щодо першочергового забезпечення збройних сил Співдружності матеріальними ресурсами, зокрема товарами народного споживання, через систему державних поставок на основі контрактів (договорів), які укладають з урахуванням заходів економічного стимулювання постачальників, а також щодо надання комунально-побутових послуг військам.
Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що виконуються в інтересах Об'єднаних Збройних Сил Співдружності, здійснювати на основі єдиної програми розвитку озброєння і військової техніки і договорів з відповідними промисловими підприємствами та науково-дослідними закладами. Здійснювати постійний взаємний обмін науково-технічною інформацією за зразками зброї і військової техніки, що знаходяться в розробці та експлуатації.
Фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, що виконуються в інтересах Об'єднаних Збройних Сил Співдружності, проводити на підставі самостійної статті витрат в єдиному оборонному бюджеті.
Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що виконуються в спільних інтересах Об'єднаних Збройних Сил Співдружності і власних збройних сил держав Співдружності, здійснювати на договірній основі.
Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в м. Києві 20 березня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Туркменистан
(підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Киргизстан За Україну
(підпис) (підпис)
За Республіку Молдова
(підпис)