• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Внучко Ольги Григорівни щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) положення статті 90 Закону України "Про державну службу* від 10 грудня 2015 року № 889-VІII зі змінами та цього закону в цілому

Конституційний Суд України  | Ухвала від 04.04.2018 № 14-1(11)2018
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.04.2018
  • Номер: 14-1(11)2018
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.04.2018
  • Номер: 14-1(11)2018
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ ДРУГОГО СЕНАТУ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Внучко Ольги Григорівни щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) положення статті 90 Закону України "Про державну службу* від 10 грудня 2015 року № 889-VІII зі змінами та цього закону в цілому
м. К и ї в
4 квітня 2018 року
№ 14-1(11)2018
Справа № 3-106/2018 (4700/17)
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Шаптали Наталі Костянтинівни (секретар колегії) - головуючої,
Запорожця Михайла Петровича - доповідача,
Мойсика Володимира Романовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Внучко Ольги Григорівни щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) положення статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 4, ст. 43) зі змінами та цього закону в цілому.
Заслухавши суддю-доповідача та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Внучко О.Г. звернулася до Конституційного Суду України з конституційною скаргою щодо перевірки на відповідність статті 8, частині третій статті 22, статті 46, частині першій статті 58, статті 64 Конституції України (конституційність) положення статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ зі змінами (далі - Закон № 889) та цього закону в цілому. Згідно зі статтею 90 Закону № 889 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-ІV зі змінами (далі -Закон № 1058).
Як стверджує автор клопотання, Законом № 889, у тому числі положенням його статті 90, скасовано право на перерахунок раніше призначеної пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям та порушено право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Постановою Ленінського районного суду міста Харкова від 30 січня 2017 року адміністративний позов Внучко О.Г. до управління Пенсійного фонду України в Холодногірському районі міста Харкова про здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії державного службовця задоволено. Харківський апеляційний адміністративний суд постановою від 9 березня 2017 року скасував рішення суду першої інстанції, зазначивши, що з 1 травня 2016 року набрав чинності Закон № 889, за положенням статті 90 якого пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону № 1058, яким не передбачено такої підстави для перерахунку призначеної пенсії, як підвищення заробітної плати працюючого державного службовця. Вказана постанова суду апеляційної інстанції згідно з її резолютивною частиною є остаточною та не підлягає оскарженню.
2. Вирішуючи питання про відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду У країни виходить з такого.
У Законі України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що у конституційній скарзі зазначається обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); Конституційний Суд України відмовляє у відкритті конституційного провадження, визнавши конституційну скаргу неприйнятною, яка визнається такою, зокрема, у разі, якщо її зміст і вимоги є очевидно необгрунтованими (пункт 4 статті 62, частина четверта статті 77).
Зі змісту конституційної скарги вбачається, що наведена Внучко О.Г. аргументація щодо невідповідності Конституції України (неконституційності) Закону № 889 в цілому зводиться лише до визнання автором клопотання таким, що втратив чинність, Закону України "Про державну службу" (крім статті 37) від 16 грудня 1993 року № 3723-XII зі змінами, зокрема його статті 37-1 ("Порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців"). Викладене дає підстави стверджувати, що у клопотанні в цій частині не наведено обґрунтування тверджень щодо неконституційності Закону № 889 в цілому, що свідчить про недотримання Внучко О.Г. вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Крім того, питання перерахунку призначених пенсій державних службовців не є предметом правового регулювання положення статті 90 Закону № 889, яка є відсильною і вказує, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону № 1058.
Таким чином, Внучко О.Г. не навела обґрунтування тверджень про скасування чи звуження положенням статті 90 Закону № 889 та цим законом в цілому її права на соціальний захист, гарантованого статтею 46 Конституції України, а також про зворотну дію в часі оспорюваного положення, що призвело до порушення її прав.
У конституційній скарзі також не наведено обґрунтування тверджень щодо невідповідності статті 8, частині третій статті 22, частині першій статті 58, статті 64 Конституції України положення статті 90 Закону № 889 та цього закону в цілому, а викладена аргументація в цій частині є лише відтворенням змісту положень законів України, цитуванням деяких норм Конституції України, рішень Конституційного Суду України.
Отже, конституційна скарга не відповідає вимогам пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, статтями 7, 32, 37, 50, 55, 56, 61, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
постановила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Внучко Ольги Григорівни щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) положення статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ зі змінами та цього закону в цілому на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала Першої колегії судців Другого сенату Конституційного Суду України є остаточною.
Судді
Конституційного Суду України
Запорожець М.П.
Мойсик В.Р.
Шаптала Н.К.