• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Тернопільської обласної ради щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 30.08.2011 № 36-у/2011
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 30.08.2011
  • Номер: 36-у/2011
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 30.08.2011
  • Номер: 36-у/2011
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Тернопільської обласної ради щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", Закону України "Про доступ до публічної інформації"
м. Київ
30 серпня 2011 року
N 36-у/2011
Справа N 2-37/2011

Конституційний Суд України у складі суддів:
Головіна Анатолія Сергійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича - доповідача,
Маркуш Марії Андріївни,
Сергейчука Олега Анатолійовича,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шаптали Наталі Констянтинівни
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Тернопільської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень статті 7, частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини четвертої статті 141, статті 146 Конституції України, частин тринадцятої, чотирнадцятої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 24, ст. 170) з наступними змінами, пунктів 3, 4 частини другої статті 19, частини першої статті 21, частини першої статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11 липня 2002 року N 93-IV (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 40, ст. 290), статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N 2939-VI (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 32, ст. 314).
Заслухавши суддю-доповідача Лилака Д.Д. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Тернопільська обласна рада звернулася до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо офіційного тлумачення положень статті 7, частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини четвертої статті 141, статті 146 Конституції України, частин тринадцятої, чотирнадцятої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР з наступними змінами, пунктів 3, 4 частини другої статті 19, частини першої статті 21, частини першої статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11 липня 2002 року N 93-IV, статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N 2939-VI.
2. Конституційний Суд України, розглядаючи питання про відкриття конституційного провадження у справі у зв'язку з прийняттям Першою колегією суддів Конституційного Суду України процесуальної ухвали від 25 серпня 2011 року про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України", виходить з такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації їх положень (частина перша статті 93) ; у конституційному поданні має зазначатися правове обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні (пункт 4 частини другої статті 39) .
Звертаючись з клопотанням про тлумачення Конституції України та наведених законів, Тернопільська обласна рада обмежилася цитуванням їх окремих положень, не конкретизувала предмет тлумачення та не вказала, які саме положення необхідно витлумачити.
Конституційний Суд України неодноразово вказував, що невизначеність предмета тлумачення унеможливлює здійснення офіційної інтерпретації Конституції України та законів України, а це є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі за таким конституційним поданням згідно з пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" (ухвали від 2 вересня 2009 року N 47-у/2009, від 23 грудня 2009 року N 65-у/2009, від 5 липня 2011 року N 25-у/2011, від 13 липня 2011 року N 28-у/2011) .
Враховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України, статтями 39, 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Тернопільської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень статті 7, частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини четвертої статті 141, статті 146 Конституції України, частин тринадцятої, чотирнадцятої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР з наступними змінами, пунктів 3, 4 частини другої статті 19, частини першої статті 21, частини першої статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11 липня 2002 року N 93-IV, статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N 2939-VI на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України".
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ