• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини третьої статті 19 Закону України "Про Вищу раду юстиції"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 11.05.2010 № 33-уп/2010
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 11.05.2010
  • Номер: 33-уп/2010
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 11.05.2010
  • Номер: 33-уп/2010
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини третьої статті 19 Закону України "Про Вищу раду юстиції"
м. Київ
11 травня 2010 року
N 33-уп/2010
Справа N 1-15/2010

Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Мачужак Ярослави Василівни - доповідача,
Нікітіна Юрія Івановича,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
за участю представника суб'єкта права на конституційне подання Ставнійчук Марини Іванівни - Представника Президента України у Конституційному Суді України, Селіванова Анатолія Олександровича - Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України, Сухової Наталії Іванівни - представника Вищої ради юстиції, начальника юридичного відділу секретаріату Вищої ради юстиції, Волкова Олександра Федоровича - представника Ради суддів України, заступника Голови Ради суддів України
розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини третьої статті 19 Закону України "Про Вищу раду юстиції" від 15 січня 1998 року N 22/98-ВР (Відомості Верховної Ради України,1998 р., N 25, ст. 146).
Заслухавши суддю-доповідача Мачужак Я.В., пояснення Ставнійчук М.І., Селіванова А.О., Сухової Н.І., Волкова О.Ф. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Президент України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини третьої статті 19 Закону України "Про Вищу раду юстиції" від 15 січня 1998 року N 22/98-ВР (далі - Закон), яким передбачено, що особи, призначені до складу Вищої ради юстиції, крім народних депутатів України, на час виконання обов'язків членів Вищої ради юстиції на постійній основі прикомандировуються до Вищої ради юстиції із збереженням за ними посад, які вони займали, та відповідних пільг.
Глава держави вважає, що народні депутати України не повинні призначатися на посади членів Вищої ради юстиції, а тому, на його думку, окреме положення другого речення частини третьої статті 19 Закону "крім народних депутатів України" суперечить частині першій статті 6, частинам першій, другій, п'ятій статті 126, частинам першій, другій статті 131 Конституції України.
2. Свої позиції стосовно порушеного у конституційному поданні питання висловили Голова Верховної Ради України, Голова Верховного Суду України, Голова Вищої ради юстиції, Голова Ради суддів України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Міністерство юстиції України, науковці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Одеської національної юридичної академії, юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, фахівці Центру політико-правових реформ.
3. Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційне подання повинно містити правове обґрунтування тверджень щодо неконституційності правового акта або його окремих положень; предметом розгляду в Конституційному Суді України може бути конституційне подання, в якому викладено аргументи про неконституційність оспорюваного акта (пункт 4 частини другої статті 39, частина перша статті 71) .
У процесі розгляду справи на пленарному засіданні Конституційний Суд України дійшов висновку про наявність обставин, які відповідно до пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження. Так, суб'єкт права на конституційне подання фактично не обґрунтував неконституційність оспорюваного положення другого речення частини третьої статті 19 Закону. З огляду на таке Конституційний Суд України за пунктом 1 параграфа 51 Регламенту Конституційного Суду України припиняє конституційне провадження у справі згідно з пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України".
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 39, 45, 51, 71 Закону України "Про Конституційний Суд України", пунктом 1 параграфа 51 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини третьої статті 19 Закону України "Про Вищу раду юстиції" від 15 січня 1998 року N 22/98-ВР на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України".
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)