• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням 37 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у звязку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 06.02.2008 № 11-уп/2008
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 06.02.2008
  • Номер: 11-уп/2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 06.02.2008
  • Номер: 11-уп/2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням 37 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень"
м. Київ
6 лютого 2008 року
N 11-уп/2008
Справа N 1-14/2008

Конституційний Суд України у складі суддів:
Бринцева Василя Дмитровича - головуючого,
Головіна Анатолія Сергійовича - доповідача,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на пленарному засіданні питання про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням 37 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень" від 5 червня 2007 року N 497 (із змінами, внесеними згідно з Указом Президента України від 31 липня 2007 року N 675 (Офіційний вісник Президента України, 2007 р., N 14, ст. 235; N 20, ст. 413).
Заслухавши суддю-доповідача Головіна А.С. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. До Конституційного Суду України 15 серпня 2007 року надійшло конституційне подання 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень" (далі - Указ).
Автори клопотання стверджують, що Указ не відповідає Конституції України (є неконституційним), зокрема статтям 5, 6, 19, 77, 81, 82, 90, 106, 124, 150.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 24 вересня 2007 року відкрила конституційне провадження у цій справі.
3. Вирішуючи питання про припинення конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 150 Конституції України суб'єктом права на конституційне подання з питань відповідності Конституції України (конституційності) актів Президента України є, зокрема, не менш як сорок п'ять народних депутатів України.
2 червня 2007 року Міжпартійний з'їзд виборчого блоку політичних партій "Блок Юлії Тимошенко" на підставі пункту 6 частини другої, частини шостої статті 81 Конституції України прийняв рішення про дострокове припинення повноважень окремих народних депутатів України. Серед них, як встановлено за матеріалами справи, було припинено повноваження восьми народних депутатів України, які згодом підписали конституційне подання у цій справі, а саме: Олійника В.М., Антіпова О.М., Луцького М.Г., Єдіна О.Й., Сінченка С.Г., Стасів Л.В., Ковтуненка О. В., Замковенка М.І.
Міжпартійний з'їзд Блоку "Наша Україна", який відбувся 19 квітня 2007 року, достроково припинив повноваження народного депутата України Гнатенка Л.М., який теж підписав це конституційне подання.
Таким чином, кількість народних депутатів України, які на час звернення до Конституційного Суду України мали такий статус, становила 37 осіб, і тому вони не можуть вважатися суб'єктом права на конституційне подання.
Згідно з пунктом 1 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" та параграфом 51 Регламенту Конституційного Суду України відсутність встановленого Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України" права на конституційне подання є підставою для припинення конституційного провадження у справі.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 150, 153 Конституції України, статтею 40, пунктом 1 статті 45, статтею 51 Закону України "Про Конституційний Суд України", параграфом 51 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 37 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень" від 5 червня 2007 року N 497 (із змінами, внесеними згідно з Указом Президента України від 31 липня 2007 року N 675) на підставі пункту 1 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - відсутність встановленого Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України" права на конституційне подання.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ